2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bende kotuyum ama rapor alamiyorum cunku sonradan lazim olacak bana...
Sizin boyle ise gitmemek laflarinizi duyunca cok uzuluyorum ne yazikki ben son 3 haftaya kadar calisacagim cunku dogum sonrasina aktarmam lazim iznimi ve yine ne yazikki yaz tatili ve eylulde dogum iznim bitiyor sonrasini rapor alacagim ah keske imkan olsa ucretsiz izine ciksbilsemmmm

Kamuda 2 yıl ücretsiz izin hakkı var, özelde bilmiyorum ama duyduğum çalışmalar devam ediyor, onlara da ücretsiz izin hakkı verilecek. süt izni var yarım gün bir ay ve bir ay sonunda günde 1.5 saat şeklinde, personelinize sorup öğrenebilirsin.

bak işte yine acıktım bitane salatalık yedim yolda tutarsa beni evde de salatalık falan yaparım artık kızlar özür dilerim canınız çekerse ama oooffff canım nasıl soslu makarna çekiyo yaaaaaa ühüüüüü:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

evet canım, doğuştan sağda.. hiçbi sorun yok hayat şartları yaşamla ilgili bi sıkıntı yok şükür.. sadece özelim işte :KK1: 1 milyonda bir görülen bişey diyolar, doğruluk payını bilmem de..
18-19 yaşıma dek her sene standart rutin kontroller oluyordu sonra o da bitti..
bi sıkıntı olmadıkça gelmene gerek yok dediler en son..
Allah sağlık versin canım.Kontrol altındaysan sıkıntı yok.
BebişerimizLe birlikte Allaha emanetiz kızlar.. uyku hali sonuçta nekadar dikkat etsekte uyandığımızda yattığımız gibi bulamıyoruz kendimizi. Biz yine de sola yatarak uyuruz gerisini fazla kafaya takmamak lazım , Allah'ım korusun cümlemizi

günaydııın arkadaşlarrrr :KK52::KK52::KK52::KK52:

Sağ sol mevzusu beni de felaket geriyor. Ben normalde hiç soluma yatamazdım.. hep sağıma ya da yüzüstü yatardım. yüzüstü karnımdan yatamamaya başladım zaten sağıma da yatınca korkuyorum bütün gece huzursuz oraya döncem buraya döncem diye debeleniyorum :KK25::KK25::KK25::KK25: ama genellikle ben de soluma dönüyorum uyandıkça
Evet canlarım yatakta ben de debelenip duruyorum resmen.Stres oldum simdiden.Allah' a emanet bebişlerimiz. Uyku halinde naptıgımız belli olmuyor işte..
günaydın kzlar ben dün doktora gittim ve bebeğimin cinsiyetini öğrendim fakat sevinemedim bile çünkü doktor kızımın beyninde koroid pleksus kisti oldugunu söyledi ve 4 lü tarama yaptı sonuçlar haftaya gelecek... çok korkuyorum esim benden de fazla etkilendi ne düşüneceğimi ve ne yapmam gerektiğini bilemiyorum hiç böyle bir durumla karşılasan var mı?
Canım hiç üzülme benim de arkadaşımın bebeginde vardı ama 24. Haftadan sonra geçecegini söyledi doktorlar.Bir kaç doktora daha gitti.4 boyutlu ultrasona girdi.Ama bi sıkıntı olmadıgı anlaşıldı.Sonra gerçekten de kist kayboldu..Arkadaşım yeni dogum yaptı bebegi çok sağlıklı.İnşaallah senin bebegin de çok sağlıklı dogacak.İçini ferah tut.
eriğim benim endişe etme bende hep sola dönük yatıyorum... ama bazen bakıyorum sağdayım..bazen solda..uyuyana kadar soldayım sonrası Allah kerim....çokta takmamak lazım kuzum biz herşeyi çok takıyoruz.. nekadar bilinçlenirsek okadar endişe duyuyoruz..okumak bilmek güzel elbet ama biz nasıl doğduk annelerimiz ne tarafa yatıyordu sor bakalım ne dicekler :) üzülme endişe etme..
Evet kuzum ya çok bilmek, çok araştırmak da iyi degil.Herşeyi incik cincik ediyoruz sonra hadi bakalım sabahlar olmasın:-) Dediginde haklısın dikkat etmeli ama abartmamalı
Aynen canm ben normalde sağa yatmaya alışkınım ama sağa yatınca sanki bebeğimin kafasını eziyormsm gibi geliyo psikolojik işte sırtüstü yatınca da bzmki başlıyor harekete diyrm rahatsz oluyor herhalde o yzden sola yatyrm:)
Demek kafasını eziyormuşsun gibi geliyor:-) Güldürdün kız benii. Iyi bari yalnız degilmişim sanki ben abartıyorum gibi geldi de.Demek ki annelik iç güdüsü böyle bir şey:-) Dikkat edelim biz yine de ama abartmayalım.

Kizlar kocis mesaj atmis cok yorgunum bacaklarim tutmuyo diye bende nasil tutmaz ya senin oglun minnacik bacaklariyla tekme atiyo dedim. O zaman yorulmak yok calismaya devam diyo askim benim :118:

ben gerilmeyi keyfi die biliyorum :26:bende magnezyum içiyorum ama sabah uyanınca gerinmek süper:21:

maşallah :nazar: rabbim korusun.4 kilo almışsın pöfff ben tam 10 kilo aldım.senin doktor beni döverdi kesin:KK9:

yalnız değilmişim bende çok acıkıyorum ve yiyiyorumda eşimde hiç engellemiyo valla hatta dışarda yerken bana 1,5 sölüyo ne yersek dedim yapma böle 2 söle :KK9::KK9:sabah namazdan sonra bişeyler yemeden asla uyuyamıyorum çok feci bir durum 100 kilo olacam kesin:18:

cildin yağlıysa sivilce yapar bendede aynısı oldu.şuan lierac kullanıyorum.arada yağlarıda sürüyorum karnımda bacaklarımda sivilce oldu.cildim çok yağlı ondan yani.ben normalde nemlendirici bile süremem hemen sivilce olurum:KK17:

evet canım çok yağlı bendede hemen sivilce olurt ondan sonra tahmin ettiim ama eee ne yapıcam krem falanda kullanmak istemiyodum..:KK19:

bak işte yine acıktım bitane salatalık yedim yolda tutarsa beni evde de salatalık falan yaparım artık kızlar özür dilerim canınız çekerse ama oooffff canım nasıl soslu makarna çekiyo yaaaaaa ühüüüüü:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

anaaa tesadüfe bak benimde canım istedi az önce.. Salçalı yaptım yedim :KK56:

Kızlaaarrr dayanamadım hepsiburada dan ve butikbebe den birşeyller aldım. cinsiyet belli olmadığı için hem kız hem erkek giyebilecek renklerden aldım ayyy çok heyecanlıyıımmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

benim cinsiyet belli olduğu halde eşim yüzünden alamıyorum ki
:KK47:
Allah'ım ne temkinli adam yahu.. Daha erken diyo hâlâ, oysa görüyorum kendide hevesli.. Önceki kayıplarımızdan dolayıdır belki bilmiyorum ama ben deli gibi köfteme alışveriş yapmak istiyorum.. Gerekli gereksiz bakmadan içinin gittiği herşeyi almak istiyorum.. Ama sanırım 1 ay kadar daha var bu zevki tatmama..

Son düzenleme:
evet canım çok yağlı bendede hemen sivilce olurt ondan sonra tahmin ettiim ama eee ne yapıcam krem falanda kullanmak istemiyodum..:KK19:

valla ben çatlamaktan acayip tırsıyorum cildimin yağlı olması bi avantaj ama illaki çatlıyor.krem kullanıyorum yağlarıda sürüyorum pijamalarım kakao yağı kokuyo:KK9:

Canım bebe yağında bulunan maddelerden birine alerjin olabilir. Dediğin kızarıklar az alerji kızarığına benziyo tarifine göre. kullanmayı biraz kes istersen. bebe yağı aslında pek sağlıklı değil.. doğal yağlar (badem yağı, susam yağı..) tarzında şeyler kullanmaya çalış.. geçmiş olsun..

öyle canımda onlarda tüylenme yapıyo diyolar zaten vardı iyice artarsa o yüzden güvenemedim yaaa:KK19: biraz ara vericem ondanda olmaz zaten bakalım görücem sonuca göre hareket şeytan diyo hiç bişey sürme bepanten kullanan varmış faydası olurmu ki ondan kullanurım..

Kontrolden gelen arkadaslar hadi gozunuz aydin guzel sonuclarla gelmissiniz :KK16:
Bir arkaasin bebeginde problem gorulmus pufpufun paylasimini okudum ins. Yazidaki gibi onemli birsey degildir....
Ve ileriki haftalarda kaybolur sivi :KK16:
Kizlar bu aralar tansiyonum yerlerde bayilacak gibi oluyorum....
Hemen uzanmasam bayilacam yani hic sansi yok....
Sanirim artik tek basima carsiya dahil gidemeyecegim....
Yolun ortasinda bayilmak istemem :KK50:

Kontrolden gelen arkadaslar hadi gozunuz aydin guzel sonuclarla gelmissiniz :KK16:
Bir arkaasin bebeginde problem gorulmus pufpufun paylasimini okudum ins. Yazidaki gibi onemli birsey degildir....

Canim olcuyo musun kac cikiyo

dün kontrole gitmiştik doktor dedi ki erkek mi demiştim size biz de eşimle bakıştık evet dedik sanki bir an kızınız oluyo diycek gbii oldu ama demedi %90erkek diyorum dedi:KK70: bi an öyle kalbimiz çarptı:KK70:D

Canım benimde değişmedi kız dedi doktor kesin yani kız çok şükür sağlığıda yerinde keyfide çok şükür

dikkat et kendine canım tansiyon önemli bende de biraz yüksek 13-14 lerde doktor bu değerlerde gerek yok ama ilerki aylarda tansiyon ilacı kullanabiliriz dedi:KK50:

öyle canımda onlarda tüylenme yapıyo diyolar zaten vardı iyice artarsa o yüzden güvenemedim yaaa:KK19: biraz ara vericem ondanda olmaz zaten bakalım görücem sonuca göre hareket şeytan diyo hiç bişey sürme bepanten kullanan varmış faydası olurmu ki ondan kullanurım..
Canim ben araştırırken bepantholun catlak kremini gordum ama iyi mi degilmi bilmiyorum. Bu arada benim dermatologum catlak kremleri arasinda en etkilisinin lierac oldugunu soyledi

Slm canlar slm larınızın yeni gördüm a.s artık bidahaki sefere teyzeleri ya yerim ben sizin gibi şeker teyzeleri ve onların minnak bebişlerini biz kontrolden geldik çok şükür bi sıkıntı yok ama ben pek göremedim nede doğru dürüst resmi var çok sinir oldum ama çok şükür sağlıklı bide özel olacak yok böyle bişe detaylı ultrasonu bu yüzden sevmiyorum inşallah ay sonunda 4Boyutluya geçicez inşallah orda net görürüm

Son düzenleme:
Kizlar stteskop var sadece o nedenle hemen olcemiyorum....
Fakat ortalama 9/6 cikar bende ....demek ki dahada da dusunce etkilemeye basladi..
Birde normal 12/10 larda oluncada cok kotu oluyorum genelde dusuk olur ama asiri dusunce etki ediyor iste :KK50:..

Kizlar ben geldim..nihayet pipiyi gorebildik :)) bide resmini aldik geldik oh yaaa oglusum geliyoooo

X