2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Iyi aksamlar kizlar. Gecmis olsun dikeklerinde bulunan herkese cok tesekkur ederimm...
Biz bebisimle hala hastanedeyiz. Ben cok hastayim ana Neyseki bebeğim iyi..
Bugun ayrintili ultrasonumuzuda yaptilar. Allah a şükür temiz cikti..
Veeee bebegimzin cinsiyetini de sonunda ogrenebildik.. bebegimiz kizmis :))) .

geçmiş olsun canım kızın da hayırlı olsun:KK49:

Kizlar ben daha kizima hicbirsey almadim. Sizler baslamissiniz almaya tembellik mi yapiyorum. Hoş bir sey baksam 7 aylik olmadan alma diyorlar belkide onun icin elim gitmedi almaya. Ama ne güzel ciciler almissiniz. Bende almaya baslasam mi kiskandim şimdi

öyle diyor herkes canım insanın hevesi kırılıyo benim annem bile öyle ki her aldığımı detaya girerek anlatmıyorum bile tlfnda bi kaç parça bişey aldım diyorum alma çok aman aman ne gerek var şimdiden kıyafet gelir diyo halbuki gurbetteyiz kim gelecek de getirecek bi kaynanam bi annem artık onlar da ne alırsa sonuçta her şey gerek anlamıyolar bak benim sırt ağrılarım başladı çok duramıyorum ayakta kim bilir 7-8 aylık olunca nasıl olacağım belki mağaza mağaza dolaşamıyacağım hem ucuz denk geldikçe alıyorum belki bu işleri sona bıraksam aceleden bu kadar uygun şeyler alamam haaa birde erken doğum meselesi var tabi ki hayırlı vakitte sağlıkla gelsin inşallah bebelerimiz ama bu da bi gerçek hadi erken doğdu napıcaksın eşine biberon gerek koş al zıbın yetmedi koş al mı dicen
Allaha sığınıp alıyorum ben inşallah Rabbim korusun meleklerimizi aldıklarımızı da giysinler diye dua ediyorum hep bu da bir süreç doya doya yaşamak gerek al canın ne istiyosa yavaş yavaş

öyle diyor herkes canım insanın hevesi kırılıyo benim annem bile öyle ki her aldığımı detaya girerek anlatmıyorum bile tlfnda bi kaç parça bişey aldım diyorum alma çok aman aman ne gerek var şimdiden kıyafet gelir diyo halbuki gurbetteyiz kim gelecek de getirecek bi kaynanam bi annem artık onlar da ne alırsa sonuçta her şey gerek anlamıyolar bak benim sırt ağrılarım başladı çok duramıyorum ayakta kim bilir 7-8 aylık olunca nasıl olacağım belki mağaza mağaza dolaşamıyacağım hem ucuz denk geldikçe alıyorum belki bu işleri sona bıraksam aceleden bu kadar uygun şeyler alamam haaa birde erken doğum meselesi var tabi ki hayırlı vakitte sağlıkla gelsin inşallah bebelerimiz ama bu da bi gerçek hadi erken doğdu napıcaksın eşine biberon gerek koş al zıbın yetmedi koş al mı dicen
Allaha sığınıp alıyorum ben inşallah Rabbim korusun meleklerimizi aldıklarımızı da giysinler diye dua ediyorum hep bu da bir süreç doya doya yaşamak gerek al canın ne istiyosa yavaş yavaş

Benim esim yurtdisinda calisiyor evim baska sehirde oldugu icin annemin yanina geldim. 7. Aya kadar buradayim ufak ufak zibin falan alayim. Taşıması zor olmasin.

Benim esim yurtdisinda calisiyor evim baska sehirde oldugu icin annemin yanina geldim. 7. Aya kadar buradayim ufak ufak zibin falan alayim. Taşıması zor olmasin.

valla ben aldıklarımı hergün seyrediyorum seviyorum çok mutlu oluyorum sen de en azından bi kaç zıbın tulum falan al bak gör çok mutlu olacaksın çok şükür ki Allah bize bu mutluluğu yaşattı insanın yavrusu için bir şey alması yapması ne kadar da güzelmiş:KK52:

ben bu konuda çok şanslıyım şimdiye kadar hep kendi imkanlarımla giderdim işe. İş yerimin servisi vardı ama düzergah bana uymuyordu. Hamileliğimin 3. ayında benim düzergaha servis kondu. Hemde tam kapının önünden geçiyor. Oğluşum kısmetli geldi bana
oh oh ne güzel gerçi bende işe servisle gidiyorum ama çarşıya meroyla gidiyorum gezmelerede vın vın araba zaten yayıl yayılabildiğin kadar :KK51:
ıstedıgın kadar alıs verıs yap hepsı lazım olucak emın ol.ben hergun ıkı uc defa degıstırıyodum kusması var kakası var bıde yaz bebegı olucak degıstırmek lazım daha cok zıbın tarzı al ama buyuk kıyafetlerı az al hedıye cok gelıcek
evet hediye meselesi doğru gerçekten..bi dünya şey gelicek mevlüdünde

ben valla hiiiiiiiç ama hiiiiiiiiiiiç takmıyorum kim ne derse desin inan umrumda değil.. sonuçta benim tercihim beğendim mi alıyorum,gerekirse her gün farklı giydiririm ama yinede kullanırım.. kullanamadıklarım olursada hediye gidebilir,ihtiyaç sahiplerine verilebilir yani seçenek çok..

ayyy pufpufum ağzını seveyim :KK1: bi arkadaş gebeboğanlar demişti gerçketen öyle bıktım artık ya uzak durun bendennnn

kızlar şu sallanan ana kucaklarından almak istiyorum ne marka önerırsınız. alan varsa yardımcı olsun :))):KK53::KK53::KK53:

Kızlar kontrolde servıkal uzunluk 3.2 çıktı doktor 1 hafta rapor verdı evdeyım 1 hafta:KK14:

Canım sıkıntı yapma, benim geçen hafta 3,1 çıkmıştı. Doktor hiçbişey demedi. Aslında şüphelendim araştırdım ama sonuçta üstten ölçüyorlar. 2,5 altı erken doğum habercisi. Bu haftalarda da 3.5 üstü olması iyi.
İnşallah bebeklerimizi sağlıklı, hayırlı, analı-babalı ve vakitli kucağımıza alırız.:nazar:

kızlar ben de bebeğimin hareketlerini 1 haftadır hissediyordum.

Dün işdeyken öyle bir tekme yedim ki aklım çıkacaktı korkudan,

öyle bir sendeledim ki oturduğum sandalye ve masa sallandı.

oda arkadaşım şaşırdı noldu bir şey mi oldu dedi.

Şimdiden böyle tekvando yapıyorsa sonraları nolur bilmem.

İş arkadaşlarımın tamamı erkek, bu durumu inşallah başkalarının

yanında yaşamam en azından bu kadar şiddetli...

Bir çoğunuz da nefesinizin çabuk tıkandığını yazmışsınız.

Aynı durum bende de var, nefes nefese kalıyorum hemen...

Yarın doktora gideceğim, şeker testi için nasıl gelmemiz

gerektiğini soracağım, paylaşırım sizlerle inşallah.

Bu arada resim koyanların neredeyse karınları hiç çıkmamış,

benimkini bir görseniz 9 aylık sanki. En kısa zamanda ben de

resim çekip koyacağım inşallah da bi türlü elim değmedi...

Canim benimde ismim listede yok yeni farkettim. Hatayda yasiyorum. yasim 23 ilk cocugum 26 haziran dogum tarihim kizim olacak ismi de duru :-) eklersen sevinirim

Birde bebeginin hareketlerini hissetmeye basladin mi ben hala tam hissedemedim arada pıt pıt yapiyor gibi ama o kadar öyle siddetli birsey hissetmedim hala :KK43:

Birde bebeginin hareketlerini hissetmeye basladin mi ben hala tam hissedemedim arada pıt pıt yapiyor gibi ama o kadar öyle siddetli birsey hissetmedim hala :KK43:

Seninde mi 26 haziran canim :-) bakalim hangimiz once doguma girecez :-) benim kizimin masaallahi var iki gundur ayaktaykende hissediyorum. senin bebeginin cinsiyeti ne

sana katılıyorum benim annemlerde fazla alma şunu alma kimseye gösterme sürekli baskı yapıyorlar... ama almayınca konuşmayıncada hamileliğimin tadı çıkmıyor bende aldıklarımı annemlere pek söylemiyorum

Bacilarrrrrr birkac saattir sol kasigimla birlikte alt karnima sancilar saplaniyor :18:
Birden yerimden zipliyorum sanci olabilir mi acaba.....
Araliklarla sanci gelip gidiyor...
Umarim onemli birseyim yoktur Cunku ev yapimi pizza yedikten sonra basladi ve az birseyde sucuk sosis yedim :KK14:

canım benım bildiğimde 24-26 arası haftalarda seker yuklemesı yapılıyo
ben bu hafta 22 yım daha ıstemedı doktorumuz

Ben de önce doktorla görüşüp sonra tahlıle gecmeyı dusunuyorum canım ıyıce anlayıp dınleyeyım bakalım .cevabın için çok sağol

Anladigim kadariyla ac gidenlerin aclik ,kahvaltidan sonra gidenlerin tokluk sekerine bakiyor doktorlar.Bana da ac olmana gerek yok dedi ve11:45 e randevu verdi.zaten paylastigim linktede benzer seyler yaziyordu.Forumdaki diger kizlarin aclik bizim sanirim tokluga bakilacak.Gerekli olursa aclik istenecek.yani ben kesin eminim doktoruma sordum siz de sorun kizlar isterseniz.Sagol babygel bizim adimiza endiselendigin icin.Burda yanlis yapmamak icin herkes ysrdimci olmaya calisiyor bu cok güzel bir sey

Bu bilgiyi bilmiyordum anlattığın ıyı oldu cok sağol.ben de once doktorla görüşeceğim .

canımm.. doktor büyük ihtimal kız dedi ama emin değilim dedi. ben de kızım diye seviyorum.. bi arkadaşın detaylı da erkek çıkmıştı ya. ondan ben de direk bişey diyemiyorum. haftaya pazartesi tam belli olcak. :KK52::KK52:

Tamam o zaman ben de haftaya gıtceksın dıye hatırlamıstım da ondan sordum. detaylıda kesın ve net öğrenirsin artık:KK1:

şeker yüklemesini de doktorum bana 3 martta yapılcak dedi yani ben 23+3 olucam o gün. (yanlış hesaplamadıysam) ve sıkı sıkı tembihledi aç geliceksin gece 12den sonra bişey yemiceksin diye.. açlığa ayrı yüklemeden sonra ayrı kan alcaklar dedi. belki senin önlem amaçlı erken bakacaktır. bazı riskli gebeliklerde erken yükleme ile baktıkları oluyomuş çünkü. ondan farklı bi uygulama olabilir. için rahat etsin doktoruna sorabilirsin canım

Anladım canım ilgin için sağol bende bu karısık durumu doktora sorarak aydınlatmaya karar verdım :KK1: tahlıl gunu önce doktorla görüşeceğim yaptır derse yaptırıcaz artık:KK50:

:18:
Bacilarrrrrr birkac saattir sol kasigimla birlikte alt karnima sancilar saplaniyor :18:
Birden yerimden zipliyorum sanci olabilir mi acaba.....
Araliklarla sanci gelip gidiyor...
Umarim onemli birseyim yoktur Cunku ev yapimi pizza yedikten sonra basladi ve az birseyde sucuk sosis yedim :KK14:

Sakin ol canım, gaz olabilir hamur işi yapar biraz. geçmezse tabiki doktrounla görüş.

X