2014 Aralık Anneleri

ayy karnim o yüzden mi agriyo ki puff :KK43: insaAllah bisey olmazzz.. doktora giden arkadaşlar bilgi paylaşsa aslında. ne dedi doktorunuz, hareket etme mi dedi?

Canim buna genelde basindan dusuk gibi kotu seyler gecenler mesela ben cok dikkat ediyorum.tekrar kaybetmekten korktugumuz icin. Ilk 3ay ozellikle kalp atisini duyana kadar en onemli sey dinlenmek. Yukariya uzanmak kesinlikle yok..zaten cok ayakta durdun mu agrilar basliyo. Sonradan uzulmemek icin kendine dikkat et derim.hic birsey o minicik seyden daha onemli degil..

Ahh canım. Çok iyi anlıyorum seni geçen yıl bu zamanlar ben de bir düşük yaşadım üstelik bu bebeğimi de geçen yılkiyle aynı gün 8 nisanda öğrendim. Yine aynı şeyleri yaşarım diye sevinemiyorum bile. İnşallah rabbim aynı acıları bir daha yaşatmaz sağlıkla sıhhatle şu dokuz ayı atlatır bebeklerimize kavusuruz..

Aminn aminn insallah bende sureklu dua ediyorum.dusugum 4haftalikti kucucuk bi kese gorup sonra kaybettim. O psikolojiyi atlatamamisim daha hep tedirginim. Rabbim nasip edecek ins bu sefer..

Selam kizlar, bugün kan testi yaptirdim beta HCG 2450 cikti. bugün biraz arastirdim. 5 ya da 6 haftalık oluyor. bu haftalarda, bu HCG seviyesinde karindan ultrasonla bebeğini gören var mi ? ya da vanijal ultrasonla?

6. haftamda vajinal ultrasonla gördüm tatlım...

Aslında midem kötü, halsizim, gazım var diye üzülmüyorum... Bu belirtiler bebişin benimle olduğunu gösteriyor :KK66: İnşallah....
Aynen öyle bizimleler ve burdayiz dikkat et diyorlar....dun sağ kasigim çok agridi korktum bisey olucak biri beni birakicak diye kaybetme psikolojisine gidiyorum hemen biran önce geçse su zaman aaglikli sihhatli kucagimiza alip kokularini içimize ceksek

Günaydınnnnn:):)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayy karnim o yüzden mi agriyo ki puff :KK43: insaAllah bisey olmazzz.. doktora giden arkadaşlar bilgi paylaşsa aslında. ne dedi doktorunuz, hareket etme mi dedi?

kızlar bende kasım 2013 de düşük yasamıstım şu an cok sükür 5+4 günlük hamileyim .eski doktoruma gittim tabi ki de dikkat etmemi ama kesinlikle olumsuz düşünüp bununla kendimi etkilememi söyledi , progestan verdi bu ilaç süper bise diyolar bebeğin daha rahat tutunmasını sağlıyormuş bişeler bişeler işte. düşük tehdidi olan veya da önceden düşüğü olanlara tedbir amaçlı veriyolar doktorunuza sorun ve kesin kullanın. birde coraspirin verdi bu da kanda ki besinlerin bebeğe gitmesini kolaylaştırıyormuş hiç bi etkiside yok bu ilaçların. onun dışında tecrübe ettiğim sunları söyliyim sadece dinlenin iş falan yapmayın çünkü birkez düşük yapanın diğer gebelere göre düşük riski daha fazlaymış. sakın kafaya takmayın olumsuz düşünmek etkilermiş.uzanabildiğiniz kadar uzanın, maydanoz yemeyin sakın ve de dere otu. sık sık banyo yapmayın hele sıcakn suyla hiç yapmayın havalar sıcak nede olsa soğuğa yakın ılık su kullanın .Allah (c.c) hepimizin yardımcısı olur inşallah , sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

6 haftalıktı 6+2 di galiba 12,5 biri 13 mm biriydi...

Gunaydin canim....Ben 5+6 da gördüm biri 10mm diğeri 6mm idi....karnimdan bakildi

Ayyy ikizlerr... ne kadar guzel ya.. benim adetime gore 5+4 tu ama doktor 4 5 haftalik dedi 7.8 mm idi. O zaman cokta kucuk degil sanirm. Ama sizinkiler iki tane oldugu icinde farkli olabilir..

mide bulantısının olmasının sebebi vucudunuzda progesteronun fazla olması yani hamileleliğin iyi gittiğinin müjdecisidir. vucuduuzun size bebeğinizi hatırlatmasıdır. son iki yıl benim de mide bulantım olsun diye dua ettim ama olmadı. bu size zor gelebilri ama bazılarının da bunu yaşamak için dua ettiğini unutmayın derim. benim daha 4. haftam bile dolmadı. sadece akıntım var. bundan bile mutlu oluyorum.rabbim kimseyi umutsuzluğa düşürmesin. bol bol su için , idrar yollarındaki bir enfeksiyon kötü şeylere sebep olabilir.

tatlım daha başındasın bende o haftada mide bulantısı yaşamadım hatta 5. haftada merak etmeye başladım ne zaman başlayacak diye taaa ki 6. haftaya girerken işin rengi değişti.... progesteron için crinone jel verdi hergün sabah akşam kullanıyorum belki etkisi vardır doktorun o ilacı kesmeye niyeti yok zaten...

su içmek için bende uğraşıyorum ama daha çok midemi bulandırdığı bir gerçek... zaten çay kahve bitki çayı içmiyorum. meyve suyu boşa kilo yapacak diye içmiyorum süt le suya talim... başka içecek önerisi olan var mı??? portakal sıkmaya üşeniyorum dışarda taze sıkmalar görünce alıyorum sadece...

Arkadaşlar adetime 1hafta varken hcg testim 0,100 cikti 30gün arayla regl oluyorum kasiklarimda cok ağrıyor gögüslerinde çok açıyor acaba hamilemiyim bu arada akintimda var:confused:

Ayyy ikizlerr... ne kadar guzel ya.. benim adetime gore 5+4 tu ama doktor 4 5 haftalik dedi 7.8 mm idi. O zaman cokta kucuk degil sanirm. Ama sizinkiler iki tane oldugu icinde farkli olabilir..
Evet gayet iyi kesenin boyutu...bizimkiler iki tane olduğu için yavaşvbuyuyecekler sanirim
canım senin ikizmi yoksa basska bisedenmi bahsediyon . ben 4+5 de baktırdım 7.5 kese boyu ama başka bişe yok
Evet canim ikizler :emir_bebek::emir_bebek:

kızlar bende kasım 2013 de düşük yasamıstım şu an cok sükür 5+4 günlük hamileyim .eski doktoruma gittim tabi ki de dikkat etmemi ama kesinlikle olumsuz düşünüp bununla kendimi etkilememi söyledi , progestan verdi bu ilaç süper bise diyolar bebeğin daha rahat tutunmasını sağlıyormuş bişeler bişeler işte. düşük tehdidi olan veya da önceden düşüğü olanlara tedbir amaçlı veriyolar doktorunuza sorun ve kesin kullanın. birde coraspirin verdi bu da kanda ki besinlerin bebeğe gitmesini kolaylaştırıyormuş hiç bi etkiside yok bu ilaçların. onun dışında tecrübe ettiğim sunları söyliyim sadece dinlenin iş falan yapmayın çünkü birkez düşük yapanın diğer gebelere göre düşük riski daha fazlaymış. sakın kafaya takmayın olumsuz düşünmek etkilermiş.uzanabildiğiniz kadar uzanın, maydanoz yemeyin sakın ve de dere otu. sık sık banyo yapmayın hele sıcakn suyla hiç yapmayın havalar sıcak nede olsa soğuğa yakın ılık su kullanın .Allah (c.c) hepimizin yardımcısı olur inşallah , sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

ayy maydonoz aklımda ama çok severim dereotuyla kendilerini böyle tekrar tekrar okuyunca iyi oldu unutmayayım bende yemiyim... anaaam duşta bende normalde sıcak su sevmem hangi kafayla düşündüysem ısınsınlar içerde keratalar diye sıcacık suyla karnıma masaj yapıyordum bunu duyumamıştım :KK5:

coraspin bende de bırakılmayacak dedi doktorum ama normalde de çok akışkandır benim kanım coraspin kullandığımdan beri kan aldıklarında koldan, millet sırada o 4 tüpü nasıl dolduracaksın dedi biz kan alındıktan sonra o yapıştıracak banddan 2-3 harcadık fışkırıyor... sezeryan yaparsa nasıl durduracak kanı merak ediyorum... :KK24:

Arkadaşlar adetime 1hafta varken hcg testim 0,100 cikti 30gün arayla regl oluyorum kasiklarimda cok ağrıyor gögüslerinde çok açıyor acaba hamilemiyim bu arada akintimda var:confused:

Canım değerin düşük malesef geçen ay 4 gün kala 1.20 çıkmıştı benim 4 gün sonra adet olmuştum.. Bu ay iki gün kala 84 çıktı...
gene de bekle tatlım adet günü yaptır geç döllenme fln olabiliyormuş tam bilgim yok ama adetten epey sonra çıkanlar var bu forumda...kırmızılar gelene kadar bekle yani:KK66: inşallah hamilesindir canım :)

küçük olması daha ilk haftalarda mühim değilki güzelim hiç takılmayın buna önemli olan 8 haftadan sonra bebişin büyümesi inşallah hepimizinki de olması gereken büyüklüğe ulaşır...

canım senin ikizmi yoksa basska bisedenmi bahsediyon . ben 4+5 de baktırdım 7.5 kese boyu ama başka bişe yok

Kızlar dün sevinmiştim ama mesajlarınızı okuyunca kafam karıştı...benim sat 18 mart..dün kese karından ultrasonla 5.3 mm çıktı...normal mi??? .yazdıklarızı okuyunca küçük gibi geldi benimki :KK43: :KK43:

Kızlar dün sevinmiştim ama mesajlarınızı okuyunca kafam karıştı...benim sat 18 mart..dün kese karından ultrasonla 5.3 mm çıktı...normal mi??? .yazdıklarızı okuyunca küçük gibi geldi benimki :KK43: :KK43:

Önemli olan şuan ki boyutu değil. Bir sonraki ultrasona kadar büyümüş olması

X