2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Teyzeleri doktora gittim geldim.
Oğluşum 292 gr olmuş ama boyunu anlayamadım poposunu ayrı ölçtü vücudunu ayrı anlamadım yani. Ama olsun maşallahı var tosunumun. 20 haftalığız şimdi kalbini dinletti yine güm bede güm güm atlılar geliyor gibiydi ya kuzumun kalbi. Ama uyuyordu maalesef hareketlerini göremedim. Uyanmadı kuzum. Bu arada 4 kilo almışım yaaa doktor dövcekti neredeyse bidaha sakın böyle kilo alıp görünme gözüme dedi bana öffff ya. onu yeme bunu yeme falan kızdı çok :KK43: üzüldüm valla. Napcamı bilemedim ayrıntılı için gel dedi ben de Zeynep kamilde yaptıracağım randevu aldım dedim olur farketmez dedi. ımmm sanırım bu kadar. yanma için rennie şurup verdi midem hala bulanıyo normal mi dedim. bi sakız verdi psikolojiktir dedi. Kendime telkin vermeye çalışıyorum ama olmuyor. Nasıl psikolojik oluyor anlamadım ki.

:KK52::KK52::KK9::KK9: ne kadar keyifli yazmışsın canım gülerek okudum bebeğinin sağlıklı olmasına sevindim bende aynıyım da ondan gülüyom bende 3 kilo almıştım doktor kızdı:KK9: hem zoruma gidiyo ee açım bazen yemiyorum ekmeği falan kıs dedi azaltmaya çalışyorum ama ne yapıcaz valla korka korka gidicem hastahaneye :18:

Slm canlar ben birazdan kontrole gidicem kızımla bize dua edin bi aksilik çıkmasın kızçemi çok özledim ve inanılmaz heyecanlıyım darısı başınıza

hayırlsıyla git gell canım sağlıklı haberlernle dön slm söle teyzeelrinden...:KK16:

Kızlar markafonide ne indirimler var çok da tatlı şeyler şunlara bir bakın

$100000155820_0.jpg $100000140100_0.jpg $100000153821_0.jpg

Oğluşum 292 gr olmuş ama boyunu anlayamadım poposunu ayrı ölçtü vücudunu ayrı anlamadım yani. Ama olsun maşallahı var tosunumun. 20 haftalığız şimdi kalbini dinletti yine güm bede güm güm atlılar geliyor gibiydi ya kuzumun kalbi. Ama uyuyordu maalesef hareketlerini göremedim. Uyanmadı kuzum. Bu arada 4 kilo almışım yaaa doktor dövcekti neredeyse bidaha sakın böyle kilo alıp görünme gözüme dedi bana öffff ya. onu yeme bunu yeme falan kızdı çok :KK43: üzüldüm valla. Napcamı bilemedim ayrıntılı için gel dedi ben de Zeynep kamilde yaptıracağım randevu aldım dedim olur farketmez dedi. ımmm sanırım bu kadar. yanma için rennie şurup verdi midem hala bulanıyo normal mi dedim. bi sakız verdi psikolojiktir dedi. Kendime telkin vermeye çalışıyorum ama olmuyor. Nasıl psikolojik oluyor anlamadım ki.

Maşallah bebişine canım.Allah bol bol sağlık versin bebişine.Kilolara çok takma bence.Bende 4.5 kilo aldım iştahım açıldı hamilelikte bulantılarım çok oldu ama iştahımı engellemedi.Yarasın hem bize hem bebişlerimize.

:KK52::KK52::KK9::KK9: ne kadar keyifli yazmışsın canım gülerek okudum bebeğinin sağlıklı olmasına sevindim bende aynıyım da ondan gülüyom bende 3 kilo almıştım doktor kızdı:KK9: hem zoruma gidiyo ee açım bazen yemiyorum ekmeği falan kıs dedi azaltmaya çalışyorum ama ne yapıcaz valla korka korka gidicem hastahaneye :18:

Maşallah bebişine canım.Allah bol bol sağlık versin bebişine.Kilolara çok takma bence.Bende 4.5 kilo aldım iştahım açıldı hamilelikte bulantılarım çok oldu ama iştahımı engellemedi.Yarasın hem bize hem bebişlerimize.

dondurma yemeden duramıyorum ekmeği bırakırım ama dondurmadan vazgeçemem. Sıkıysa sen yeme dicektim ya sanki içimde bir yavru fil var ben ki sabah kahvaltısı yiyemez öğlene anca acıkırdım asla uyumadan bişey yiyemezdim şimdi uyurken bişey atışıyoruyorum sabah 5te açlıkla terbiye oluyorum deliriceeeem biri bu yawru fili doyursun beyaaa :) :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

deterjancığım doktora gidecektin geçmişte baktım ama göremedim. Ne yaptın neler oldu?

Pazartesi gittim canım.Çok şükür bebiş sağlıklıymış.1 ay sonraya gün verdi.Boyunu posunu ölçmedi doktor.Ultrason çıktısı da vermedi,buruldum biraz ama sonra sağlığı yerinde olsun da diğer şeylere takmayayım diye teselli verdim kendime.

Canım bende çok korkuyorum birden değişir diye bende sorucam zaten emin olayım korkumdan alışverişe bile başlamıyorum

dün kontrole gitmiştik doktor dedi ki erkek mi demiştim size biz de eşimle bakıştık evet dedik sanki bir an kızınız oluyo diycek gbii oldu ama demedi %90erkek diyorum dedi:KK70: bi an öyle kalbimiz çarptı:KK70:D

dondurma yemeden duramıyorum ekmeği bırakırım ama dondurmadan vazgeçemem. Sıkıysa sen yeme dicektim ya sanki içimde bir yavru fil var ben ki sabah kahvaltısı yiyemez öğlene anca acıkırdım asla uyumadan bişey yiyemezdim şimdi uyurken bişey atışıyoruyorum sabah 5te açlıkla terbiye oluyorum deliriceeeem biri bu yawru fili doyursun beyaaa :) :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

ben de 68.3 çıktım 64 le başladım doktor dikkat et fazla kilon var 12. haftaya kadar 1 kilo alman gerekiyodu dedi.. sonraki kontrollerinde dengelemek gerekebilir dedi ama ben takmadım çünkü kendimi kilo almış hissetmiyorum:KK35::KK35:

Canım benim bebiş de çok kanıma giriyor.Dün akşam yaptığım yemeğin suyunu içmemek için zor tuttum kendimi.Eskiden yemek pişerken tadına tuzuna bakmayan ben dayanamayıp gece kaşık kaşık içtim.:KK56:

Pazartesi gittim canım.Çok şükür bebiş sağlıklıymış.1 ay sonraya gün verdi.Boyunu posunu ölçmedi doktor.Ultrason çıktısı da vermedi,buruldum biraz ama sonra sağlığı yerinde olsun da diğer şeylere takmayayım diye teselli verdim kendime.

hadi gözün aydın hayatım :) rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize...:KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım benim bebiş de çok kanıma giriyor.Dün akşam yaptığım yemeğin suyunu içmemek için zor tuttum kendimi.Eskiden yemek pişerken tadına tuzuna bakmayan ben dayanamayıp gece kaşık kaşık içtim.:KK56:

ayyy valla anlıyorum seni yemek canım çok çekmiyor ama sürekli açımmmm aaaççççç

Erkek annesi olmak…
Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir.
Daha ‘anne’ demeyi öğrenmeden ‘araba’ demesine gülmek,*
Temizlik yaparken çektiğin her koltuğun altından çıkan arabalar ve toplar sayesinde eglenmek,
Hayatta bilmediğin bazı seyleri ona öğretmek, örnegin ayakta işemek:))
Çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar insa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir.
Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe baskalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak,
Seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmek,
Daha 2,5 yaşındayken sorduğu “Anne senin pipin nerde?” sorusuna, akla yatkın, makul ve anlayabileceği dilde cevap verebilmek (“annelerin pipisi olmaz” :KK1: demektir.
Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmak, onun yanında kocana sarılamamak, iş yaparken, telefonla konuşurken, oje sürerken, bilgisayarla birşeyler yaparken, yemek yaparken, gazete-kitap okurken, birileriyle sohbet ederken… Yani onunla birebir ilgilenmediğinde veya onun istemediği birseyle ilgilenirken sırtından kafandan kucağından kolundan bacağından dolanip durmasına alışıp herşeyi bırakıp ona kocaman sımsıkı sarılıverrmektir…
Filmlerde gördüğü bütün kadin-erkek karakterlerin iliskişini anne-oğul olarak yorumlayan tatlı masumiyetine gülmektir :KK1:
Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini icinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir.
Erkek annesi olmak…
İçindeki erkeği keşfetmektir onunla.
Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak…
Erkek muhabbetleri yapmak, erkek oyunları oynamak, erkek jargonunu anlamaktır.
İstediği zamanlarda kadın ruh haline geri dönüp ona kadınları anlatmaktır :KK34:
Erkek annesi olmak…
Güzeldir işte, onunla büyümek onunla güzelleşmektir,
Ve fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir.
Çapkınlıklarıyla, erkeklikleriyle, güçleriyle, sünnetleriyle, askerlikleriyle ve hatta pipileriyle gurur duyulan erkek egemen toplumlarda çoğu zaman prestij, ölüm-kalım meselesidir maalesef :KK50:
Erkek annesi olmak…
Kadına iyi gelir, cildi gençleştirir, güzelleştirir, boyu uzatır, saçı uzatır, yanakları pembeleştirir, seksapeli arttırır, 10 kilo verdirir, üç göbek attırır :KK35: demek isterdim ama tamamen uyduruyorum şu an :KK1:
Sadece böyle bir şehir efsanesi olduğu doğrudur, ‘erkek çocuk anneyi güzelleştirir’ derler ki, geçenlerde hamile bir arkadaşımın verdigi bilgiye göre, tamamen bebeğin annedeki erkek hormonlarını almasına dayanan bilimsel ve fizyolojik bir durumdan ibarettir, fazla büyütmemek gerekir!
Şimdi bunca yazıyı okumaya üşenenler için özetleyeyim;
Çok güzeldir arkadaşım, çok eğlencelidir, yap işte bir tane, erkek kız farketmez, anne olmak bu eğlence, bu mutluluk için yeterlidir!

Efe: Hangi araba?
Ben: Senin araban
Efe: Hangi marka?
Ben: Wolksvagen
Efe: Hangi wolksvagen? Jetta mı?
Ben: Evet jetta…..

Ve böyle uzayıp giden bir araba muhabbeti…
Ne demek istediğimi anlatabildim sanırım :KK34:

çok güzel yazmışsın çok beğendim bir pipili annesi olarak:KK16:

Kızlaaarrr dayanamadım hepsiburada dan ve butikbebe den birşeyller aldım. cinsiyet belli olmadığı için hem kız hem erkek giyebilecek renklerden aldım ayyy çok heyecanlıyıımmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Yaa ne güzel doktorunuz teşvik ediyor. Kızıyor ikaz ediyor. Benim dr. kilom hakkında hiç bir telkinde bulunmuyor çok kilo aldım ben farkındayım dr. ben kendim dile getirmiştim geçen ay. Bana az az sıksık yiyip yürüyüş yapacaksın demişti. Erkek dr. acaba o yüzden mi tepki göstermiyor kilo almama. :KK43::KK43::KK43:

X