2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
gunaydinnnnnnnn :KK16:
Nasilsiniz bacilarimmmmmm :KK19:
Ali yasin imi bugun gormeye gidecegim.....
Detayli usg miz var ins. Hayirli haberlerle donerimmmm :KK16:
Su saglik ocagindaki asi ilk aklimda olan sorularim arasinda ♥♥♥
erken cikiyorum kahvaltimi yapip hazirlanayim esim almaya gelecek.....
Kendinizi iyi bakin kizlar bebislerini gormeye gidecek olanlar varsa hayirli haberlerle gelsin ins. :nazar::nazar::nazar:

oohhh ne güzel bebişler görüncek hemide detaylı hemen gel anlat bize ali yasini :d benım daha coook var ama esım hafta sonu beni bebek odaıs bakmaya götürecek :KK6::KK9:

Kizlar size tavsiyem hazir sutleri hele de meyveli olanlari tuketmeyin. Bildiginiz uzere ilk hamileligimden sonra kalsiyum eksikliginden dolayi osteoporoz tedavisi gordum. Gittigim bir cok drun dedigi ve arastirmalarim bu yonde. Hem ben ilk hamileligimde abartisiz koli koli uht sut ictim. Sonuc ortada

slm canlarım işlerimin yoğunluğundan giremiyorum bide mesaiye kalıyorum :KK43: ben hala bebeğimin hareketlerini hissedemiyorum ya varmı bnm gibi olan..çilekçim sen naptın hissettinmi

neslicim bende aynı senin gibiyim..ama erkenmiş daha bekle canım ...20.haftaya gelelim hissederiz..:)stres yapınca bebeğimiz daha çok kasıyormuş ve ahreketleri kısıtlanıyormuş..rahat olalım canım :)

benimde dün dayım ingiltereden geldi phılıps avent yedı dogan bıberron setini almıs bayıldım bır emzıgı var kucucukkkkkkk oyy alhım dogsun dıye delı oldum :KK54:
birde kızlar siz bebek odası takımı alıcakmısınız yoksa sadece besık kucukte dolapmı dsunuosunuz ben karrasızım herkez bsık 1 yasına kadar bıle yatamıor dıyoda :KK50:

ben evleneli 2 sene oldu..evimin 1 odasını kütüphane gibi yaptırmıştım..aslında tam kütüphane değil ama..kitaplık var..tek kişilik bir yatak var..kuzenlerimiz geldiğinde rahat yatsınlar diye..

kitaplığımı beyaz yaptırdım altta ve üstte kapaklı 5 dolap var..orda ıvırzıvırlar var..diğer taraflarda açıklık..benim aklıma şöyle bir fikir geldi..dolabım beyaz olduğu ve yeni olduğu için (benzer bir resim bulabilirsem eklerim...) altta iki dolap raflı kapaklı üstteki 5 dolapta öyle ortadaki raflar 5 adet kitap koyunacak şekilde kapaksız..ben onlara pembe mavi beyaz kapak yaptırayım diyorum..kitaplarımda kalsın yine ..bebişimin eşyalarını koymak için kullanayım......duvarları duvar kağıdı yaptırmak istiyorum pembe beyaz çizgili...ve tabii yatağınıda beyazz almak istiyorum..birde beyaz yüklüğüm var onuda kendim yaptırdım çizdim falan.. ütüm ütü masam elektirk süpürgem yüklüğün bir kısmında gizli.....orta kısmında iki tane askılık var..bebeğimin asılacak kıyafetlerini oraya koyarım diye düşündüm..diğer kısmında zaten nevresimlerim yorganlarım falan var..yere farklı bir halı alırım çocuk odasına uygun diye düşündüm ama bilmem ki nasıl olur..yarın fotolarını yükleiyim sizde bana fikir verin..kitaplıkta yeni yüklükte yeni kendim yaptırdım kıyamıyorum..aşağıdaki kapaklar ama benm kitaplık değil arkası kapalı kitaplığın dolap gibi..bir de beyaz
$Renkli-Dolaplar.jpg

ben önceden biraz kıpırtı hissediyordum fakat dün akşamdan beri hiçbişey hissetmiyorum. dün biraz yorulmuştum bişey mi oldu acaba. bir de sol kasığım ağrıyor neden acaba

korkma kuzum ben aynı duyguları okadar çok yaşıyorum ki..bugün sanki karnım şişliği azalmış gibi geldi işe gelirken habire konuşuyorum kuzum iyimisin meleğim hadi tekme at hissedeyim..ama biliyorum o orda biz evham yapıyoruz korkma canım..kasık ağrıları dayanamayacak kadar kötü değilse korkulacak endişe edilecek bir durum yok..üşütmüssündür belki..

Mrb arkadaslar doktordan geliyorum kizimizi gorduk cinsiyetimiz belliydi ama bu ay kesinlestirdik 214 gr bebisimiz detayli ultrasonada girdik yarin seker yuklemesi yapip oyle doktorumuza gostercez ha seker yuklemesi icin erken genelde 24. Haftada yapiliyo ama bizim ekstra durumumuz var daha once pkos dan dolayi glifor kullaniyodm hamilelikte biraktim doktorun tavsiyesi ile bide simdiden 7 kilo aldim ki doktorun hic hosuna gitmedi bi simdi yapilcak bide sonra galiba. Bide asilari sordum 20. Haftadan sonra yaptir dedi 20 den once kesinlikle yaptirma dedi. İste bolee

pufpuf teyzesi bizim cinsiyetimizi yazabilrsinanketefe katildik ama isimde kafam cok karisik

hayırlı olsun canımm :) kızlarımız atağa geçti :)ilkbaşlarda çok kıymetliydi şimdi erkek bebişler kıymetlendi :) doğumdan sonra kısmetse veririz güzelim kiloları emziren bayanlar dah a çabuk veriyoruş ve rahat yaz olacağı için yürüyüşü çıakrız bol bol...

Son düzenleme:
kızlar damdan düşer gibi olacak ama hiç bel ağrısı şikayeti olan var mı? daha yarısı olmadan hamileliğim bel ağrısıyla mı geçecek diye düşünür oldum. oturduğum yerden kalkarken çok sorun oluyor. ilk hamileliğimde hiç olmamıştı. 7. aydan sonra sırt ağrısı olmuştu sadece. böyle olan varmı? :KK43:

bende kendimi çok yordugumda belim agrıyor canım.geçen arabanın bagjına bişey dökülmüştü kokusundan durulmuyodu çıkardık eve banyoda yıkadım onu halı yıkar gibi brlim ağrıyo o gün bugündür...

benimde bir odam var aynı senin bahsettiğin gibi herşey var yatak dolabı ütü masası,elektrik süpürgesi,kitaplık ıvır zıvır.. en zoruda bu odayı toplamak olcak :)) ama en güzelide bebişimize güzel bir alan açacaz. ben daha odayı ellemedim erken diye :KK43: :KK16:

benim çocuk odası olcak odamda aynı bu şekilde :KK1: bakalım napıcaz bende boşaltıcam sadece çeyiz sandıgım alıcak inşallah :KK34:

ben 17. haftada yaptırdım ya çok mu erken:26:

Dün baya bi araştırdım canım , 3 ay bittikten sonra tetanoz yaptıranlar çok .. Bizimki 21. hafta dedi , Bu arada yan etkileri oldumu ? Kimisi 40 derece ateşlenmelerden bahsediyor , kimisi günlerce süren kol ağrılarından falan :18:

hoşbuldum :) nasıl gidiyor hamilelik?:nazar:

iyi Allah a şükür.kusmalarım geçti hiç geçmicek sandıgım bulantılarım sanki geçmeye başladı ama hala deterjan kokusuna tahammülüm yok :KK50: başka bi sıkıntım yok Allah a şükür inşallah seninde güzel geçiyordur :KK34:

Forum iyice bozuldu arkadaş :) 3 saatte msj gitmiyor.. bildirim desen hala gelmiyor! yokmu bi çözümü ^^

neslicim bende aynı senin gibiyim..ama erkenmiş daha bekle canım ...20.haftaya gelelim hissederiz..:)stres yapınca bebeğimiz daha çok kasıyormuş ve ahreketleri kısıtlanıyormuş..rahat olalım canım :)

ben evleneli 2 sene oldu..evimin 1 odasını kütüphane gibi yaptırmıştım..aslında tam kütüphane değil ama..kitaplık var..tek kişilik bir yatak var..kuzenlerimiz geldiğinde rahat yatsınlar diye..

kitaplığımı beyaz yaptırdım altta ve üstte kapaklı 5 dolap var..orda ıvırzıvırlar var..diğer taraflarda açıklık..benim aklıma şöyle bir fikir geldi..dolabım beyaz olduğu ve yeni olduğu için (benzer bir resim bulabilirsem eklerim...) altta iki dolap raflı kapaklı üstteki 5 dolapta öyle ortadaki raflar 5 adet kitap koyunacak şekilde kapaksız..ben onlara pembe mavi beyaz kapak yaptırayım diyorum..kitaplarımda kalsın yine ..bebişimin eşyalarını koymak için kullanayım......duvarları duvar kağıdı yaptırmak istiyorum pembe beyaz çizgili...ve tabii yatağınıda beyazz almak istiyorum..birde beyaz yüklüğüm var onuda kendim yaptırdım çizdim falan.. ütüm ütü masam elektirk süpürgem yüklüğün bir kısmında gizli.....orta kısmında iki tane askılık var..bebeğimin asılacak kıyafetlerini oraya koyarım diye düşündüm..diğer kısmında zaten nevresimlerim yorganlarım falan var..yere farklı bir halı alırım çocuk odasına uygun diye düşündüm ama bilmem ki nasıl olur..yarın fotolarını yükleiyim sizde bana fikir verin..kitaplıkta yeni yüklükte yeni kendim yaptırdım kıyamıyorum..a

korkma kuzum ben aynı duyguları okadar çok yaşıyorum ki..bugün sanki karnım şişliği azalmış gibi geldi işe gelirken habire konuşuyorum kuzum iyimisin meleğim hadi tekme at hissedeyim..ama biliyorum o orda biz evham yapıyoruz korkma canım..kasık ağrıları dayanamayacak kadar kötü değilse korkulacak endişe edilecek bir durum yok..üşütmüssündür belki..

hayırlı olsun canımm :) kızlarımız atağa geçti :)ilkbaşlarda çok kıymetliydi şimdi erkek bebişler kıymetlendi :) doğumdan sonra kısmetse veririz güzelim kiloları emziren bayanlar dah a çabuk veriyoruş ve rahat yaz olacağı için yürüyüşü çıakrız bol bol...

cnm valla karısık anlattıgın ıcın pek anlamadım resımlerını yarı at ona gore yorumlayalım ben hem kıza hem erkege gıdecek oda ıstıyorum beyaz yesıl sarı gıbı cunku ılk cocuk ıkıncıyede kullanırım bende duvar kagıdı ıstıorum bırde guzel bırde ve halı ben bıraz hızlı gıdenlerdenız 6-7 aya gelmeden benım bebegın herseye hazır olur heralde ama en ıyısıde bu degılmı cunku son aylar zaten sısıcez 2. trimestir dönemini değerlendirelim 3. trimetir dönemi zor geçiormuşşşş :26:

slm canlarım işlerimin yoğunluğundan giremiyorum bide mesaiye kalıyorum :KK43: ben hala bebeğimin hareketlerini hissedemiyorum ya varmı bnm gibi olan..çilekçim sen naptın hissettinmi

bende hissedemiyorum canım zaten 20. haftada başlarmışız hissetemeye acele etme :KK34:

benimde dün dayım ingiltereden geldi phılıps avent yedı dogan bıberron setini almıs bayıldım bır emzıgı var kucucukkkkkkk oyy alhım dogsun dıye delı oldum :KK54:

birde kızlar siz bebek odası takımı alıcakmısınız yoksa sadece besık kucukte dolapmı dsunuosunuz ben karrasızım herkez bsık 1 yasına kadar bıle yatamıor dıyoda :KK50:

aslında bende 3-4 yaşına kadar yatabileceği beşiklerden almayı düşünüyodum yanına da bi dolap.şimdi diyorum madem dolapta alıcam direk genç odası yatagı ve dolabı alim.bi de ufak beşik.hatta resimlerini de yüklim canım
Eki Görüntüle 925517 Eki Görüntüle 925517 $Genç Odasý Takýmý Dore_YEX.jpg $Genç Odasý Takýmý Dore_81K.jpg

Son düzenleme:

al bende okadar... senden 12 gün ileride olmama rağmen :KK43:

Bende de bişey yok , ne pır pır ne kelebek =) takmayın kafanıza , Dr. 22. haftada ilk hareketlerini hisseden annelerimiz var dedi , bu çok normal dedi hatta..

Baya araştırdım dün internette canım , ilk 3 aylık dönem sonunda tetanoz yaptıranlar çok var.. Bizimkisi 21. hafta dedi . Çok canın yandımı , bazıları 40 derece ateşlenmeden bahsediyor , günlerce süren kol ağrısından faLan?

yok canım ya bana hi bişey olmadı çok şükür.sadece vurundugum gün o kolumun üstüne yatmışım az bişey agrıdı sabah kalktıgımda o akdar ateş falan hiç olmadı korkma sakın :KK34:

Bende kotuyum ama rapor alamiyorum cunku sonradan lazim olacak bana...
Sizin boyle ise gitmemek laflarinizi duyunca cok uzuluyorum ne yazikki ben son 3 haftaya kadar calisacagim cunku dogum sonrasina aktarmam lazim iznimi ve yine ne yazikki yaz tatili ve eylulde dogum iznim bitiyor sonrasini rapor alacagim ah keske imkan olsa ucretsiz izine ciksbilsemmmm
canım devlet dairelerinde de rapor almanın belli bi süresi mi var?
ben yeni geçtim kadroya o yüzden bilmiyorum..

Kızlar merhaba.doktora gittim bu gün kulak burun boğaz uzmanına yönlendirdi o da antibiyotik sprey ve alerji hapı verdi ama doktorum antibiyotiği kullan sadece dedi çook kötü ilerlemiş öksürük sinüzit farenjit grip bronşit hepsi var dedi dr. Allahım napıcam ben şimdi yavruma bişi olursa diye ödüm patlıyo :KK43::KK43:

Kızlar merhaba.doktora gittim bu gün kulak burun boğaz uzmanına yönlendirdi o da antibiyotik sprey ve alerji hapı verdi ama doktorum antibiyotiği kullan sadece dedi çook kötü ilerlemiş öksürük sinüzit farenjit grip bronşit hepsi var dedi dr. Allahım napıcam ben şimdi yavruma bişi olursa diye ödüm patlıyo :KK43::KK43:

Çok geçmiş olsun canım :KK43: Allah şifa versin .. korkup ta strese girme boşyere Allahın izniyle bişeycik olmaz en kısa zamanda atlatırsın inşallah

X