2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
güzel haberlerle gel inşaallah canım :) bi de cinsiiyeti hala kız mı bi bak bakalım :KK1: ben çok korkuyorum bidaki gitmeme erkek dicek diye ya takıntı yaptım :KK1:

Canım bende çok korkuyorum birden değişir diye bende sorucam zaten emin olayım korkumdan alışverişe bile başlamıyorum

kızlar benim karnım çıktı birden :KK53: çok enteresan kocaman oldu :KK1: iki gndür işe gitmiyorum boğazım kötü biraz daha fena olmasın diye evde istirahat ediyorum.pufpuf haklıymışsın işe gitmemek gibisi yok :KK1: ama ben 2 ay daha gidicem inşallah maddi ihtiyaçlarımız var :) ondan sonra daha da çalışmıcam kısmetse bebeğimle ilgilenicem sadece :KK16:

slm kızlarrr bel ve sırt ağrısından deliricem..işteyim ve işlerimi yetiştirip akşama mesaiyeye kalmamam lazım o yüzden yazamıyorum ama çok merak ediyorum neler yapıosunuz diye akşama görüşürüz kızçelerim..

slm kızlarrr bel ve sırt ağrısından deliricem..işteyim ve işlerimi yetiştirip akşama mesaiyeye kalmamam lazım o yüzden yazamıyorum ama çok merak ediyorum neler yapıosunuz diye akşama görüşürüz kızçelerim..

kızlar benim karnım çıktı birden :KK53: çok enteresan kocaman oldu :KK1: iki gndür işe gitmiyorum boğazım kötü biraz daha fena olmasın diye evde istirahat ediyorum.pufpuf haklıymışsın işe gitmemek gibisi yok :KK1: ama ben 2 ay daha gidicem inşallah maddi ihtiyaçlarımız var :) ondan sonra daha da çalışmıcam kısmetse bebeğimle ilgilenicem sadece :KK16:
Bende kotuyum ama rapor alamiyorum cunku sonradan lazim olacak bana...
Sizin boyle ise gitmemek laflarinizi duyunca cok uzuluyorum ne yazikki ben son 3 haftaya kadar calisacagim cunku dogum sonrasina aktarmam lazim iznimi ve yine ne yazikki yaz tatili ve eylulde dogum iznim bitiyor sonrasini rapor alacagim ah keske imkan olsa ucretsiz izine ciksbilsemmmm

[sıze=3]bak canım bi yazı buldum.. Gebeliğin ilerleyen döneminde kaybolabilir diyo genellikle..

** alıntıdır **

koroid pleksus beyinde bulunan ve beynin içinde bulunduğu sıvıyı üreten bir
dokudur. Bu dokunun içinde içi sıvı dolu ve koroid pleksus kisti diye
adlandırılan kistler bulunabilir. Bu kistler normal gebeliklerin de %2'sinde
bulunabilir, beynin tek tarafında veya iki taraflı olabilirler. Bu kistler
genellikle gebelik ilerledikçe genellikle kaybolurlar ve bebeğin beyin
gelişimini veya zekasını etkilemezler. %90'dan fazlası 28. Gebelik haftasına
kadar kaybolur ve kaybolduktan sonra tekrar oluşmazlar. Kaybolmaması durumunda
da genellikle bir probleme sebep olmaz (eşlik eden başka anormallik yoksa).
Ancak bu kistlerin küçük bir kısmı trizomi 18 (edward's sendromu) denen
kromozomal bozukluk sendromu ile birlikte olabilir. Ancak koroid pleksus kisti
bu sendromun tek belirtisi değildir. En sık trizomi 18 eşlik etmekle beraber
daha nadiren trizomi 21 yada trizomi 13 de eşlik edebilir. Bu nedenle koroid
pleksus kisti saptanan hastalar ayrıntılı ultrason ile başka anomalilerin
varlığı açısından araştırılmalıdır. Ayrıca anne yaşı ailede kromozomal hastalık
olup olmadığı ve üçlü tarama testi sonuçları da değerlendirilmelidir. Eğer
ultrason ve diğer bahsedilen testler normalse bunun izaole (tek başına) bir kist
olduğu düşünülür, kromozomal anomali olmayacağı düşünülür ve amniosentez
önerilmez, gebeliğin normal takibine devam edilir, ek girişim yapılmaz.
Bu kistlerin boyutu, sayısı, kaybolup kaybolmaması trizomi 18 olma riskini
değiştirmez. Trizomi 18 riski ultrasonda koroid pleksus kisti dışında başka
anomaliler görülüp görülmemesi ile ilişkilidir. Ultrason ile başka anomaliler de
görülüyorsa yüksek oranda kromozomal anomali olabileceği için amniyosentez (karından su alarak
inceleme)
ile tanı kesinleştirilmelidir.acog (american
college of obstetricians and gynecologists) tarafından izole yani tek başına
koroid pleksus kisti varlığında (başka anomali izlenmediğinde) amniosentez
sadece üçlü tarama testi sonuçları anormalse veya hasta 32 yaşından büyükse
önerilmektedir.
[/sıze]

canım cok tesekkür ederim ne olur dualarınızı eksik etmeyin suan elimden hiçbirşey gelmiyor sadece duaya ihtiycım var iyiki varsınız..

pufpufum sola yatmak kalbin solda olmasıyla alakalı değil .en büyük toplar damarın vücudun sağ tarafından boylu boyunca geçmesiyle ve karaciğerin sağda olmasıyla alakalı yani senin kalbin sağda olsada toplar damarında sağda olduğu için sola yatman gerekiyor kan gidişini baskılamamak için. tabi birde karaciğer faktörü var.sağa yatan kişilerde (hamilelikte)ödem ve varis olma olasılığı daha yüksek.toplar damar sıkıştığı için vücutta kan gölcükleri oluşuyor.

gerçi bende bitek kalp değil..
tek olan tüm organlar terste :KK1: ilginç bi insanım.. :KK1:

Bende kotuyum ama rapor alamiyorum cunku sonradan lazim olacak bana...
Sizin boyle ise gitmemek laflarinizi duyunca cok uzuluyorum ne yazikki ben son 3 haftaya kadar calisacagim cunku dogum sonrasina aktarmam lazim iznimi ve yine ne yazikki yaz tatili ve eylulde dogum iznim bitiyor sonrasini rapor alacagim ah keske imkan olsa ucretsiz izine ciksbilsemmmm

canım ben kendi iş yerimizde çalışıyorm onun avantajı bu.şanslıyım biliyorum Allah kolaylık versin ...

Slm canlar ben birazdan kontrole gidicem kızımla bize dua edin bi aksilik çıkmasın kızçemi çok özledim ve inanılmaz heyecanlıyım darısı başınıza

güzel haberlerle gel ve teyzelerinden selam söyle :) ay benim daha 20sinde bakalım :)

kızlar bişey sormak istiyorum acaba sabahları uyandığınızda geriniyomusunuz yada esniyomusunuz ????
ben gerinmeyi o kadar çok seviyorum ki az da olsa geriniyorum... :KK34:

valla ben geriniyorum canım..
hemde istisnasız her sabah, kendiliğinden geliyor valla..

yaa bende sadece benmiyim diyodum aynen doğru söylüyosun kendiliğinden geliyor :KK1:

Arkadaşlar, bende de en baştan beri istemsiz gerinmeler vardı. Ondandır, bundandır, şundandır, normaldir derken doktoruma sordum. Çünkü yalnız bacaklarımda değil, gövdemde de gerinme olunca bebeğime bişey olacak diye korktum. Doktorum suda eritme toz mağnezyum kullanmamı istedi. Aile hekimimde hamilelerde olur ama sende erken başlamış dedi. Ben de gerçekten mağnezyum eksikmi diye kan verdim ama sonucum orta bir değerdi. Kullanmaya çekindim ama 10 gündür kullanıyorum. İlk başlarda az etki etti ama şimdi gerinmelerim bitti. Şimdi iki günde bir içmeye başlayacağım. İhtiyacıma göre dengelemeyi düşünüyorum. Çünkü guatr ilacı, vitamin ilacı derken kullandığım yeteri kadar ilaç var ve ilaç kullanmayı sevmiyorum. İstemsiz gece ya da sabaha karşı gerinmeleriniz ve kramplarınız varsa doktorunuzla görüşün.

Slm canlar ben birazdan kontrole gidicem kızımla bize dua edin bi aksilik çıkmasın kızçemi çok özledim ve inanılmaz heyecanlıyım darısı başınıza

Kızçene bizden de bir selam çak ekrandan .Güzel haberlerini bekliyoruz.

aaaaayyyy mujjum :KK69: profilindeki bebek avatarına bayıldım :KK69:

Teşekkür ederim ben de dün güzel bebek resimlerine bakıyordum.Beğenince hemen buraya ve telefonuma aldım. :KK54:

canım ben kendi iş yerimizde çalışıyorm onun avantajı bu.şanslıyım biliyorum Allah kolaylık versin ...

Kiymetini bil canim sukur ben devlet memuruyum ozelde degilim ama mudur yardimcisiyim sagolsun mudurum hic toleransi yok sabah ders 7.30 da basliyor ben okuldayim ogle tatilim yok aksam 17.40 cikis zor is calismak keske evde olabilsem ve sabah uykusu uyusam...

kızlarrrrr netten aldığım lierac kremler geldiii bu akşam başlıyorum kullanmaya şimdilik sadece karnıma süreyim diyorum hızla büyüyor çünkü:KK53:çatlıcam die tırsıyorum valla garanti çatlıcamda ne kadar az o kadar iyi:KK52::KK52:

az önce eşim aradı (akşam küsmüştüm ben kendisine de,beni yürüyüşe çıkarmadı die) napıosunuz die aramış bende tanıyamdım kimsiniz dedim bi an durdu benim yaaaa dedi ,sonra tanımıyorum sizi dedim kapattım teli:KK76:tekrar aradı yahu benim numaramımı sildin naptın dedi .sonra birden kendi kendine dank etti haaaaaa dedi anladı safım trip attığımı:KK51:.karnındaki çocuğun babasıyım tanıştığıma memnun oldum dedi.bende hatırlayamadım kusura bakmayın dedim.allahım nasıl bozuldu.yüzümü görünce hatırlarsın geliyorum biraz sonra dedi.gülmemek için zor tuttum kendimi.:KK9::KK9:ohhhh iyi oldu yağlarım eridiii :KK76::KK76::21::21:

hadi bakalım inşallah iyi gelir sana. ben daha bişey kullanmaya başlamadım ama ne kullanacağıma da karar veremedim. Ben de aynısını yapıyorum kızınca geçen akşam odada üstü açık uyudum diye kalk falan dedi kızdı hasta olucaksın vs ben de inat ettim kalkmadım sonra yastığımı başımın altından çekti bastım yaygarayı iki gün kan kusturdum vallla :) tabi arkamı dönüp gülüyorum çok komik ya :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

canım bende de var yaa :KK43::KK43: en son doktora gittiğimde rahmin yukarı genişlemesinden dolayı mide öz suyunun yukarı doğru çıkmasından kaynaklanıyormuş. rennie verdi şurup yanınca ondan içiyorum.. günde 4 kaşığa kadar içebilirsin dedi..

Kizlar benimde midemde yanma basladi....
Hic boyle olmazdi.... Buyuklerimizin deyimiyle saclari cikmaya basladi diye mi yanma oluyor diyecegim ama bu durumla alakasi tok diye okumustum cok onceden :KK9:

bugün gittim doktora rennie verdi iç diye yanma için.ama ilaç içmek istemiyorum muz yiyorum 1 saat tutmuyo beni. oof of

arkadaşım sade soda iç ve yürü benim safra kesem yok berbat ediyor çk iyi biliyorum akşam çok fenaydım eşime dedim çıkar beni yürüyelim oda yorgunum dedi bozuştuk bizde.mide yanmasının üstüne bide küsüştük ohhhhhhhhhhh kaymak kaymak.:KK76::KK76:

yerim seni ya sevimli şey :) küs tabi naz da çekmeyeceklerse ohooo :)

doktorun birşey dedi mi canım..yalnız lütfen su içmeyi bırakma oldu mu kardeşim su az içti midesinden dolayı sonra suyunda birazcık azalma oldu..içmeye çalış oldumu..meraklanma sakın endişe etme sakın... endişe et diye demedim..sadece dikkat et diye yazıyorum ..önemli bir azalma değildi ama doktoru uyardı hep su iç diye.

yok bitanem su içiyorum ben günde en az 2 litre içiyorum. Teşekkür ederim yine de uyarın için. :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Kizlar biseyi cok merak ediyorum. Detayli ultrasonda ikili uclu testlerde vs. Allah korusun bir sorun tespit edildigi zaman anne karninda tedavi uygulanabiliyor mu. Yani aldirmayi dusunmuyorsak bu testleri yaptirip yaptirmama konusunda cok onemli bu bence. Bilgisi olan var mi

ben ikili üçlü vs yaptırmadım ama detaylı usgye gireceğim çünkü merak ediyorum görmek istiyorum. oğluşumu görmek istiyorum :)

Merhaba kızlar ben de haziran annesiyim Allah nasip ederse.Sizi sürekli takip ediyorum ben de yazayım dedim benim de kızım olacak.

hoş geldin canım aramıza kızın da sağlıkla büyüsün inşallah

ben asker eşiyim ve maalesef ben hamile kaldıktan 1ay sonra eşim görev için kuzey ıraka gitti şimdi siz küstüm kavga ettim diyorsunuzya inanı onlar bile yanında yokken aranıyor ben kızımla birlikte kaldım burda (annem babam yanımdalar tabi) ama hiç bişey onun varlığı gibi olmuyor ben doktora hep yalnız gidiyorum ben 8aylık hamile olana kadar eşim yanımda yok yani mayıs ayının sonuna kadar inşallah zaman benim için kolay ve çabuk geçer ha birde kızım baba aşığıdır obana hergün babam nezaman gelecek diye ağlıyor inşallah bi aksilik olmazda doğuma kadar gelir herkesten dua istiyorum bana sabır ve kuvvet versin bazen dayanamıycam gibi geliyor neyse çok yazdı tabii gözlerim sulandı klavyeyi görmekte zorlandım kendinize ve bebeklerinize ii bakın :KK14: :KK43:

ah bitanem yaa benim eşim de askerlik yapmadı ve belki şubatta gitmek zorunda kalacak :KK43: doğumda bile yanımda olamayacak. Keşke senin yerinde olsaydım da doğumda yanımda olsaydı elini tutabilseydim. Kalbim sıkışıyo bunu düşündükçe ne yapacağım bilmiyorum :KK43:

canım benim yaaaa :KK43: kıııız 250 gram çocukların bize yaptıklarına bak saat 7 de ayağa dıkıyolar bızı :) valla bende senın gıbıyım o rahat etsin dıye hep sag tarafıma yatıyorum artık sag tarafım tutmuyo resmen büyüyünce kıymet bılseler barı sıpalar :)

ooof of ben 6 da kalkıyorum akşam 12 ye kadar ayakta kalıyorum. çoook zor. Ve kıymet bileceklerini de hiç sanmıyorum. :KK50:50:KK50:

Teyzeleri doktora gittim geldim.
Oğluşum 292 gr olmuş ama boyunu anlayamadım poposunu ayrı ölçtü vücudunu ayrı anlamadım yani. Ama olsun maşallahı var tosunumun. 20 haftalığız şimdi kalbini dinletti yine güm bede güm güm atlılar geliyor gibiydi ya kuzumun kalbi. Ama uyuyordu maalesef hareketlerini göremedim. Uyanmadı kuzum. Bu arada 4 kilo almışım yaaa doktor dövcekti neredeyse bidaha sakın böyle kilo alıp görünme gözüme dedi bana öffff ya. onu yeme bunu yeme falan kızdı çok :KK43: üzüldüm valla. Napcamı bilemedim ayrıntılı için gel dedi ben de Zeynep kamilde yaptıracağım randevu aldım dedim olur farketmez dedi. ımmm sanırım bu kadar. yanma için rennie şurup verdi midem hala bulanıyo normal mi dedim. bi sakız verdi psikolojiktir dedi. Kendime telkin vermeye çalışıyorum ama olmuyor. Nasıl psikolojik oluyor anlamadım ki.

Son düzenleme:
ay canım hayırlısıyla alırız hepimiz bebişlerimizi inşallah.. ben de tam bu hamile yastığı kullanan var mı diye soracaktım. benim de karnım çok çıkmamasına rağmen ne tarafıma yatacağımı şaşırıyorum ve kolumu bacağımı atacak yer arıyorum.. hakikaten işe yarıyorsa hemen alacağım ben de netten..:44::44::44:

Canım ben hamile yastığı aldım fakat kullanamıyorum.Hiç rahat değil 100 tutu liraya aldım.Omzum boynum tutuluyor,gece bir bakıyorum yastığın aralığı açılmış sırt üstü yatmışım.O yüzden bir tane kırlenti sırtımın arkasına koyuyorum eşimde sırtına veriyor kırlente böylece sırt üstü yatmamış oluyorum.

deterjancığım doktora gidecektin geçmişte baktım ama göremedim. Ne yaptın neler oldu?

Canım ben hamile yastığı aldım fakat kullanamıyorum.Hiç rahat değil 100 tutu liraya aldım.Omzum boynum tutuluyor,gece bir bakıyorum yastığın aralığı açılmış sırt üstü yatmışım.O yüzden bir tane kırlenti sırtımın arkasına koyuyorum eşimde sırtına veriyor kırlente böylece sırt üstü yatmamış oluyorum.

hadi yaa tam da siparişini vermiştim :KK53::KK53::KK53::KK53: gelsin bir deniyeyim olmadı senin gibi çareler bulurum bakalım:26::26::26::26:

X