2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay puffpufum yaa ben kimyagerim.. eşim de kimyager. bizim çok hoşumuza gitti.. ama ne bilelim işte o ders ismi mevzusu bir de "bu kim yaaa" tarzında iğrenç esprilere maruz kalabileceği korkusu caydırıyor. ama bir yandan da ne bileyim işte bir de sizlere sorayım dedim... olmadı Mina, veya Naz da tercihlerim arasında..

heeeeehhhh şöyleeee bana bunlarla gelllll bak misssss gibi.. Mina - Naz ooohhh :KK76:

kayınpederin içinde uhte kalmış adam 1 ogluna istediği ismi koyamamış.siz koyun canım ama ikinci ismi de sen seç mantıklı yani.kız imine gelince dalga konusu olmasından ziya da kızın sana anne bana neden böyle garip bi isim koydun diyebilir.ama mevlananın kızıznın ismi oldugunu bilmiyordum gerçekten çok enteresan geldi bana :KK34:

İlk ben de bir kitapta görmüştüm Hz. Mevlananın kızının ismi olduğunu. sonra Kimya okudum üni.de. Sonra kimyager bir koca buldum.. hayatım hep kimya dolu. bir an estiler ama poofff kararsızlık beni benden alıyorrrr.. :KK31::KK31::KK31:

Canım Allah kolaylık versin.. Bahane uydursan.. karnım ağrıyo fln diyip gitsen olmaz mı?? en azından görmüş olursun... hoş benim de 1 ay sonra ve hala cinsiyetini öğrenemedim ve pes ettim gitmicem.. beklicem sabredip.. :KK52::KK52::KK52:

Allah'tan çalışıyorum. yoksa ay bebeğe bir şey mi oldu diye düşünüp duracakmışım. evde de düşünmemek için örgüye başladım. sarı beyaz yelekler kazaklar.. kızışımda olsa oğluşum da olsa giyebilecek kıyafetler örüyorum sonra karnımın üstüne tutup yakıştımı babası yapıyorum. eğleniyoruz akşamları da :KK52::KK52::KK52: hem stres attırıyo hem de heveslendiriyo.. sizlerde yapabilirsiniz eğer örgü biliyorsanız.. :KK52::KK52:

canım örneklerini yüklesene bakalım modellerine :KK34:

kızlaaar merhabaa, güzel annişler ben bu sabah miskinliğin zirvesindeyim bir yatak keyfi yaptım ki, yattıkça sıkıldım:KK1:
sabah eşim giderken kalkamadım çünkü boğazım şişmişti, ikimizde panik olduk eyvah hasta oluyorum diye, hemen vitaminlerimini içtim, yanına bir de propolis ve polen içtim, küüüt tekrar yattım... sonradan keşfettim ki, gece 3. ya da 4.kalkışımda kalorifer peteğinin üzerindeki su haznesine çarpmışım ve yere düşmüş... oda nemsiz kaldığı için boğazım kurumuş:KK3: bu arada gece tuvalete kalkmaktan deliksiz uyuyamıyorum... benim gibi olan var mı?

ben de gece 2 saatte bir kalkıyorum tabi 6 da da kalkıp işe gittiğim için sersem tavuk gibi oluyorum. :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Bende senin gibiyim.. gece sürekli tuvalete kalkıyorum. her kalkışımdada su içiyorum :) gece kalkmaları doğumdan önce başladı

eşim dalga geçiyo bebekte hiç zorlanmayacaksın bu gidişle diye. 2 saatte bir kalkıp gelip bidaha yatıyorum hihihih:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

zaman ve koşullar ne gösterir bilmiyorum ama şu an normal doğum istiyorum ben, dayanıklı olduğumu düşünüyorum...
bakalım göreceğiz ne kadar dayanıklıyım:KK9: doğumdan zerrece korkmuyorum aslında öyle bi deli cesareti var bu aralar üzerimde, haziranda devam eder mi bu cesaret acaba...

sorun şu ki, kilo almaktan çok korkuyorum kızlar, dış görünüşümle hiç alakası yok...doktorum fazla kilo alırsan normal doğum yapmamız zor olur ve bebeğin gereğinden kilolu olacağı için normal doğum yapamazsın dedi... :KK30:

ayyyy benim de tek korkum bu valla. zaten kilom vardı bir de bebek gerçi ilk 4 , 4buçuk ayda 3 kilo aldım sonra nolur bilmiyorum ama kocaman göbüşüm var şimdi sanki yarın doğacak Ayazım :)

ya ben çok kararsızım benim de aslında içime sinen bu hiçbir isim içime sinmiyor.Düşünüyorum:44:

Bence de düşün biraz daha ben kızım olsaydı elif naz yada Zeynep naz düşünmüştüm. ama oğluşum oluyor bi dahakine inşallah.

ya kızlar 16 haftamdayım ama bir iki gündür karnım yumuşadı sanki önceden şişdi hamile olduğumu hissetmitorum ya sizdede böyle oldu mu:KK43:(((((

bazen sabah uyandığımda ben de öyle hissediyorum canım ama gün içinde normal oluyor. bence gaz açlık su içme vs durumları ile alakalı bu. çok takma kafana

kızlar bende yarın gididyorum cinsiyeti netleşicek inşallah meleğim iyidir

hadi bakalım hayırlı güzel haberlerlle dön inşallah. :KK16::KK16::KK16:

Canım Allah kolaylık versin.. Bahane uydursan.. karnım ağrıyo fln diyip gitsen olmaz mı?? en azından görmüş olursun... hoş benim de 1 ay sonra ve hala cinsiyetini öğrenemedim ve pes ettim gitmicem.. beklicem sabredip.. :KK52::KK52::KK52:

Allah'tan çalışıyorum. yoksa ay bebeğe bir şey mi oldu diye düşünüp duracakmışım. evde de düşünmemek için örgüye başladım. sarı beyaz yelekler kazaklar.. kızışımda olsa oğluşum da olsa giyebilecek kıyafetler örüyorum sonra karnımın üstüne tutup yakıştımı babası yapıyorum. eğleniyoruz akşamları da :KK52::KK52::KK52: hem stres attırıyo hem de heveslendiriyo.. sizlerde yapabilirsiniz eğer örgü biliyorsanız.. :KK52::KK52:

ayyyy çok isterdim ama ben hiiiiç bilmiyorum örgü ondan beceremem diye anneme bıraktım o işi ayrıca kv başladı hızını alamadı devam ediyor yeşil yeşil hırkalar kazaklar örüyor bide iğrenç renkleri görseniz. ayyy ben onları giydirmem diyorum içimden ama uzakta da değil ki alt katımda hep görecek giydirmek zorunda kalacağım. Mavi yap beyaz yap diyorum bunlar evde var bitsin onları da yaparım diyo. görseniz böyle iğrenç bi yeşil olamaz. o bitince de asker yeşili örecekmiş. sanki askere gidecek şimdiden oğlum ayyyyyyyyyy nefret ediyorum zevksiz

kızlar bende bu perşembeye randevu aldım devletten bir sorum olacak hem devlete hem özele gidenlere,devletteki doktorunuza başka bir doktora daha gittiğinizi söylüyomusunuz.yani tahlil isterse devletteki ben yaptırdım desem acaba tek bir doktora git falan dermiki.söylemesem 15 te bir kan verip tahlilmi yaptırıcam kafam karıştı.:26::26:

Öyle birşey deme lüksleri yok canım. Ben hem devlete hem özele gidiyorum. Devlette testlerimi yaptırıyorum sonuçlaırmı özelde gösteriyorum. Kontrol muayene özele gidiyorum. Özelde ki doktorum biliyor devlete yaptırıyoum testlerimi devlettekiler bilsin bilmesin önemli değil rahat ol

Amannnnn nasil dayanabiliyorsun canim ya....:KK50:
Ben 10 a yakin gitmisimdir sanirim :26:
Bana yinede az gibi :KK37:
Persembe gunude detayli usg icin gidecegim.....:KK16:

birde bana sor canım dayanamıyorum ama burda böyle elden de birşey gelmiyo ki dua ediyorum inş sağlıklıdır diye ama aklıma o kadar çok şey geliyor ki sorma gitsin bazen çok bunalıyorum burda sizleri okuyorum doktora gitmeleriniz bebişlerinizi göreleriniz falan çok imreniyorum tek teselim bebeişimin iyi olması inş . ya birde dünden beri sanki karnım yumuşamış gibi geliyo korkuyorum yaaa dualarınıza beni de katın inş...

Hareketlerini ins. En kusa zamanda hissedersin canim....
En azindan iyi oldugundan bu sekilde emin olabilirsin.....
Sahsen ben bundan sonra gitmesemde dayanabilirim .....
Yeterki tekmeleyerek ben buradayim desin yavrum :KK16:
Ins. Seninde icin bu sekilde rahatlar :nazar:

canım örgülerim evde klasik düz modeller.. biri kurdele modelli yelek çekeyim yarına.. diğerine de yeni lastikten başladım bir düz tulum modeli internetten bulmuştum. bulabilirsem tekrar atayım burdan.. :KK52::KK52::KK52:

kızlaaar merhabaa, güzel annişler ben bu sabah miskinliğin zirvesindeyim bir yatak keyfi yaptım ki, yattıkça sıkıldım:KK1:
sabah eşim giderken kalkamadım çünkü boğazım şişmişti, ikimizde panik olduk eyvah hasta oluyorum diye, hemen vitaminlerimini içtim, yanına bir de propolis ve polen içtim, küüüt tekrar yattım... sonradan keşfettim ki, gece 3. ya da 4.kalkışımda kalorifer peteğinin üzerindeki su haznesine çarpmışım ve yere düşmüş... oda nemsiz kaldığı için boğazım kurumuş:KK3: bu arada gece tuvalete kalkmaktan deliksiz uyuyamıyorum... benim gibi olan var mı?

o problem bende de var tuvalete gitmekten yoruldum uyumak istiyorum her yerimden dönmede uyanıyorum :KK43:

ayyyy çok isterdim ama ben hiiiiç bilmiyorum örgü ondan beceremem diye anneme bıraktım o işi ayrıca kv başladı hızını alamadı devam ediyor yeşil yeşil hırkalar kazaklar örüyor bide iğrenç renkleri görseniz. ayyy ben onları giydirmem diyorum içimden ama uzakta da değil ki alt katımda hep görecek giydirmek zorunda kalacağım. Mavi yap beyaz yap diyorum bunlar evde var bitsin onları da yaparım diyo. görseniz böyle iğrenç bi yeşil olamaz. o bitince de asker yeşili örecekmiş. sanki askere gidecek şimdiden oğlum ayyyyyyyyyy nefret ediyorum zevksiz

oyoyoyoy.. bizimkiler bir tek annem ekru renkte battaniye başladı.. Kayınvalidem daha bir şey hazırlamıyo daha erken diyip.. Allah sana da kolaylık versin canım. bir an yeşil diyince yündeki o sevimsiz çimen yeşili gözümün önüne geldi de.. neyse yarım elma gönül alma 1 gün giydirirsin sonra hoop diğer kıyafetlere dönersin:KK52::KK52::KK52::KK52:

ikisi de çok güzel, ben oyumu "Nefes" ten yana kullanıyorum... seslenirken ya da severken Nefesim demek ne hoş olur...:KK16:

bende nefesim demek için en çok koymak istiyorum bu ismi bide pek duyulmamış bi isim diye tercih ediyorum ama kocam mira olsun istiyo hala karar veremedik canım:KK50:

canım biri şu tulum pek hoşuma gitti;

http:// www. bebekvar.net/bebek-oergue/304-bebek-orgu-hirka-tulum.html

Diğeri için dediğim gibi evde onu halamın kızı öğrettiydi ama nette de var model anlatımlı falan. bulursam atayım gene olmadı akşam çeker yarın koyarım..:KK52::KK52:

Aynen canim :KK16:
Ins. Akli basinda anne babalarina saygili evlatlarimiz olur :nazar:

Offf offff bunun askerligi var evlenmesi var varda var amaninnnnnn :KK53: :KK52:

sünnet de var canım:KK76:

ay puffpufum yaa ben kimyagerim.. eşim de kimyager. bizim çok hoşumuza gitti.. ama ne bilelim işte o ders ismi mevzusu bir de "bu kim yaaa" tarzında iğrenç esprilere maruz kalabileceği korkusu caydırıyor. ama bir yandan da ne bileyim işte bir de sizlere sorayım dedim... olmadı Mina, veya Naz da tercihlerim arasında..

kahkaha attım canım ya, çok yaşayın siz emi:KK1:
ben de hep mesleğimle ilgili isim koymak istemiştim ama hangi ismi önersem siyasi çağrışımı var diyor eşim, ben de tarihçiyim bu arada...

bende nefesim demek için en çok koymak istiyorum bu ismi bide pek duyulmamış bi isim diye tercih ediyorum ama kocam mira olsun istiyo hala karar veremedik canım:KK50:

diziden dolayı herkes mira koyuyo şimdi bu dönem çocukların isimleri hep aynı olcak :)

kesinlikle "MİRA" diyorum, Medcezir'den beride baya gündeme geldi bu isim :KK34: ama çok hoş..
Nefes'i sevmedim yaaa hoş değil :KK20: zevk meselesi..

sorma yaaa.. biri şu erkeklerin bu takıntısı nedendir,ne anlama gelir veya koyulmasa nolur anlatsın.. gerçi anlatsada anlamıcam sanırım çok saçma!

hadi bi karar verelim canım ya nefes diyen olmuş mira diyen olmuş ikiside hoş ama mira çok gündemde şuan taklitmiş gibi geliyo dizidede var ya nefeste duyulmamış ama herkes benimsemiyo ay napacam ben ya ne koycam şu sıpamın ismini 49:

hadi bi karar verelim canım ya nefes diyen olmuş mira diyen olmuş ikiside hoş ama mira çok gündemde şuan taklitmiş gibi geliyo dizidede var ya nefeste duyulmamış ama herkes benimsemiyo ay napacam ben ya ne koycam şu sıpamın ismini 49:

ama canım çooook seviyosun diye değişik olsun diyede koyma bi ismi..
çocuğun hayatını etkileme olayınıda düşün..
bana anlamlı gelmedi "nefes" hatta dalga bile geçilebilir..
ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler, elbette içine sineni koy :KK34:

canım örgülerim evde klasik düz modeller.. biri kurdele modelli yelek çekeyim yarına.. diğerine de yeni lastikten başladım bir düz tulum modeli internetten bulmuştum. bulabilirsem tekrar atayım burdan.. :KK52::KK52::KK52:

at cnaım merak ettim çok.bende bişeyler yapmak istiyorum bebeğime :KK34:

Kimya güzel bi isim aslında. Mevlananın kızının ismi Kimya'dır. herkes dalga geçecek bişey buluyor zaten boşver yanına bi isim daha koyun çocuk hangisini isterse onu kullansın

Canım nasıl oldun? Başın sağolsun tekrar inşallah iyisindir. Hadi güzel haberlerle gel inşallah seninki de erkekse hiiiç şaşırmam valla :)

Ben de aynı şeyi düşünüyorum canım kısmetse 1 sene sonra yapacağım sütten kesilmesin diye bebeğim. O arada da ne zaman kısmet olursa o zaman verir rabbim. Zaten ben bu sene içinde iki kez hamile kalmış oldum biri düşük biri de şimdi devam ediyor alıştım gibi hamilelik sürecine ya resmen bütün seneyi hamile geçirdim :)))) :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: ama eşim fenalarda fazla yaklaşamıyor eski günlerimizi özledim diyo sürekli doğumu dört gözle bekliyor resmen her seferinde soruyo ne zaman normal hayatımıza geri döneceğiz diye :) :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Canım seni korkutmak istemem ama yengem de 5-6 yıl ara verdi sonra ikincisi çok zor oldu sonra da bidaha olmadı hala uğraşıyor. Doğal yöntemle korunacaksan ok ama ilaç iğne vs sıkıntılı bence iyi araştır.

cnm çalışıyorum ben ve ailemden uzaktayım bu bebeğim bile erken oldu zaten bakcak edecek kimsem yok küçük yerdeyim kimseye güvenip baktırmak bile düşündürüyo beni korunma yöntemim doğal olur sanırım zaten yinede bilemem ilerki durumum neyi gösterir eşimde açıkçası bana onay veriyo bu konuda :KK34:

X