2014 Aralık Anneleri

Azalticam canim inşallah...zaten yeterince kilolu hamile kaldim alto aylik gibi gobegim var boyle yemeğe devam edersem yolda yuruyemiycem birde ikizler sonum kotu azaltmam lazim acilen...birde astim hastasiyim zor nefes aliyorum kilo aldikca bebekler büyüdükçe isim zor

Canım ben de aynı durumdayım sat tan bugüne kadar tam 7 kilo aldım yani neredeyse 2 ayda... o kadar hormon kullanıp o kadar yattık ki hareketsiz :KK43: 2 aylık kendine hamile kıyafeti alan ilk ben varım sanırım.. napalım gülü seven dikenine katlanır.. :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mrb arkadaslar sanırım bende aralık annesı olucam ınsallah rabbım nasıp ederse:) ama benım sat 2 mart ama dr bana 5 haftalık oldugunu oledı ama sat bakarsam 7 falan olması gerekıor sanırım döllenme gec oldu bu konuda bılgısı olan varmıdır? hepımız saglıcakla kucagımıza alırız ınsallah rabbım hepımızı korusun

Canım ben de aynı durumdayım sat tan bugüne kadar tam 7 kilo aldım yani neredeyse 2 ayda... o kadar hormon kullanıp o kadar yattık ki hareketsiz :KK43: 2 aylık kendine hamile kıyafeti alan ilk ben varım sanırım.. napalım gülü seven dikenine katlanır.. :KK43:Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Ben 1 kilo almisim henüz ama 6 aylik hamile göbeği var maşallah...gorumcemin hamuleliklerini demedim simdi kadim 9. Ayina kadar giymis ben cikaramadim bile daracik bi pantalon oldu sadece ayyy sonumuz fena :)

Ben 1 kilo almisim henüz ama 6 aylik hamile göbeği var maşallah...gorumcemin hamuleliklerini demedim simdi kadim 9. Ayina kadar giymis ben cikaramadim bile daracik bi pantalon oldu sadece ayyy sonumuz fena :)

sen ikizlere hamilesin herhalde dimi canim :) kilo olayini takmamak lazim ya, ben de çok kiloluyum. Hamileliklerde de hep veririm ama. bu sefer bebek kucuk diye mi bilmem midem pek bulanmiyo, vermeyebilirim de. bakalim

tartılmaya korkuyorum kızımda da ilk başta iki kilo vermiştim dr rapor vermişti :KK43:

İlk aylar ben de kilo veririm bu çok normal, şu an vücut aşırı derecede enerji harcıyor, bir canlının ilk adımları atılıyor kolay değil..:))

mrb arkadaslar sanırım bende aralık annesı olucam ınsallah rabbım nasıp ederse:) ama benım sat 2 mart ama dr bana 5 haftalık oldugunu oledı ama sat bakarsam 7 falan olması gerekıor sanırım döllenme gec oldu bu konuda bılgısı olan varmıdır? hepımız saglıcakla kucagımıza alırız ınsallah rabbım hepımızı korusun

İlk haftalar bu tarz sapmalar gayet normal, ilerleyen haftalarda bu fark kapanacaktır canım endişelenme..,geç döllenmiştir evet.

amin, geç döllenmeden dolayı öyle gözüküyor bebek. ilk zamanlarda doktora gitmek onemli, kaç haftada olduğunu belirliyor bebegin. SAT tarihini baz almiyolar o yuzden. yoksa doğum zamani geldiğinde sıkntı yasayabiliriz. zaman bitti diye erkenden doğumu baslatabilirler

sen ikizlere hamilesin herhalde dimi canim :) kilo olayini takmamak lazim ya, ben de çok kiloluyum. Hamileliklerde de hep veririm ama. bu sefer bebek kucuk diye mi bilmem midem pek bulanmiyo, vermeyebilirim de. bakalim

Evet canim ikizlerim olucak inşallah...benim mide maşallah simdilik sağlam...astimim var canim kilo aldikca zorlaniyorum yoksa kilo inan umrumda değil yeterki sağ sağ dogsunlar

Evet canim ikizlerim olucak inşallah...benim mide maşallah simdilik sağlam...astimim var canim kilo aldikca zorlaniyorum yoksa kilo inan umrumda değil yeterki sağ sağ dogsunlar

Evet kilo almak mesele degil ama fazla alinan kilolar bebek icinde olumsuz. Dogumu zorlastirabiliyor bebegin hareketlerini hissedemiyomussun. Bende kiloluyum vucut kitle indeksi 28e yakin. Doktorum 9 12 kilo arasi almaya calis dedi

Gunaydin canim seninki yine iyiymis sabah 5te ekmek arasi yapip yedim...bu ara ekmeği çok yemeğe basladim

ya bende geçen haftalarda çok dadandım ekmeğe sonra kendine gel dedim ikiz geliyor birde 2 kat kilo alacağım daha başındayım diye kestim, ekmek almadım eve 2-3 gündür sabahları yulaf kepeği ile krep yapıyorum... yağsız... doktorum günde 2 dilim ekmek dedi hatta 1 dediydi ben dedim dukan diyeti yapmıştım onun bile hamilelik döneminde verdiği diyette 2 dilim filan tamam 2 dilim ye ama tartıya göre ilerde karar veririz dedi :KK43: onun terazisinde 77 kilo çıktım :KK43: bundan 7-8 ay önce dukan diyetine başlayıp 95 ten 72 ye düşmüştüm... hepsini geri alacağım sanırım :KK5: gerçi ben sabah aç karnına tartıldım hep doktor öğleden sonra tarttı... tüp bebek tedavisi iştah açılması eh gebelik aşermesi derken almışım... sana da önerim evde gözünün önünde tutma ekmeği tam buğday filan al diğer beyaz ekmek daha çok yeniliyor :KK53:

Evet kilo almak mesele degil ama fazla alinan kilolar bebek icinde olumsuz. Dogumu zorlastirabiliyor bebegin hareketlerini hissedemiyomussun. Bende kiloluyum vucut kitle indeksi 28e yakin. Doktorum 9 12 kilo arasi almaya calis dedi
Vücut kitle indeksimi bilmiyorum ama 1.52 boyundayim 72 kiloyum kilimin büyük bir bolumu üst tarafimda :)

Merhaba kızlar. Bende nasip olursa aralık annesi olucam. Benim 2.çocuğum ilki 2010 ekim doğumlu. O zamanda ekim annelerine üye olmuştum ve hala görüşüyoruz. Hamilelik ve doğum surecinde birbirimize çok yardımcı olmuştuk. Burada kurulan dostluk çok güzel. Damdan düşenin halini damdan düşen bilir lafı çok doğru :) inşallah hepimiz sorunsuz hamilelik geçirir bebeklerimizi sağ salim alırız kucaklarımıza :) bende hoşgeldimmm

ya bende geçen haftalarda çok dadandım ekmeğe sonra kendine gel dedim ikiz geliyor birde 2 kat kilo alacağım daha başındayım diye kestim, ekmek almadım eve 2-3 gündür sabahları yulaf kepeği ile krep yapıyorum... yağsız... doktorum günde 2 dilim ekmek dedi hatta 1 dediydi ben dedim dukan diyeti yapmıştım onun bile hamilelik döneminde verdiği diyette 2 dilim filan tamam 2 dilim ye ama tartıya göre ilerde karar veririz dedi :KK43: onun terazisinde 77 kilo çıktım :KK43: bundan 7-8 ay önce dukan diyetine başlayıp 95 ten 72 ye düşmüştüm... hepsini geri alacağım sanırım :KK5: gerçi ben sabah aç karnına tartıldım hep doktor öğleden sonra tarttı... tüp bebek tedavisi iştah açılması eh gebelik aşermesi derken almışım... sana da önerim evde gözünün önünde tutma ekmeği tam buğday filan al diğer beyaz ekmek daha çok yeniliyor :KK53:
İki dilim ekmekmi ben tek iki dilim yersem ayakta duramam...saglikli sihhatli dogsunlarda alalim kilo veririz inşallah doğumdan sonra kosturmayla...evimde değilim canim ne alirsalar onu yiyorum evime geçince daha ddikkat edicem inşallah yediklerime falan....Nezaman donecegime karar veremiyorum neyle gideceğime karar veremiyirum Esim gelip alirsa yol 7-8 saat suruyo uucaklada uçak 45dk falan sonrada 1.5 saat falan eve yol var oyyyy oyyyy

Hosgeldin :) aralık anneleri baya fazlayız ne guzel: )😃

Hoş bulduk :KK1:
Konumuz kilo galiba. Ben ilk be işte 13 kilo aldım. Normal doğum yaptım. İlk sene emziriyorum diye diyet yapmadım ama sonrasında gidiyo zaten kilolar. Dert etmeyin :) bebişlerimiz sağlıklı olsunlar da. Yalnız bende aşırı bulantı sorunu var. Nasıl geçecek bu donem bilmiyorum:KK76:

Merhaba bayanlar nasılsınız ?

Bende Aralık annesi olcam inşallah Bikaç kere yazdım hiç cevap alamadım bu başlıkta yalnız mı kaldım :)

evet grubun kalabalık olması çok iyi.. birbirimize destek oluruz, moral oluruz inşallah sonunda da sağlıkla kavuşuruz mucizelerimize..

X