2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canim bende bu konuyu kizlara soruyordum ...sirt ustu yattigimda gobek deligimin 4 parmak altinda yusyuvarlak sert bisey vardi ayaga kalkinca bu sertlik gobegime dogru cikiyor ama artik 17.jafta yer degistirdigi icin o alttaki kisim eskisi gibi degil..ayrica su falan icince yemek yedikten sonra midemde buyuyor karnim tas gibi oluyor bide bende gaz cok bazen koca bir gobegim oluyor...sabah kalktigimda ise yumusacik hafiflemis gibiyim...bana kalirsa cok.dinleme kendimi cunku hic belli olmuyor hem o sertlik.olayi cok ilerde 7 8 ayda takip edilebilecek.sey suan cok.buyuk.degiller 16 17 hafta daha basi sayilir...gaz yemek...herseyden degisebilir mesela.ben hareketleri daha hissedemiyorum...gaz sancisindan

hıım sağol canım biraz rahatladım ya o şişlik bende dokununca hissediyorum ama biraz göbeğim vAR ondan mı bilmiyorum ayağa kalkınca anlamıyorum bende daha hissetmiyorm tekmeleri inş o günler gelirde rahatlarız ...

Öyle birşey deme lüksleri yok canım. Ben hem devlete hem özele gidiyorum. Devlette testlerimi yaptırıyorum sonuçlaırmı özelde gösteriyorum. Kontrol muayene özele gidiyorum. Özelde ki doktorum biliyor devlete yaptırıyoum testlerimi devlettekiler bilsin bilmesin önemli değil rahat ol

tatlım ben de ikisine gidiyorum testlerimi devlette yaptırıyorum özelde bakıyor doktor. ilk ben de çekinmiştim bişey der mi diye ama öyle bişey demedi ayrıca hakkı da yok tabi :) neyse sonuç olarak özelde testler çok pahalı gereksiz hem de ben devlette yapmayı uygun buluyorum ama kontrollere özele gidiyorum.

diziden dolayı herkes mira koyuyo şimdi bu dönem çocukların isimleri hep aynı olcak :)

ben o diziyi izlemiyorum ben bebek işi dizisi vardı bi ara Nurgül yeşilçay oynuyordu ordaki kız bebeğin ismi mira idi çok hoşuma gitmişti. medceziri bilmiyorum açıkçası.

canım benim cinsiyet belli kızım olacak
isim de beren düşünüyoruz şimdilik :KK49:

Hareketlerini ins. En kusa zamanda hissedersin canim....
En azindan iyi oldugundan bu sekilde emin olabilirsin.....
Sahsen ben bundan sonra gitmesemde dayanabilirim .....
Yeterki tekmeleyerek ben buradayim desin yavrum :KK16:
Ins. Seninde icin bu sekilde rahatlar :nazar:

inş canım yaa rabbim tüm bebek bekleyenelerin emeklerini boşa çıkarmasın inş meleklerimizi hayırlısıyla kucakalrımıza alırız inş

canım biri şu tulum pek hoşuma gitti;

http:// www. bebekvar.net/bebek-oergue/304-bebek-orgu-hirka-tulum.html

Diğeri için dediğim gibi evde onu halamın kızı öğrettiydi ama nette de var model anlatımlı falan. bulursam atayım gene olmadı akşam çeker yarın koyarım..:KK52::KK52:

model çok kolaymış hemen ip alıp bende başlıycam :KK6:

model çok kolaymış hemen ip alıp bende başlıycam :KK6:

evet evet ben zaten zor modelleri öremiyorum.. daha doğrusu birinin benim yanımda örmesi benim de ona baka baka yapmam lazım. kolay modelleri tercih ediyorum o yüzden.. internetten de bulunuyor güzel duran ve kolay örülen modeller..:KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar 10 dakika oluyor ASM den geliyorum ilk aşımı oldum hafiften sızlamaya başladı ağrılı geçecek sanırım aşı olupta ağrısı olmayan oldumu ki merak ediyorum.hemşire 1 hafta sürer dedi.:18:

kızlar 10 dakika oluyor ASM den geliyorum ilk aşımı oldum hafiften sızlamaya başladı ağrılı geçecek sanırım aşı olupta ağrısı olmayan oldumu ki merak ediyorum.hemşire 1 hafta sürer dedi.:18:

ben geçen cuma oldum tetanos aşısı.omuzdan vurundun di mi canım ? benim agrılı olmadu 1 hafta sürmez ya 2-3 gün en fazla dedi bana hemşire.ilk gün hiçbişey anlamadım ikinci gün biraz agrıdı o da gece üstüne yattım ondan.dayanılmıcak agrılar değil ama hafif agrı korkma :)

ben geçen cuma oldum tetanos aşısı.omuzdan vurundun di mi canım ? benim agrılı olmadu 1 hafta sürmez ya 2-3 gün en fazla dedi bana hemşire.ilk gün hiçbişey anlamadım ikinci gün biraz agrıdı o da gece üstüne yattım ondan.dayanılmıcak agrılar değil ama hafif agrı korkma :)

kızlar kaçıncı haftada vurulmak gerekiyo bu aşıyı ben 16. haftadayım

yoook daha neler :KK53:
zaten kısmet olursa doğurunca olcak yaşım 27 hatta 28'e yaklaşmış olucam..
3-4 yıl beklersem yaş olcak 31 falan..
yaş ilerledikçe herşey daha zor, herşey yaşında güzel + ben genç anne olmak isteyenlerdenim.. :KK34: o yüzden max 1 yıl diyorum ekstra bi durumum çıkmazsa inş..

kesinlikle ben de genç annelere özeniyorum Rabbim nasip ederse biz de arayı uzatmak istemiyoruz.. Bugün canım çok sıkkın Doğum izni de çıkmadı zaten hükümet görüşmeleri felan iptal etmiş çok canım sıkıldı yaa Allah hayırlı bir kapı açsın inşallah bizlere nasıl 3 aylık bebeği bırakıp işe gelcem ben ve benim gibi bir sürü anne:KK43: müdürümüz de rapor olayını istemiyo offfff!! Rabbim sen büyüksün:KK43:(

sağlıkocağına gittinmi ? orda sana bi program yapıyolar ona göre çağırıyolar canım

canım ilk haftalarda gitmiştim de telefon numaramı aldı hemşire biz seni arıycaz telefonun açık olsun sürekli dedi o kadar başka da bişey demedi sanırım gidip bi hatırlatmam lazım kendimi..

ama canım çooook seviyosun diye değişik olsun diyede koyma bi ismi..
çocuğun hayatını etkileme olayınıda düşün..
bana anlamlı gelmedi "nefes" hatta dalga bile geçilebilir..
ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler, elbette içine sineni koy :KK34:

ne şekilde dalga geçilebilir ben bunu düşünmemiştim açıkçası cnm:44:

canım ilk haftalarda gitmiştim de telefon numaramı aldı hemşire biz seni arıycaz telefonun açık olsun sürekli dedi o kadar başka da bişey demedi sanırım gidip bi hatırlatmam lazım kendimi..

canım ben geçen cuma günü gittim 17. haftanda vuracağız ilk dozu dediler. 2 hafta sonra tekrar gel dediler gönderdiler. seninde büyük ihtimal 1 haftan daha vardır..

ararlar gerçi ama sen yine de bi git aksilk ya kaybetmiş olailirler ya da aramışlardır görmemişsindir...

X