2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
cnm o kucuk besıge bayıldımmmm ama ne kadar yatarki onda :26: ama bence seçimlerin çok güzel :KK51:

sanrım o beşikte en fazla 6 aya kadar yatabiliyor.sonra hareketlendikçe alalh korusun sarkıp düşme riski var.ben oyun parkı düşünüyorum bakalım birde dolap alacağım.ama secimlerin güzel bende begendim.:nazar:

sanrım o beşikte en fazla 6 aya kadar yatabiliyor.sonra hareketlendikçe alalh korusun sarkıp düşme riski var.ben oyun parkı düşünüyorum bakalım birde dolap alacağım.ama secimlerin güzel bende begendim.:nazar:

yatak odamıza güzel bir beşik alıcak babannemiz , Çocuk odasını şimdilik düşünmemiştim ama benimde kafam karıştı =)

aynen en fazla 6 ay o yuzden ben almazdım ne gerek var 6 ay için :KK53: cimrimiyim ne :KK51:

yaa sorma ilkten diyodum yatak odasına bir beşik bırde kucuk dolap ama dun kuzenımle konustum dıyokı bebek ıcın daha ıyı bır rahat hayat ıcın dogumuma kadar calısıcam dıyorsun :26: bari içinde kalmasın yap bir bebek odası cocuğa baya kullanır bırde baza olanlar var hem yatak hem baza 5 yasına kadar kullansın :44: kızla rbırde bana ana kucağı hediye geliyor maxi cosiden :KK52: ne bereketli bebeğim var :KK34:

Kızlar merhaba.doktora gittim bu gün kulak burun boğaz uzmanına yönlendirdi o da antibiyotik sprey ve alerji hapı verdi ama doktorum antibiyotiği kullan sadece dedi çook kötü ilerlemiş öksürük sinüzit farenjit grip bronşit hepsi var dedi dr. Allahım napıcam ben şimdi yavruma bişi olursa diye ödüm patlıyo :KK43::KK43:

geçmiş olsun canım bebeğinin iyi olması için önce senin iyi olman gerekiyor inşallah ilaçların sonuç verir iyileşirsin insan hamileyken ilaç kullanmak istemese de mecburen kullanabiliyor ben de kaç gündür çok kötüydüm boğazım çok acıyordu ve öksürürken beynime çivi çakılıyormuş gibi oluyordum ama bugün daha iyiyim
g

ben de o beşikleri çok beğeniyordum ama evet çok az kullanılabilir o yüzden pek düşünmüyorum ben de park yatak almayı düşünüyorum

canım devlet dairelerinde de rapor almanın belli bi süresi mi var?
ben yeni geçtim kadroya o yüzden bilmiyorum..

Evet cnm ne yazikki var bir takvim yilinda (1 ocak- 31aralik arasi) tek hekimden parca parca toplam 40 gun rapor hakki var. Heyette sinir yok ama malum almak cok zor...

evet ilk ama arkadaşlar tekmeleri falan hissettiğini yazınca bunalıma giriyorum :KK43:
teşekkürler.

bence senin bızdık uslu, rahatsız olduğu bir durum yok. ben de arada hissediyorum özellikle pantolon giydiğimde. demek ki kalçadan biraz sıkıyor ve o da bebeği etkiliyor diye düşünüyorum. birde ultrasonda dr. bastırınca tekmeledi 17. ve 19. haftalarda. Bizim kız sıkıntıya gelemiyor. bütün gün çalışınca, ve hareketli isem o gün hiç hissetmiyorum. bence sen de üzülme hissetmiyorum diye. zaten onlar sürekli uyurmuş, günde 1-2 saat uyanık olurlarmış. genelde de biz uyurken uyanırlarmış. gece uyuyamayıp ağrılarımızdan ondan olurmuş.

birde kızlar siz bebek odası takımı alıcakmısınız yoksa sadece besık kucukte dolapmı dsunuosunuz ben karrasızım herkez bsık 1 yasına kadar bıle yatamıor dıyoda :KK50:

Ben de size bunu soracaktım bugün. Biz odayı yaptırmayı düşünüyoruz. Bir haftadır internetten model bakıyoruz. Artık karar verdik gibi. Bizim oğlumuz olacak, ben takımı tamamen beyaz yatırıp üzerine plexi ile ahşaptan şekiller kestirip, monte ettiricem. Denizci temalı odalardan olacak Allah izin verirse bizimki. Biz de erkenden başladık bu işlere. son aylara kalmasın diye. Sizler neler düşünüyorsunuz odalar için? Ne renk olacak mesela?

merhaba kızlar; 2 gündür yazamıyorum yoğunluktan... biz babamızı bıraktık oğlumla çalışmaya geldik:KK55: 3 gün ayrı kalıcaz, ahhh bu tayin çıkmazsa biz daha çok ayrı kalıcaz ya hayırlısı:KK14:
dünden bu yana çok yoğunum, kasıklarımda batmalar hissediyorum, yorgunluktan sanırım... bir de dün akşam başım döndü,boşluğa düşer gibi hissettim kendimi, yanında kaldığım eski ev arkadaşım asm de çalışıyor, kan değerimin düşmesi ile alakalı olduğunu söyledi bu baş dönmelerinin... onun dışında iyiyim... sağlıkçı da bulmuşken bol bol nazlandım,bilgilendim dün gece arkadaşıma...
kızlar kaç haftalık gebesiniz ve kilolarınız ne alemde merak ettim :KK54::44::KK49:

18+3 teyiz ve 3-3,5 kilo almışım...

birde kızlar siz bebek odası takımı alıcakmısınız yoksa sadece besık kucukte dolapmı dsunuosunuz ben karrasızım herkez bsık 1 yasına kadar bıle yatamıor dıyoda :KK50:

büyüyen beşikli takım almayı düşünüyordum, eşim 10 yıl sonrasının hesabını mı yapacaksın, belki beğenmeyecek sonra,belki yıpranacak falan dedi, hevesimi kırdı... son durum 4-5 yıl yatabileceği bir beşik ve güzel bir dolap alacağım.. özellikle mavi almayacağım ki, nasipse 2.bebişim kız olursa aynı beşiği 3-4 yıl da o kullanır,sonra genç odası alırız falan filan... yatak odasında kullanmak için de park yatak mı diyorlar ondan almak istiyorum...

malesef ben son 3 hafta kalasıya kadar çalışcam memurum çocuk doğunca kullanmak istiyorum iznimi bakalım nası dayancam :26:

aynı durumdayız canım, hatta ben 30 mayısa kadar çalışmak zorundayım... 16 gün önce bırakıcam işi, çünkü bahar dönemi 30 mayısta bitecek,derslerimi tamamlayıp finalleri arkadaşlara paslayacağım... işin kötüsü tam 16 eylül de dersler başlarken iznim bitecek:KK19: sonra yıllık izindi, rapordu, heyet raporuydu derken 2014 ü tamamlamak istiyorum... sonrası Allah kerim, belki tayinim çıkar da bebişimi geceleri yalnız bırakıp buralara gelmek zorunda kalmam... son ihtimal ücretsiz izne ayrılıcam, ama tabi bütün rapor haklarımı zorladıktan sonra....

Ben de size bunu soracaktım bugün. Biz odayı yaptırmayı düşünüyoruz. Bir haftadır internetten model bakıyoruz. Artık karar verdik gibi. Bizim oğlumuz olacak, ben takımı tamamen beyaz yatırıp üzerine plexi ile ahşaptan şekiller kestirip, monte ettiricem. Denizci temalı odalardan olacak Allah izin verirse bizimki. Biz de erkenden başladık bu işlere. son aylara kalmasın diye. Sizler neler düşünüyorsunuz odalar için? Ne renk olacak mesela?

Ben de size bunu soracaktım bugün. Biz odayı yaptırmayı düşünüyoruz. Bir haftadır internetten model bakıyoruz. Artık karar verdik gibi. Bizim oğlumuz olacak, ben takımı tamamen beyaz yaptırıp üzerine plexi ile ahşaptan şekiller kestirip, monte ettiricem. Denizci temalı odalardan olacak Allah izin verirse bizimki. Yatağı da büyüyen, asansörlü yatak yaptırıcam. Biz de erkenden başladık bu işlere. son aylara kalmasın diye. Sizler neler düşünüyorsunuz odalar için? Ne renk olacak mesela?

hiç sorma canım yaaa ben de gizli alıyorum dayanamayıp sonra söylüyorum sonra da popişi dönüp uyuyorum.. sabah hala söyleniyordu benden habersiz alışveriş yapma diye.. kredi kartlarını elimden aldı safi bu yüzden ben de kapıda ödemeli yerler buluyorum ondan sonra :KK52::KK52::KK52::KK52:

Vay hiç birşey beni yıldıramaz diyorsun yani helal olsun sana takdir ediyorum seni ben henüz hiç birşey almadım bende başlıycam inşallah dayanamıyorum

Kızlar ya bel ağrısı çeken var mı ?
Hamileliğimin ilk ayından itibaren bel ağrısı yaşadım önceden oturunca geçiyordu şimdi öyle şiddetli ki uyurken otururken hiç geçmiyor. Delircem bu ağrıdan hele ayakta 2 dk bile duramıyorum. Dün ağladım sinirimden daha şimdiden böyle olursa karnım büyüyünce ne yapıcam ben ya. Doktor da bişey yapmıyor

olmazmı uzun süre ayakta kalmamaya çalışıyorum. ağrım olduğu zaman eve gelir gelmez 1 saat yatıyorum, ondan sonra yemek yapıyorum. ama doktorda yürü dediği için iş yerinde sürekli yürümeye çalışıyorum. dışarısı soğuk onun için merdiven çıkıp iniyorum. telefonla halledeceğim işleri bile odamdan çıkıp kendim hallediyorum.

aynen benim eşimde aldırmıyor. önce bişiy alma cinsiyetini tam öğrenelim diye oyaladı, şimdi erken diyor :) hevesim kaçıyor yaa :KK50: 20 haftanın içerisindeyiz sadece bir tane hırka beğenip almıştım o başka hiçbişiyi yok :KK52: vallahi artık alacak yavaş yavaş beni kimse tutamaz :KK36:

Sen şanslısın hırka almışsın ben henüz hiç birşey almadım inanılmaz heyecanlıyım biran önce herşey almak istiyorum ama nerde gıcık koca hep engel oluyo bi kere almaya kalktım instagram da tasarım ürünler var ona önce eşim karşı geldi sonrada alacağım kişide dur alma dedi daha erken 6-7 aydan sonra alırsın dedi keyfim kaçtı offf ya ama artık tutamıyorum kendimi alıcam

aynen benim eşimde aldırmıyor. önce bişiy alma cinsiyetini tam öğrenelim diye oyaladı, şimdi erken diyor :) hevesim kaçıyor yaa :KK50: 20 haftanın içerisindeyiz sadece bir tane hırka beğenip almıştım o başka hiçbişiyi yok :KK52: vallahi artık alacak yavaş yavaş beni kimse tutamaz :KK36:

Sen şanslısın hırka almışsın ben henüz hiç birşey almadım inanılmaz heyecanlıyım biran önce herşey almak istiyorum ama nerde gıcık koca hep engel oluyo bi kere almaya kalktım instagram da tasarım ürünler var ona önce eşim karşı geldi sonrada alacağım kişide dur alma dedi daha erken 6-7 aydan sonra alırsın dedi keyfim kaçtı offf ya ama artık tutamıyorum kendimi alıcam

merhaba anneler size sorum tetanos aşısı kaçıncı haftada yapılıyor yaptıran var mı?

ayrıca şuan 20. haftadayım ve sadece 2 kilo aldım. sizlerin kiloları nasıl bilgi verirseniz sevinirim.
:KK9:

bana doktorum tetanoz aşısı yaptırma dedi. zaten çocuk doğduktan sonra aşıları olacakmış. benimde hassas bir bünyem var, ateşim çıktımı antibiyotiksiz düşmüyor riske girmeyeleim dedi. sende doktoruna sor canım. haftamız aynı canım. ben 3 kilo aldım. dr iyi dedi 4,5 ayda 4 kiloya kadar sınır dedi. bundan sonra daha hızlı alırsın dikkat et dedi.

Canım sen yinede şanslısın almışsın hırka ben daha hiç birşey almadım geçen instagramda tasarım ürünler satıyorlar onlardan alıcaktım eşim koymadı alayım ben inatla alacaktım satan kızda dediki bekle 6-7 aydan sonra alışveriş yap dedi benimde keyfim kaçtı

benim koca da koymuyo canım erken diyip duruyo bu erkekler bizi anlamıyo ya kırk yılda bi hamiş kalmışız tadanı çıkarmamız lazım bizimde off ya :KK50:

Aynen öyle hemde hiç anlamıyorlar gıcıklar sanki bidaha ele geçecekmi bu günler koymuyorlar ki doya doya bu anları yaşayalım hep engel hep engel

Üzülmeyin canlar bende sizdenim :KK70:. Kısmetse bende son 3 haftama kadar çalışmayı düşünüyorum. Benim bir avanatajım var iş yerime önceden dolmuşla gidip gelirken şimdi servis kullanıyorum bu çok ii oldu benim için.

bende kısmetse son üç haftaya kadar çalışmak istiyorum... inşaalah bizim zilli izin verir :KK1:

X