2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar hepinize iyi akşamlar çalışmaktan uzun zamandır takip edemiyordum biraz okuyayım dedim ama ne mümkün :) neyse kı hep iyi haberlerinizi okudum ve sizler adına çok sevindim bizde detaylımızı yaptırdık ve şükür hersey normal çıktı renkli resimde aldık :) resmi aldığımdan beri bakıp duruyorum insan kendini daha garip hissediyo resmi görünce :) ya birsey sorucam gece uykularınız ne alemde ? sanarsınızki gece biri benim üzerime oturuyo resmen ciğerlerimde bir baskı oluyor ve uyuyamıyorum sizded de oluyormu ? doktorum bebeğin büyüdüğünü ve yukarda taşıdığım için böyle olduğunu söylüyo ama daha 5,5 aylık ya 9 aya ne olur acaba :)

bugün detaylım iyi geçti elhamdülillah 320 gr mış miniğim herşey normalmiş çok mutluyum cinsiyeti de nihayet öğrendik 10 gün sonra renkli ultrason randevum var inşallah:KK49: çoğunuz detaylıyı atlattınıız ama darısı henüz yaptırmayanların başına öpüyorum hepinizi:KK31:

kızlar hepinize iyi akşamlar çalışmaktan uzun zamandır takip edemiyordum biraz okuyayım dedim ama ne mümkün :) neyse kı hep iyi haberlerinizi okudum ve sizler adına çok sevindim bizde detaylımızı yaptırdık ve şükür hersey normal çıktı renkli resimde aldık :) resmi aldığımdan beri bakıp duruyorum insan kendini daha garip hissediyo resmi görünce :) ya birsey sorucam gece uykularınız ne alemde ? sanarsınızki gece biri benim üzerime oturuyo resmen ciğerlerimde bir baskı oluyor ve uyuyamıyorum sizded de oluyormu ? doktorum bebeğin büyüdüğünü ve yukarda taşıdığım için böyle olduğunu söylüyo ama daha 5,5 aylık ya 9 aya ne olur acaba :)

Gözünüz aydın kızlar Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza aldığınız günleri de göstersin :KK16:

Ah canım olmasa iyi böyle şeyler ama hayatın içinde herşey var.Sinirlenmek,üzülmek,sevinmek tabi yoğun sinir ve stres hamilelikte bebişler için iyi değil.Fakat dozunu fazla kaçırmadığın sürece bir zararı olmaz.Bebişin de alışsın hayat hep güllük gülistanlık değil.:KK34:

Haklisin canim ama esler de biraz daha anlayisli olsalar..aslinda sakin bir yapim var ama bazen oluyor böyle. . Bebisimin yuzunu Rabbim hep guldursun. Hic uzuntu dert keder vermesin inşallah. . Sagol canim destegin için. .

bugün detaylım iyi geçti elhamdülillah 320 gr mış miniğim herşey normalmiş çok mutluyum cinsiyeti de nihayet öğrendik 10 gün sonra renkli ultrason randevum var inşallah:KK49: çoğunuz detaylıyı atlattınıız ama darısı henüz yaptırmayanların başına öpüyorum hepinizi:KK31:

Hayirli olsun oglusun canim.. darisi bnm basima bnde henuz cinsiyet ogrenemedim..bnm detayli da sali gunu. Insallah tertemiz cikar bizde rahatlariz..

O oooo canim desene zorlu bir secim sizi bekliyor :KK16:
Bebegimin adi evlenmeden once hazirdi diye ben sansliyim....
Yoksa hala dusunuyor olurdum sanirim :KK9:
:KK49:çok haklısın canım isim çok önemli gerçekten bütün hayatını etkiliyo insanın islamdaki yeri anlamı tınısı alışılagelmişin dışında olması bisürü etken var çok zor çooook:KK19: erkek ismi daha da zor benim evlenmeden önce en sevdiğim isim yusuftu o da eşimin adı:KK9:

Günaydın annişler hepinize iyi haftalar çoğunuz ev işinizi yapıyosun okuduğum kadarıyla ben hiç birşey yapamıyorum yaa bi tane bardak yıkasam kocişle kavga ediyoruz elimi uzatıp yerden bişiy alsam başlıyo söylenmeye o yokken yapayım diyorum ama gelince anlıyo ya kızıyo yok sofrayı dilkelemişim yok koca tencereyi nasıl kaldırmışım o yokken makarna yapazmışım süzerken nasıl kaldıracakmışım le lee leee şimdi diceksiniz ki buna şikayet edilir miii ooohhh mis gibi yat işte ama fazlasıda kötü yaaaa evimin işleri gözüme gözüme batıyo Allahtan işe gidiyorum 5 saat yoksa beni bağlayacak yatağa yat kalkma diye inanırmısınız fanfini bile yok artık hayatımızda söylemesi ayıp:44:

canım ben ilk başta yapılan birsürü tahlili kamu sağlığında yaptırdım içeri girdim kendi doktorum bi kağıt vermişti onu gösterdim bu tahlilleri yaptırmak istiyorum dedim özelde doktora gidiyomusun diye sordular evet dedim muayene istermisin dedi yok dedim zaten içerde 3 hastaya birden bakıyolar kimi sandalyede kimi perdenin arkasında ultrasonda falan tamam dedi yolladı barkotla tahlile ikili testi özelde yaptırdım 150 tl bayıldım detaylı için bezmialem vakıf üniversitesine gidicem 50 tl imiş azerikızı gitmiş memnun kalmış bende haftaya salı gidicem sana ayrıntıları o zaman vereyim tecrübe sahibi olayım da dr ismi filan tam bilmiyorum

günaydın pufpuf bizim yerimize de yayıl emi :KK1:

ayyy bende uyuyamadım ya kasıklarım ağrıdı ya tuvaletim geldi ya belim ağrıdı döndüm durdum kaç kere uyandım hatırlamıyorum dedim kendini hazırla önümüzdeki iki sene deliksiz uyku yok sana :KK1:tabiii kızım bi tekme atınca sabah unutuverdim herşeyi

cnm gittin mi bezmialeme detaylı için gidecem demiştin??? randevu işini nasıl hallettin.. bir de gittiğinde hemen detaylı için gün verdiler mi??? bnm 3 hafta içinde yaptırmam gerekiyor ancak hem hastane randevusu için hem de detaylıya gün verirlerse geç kaldım sanırım :KK43:(

Hissedersin canım az kalmış üzülme 22. Haftadan sonra daha net hissedeceksin.benim kız çok zilli, açken nasıl kıpır kıpır :emir_bebek::emir_bebek: atıyor tekmeyi acıktım diyor, kıpırdak:KK1::nazar::emir_bebek: yemeği yedim mi hiç ses soluk yok direk uyuyor:KK16::KK76:

eeeeeh hadi bakalım..görücez..

ahaaaa ben.. daha yaptırmadım :KK1:

Beni arıyorlar, takibe gelin, aşıya gelin vs. Aşı 20. ve 24. haftalarda olduğu için arayıp hatırlat istersen. Her gittiğimde kalp atışını da dinletiyorum :) Rica ediyorum. Hemşirem çok tatlı, tabiki diyor, merak edersen gel dinle. Ama ben artık pıt pıtları hissediyorum.
Sen de yemek yedikten sonra sırt üstü uzan ve ayaklarını uzat. Karnın biraz daha gerilir ve hissedersin. Ben öyle hissetmeye başladım. Şimdi otururken ve ayaktada pıt pıtları hissediyorum. Damar atıyor gibi oluyor. Aslında daha öncede hissediyormuşum ama ilk hamilelik olduğu için ne olduğunu bilmediğiden pıt pıt olduğunu anlamıyormuşum.:emir_bebek:

normalde ben kayıt için gittiğimde de arıcaz demişlerdi ama arayan soran yok henüz :KK1: önümüzdeki hafta bi ariyim olmazsa ben..

O oooo canim desene zorlu bir secim sizi bekliyor :KK16:
Bebegimin adi evlenmeden once hazirdi diye ben sansliyim....
Yoksa hala dusunuyor olurdum sanirim :KK9:

aynen bizimde öyle.. Kız da olsa erkek de olsa isim belliydi, anında karar verdik :KK34:

Ohhhhh detayliyida atlatmissin canim masaallah :nazar:
Geceleri uyurken bende cok zorlanmaya basladim .
Karnim buyudu ve daha yukarida buyuk ihtimal doktorun dedigi gibi :KK9:

:KK49:çok haklısın canım isim çok önemli gerçekten bütün hayatını etkiliyo insanın islamdaki yeri anlamı tınısı alışılagelmişin dışında olması bisürü etken var çok zor çooook:KK19: erkek ismi daha da zor benim evlenmeden önce en sevdiğim isim yusuftu o da eşimin adı:KK9:

Kesinlikle canim anlamlari oldukca onemli......
Erkek isimlerinden bende Yusuf ismini cok severim ama en sevdigim yigenimin ismi diye koymadik...
Yasin i dusun istersen :KK52:.

aynen bizimde öyle.. Kız da olsa erkek de olsa isim belliydi, anında karar verdik :KK34:

Buda bizim avantajimiza oldu sanirim pufpufum :KK19:

kızlar bn bu seferki kontrolumde kuzucugumu 300 gr dedı sizce nasıl az mı ?

ben 18+5'teyken gittiğimde 230 gr'dı.. hani benimkine göre hesaplarsak az gibi birazcık ama ben bu tarz şeyler kafama takılırsa doktora soruyorum.. Zaten doktor kiloyu boyu söylerken "iyi yada kötü" diye yorum yapıyor.. Sana bişey demedi mi ?? Neden kiloyu az gibi düşünüyosun ki..

Mrb kizlar. Herkese iyi haftasonlari diliyorum. Aslinda bugun gune guzel bir haberle baslamistim. Dayimin oğlu oldu ve cook tatli bir bebek. Darisi bizim basimiza inşallah. . Esin vardiyali calisiyo ve 1 haftadir da cok hasta ve gergin. O isten gelince konusuyorduk. Sacma sapan bir sebepten tartistik. O da hasta oldugu icin daha gergin tabi. Bana bbagirdi. Bende coj uzuldum tabi.. odanin kapisini carpip salonda basladim aglamaya. Sen beni anlamiyosun vs. Yataktan kakti geldi telkinkerde bulunmaya basladi. Ben tabi salya sumuk.. yersiz yere aglayip bebegide uzuyomusum. Ama elimdedegil sinirlerim bozuldu. Saatlerdir aglamaktan gözlerim sisti.. neyseki baristikta gitti yatti. Tabi agladigim yabima kar kaldi. Yazik yavruma ben agladikca o da icerden tepiniyodu.. onu da uzdum. Ama hamilelik donemi biraz hassas her zamanki gibi olmamı bekliyor galiba. Hayirlisi bugunde böyle gecti..

bu dönemimiz böyle demek ki yaşayarak görüyor anlıyoruz.. Biz kadınlar hassasız zaten bide hamilelikte daha hassas oluyoruz.. Erkekler normalde odun çoğu zaten, bu hamileliktede anladıkları kadarıyla anlayışlı olmaya çalışıyolar işte napıcaksın.. Herşey biyana bebiş için onu üzüp strese sokmamak için biraz daha gayret göstermek bize kalıyo malesef..

kızlar günaydın.

ben 20. haftamdayım. hastanelerden detaylı usg fiyatlarına bakıyorum ama uygun bulamadım. emsey renksiz usg ssk lı 180 diyor, pendik bölge renkli usg 253 diyor şaşırdım kaldım.
istanbul'da olan anneler sizler yaptırdınız mı? daha uygun fiyatlı olan var mı?

bn devlette yaptırmayı düşünüyorum cnm ama çok ileri tarihe gün veriyorlar diye duydum... olması gerekn zamanı geçerse diye korkuyorum... sn nptın nerde kaça yaptırdın cnm

Ay kizlar dun disciye gittim..bebisten dolati dis taslarim olmustu surekli kanio die onlari temizlettim disciden cikarken mrdivenden dustum.ama oyle boyle vurmadim dizlerimi bide mermerdi merdiven resmen bir diz kapagi daha oldu dizimde bide tek elimde korkulugu tutuyodum nasil sıktıysam kendimi kolumu burktum ama iste anne olmak boyleymis demekki bi elim karnimda aklim cikti neyseki dizlerimin uzerine dustum insan kendini degil artik icindeki cani dusunuyo..aman kendinize cok dikkat edin dunden beri soktayim nasil korktuysam dudagim ucuklamis bu sabah ;(

Ayy geçmiş olsun canım Allah esirgemiş seni de bebeğini de... :18:

detaylın seninde iyi ve güzel çıkmış ne güzel..ben henüz yaptırmadım,kontrolüm 20'sinde o zaman konuşcaz :KK34:
geceleri ben sadece vc'ye kalkıyorum onun dışında şükür şimdilik uyku problemim falan yok..

Kızlar hamileliğinde diyet yapan ,diyetisyene giden yada gitmeyi düşünen var mı?? Ben çok kilo alıyorum ve kararsızlık içindeyim.

Ben de çok kilo alıyorum hatta kesin senden fazla almışımdır ama gitmeyi düşünmüyorum. Çünkü kendimi biliyorum kısmaya çalışırsam daha çok canım çeker... Bir de şöyle düşünüyorum canım. Burda ankete baktığımızda 200 ü geçkin anne var ve kilolarını yazanların çoğu az kilo alanlar. Onlara bunu dile getirmek daha kolay çünkü. Ben eminim benim durumumda olan da çok anne vardır diyorum. Çevremde görüyorum 15-20 kilo almış anneler ama hiç biri yazmıyor yahu😜

iyi geceler... ben de bı kaç gündür kasık ağrısı var tuvalete gıtıığımde daha da artıyor. idrar yolu enfeksıyonu mu acaba boyle bışey yaşayan var mı

Arkadaşlar, dün saat 16.00 da tetanoz aşımı oldum. Ama bugün saat 12.30 hala ne bir ağrı ne bir sızı var. Hatta sizlerin önceki yorumlarını okuyup sol koluma yaptırdım. Acaba, neden ağrımıyor, yoksa bana yanlış aşımı yaptılar, küçük bir kutuydu ama hemşirede olduğu için üzerinde ne yazıyor okumadım. Benim gibi hiçbişey hissetmeyen var mı?

Bana da öyle ağrı sızı yapmadı canım. Hemşirenin elinin hafifliğine göre ve bünyeden bünyeye değişiyor sanırım etkisi. Benim sadece elimi aşının yerine bastırdığımda hafif sızı oluyordu ay aşım diye farkediyordum o kadar.

Canim o urunlerin hepsine baktim hatta odalar yapmislar elledik inceledik hepsi guzel aklinda suphen olmasin..bizde gardolabi senin begendiginden alacagiz biz bide sallanan sandalye aliyoruz bebegi emzirirken kolay olur die sallanan sandalyeside superdi.yalniz alt acma biz gulliver alacagiz 179 tl cunku bize daha uygun geldi minderler falan guzel.herseyden once cilalar zehirsiz ve minder kumaslari hep pamuklu alerji yapmayacak sekildelrr perdeleride cok tatli onlarida incele kisacasi biz ikeanin besigini dolaplarini bebek urunlerinin hepsini cok sevdik..insallah seninde icine siner Allah kolayliklar versin..

Cevapladığın için çok sağol burdan bı arkadasımıza daha sormustum o da senınle aynı fıkırde. boylecee içim rahatladı sağolun. yalnız perdelerı internette pekk göremedim sanırım onu burdan bakmalıyım. sayenızde ıcım rahat olarak ınternetten sıperış verebılıcem. alt açma olarak once bende gullıverı dusundum sonra hesvık mı baksam dedım o konuda hala kararsızım acıkcası. hensvık sonrasında kıtaplık gıbı ya da oyuncak dolabı gıbı kullanılabılır belkı dıye dusunmustum ama tabı bunları ınternetten gorduğum kadarıyla dusundum. sallanan koltuk hangısı? adını söylersen onu da gorme sansım olur. tekrar teşekkürler...alınca haber verırım :) riskli bır gebelık gecırıyorum o yuzden almak ıcın bıraz daha beklıcem. bu arada tek korkum montajını becerebılır mıyız dıye cunku eşim pek anlamaz bı işlerden :)

Ilahi canimmm.. emin degilim yinede sorarim.. ony cikan modellerde hensvikten farki yok zaten duz modeller. Sade ve şık..

Çok sağol canım dedimya ben senden haber beklerım :) bı arkadasımıza daha sormustum burdan o da senınle aynı fıkırde ıcımı rahatlattınız sağolun :KK1: alacağım zaman yıne danısırım sızlere alınca da paylasırım fotoları.tekrar tesekkurler canım...

nasılsınız canlar hava bugün bursada çook güzel bende çarşıya çıkıp azıcık kızım için bişeyler bakınayım diyorum ayrıca cumartesi çalışan annelere kolaylıklar diliyorummm Allah'tan ben cumartesileri gitmiyorum..ayrıca benimde kızımın kapı süsü ve lohusa şerbeti sunumu için bardak ve tepsileri hazır el emeği göz nuru

Eki Görüntüle 968035 Eki Görüntüle 968036 Eki Görüntüle 968039

Ellerinize sağlık çok güzelmiş :KK1:

X