2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
gündüz misafir vardı gecede misafir gelecek acayip yoruldum yatıp uyumak istiyorum.evi bi toparlamam lazım tekrar mutfak dağaldı.kociş gelecek yemek yenecek amanınnnnn çok işim var ama belim çok ağrıdı oturdum valla.:KK49::KK49:
bebişi hissetmiyorum daha ona canım sıkılıyor zaten 20 .haftaya girdik daha tık yok baş aşşağa duruyor o yuzdenmi hissetmiyorum acaba:26:.bugun küsüştük hiç konuşmadım bebişimle tekmelemiyo die:KK19::KK19:

Evet nasil anliycaz alttan muayenede mi belli oluyo sadece? Arkadasim arastirma hast.calisiyo doktoru cok meshurdur hastasi cok fazla profesordur. zaten aciklamada yapmis baya bi erken dogum riskinden felan bahsetmis.. bzm lojman da bi komsunun ikizi olacakti 7 aylikken erken dogum oldu birini kaybetti diğer ini zor kurtardilar belki de onun da boyle bi sorunu vardi zaten doktor un ihmaliymis snradan cikti ortaya bn snraki kont.de mutlaka sorcam doktorum a icim rahat etsin en azindan
Kesin teşhis muayenede belli olur birde daha önce rahim operasyonu felan gecirdiysen rahim ağzında zedelenme olabileceğinden tedbir amaçlı hamilelikte atıyorlar dikişi,arkadasın sansliymis emin ellerde ben kanama ve agriyla gittiğim halde doktorum sadece üstten bakarak bişeyin yok diye eve gönderdi beni,hoş fark etseydi bile kurtarması zordu açılmam başlamıştı,hamilelik suprizlerle dolu neler neler var Rabbim sag salim vaktinde kucağımda almayı nasip etsin hiç bir bebeğin garantisi yok onu anladım

gündüz misafir vardı gecede misafir gelecek acayip yoruldum yatıp uyumak istiyorum.evi bi toparlamam lazım tekrar mutfak dağaldı.kociş gelecek yemek yenecek amanınnnnn çok işim var ama belim çok ağrıdı oturdum valla.:KK49::KK49:
bebişi hissetmiyorum daha ona canım sıkılıyor zaten 20 .haftaya girdik daha tık yok baş aşşağa duruyor o yuzdenmi hissetmiyorum acaba:26:.bugun küsüştük hiç konuşmadım bebişimle tekmelemiyo die:KK19::KK19:

Allah (c.c.) yardimcin olsun canim :KK6:
Bana da sukur nadir misafir geliyor ama pert oluyor insan gercekten :KK37:
Bebisinin rekmelerini yemen yakindir huzeyfemmmm ♥♥♥
Sonra tekme boks Allah (c.c.) ne verdiyse dalacak annesine :KK9:

ben de oldum bu şekilde muayene. benim 3.3 çıktı. en az 3.5-4 gibi çıkmalıymış. pzts günü gittiğimde bakmıştı doktor. pzts yine çağırdı. bir daha ölçelim bir hafta sonra yine az olursa değer ilaç tedavisne başlayalım dedi. üzgünüm bu yüzden. pzts bakacak inşallah bebeğimi etkileyecek bir şey olmaz.
Cok kısa değilmiş aslında 2.5 altı için riskli derler,cok ayakta kalma istirahat cok önemli benim doktorum sen ayag kalktikca bebek aşağıya basınç yapar demişti burda rahim ağzı yetersizlig topig var hatta face de grubumuz var orda sadece yatarakta vaktinde doğuranlar var

Evet nasil anliycaz alttan muayenede mi belli oluyo sadece? Arkadasim arastirma hast.calisiyo doktoru cok meshurdur hastasi cok fazla profesordur. zaten aciklamada yapmis baya bi erken dogum riskinden felan bahsetmis.. bzm lojman da bi komsunun ikizi olacakti 7 aylikken erken dogum oldu birini kaybetti diğer ini zor kurtardilar belki de onun da boyle bi sorunu vardi zaten doktor un ihmaliymis snradan cikti ortaya bn snraki kont.de mutlaka sorcam doktorum a icim rahat etsin en azindan

Ben her ultrasona girdiğimde doktor ölçüyor illa alttan bakılmasına gerek yok benim bildiğim...

ben de oldum bu şekilde muayene. benim 3.3 çıktı. en az 3.5-4 gibi çıkmalıymış. pzts günü gittiğimde bakmıştı doktor. pzts yine çağırdı. bir daha ölçelim bir hafta sonra yine az olursa değer ilaç tedavisne başlayalım dedi. üzgünüm bu yüzden. pzts bakacak inşallah bebeğimi etkileyecek bir şey olmaz.

Kizlar bendee3l rahim anamolisi oldugu icin erken dogum riskim.var o nedenle her gittigimde olculuyor dr cok iyi bir prof.ona cok guveniyorum bana hep.karindan yapildi olcum tuvalete sikisiktim 13.haftada dusuk ciksa serklaj yani dikis atilabilirdi o zaman 4.1 cikmisti suan icin cok iyi 3 un alti tehlikeli demek ...stres yapmayi rahim cok farkli bi yapi benim yarim rahimle olcum.bu kadar olabilmisken sizin cok daha iyidir...rahim agzinda deger kuculdukce hunilesme oliyor ve tehlikeli olan o deger 3 un altina dustuyse sorun varr

bendede pcos vardı ve sen gibi bende glokofen kullanıyordum.ama bana daha şeker yüklemesi yapalım demedi.bi şikayetim yok şuan ama korkuyorum.bide 10 kilo aldım 5 ayda hızlı gidiyor ama bu hafta sorucam bakıyım ne zaman yapacakmış.sen böle deyince merak ettim şimdi.:26:

ben senin yerinde olsam evin heryerine kamera koyarım.1 haftalık bi çekim sonra güzel bir düzenleme ile son çıkan hit parça bu aşkım diye kocişe izletirim.o dediğin şeyleri gözüyle görmesi ve kendi duyması lazım söylemekle olmaz.özellikle sabah seni korkutarak uyandırdığı zamanları üstüste koyardım klipte varyaaaaaa allahhhhh benim elime bi düşse o:KK47::KK47:.rabbim dağına göre kar veriyo benim kv 14 saat uzaklıkta zaten yaşlıda.ama ben tahmmül gücü sınırlı biriyim dayanamam yani bişey yapmam lazım. sen gibi bekleyemem elinden geliyorsa sende yap bence (tabi herkesin evinin durumu farklı eğer eşin sözünü dinlerse direk konuş ama biraz anneci yapısı varsa şahit olması lazım.)

Canim ben sonuclarimi aldim doktora gosteremedim ama cok sukur sorun yok gibi gozukuyo
aclik kan sekeri 78 referns deger 70-110
75 gramlik seker yuklemesi 60 dk 129 ref. 120-170
120. Dk 93 ref deder 70-140
ben hamile kalmadan once yaklasik 10 kilo vermistim diyet halim az cok devam ediyodu hamile oldugumu ogrendigim zaman elimde olan sigara paketini bitirdim bidaha almadim 8 aydir istiyoduk hamile oldugumu ogrenince diyet uctu gitti zaten bide sigarayi birakmak cok zor geldi telafisini aburcuburla yaptim
bgn itibari ile8 kilo almis bulunmaktayim ki 75 76 ile hamile kaldim halimi sen dusun yani benimki ekstrem bi durum galiba sen korkma Allah saglikla kucagimiZa almayi nasip etsin

kızlar dün işyerinde yere bişey almak için eğildim kaburgam battı:KK50: ne yapcamı bilmiyorum öksürünce bile şimdi acıyo tam göğüs altım dün gece yatakta dönerken bile ağrıdığını hissedip uyandım zeytinyağla ovdursam iyi gelirmi acaba ...:KK43:

Geçti mi? Ovdurdun mu? Nasıl oldun?

geçmiş olsun canım...çok mu acıyor..kötümü kalktın ki..incinmiştir belki...zeytinyağının zararı olmaz ama çok ovdurtma ezilmesin daha çok acır..dr gitme imkanın varsa bir göster istersen..kulunç derler bizim burda belki öyle damar damar üstüne gelmiş olabilir..geçmiş olsun canım..geçer biranönce inşallah..
Kulunç zor oluyor. Bende de var şu an. Bu havalarda dikkat etmek lazım

Canim ben sonuclarimi aldim doktora gosteremedim ama cok sukur sorun yok gibi gozukuyo
ben hamile kalmadan once yaklasik 10 kilo vermistim diyet halim az cok devam ediyodu hamile oldugumu ogrendigim zaman elimde olan sigara paketini bitirdim bidaha almadim 8 aydir istiyoduk hamile oldugumu ogrenince diyet uctu gitti zaten bide sigarayi birakmak cok zor geldi telafisini aburcuburla yaptim
bgn itibari ile8 kilo almis bulunmaktayim ki 75 76 ile hamile kaldim halimi sen dusun yani benimki ekstrem bi durum galiba sen korkma Allah saglikla kucagimiZa almayi nasip etsin
Ahhh canım hiç ekstrem değil seninki ben senden beterim aynen sen gibi hamile kalmadan önce 15 kilo verdim 70 e düştüm sonra tatile gittik 5 ini geri aldım 75-76 kiloya hamile kaldım 20. Haftadayım ve 10 kilo aldım ki belki daha fazla 1 haftadır dartılmadım o yüzden merak ettim işte haftaya Perşembe ayrıntılı usg var gidince sorucam Dr a ne zaman yapacak bakalım. Biz senle çok benziyoruz bende ilacı ve sigarayı bırakınca direk şişmeye başladım. :18:

Aynısı bende de var. Kadın beni hiç aramaz oğlunu arar hep. Başka şehirde oturuyor bize kalmaya gelecekmiş oğlunu arayıp söylemiş ben kocamdan duydum geleceğini. T başka şehirden geliyorsun ve orası daha çokkadının evidir çünkü hizmet yapacak yemek yapacak o. Erkek zaten kendi çocuğun gelme demezki...
Fırsatını bulup söyleyecektim ama fırsat bulamadım

canım valla bizi böyle geriyolar boşuu boşunaa :KK30: ben gelinime böyle yapmicam:KK53::KK53:

Kesin teşhis muayenede belli olur birde daha önce rahim operasyonu felan gecirdiysen rahim ağzında zedelenme olabileceğinden tedbir amaçlı hamilelikte atıyorlar dikişi,arkadasın sansliymis emin ellerde ben kanama ve agriyla gittiğim halde doktorum sadece üstten bakarak bişeyin yok diye eve gönderdi beni,hoş fark etseydi bile kurtarması zordu açılmam başlamıştı,hamilelik suprizlerle dolu neler neler var Rabbim sag salim vaktinde kucağımda almayı nasip etsin hiç bir bebeğin garantisi yok onu anladım

kesinlikle canım kucağımıza alana kadar risk altında bebişlerimiz allah esirgesin cümlemizinkileri.. önce allaha sonra doktorlara emanetiz ama herkes doktor konusunda şanslı değil mesela ben diyarbakırda yaşıyorum kadın doğum hastanesiyle ilgili neler duyuyorum bi bilseniz 3 aylık bebeği ölü diye almaya kalkan doktorlar mı, yumurtalıkta bi sorun olmamasına rağmen yumurtalığı almaya kalkan doktorlar daha neler neler.. burdaki bi özel hastanelerde diplomasız çalışan sağlık görevlileri bile var.. o yuzden allah hayırlısıyla sorunsuz kucagımıza almayı nasip etsin...

allahın izniyle bişe olmaz inşallah sıkma canını üzülme de bebişin etkilenmesin.. alttan baktı demi cnm sana da?

merhaba güzel anneler nasılsınız..doktordan geldim 3lü için kan verdim.cinsiyeti belli değil ya doktor tahminde bile bulunmuyor.develete gittim özelden çıkışta kuzenim çalışıyodu hemen doktorun odasına götürdü beni eşimle beraber tekrar baktırdım,kordonu bacak arasından geçiyor o yüzden net göremiyorm ama sanki erkek gibi dedi
cinsiyeti merak ediyorum ama sağlığının yerinde olmasına çok sevindim gelişimi 1 hafta önden gidiyo 17 hafta 4 günlük dedi,16da olamam gerekti.inşallah sonucumuz da güzel çıkar

Canım allah bebişine sağlık versin bol bol.İnşallah sonuçların güzel çıkar.

Kizlar yazamadim kac gundur size,iste pek yalniz kalamadim. pztesi uclu test sonucumuzu aldik iyi cok sukur ve kizimizida gorduk ama pztesi sabah esim beni cok kizdirdi ve o gunden beri hersey ters dunden beride cok kotu hastayim :KK43: ve 19+1 olduk ama tik yok :KK43: ya kizim bari yanimda olsa.. bu arada ilac iciyorum minoset sdece 2gun sabah aksam icebilirmisim. vicdan azabi cekiyorum ama kemik agrim bitek oyle geciyo iste cok zor oluyor :KK43: son olarak dra mide bulantim yine basladi dedim takip et ya yediklerinden yada idrar yolu enfeksiyonu dedi. aklinizda bulunsun.

neden erken yapmışlardı şeker yüklemesi testini size,banada sağlık ocağından randevu verdiler haftaya doktoruma sordum daha çok erken yaptırmak için yaptırmayın dedi kararsız kaldım bende,daha önce baktırdığınız şeker testiniz yüksekmi çıkmıştı

allahın izniyle bişe olmaz inşallah sıkma canını üzülme de bebişin etkilenmesin.. alttan baktı demi cnm sana da?

inşallah canım ya. önce normal karından baktı. 3cm dedi. bi de alttan bakalım az gibi değer dedi. bi de alttan baktı sonra. 3.3 cm dedi. pzts bi daha bakacak.

X