2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ben smsundayım.özel medicana hastanesine gdiyordum hastaneyi çok beğemdiğimden aynı zamanda devlette annemin doktoruna gidiyordum iki taraflı yani.ama özeldeki doktora ısınamadım yeni hastane doktor arayışındayım.bitane buldum detaylıdan sonra ona gidicem inşallah.normal.dogumu destekleyen bir doktormuş.şimdilik devletteki doktorumla idare ediyorum çok memnunum ondan ama devlet hastanesinde dogum.istemediğimden özel doktorada sürekli gidicem.inşallah

bn seni de istanbulda sanıyordum cnm:)) inş istediğin gibi bir doktor da bulursun... detaylınız da gzl geçer inş... çk tsk ederm bilgiler için cnm :))

Evet özellikle kadın dr istiyorsan özelde yap bencede benim bir arkadaşım devlette doğurdu, o da kadın dr. la anlaşmıştı ama o gün erkek dr varmış, kendi dr izindeymiş. Yani bende özelde düşünüyorum gerçi benim dr. um erkek ama alıştım ona, hiç tanımadığım bir dr la doğuma girmek kabus olur. :KK52: İyi günlerde giysin kızın, ben sadece bir zıbın ve hastane çıkış takımı aldım pembeli :KK16: onun dışında derecesini aldık, uzaktan ateşi ölçen, süt emme yastığı... Hangi baby mağazası canım?

İdil baby.ben hep büyük şeyler almıştım dedim bu bebek dogunca ne giyecek hehe :)) hep yeni doğan aldım alt üst takım.. Battaniye aldım 10 tl banyo havlusuda öyle.sadece battaniye ve havlunun normal fiyatı 90 tl idil baby mağazalarında.ama brn onca şeye 150 tl verdim :KK66:

İdil baby.ben hep büyük şeyler almıştım dedim bu bebek dogunca ne giyecek hehe :)) hep yeni doğan aldım alt üst takım.. Battaniye aldım 10 tl banyo havlusuda öyle.sadece battaniye ve havlunun normal fiyatı 90 tl idil baby mağazalarında.ama brn onca şeye 150 tl verdim :KK66:

Çok iyiymiş vallaha keşke bizde Samsunda olsaydık :KK14: iyi günlerde giysin bebişin

Evet canim dogru hatirliyorsun ♥
Esim 4 gun onceden almisti randevuyu.... Sali yada Carsamba gunune normal kadindogumdan aliyorsun randevunu....
Perinatolog sadece iki gun orada oluyor cunku....
Oraya gittiginde detayli icin geldim diyorsun hemen perinatologa yonlendiriyorlar....
Sansimiza perinatolog bostu beni hemen aldi iceriye....
Aksi takdirde bir dahaki sefere kaliyor .....
Genellikle ayni gun aliyor ama sen erken saatlerde almaya calis....
Normal kayit yaptirdigimizda para almadilar....
Perinatologa yonlendirdiklerinde 50 lira aldilar o kadar...

bezmialemden netten randevu alamadım bn... eşin nasıl aldı acaba cnm??? epey açıklayıcı olmuş bilgiler için çok tsk ederm... bana çok farklı şeyler anlatmışlardı 1-2 ay sonrasına randevu veriyolr fln demişleridi... bn de geç kaldım diye üzülmüştüm... sğl cnm

Evet özellikle kadın dr istiyorsan özelde yap bencede benim bir arkadaşım devlette doğurdu, o da kadın dr. la anlaşmıştı ama o gün erkek dr varmış, kendi dr izindeymiş. Yani bende özelde düşünüyorum gerçi benim dr. um erkek ama alıştım ona, hiç tanımadığım bir dr la doğuma girmek kabus olur. :KK52: İyi günlerde giysin kızın, ben sadece bir zıbın ve hastane çıkış takımı aldım pembeli :KK16: onun dışında derecesini aldık, uzaktan ateşi ölçen, süt emme yastığı... Hangi baby mağazası canım?

slm kızlar hangi idil babay mağazası ?

Ben smsundayım.özel medicana hastanesine gdiyordum hastaneyi çok beğemdiğimden aynı zamanda devlette annemin doktoruna gidiyordum iki taraflı yani.ama özeldeki doktora ısınamadım yeni hastane doktor arayışındayım.bitane buldum detaylıdan sonra ona gidicem inşallah.normal.dogumu destekleyen bir doktormuş.şimdilik devletteki doktorumla idare ediyorum çok memnunum ondan ama devlet hastanesinde dogum.istemediğimden özel doktorada sürekli gidicem.inşallah

Canım ben samsun medicalpark Mehmet Ahmet Canbaz'a gidiyorum ben memnunum doktorumdan.Aklımdaki herşeyi soruyorum ve cevaplarını alıyorum sağolsun.ben mecburi sezeryzn olacağım,daha önce aynı doktora açık miyom ameliyatı oldum ve hiç sıkıtı çekmedim.biraz araştırırsan medyadada adı geçen bir doktor.belki fikir olur sana :KK34:

hadi yaaa epey uygunmuş piyasa fiyatlarına bakarak:) hangi semtte cnm orası bir de direk gittiğinde yaptırabildin mi yoksa giidip bir de randevu mü aldın... tel aracılığıyla randevu alınır mı acaba???

pendik-kurtköyde hastane. benim kontrollerim de orada oluyor o yüzden detaylıda orada yaptırmaya karar vermiştim.
telefonla randevu alabikirsin

Canım ben sinoptan kontrole geliyorum sürekli samsuna nerede idil baby bizde bidahaki kontrolde bakalım ?

Canım ben sinoptan kontrole geliyorum sürekli samsuna nerede idil baby bizde bidahaki kontrolde bakalım ?

Lovelet qlışveriş merkezi var duymuşsundur belki.eger bilmiyorsanız meydandan dolmuşlar kalkıyor oraya.ama yakında gelirseniz bulursunuzbuzun süre kalcagını sanmıyorum:) burda hangi hastanede konttrole grliyosun

Kızlar boş vakitlerinizde bebek gelişimi, eğitimi ile ilgili kitaplar okuyormusunuz, neleri tavsiye edersiniz.

Ben 'merhaba bebek' i tavsiye ederim, gerçekten eşlerinde okuması gereken bir kitap. Bazı şeyleri gerçekten çok yanlış biliyormuşum.....

Ayrıca

http://k.kitapyurdu.com/ProductDetails.aspx?product=583567#

Mehmet özün bu kitabını bir arkadaşım tavsiye etti, yarın alacağım kısmetse, çocuğum doğana kadar teorik herşeyi öğrenmek istiyorum...:KK9::KK16:

bu konuda bılgılenmek ıyıdır tabı ornegın gaz cıkarmak konusu,ozellıkle uyku ve emzırmenın duzenlı yapılması gıbı konuları bılmekte fayda var ama cokta ıncelemek ıyı degıl zaten anne olunca goruceksınız fabrıka ayarınız degısıcek ve artık bır anne olucaksınız endıslenecek bısey yok.
logusalık donemıde cogu anne bunu yasayacaktır bebegını herkesten korumaya calısacaksınız sankı bırılerı ıncıtıcek zarar verıcek sanırsınız ,psıkolojınız tamamen ona odaklı olucak ama gecıcı bır durum takı uykusuz geceler ve olur olmadık aglamalar,gaz sancıları derken vee aynaya bakınca kendınızı ne kadar ıhmal ettıgınızı anlayacaksınız ve es ıkıncı planda kalır genelde.ben sımdıden soylıyım hazırlıklı olun :)) ama bu gecıcı bır durum en az 3 ay en fazla 6 ay sonra sız bebege bebek sıze alısacak ve bır tavsıye kendınıze bakmayı ıhmal etmeyın guzel anneler...

benimkide bi o kadar uysal ve uslu annesini hiç üzmücek demek.. Bide beyefendiyi hissedeydim iyiydi :KK1:
anne karnında uslu olanlar doğunca çok fenamı oluyo diyolardı :KK17::KK53: ben diyenlerin yalancısıyım :KK30::KK1:
Mrb kizlar. Herkese iyi haftasonlari diliyorum. Aslinda bugun gune guzel bir haberle baslamistim. Dayimin oğlu oldu ve cook tatli bir bebek. Darisi bizim basimiza inşallah. . Esin vardiyali calisiyo ve 1 haftadir da cok hasta ve gergin. O isten gelince konusuyorduk. Sacma sapan bir sebepten tartistik. O da hasta oldugu icin daha gergin tabi. Bana bbagirdi. Bende coj uzuldum tabi.. odanin kapisini carpip salonda basladim aglamaya. Sen beni anlamiyosun vs. Yataktan kakti geldi telkinkerde bulunmaya basladi. Ben tabi salya sumuk.. yersiz yere aglayip bebegide uzuyomusum. Ama elimdedegil sinirlerim bozuldu. Saatlerdir aglamaktan gözlerim sisti.. neyseki baristikta gitti yatti. Tabi agladigim yabima kar kaldi. Yazik yavruma ben agladikca o da icerden tepiniyodu.. onu da uzdum. Ama hamilelik donemi biraz hassas her zamanki gibi olmamı bekliyor galiba. Hayirlisi bugunde böyle gecti..
aslında hamilelikten dolayı hassas olduğumuzun farkındalar ama iş icraata gelince uygulayamıolar ama Allahtan sonra gelip özür diliyolar ağladığımızla kalıyoruz
bugün detaylım iyi geçti elhamdülillah 320 gr mış miniğim herşey normalmiş çok mutluyum cinsiyeti de nihayet öğrendik 10 gün sonra renkli ultrason randevum var inşallah:KK49: çoğunuz detaylıyı atlattınıız ama darısı henüz yaptırmayanların başına öpüyorum hepinizi:KK31:
oğluşun hayırlı olsun cnm
iyi geceler... ben de bı kaç gündür kasık ağrısı var tuvalete gıtıığımde daha da artıyor. idrar yolu enfeksıyonu mu acaba boyle bışey yaşayan var mı

bndede var tuvalette syüzümde bir acı ifadesi beliriyo..çok sıkışmışıomda tutmuşum gibi oluyo

Günaydın kızlar rüyamda yne doğum yaptım hem de normal doğum.oğlunu gördüm hamile kaldgmdan beri bu 5.doğurusum herhalde bizimki duğana kadar dokuz doğurcam hehe:KK17:

Maşallah güzel bebişine, cinsiyeti neymiş? Biraz geç kalmış herhalde göstermekte kız mı yoksa:-) umarım detaylıyı da böyle güzel haberlerle atlatırsın

Off ne güzel. Bizim kız olsa hazırdı ama erkek olunca kuruduk kaldık:-)

aynen canım onların isimleri lehvi mahfuzda yazılı aslında ama bi okuyabilsek süper olurdu :18:ilahi bi işaret bekliyorum :KK9:
cinsiyeti erkek
geç gösterince kız yorumları yapılıyo ama belli olmuyo işte benim oğlan bağdaş kuruyodu kontrollerde o yüzden göremiyodu doktor bu sefer baya yayışmıştı maşaaallah kilosuna da çok mutlu oldum kk takviminde 320 yazıyor bizim kilomuz da 320

çok sağol neslicim bu cinsiyet öğrenme süresi de hamilelik öğrenme gibi apayrı bi mutlulukmuş belirsizlik ortadan kalkıyor ya:KK4:
aynen cnm cinsiyet belli olunca hazırlıklara isimlere dahada odaklanıosun

Kesinlikle canim anlamlari oldukca onemli......
Erkek isimlerinden bende Yusuf ismini cok severim ama en sevdigim yigenimin ismi diye koymadik...
Yasin i dusun istersen :KK52:.

değerlendiricem canım teşekkürler:KK1:

bu arada eğer benmde erkek olsaydı yusuf koyucaktım çok beğenirim bende tavsiye ederim:KK34:

Bana da öyle ağrı sızı yapmadı canım. Hemşirenin elinin hafifliğine göre ve bünyeden bünyeye değişiyor sanırım etkisi. Benim sadece elimi aşının yerine bastırdığımda hafif sızı oluyordu ay aşım diye farkediyordum o kadar.

Sevindim, bende de hiç ağrı sızı olmadı. Burda şöyle ağrılı böyle ağrılı diye çok yorum okuyunca aynısını bekledim ama hiçbişey olmadı. Hemşire sadece 1 gün suyla temas etmesin dedi.

iyi geceler... ben de bı kaç gündür kasık ağrısı var tuvalete gıtıığımde daha da artıyor. idrar yolu enfeksıyonu mu acaba boyle bışey yaşayan var mı

İdrar yolu enfeksiyonunda tuvaletini yaparken yanma hissi, sürekli tuvaletin varmış hissi olur. İdrar yolu enfeksiyonu ihtimaline karşı hergün bol su tüket. Portakal, mandalina gibi meyveler ye. Narda iyiymiş ama hamilelikte yeme dedi bi doktor arkadaşım.
Daha önce sol kasığımda klozete otururken ve kalkarken ağrı oluyordu ama yatış şeklime dikkat ettikten sonra geçti.

kızlar bn bu seferki kontrolumde kuzucugumu 300 gr dedı sizce nasıl az mı ?

Kiloları için yorum yapmak daha erken sanıyorum ama kadınlarkulübünde anne karnındaki bebeğe nasıl kilo aldırırım diye bir başlık vardı. Orayı okuyalı bayağı zaman oldu ama tecrübeli annelerden tavsiyeler vardı.

Lovelet qlışveriş merkezi var duymuşsundur belki.eger bilmiyorsanız meydandan dolmuşlar kalkıyor oraya.ama yakında gelirseniz bulursunuzbuzun süre kalcagını sanmıyorum:) burda hangi hastanede konttrole grliyosun

Lovelet tamamdır canım :KK66: piazza, bulvar, yeşilyurt buralara hep gidiyoruz ama lovelete hiç gitmemiştik kendi arabamızla geliyoruz buluruz illaki :KK34: Ben medicalparka gidiyorum canım üstte yazmıştım sana doktor ve hastane arayışındayım diye okuyunca..görmedin heralde ?

X