2014 Aralık Anneleri

ilk bebeğimde ben de kız istiyordum. ama bunu erkek istedim hep, oğlumla daha iyi anlaşırlar diye düşündüm. erkek bebeğe o kadar alıştım ki kız bebek ihtimali tuhaf geliyordu:)

aslında işin özü bu herhalde. neye daha çok alışkınsak ona mı kayıyor acaba gönlümüz? bir kuzenimin iki oğlu var o da senin gibi düşünüyor. kız bebeğe bakamazmışım gibi geliyor diyor. bizde üç kız kardeştik. evde hiç erkek çocuk görmediğimden belki bnim de gönlüm hep kızdan yana. ama bir oğlum olsa ona alıştığım için ikinci de erkek olsun diye düşünürüm belki de :) ayrıca iki erkek kardeş, iki kız kardeş, farklı cinsiyetlerdeki kardeşlere göre çok daha yakın oluyorlar. benim etrafımdaki kız-erkek kardeşler arasında öyle çok yakın olan bir örnek yok vallahi. başta eşim. kız kardeşi var. çocuklukları birbirlerini yiyip bitirmekle geçmiş hala da didişirler :)

ilk bebeğimde ben de kız istiyordum. ama bunu erkek istedim hep, oğlumla daha iyi anlaşırlar diye düşündüm. erkek bebeğe o kadar alıştım ki kız bebek ihtimali tuhaf geliyordu:)

Aynen ben de kıza alıştığım için erkek bebek fikri çok değişik geliyo. nasıl temizlicem onun altını falan diye aklımdan geçiriyorum bazen :)) sanki erkek olursa ilk defa anne olacakmışı da kız olursa daha tecrübeli olacağım gibi geliyo
ama aynı cinsiyetten olan kardeşler kesinlikle daha iyi anlaşıyorlar daha çok şey paylaşabiliyorlar.
ben de hala öğrenmedim. belki bu aralar gitsem öğrenirim ama muayene tarihini beklicem. açıkcası çok da merak etmiyorum niyeyse :)

ya kızlar ben 15. haftamda olmama rağmen hala uykulu halim devam ediyor. bi ara geçer gibi oldu birkaç haftadır yine aynı moddayım. geçmesi gerek mezmiydi ??akşam 9 da kafam yastıkta oluyo. eğer 9,30 a kadar uyumadan geçirebilirsem uykum gidiyor ama hiç dayanamıyorum. bu haftalarda kızımda çoktan geçmişti.

aslında işin özü bu herhalde. neye daha çok alışkınsak ona mı kayıyor acaba gönlümüz? bir kuzenimin iki oğlu var o da senin gibi düşünüyor. kız bebeğe bakamazmışım gibi geliyor diyor. bizde üç kız kardeştik. evde hiç erkek çocuk görmediğimden belki bnim de gönlüm hep kızdan yana. ama bir oğlum olsa ona alıştığım için ikinci de erkek olsun diye düşünürüm belki de :) ayrıca iki erkek kardeş, iki kız kardeş, farklı cinsiyetlerdeki kardeşlere göre çok daha yakın oluyorlar. benim etrafımdaki kız-erkek kardeşler arasında öyle çok yakın olan bir örnek yok vallahi. başta eşim. kız kardeşi var. çocuklukları birbirlerini yiyip bitirmekle geçmiş hala da didişirler :)
Ablamla aramızda 1,5 yaş var. Tüm çocukluğumuz bizimde kavga gürültü ile geçti :KK1: SAç başa bile dalardık o kadar :KK9::KK9: 20 sinde evlendi zaten. Evlenince bi kıymetli oldu anlatamam. Tam deli çağlarımızdı anlaşamdık ama şimdi iyiki bir ablam var derim. o da iyi ki kardeşim var der. İkik kız olmak yaş ilerleyince özellikle çok ayrı, çok güzel bir şey. Herşeyini paylaşıyorsun. Birbirimizde habersiz kıyafet bile almayız nerdeyse o kadar :KK9::KK9:
ya kızlar ben 15. haftamda olmama rağmen hala uykulu halim devam ediyor. bi ara geçer gibi oldu birkaç haftadır yine aynı moddayım. geçmesi gerek mezmiydi ??akşam 9 da kafam yastıkta oluyo. eğer 9,30 a kadar uyumadan geçirebilirsem uykum gidiyor ama hiç dayanamıyorum. bu haftalarda kızımda çoktan geçmişti.
Ara ara bende de oluyor hala tam atabilmiş değilim ama bunda benim uykuya olan düşükünlüğümünde payı var :KK1: Önceden de çok uyurdum :KK9:

Ablamla aramızda 1,5 yaş var. Tüm çocukluğumuz bizimde kavga gürültü ile geçti :KK1: SAç başa bile dalardık o kadar :KK9::KK9: 20 sinde evlendi zaten. Evlenince bi kıymetli oldu anlatamam. Tam deli çağlarımızdı anlaşamdık ama şimdi iyiki bir ablam var derim. o da iyi ki kardeşim var der. İkik kız olmak yaş ilerleyince özellikle çok ayrı, çok güzel bir şey. Herşeyini paylaşıyorsun. Birbirimizde habersiz kıyafet bile almayız nerdeyse o kadar :KK9::KK9:

Ara ara bende de oluyor hala tam atabilmiş değilim ama bunda benim uykuya olan düşükünlüğümünde payı var :KK1: Önceden de çok uyurdum :KK9:

evet canım bizim de yaşlarımız yakın, çocuklukta dediğin gibi şeyler olabiliyor tabii ama büyüdüğümüz andan itibaren birbirimizin en yakın dostu sırdaşı olduk biz de. kız kardeş candır :KK16::KK16:

evet canım bizim de yaşlarımız yakın, çocuklukta dediğin gibi şeyler olabiliyor tabii ama büyüdüğümüz andan itibaren birbirimizin en yakın dostu sırdaşı olduk biz de. kız kardeş candır :KK16::KK16:

Kesinlikle. Yaşların yakın olması ayrı bir güzel ayrıca.

Canım benim bi arkadasa erkek dediler 12 bitmişti 17 de kıza döndü çok kaptırmamak lazım aslında ama ben de kıza kaptırdım bile kendimi değişirse şaşırıp kalacağız :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
%99 demeseydı bır ıhtımal vardı kız içinn baya bellıydı yanı ultrasonda pipisi 11+6 dım işte en son gıttıgımde. sımdı ıyıce bellı olmustur . bida cınsıyet tam belli olana kadar bırseye odaklanmıcam ben kıza cok kaptırmısım kendımı:emir_bebek:

Kizlar dun gece yattim burnuma surekli sogan kokusu geldi yemek pisiyor gibi. Soganli biseyde yapmadim aksam tum odalarda kokuyordu. Esime soruyorum yok diyo koku filan. Burnumu kapatiyorum hala sogan kokusu. Ne bicim bir histi. Dun gece bir arkadas kisir demisti cnm cekti ondanmi oolduki hic boyle olmamistim. Banyoda bile kokuyordu :KK43:( simdi yok koku filan.

bu bardak olayı süper bende çalabilirmiyim bu fikrini :KK9:

Tabiki de ne demek :))

günaydın kızlar,
bizim kızımız biraz edepsiz galiba, hemen gösterdi kendini :KK9:

Bizimki de aynı annesi :))
babası sadece bize açtı yoksa açmazdı benim kızım diyor :p
Hayırlı olsun cici kızın buarada canımm:)

kimse erkek bebek istemiyor çok ilginç. istemyor demeyelim de gönlünden geçmiyor, genelde insanların gönlünden geçen kız:)

Tabiki sağlıklı olması ilk temennimiz canım ama çoğumuzun ilk bebeği ya hani her anne de bi kız ister yani :p
Annem hep der'' her annenin bir tane göz nuru, can yoldaşı olacak'' diye..biraz bencilce kız istiyoruz yani :))

%99 demeseydı bır ıhtımal vardı kız içinn baya bellıydı yanı ultrasonda pipisi 11+6 dım işte en son gıttıgımde. sımdı ıyıce bellı olmustur . bida cınsıyet tam belli olana kadar bırseye odaklanmıcam ben kıza cok kaptırmısım kendımı:emir_bebek:

Evet bende kaptırdım çok fena değişirse Kesin şoka fln girerim haaa :KK70: hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim:)

Son düzenleme:
bizki bebeğimizi kucağıma alabilmek için 9 ayı ne endişelerle geçiriyoruz rabbim bağışlasın diye dualar ediyoruz kaybetmenin acısını bile aklımızdan geçirmemeye çalışıyorken onun için ölümü bile göze alabiyorken sigaraya hayır diyemiyorsak yazık bize buna asla ve asla hakkımız yok belki arkadaşlar kıza bilir bana tiryaki olmayan bilemez diye ama bence öyle bi lüksümüz yok o canı istiyorsak yapılması gerekeni yapmalıyızzzz

benim geçiyo erkek bebek gönlümden, şöyle babasının oğlu olsun.onun gibi gülsün, onun gibi baksın.görenler öyle desin,, aynı babası:KK1: ama kız bebeği de bi o kadar istiyorum.fark etmiyor o kadar sağlıklı olsun inşallah bi de hayırlı. yarın öğreniriz belki 13+0 olduk bugün ikili test var yarın

Gozdem 25 bence belli olur hepimiz 13.haftadan once ogrendik.

Kizlar dun gece yattim burnuma surekli sogan kokusu geldi yemek pisiyor gibi. Soganli biseyde yapmadim aksam tum odalarda kokuyordu. Esime soruyorum yok diyo koku filan. Burnumu kapatiyorum hala sogan kokusu. Ne bicim bir histi. Dun gece bir arkadas kisir demisti cnm cekti ondanmi oolduki hic boyle olmamistim. Banyoda bile kokuyordu :KK43:( simdi yok koku filan.

Canın çektiği için olabilir canım benim de adını vermeyim bir yemeğe karşı olmuştu öyle, yiyince geçti...üşenme de yap da ye canım geçer o zaman

herkes ne kadar çabuk öğrenmiş cinsiyetleri.. hayırlı uğurlu olsun hepinize

benim cinsiyette gözüm yok, aklım fikrim Amerikadan gelecek sonuçta :18:

Bizimki de aynı annesi :))
babası sadece bize açtı yoksa açmazdı benim kızım diyor :p
Hayırlı olsun cici kızın buarada canımm:)

saol canım, senin bebişin de hayırlı olsun :) benim eşim de kızımız çok oynuyordu ben nasıl baş edeceğim onunla diyor :KK9:

:KK52::KK52::KK52: 12 .haftada öğrendin demek. Ben korkmaya başladım. Doğumda mı öğrenicem ben 15 haftam bitti. 16 nın içindeyim. :18:

artık öğrenirsin :) geç gösteriyorsa kızdır derler genelde ama senden gelen sonuçla bakalım bu önerme doğru çıkacak mı :)

saol canım, senin bebişin de hayırlı olsun :) benim eşim de kızımız çok oynuyordu ben nasıl baş edeceğim onunla diyor :KK9:

artık öğrenirsin :) geç gösteriyorsa kızdır derler genelde ama senden gelen sonuçla bakalım bu önerme doğru çıkacak mı :)

Doğruluğu kanıtlanacak :KK9::KK9:

Aslında cinsiyet tahminini erken öğrenmek pek de iyi değil kesin olmuyor bazen, insan hayal kırıklığına uğruyor. ben ilk çocuğumda 18. haftada felan öğrenmiştim kızım olacağını, bunda ise 12+0 iken dr. bana kız dedi. hayırlısı olsun inşallah.

Canın çektiği için olabilir canım benim de adını vermeyim bir yemeğe karşı olmuştu öyle, yiyince geçti...üşenme de yap da ye canım geçer o zaman

Aksama yapcam cnm hic oyle olmamistim yani burnumu kapiyorum hala kokuyordu.

X