2014 Aralık Anneleri

Allah hepimizden razı olsun inşallah canım benim....üzme kendini annenin ruh sağlığı bebeğin zeka gelişiminde en etkili şey canım bunu unutma sakın...dün vi yazıda okudum mutsuz gebelikte zayıf ve düşük zekalı doğum riski mutlu gebeliğe oranla %237 daha fazlaymış...yani ruh sağlığımız yediğimizden de ilaçmızdan da daha önemli...üzme kendini sakın....
Canım tiroid için ilaç içiyorsan kesinlikle içmeden verilecek kan sabah....açlık tokluk çok da önemli değil ama aç her zaman daha sağlam olur diyo benim doktorum...içini ferah tut canım sağlıklıca gelecek bebeklerimiz İNŞALLAH:KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
çok sağolasın bacımmm bakalımmm öyle bişeyki yapacak hiç bişey yokk...bir ilacı olsaa içsem yine .... uffff ufffff bakalım ne olucak doktora maili attım dönecek bana şeytan diyo çık git yerine o kadar para veriyon :KK43: bu gün sırt ve bel ağrılarımdan dolayı okula bile gitmedim sırf evde dinleneyim diye ama gel gör ki test böyle çıktı şimdi yerimde duramıyorum...

çok sağolasın bacımmm ne zor meretmiş bu tsh... HAMİLELİK ÖNCESİ sürekli bir bitkinlik yorgunluk olurdu ve defalarcada doktora gidip kan man vermişimdir biri bişey dememişti illaaa ciddi meblağlarla paramı basmak gerek ki ağızlarından laf alalım bu doktorların ALLAH hepsini bildiği gibi yapsın.... ne diyim

tek bi doktora bağımlı kalmadım bacım olması gerekn değerlerin azcık üstünde 4.59- 5 vs ama sonra 3.34 e indiğinde bile 3 doktora gittim biri değer makul aralıkda desede diğer 2si hayır illa 2.50 in altında olmalı dedi...
sonra son ikili testten sonra kendi dr ma artık yine içecekmiyim o vinalac ı dediğimde o evet değerin hala yüksek dedi ve o zaman 2.25 di biz gebelikde bu değerleri 1 lerde görmeyi isteriz dedi...ş imdi 3 kadın doğumcu ve ekstradan 1 de dahiliyeciye gitmiş biri olarak her ağızdan başta sesss duy duy bıktım.... 2.25 değerimden sonra yine yükselmişşşşş.... acaba 13.haftasında olup da tshnı ölçtürenlerinizde değerin makul ölçüsü nedir :KK43:

Makul olan deger 2,5 altidir canim hamilelikte her zaman.ben diyorumki baska bi dahiliyeciye git ve ben hamileyim endokrinolojiye gitmek istiyorum sevk verirmisiniz diye acik acik belirt niyetini.
Kadin dogumcu sana dogru tedaviyi veremezki bransi degil cunku.vinalaci duymadim ben levotiron ve euthyrox biliyorum

tek bi doktora bağımlı kalmadım bacım olması gerekn değerlerin azcık üstünde 4.59- 5 vs ama sonra 3.34 e indiğinde bile 3 doktora gittim biri değer makul aralıkda desede diğer 2si hayır illa 2.50 in altında olmalı dedi...
sonra son ikili testten sonra kendi dr ma artık yine içecekmiyim o vinalac ı dediğimde o evet değerin hala yüksek dedi ve o zaman 2.25 di biz gebelikde bu değerleri 1 lerde görmeyi isteriz dedi...ş imdi 3 kadın doğumcu ve ekstradan 1 de dahiliyeciye gitmiş biri olarak her ağızdan başta sesss duy duy bıktım.... 2.25 değerimden sonra yine yükselmişşşşş.... acaba 13.haftasında olup da tshnı ölçtürenlerinizde değerin makul ölçüsü nedir :KK43:

Canım makul aralık 0.5 ile 2.5 arası ama senin değerin de öyle astronomik değil..endişe etme lütfen...bence de endokrinolojiye görün sevk etmezlerse de özele git...dahiliye uzmanları bu hastalıkta oyuncak ediyorlar insanı

vinelacı benim tsh larda sorun olmadığı halde, folik asit midemi bulandırıyor diye verdi dr. 2 hafta içip elevite geçtim. tiroidde mi kullanılıyormuş?

cnm ben şimdilik 2 kilo aldım.yani haftasına göre normal sınırlar içinde. Ama karnım kocaman:))
kızımda 19 kilo almıştım 6 ayda hepsini verdim. 2. Gebeliklerde karın daha çabuk büyüyormuş. Rahim kasları daha gevşek olduğundan hemen çıkarmış göbüş. Ama 2.lerde daha çabuk kilo veriliyor. çevremdeki örenkler hep o yönde. 2 çocukla uğraşmak kolay olasa gerek :)

aslında kilodan kastım oydu benim de...göbeğin gitmiş miydi diye merak ettim...gitmiş demekki, iyi bari :)) umarım ikincide de kolay veririz ilki gibi

ben de bugün itibariyle 14+3 üm :)
göbeğimi görsen şok olursun. resmen 6 aylık gibi duruyorum ve resmen utanıyorum:)). geçen biri cinsiyetini sordu daha belli olmadı bi dahaki gidişimde dedim çok şaşırdı. bu kadar büyümüş hala nasıl belli olmaz dedi. 14 haftalığım dedim inanmadı. işyerinde bi arkadaş daha hamile aramızda 1 hafta var. ama 2-3 ay var gibi duruyor. kızımda da öyleydim. hele son ayda dr a her gittiğimde millet gözünü diker bakardı karnıma şok olmuş bi şekilde. ikiz mi diye sorarlardı.

Benim hic yoktu belli degildi 3 gundur cikti gobegim bide istahimda artti yedigimdenmi yoksa. Mutlu oldum belirginlesti diye :))

bunun bir tanesi bir nefesi bile kabul edilemez. Dün bir arkadaş çok güzel yazmıştı. Bebek dumandan rahatsız olurmuş ve yine ne zaman gelecek o pis duman diye endişe ile tedirginlikle beklermiş . Bebeğin daha anne karnında iken endişe ile kaygı ile tanışması ne acı.
Benim gebeyken kendi tabiriyle günde 2 dal ( dal da neyse) içen arkadaşımın bebeği 42 günlükken zatürre oldu. şimdi 2,5 yaşında antibiyotiksiz bir ay geçmemiştir.

bizki bebeğimizi kucağıma alabilmek için 9 ayı ne endişelerle geçiriyoruz rabbim bağışlasın diye dualar ediyoruz kaybetmenin acısını bile aklımızdan geçirmemeye çalışıyorken onun için ölümü bile göze alabiyorken sigaraya hayır diyemiyorsak yazık bize buna asla ve asla hakkımız yok belki arkadaşlar kıza bilir bana tiryaki olmayan bilemez diye ama bence öyle bi lüksümüz yok o canı istiyorsak yapılması gerekeni yapmalıyızzzz

Bana da zararı olmaz dedi ama ben ilaç kullanma taraftarı değilim ki. Normalde de hiç kullanmam ama bu baş ağrıları öldürcek beni bir haftadır. Napcam bilmiyorum. Peki bu fitilin bi zararı olurmu daha önce öyle bi şey kullanmadım. ?? :KK43:

Bilmiyorum ki hic fitil kullanmadim.parol ve minosetin icerikleri ayni.

Makul olan deger 2,5 altidir canim hamilelikte her zaman.ben diyorumki baska bi dahiliyeciye git ve ben hamileyim endokrinolojiye gitmek istiyorum sevk verirmisiniz diye acik acik belirt niyetini.
Kadin dogumcu sana dogru tedaviyi veremezki bransi degil cunku.vinalaci duymadim ben levotiron ve euthyrox biliyorum
haklısın gideyim inşallahhh

Canım makul aralık 0.5 ile 2.5 arası ama senin değerin de öyle astronomik değil..endişe etme lütfen...bence de endokrinolojiye görün sevk etmezlerse de özele git...dahiliye uzmanları bu hastalıkta oyuncak ediyorlar insanı

bakalımmm bacımmm ama devletteki doktora tshım 3.34 çıktığında bu değer yüksek 2.5 altında olmalı dediğimde saçmalama iş çıkarma bu aralık makul aralıkda dedi yalvarmama rağmen göndermedi endokrolojiye bu ölüm her neyseee böyleee sayıyla adam alıyo delircem yaaa.... özele gidem en iyisi
vinelacı benim tsh larda sorun olmadığı halde, folik asit midemi bulandırıyor diye verdi dr. 2 hafta içip elevite geçtim. tiroidde mi kullanılıyormuş?
esra yok be bacım içinde iyotu barındıran tek vitamin diye verdi kadın doğumcu direk tiroidle alakalı değil o hap zaten ya bakalımmm

hayırlı olsun tatlım rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin

benim zaten kilom vardı kıyafetlerim geniş dışardan çok belli olmasada beni pantolonların beli rahatsız ediyor cmrt pazar hep dışardaydık bir pantolon beğenip alamadım... antalyadayım buranın yazı deli şort en azından kapri alayım diyorum ama hala heryerde pantolon var :)

benim bildiğim 15. 16. haftalarda artık göbek deliğine doğru yükselmeye başlıyor karnımız o yüzden büyüme daha net göze çarpıyor...

Evt cnm 2.pasa yolda..8 yasinda

kızlar doktorum bana previt verdi geçen gittiğimde, sabah almaya çalışıyorum sabah daha uygunmuş ama 2 seferdir ilacı aldıktan 15-20 dk sonra çıkarıyorum. acaba emiliyor mudur o kadar sürede? yoksa ben boş yere mi midemin bulanacağını bile bile alıyorum o ilacı :KK43:

Bana da zararı olmaz dedi ama ben ilaç kullanma taraftarı değilim ki. Normalde de hiç kullanmam ama bu baş ağrıları öldürcek beni bir haftadır. Napcam bilmiyorum. Peki bu fitilin bi zararı olurmu daha önce öyle bi şey kullanmadım. ?? :KK43:

Ben de kullandım fitil canım, netten de baktım bebeğe bir zararı yokmuş kana geçmediği için, yine sen de bir araştır istersen..

....

bizki bebeğimizi kucağıma alabilmek için 9 ayı ne endişelerle geçiriyoruz rabbim bağışlasın diye dualar ediyoruz kaybetmenin acısını bile aklımızdan geçirmemeye çalışıyorken onun için ölümü bile göze alabiyorken sigaraya hayır diyemiyorsak yazık bize buna asla ve asla hakkımız yok belki arkadaşlar kıza bilir bana tiryaki olmayan bilemez diye ama bence öyle bi lüksümüz yok o canı istiyorsak yapılması gerekeni yapmalıyızzzz

Kesinlikle :KK9::KK9: 7-8 yıllık sigara geçmişim olduğu halde hep derdim bebek istediğimiz zamandan 1 yıl önce bırakıcam ona göre planlı hamilelik yaşayacağım diye. Çünkü o zehir zaten anca 1 yılda atılıyor ki belki de atılmıyor vücuttan. Artık eşimle 1 yıl sonra düşünürüz bebeği falan diye konuşurken artık zamanı geldi dedim ve bıraktım. Sırf bebeğimi düşündüğümden sanırım hiçte zorluk çekmedim. Şu anda içtiğim o dönemlere o kadar pişmanım ki. Bırakınca anlıyorsun nefes almak, rahat uyumak neymiş. Bir annenin ve babanın çocuğuna yaptığı en büyük kötülük bence. Babada kesinlikle evde içmemeli bırakmıyorsa. Şahsen eşim bırakmadı ama asla evde içmez. (Ramazan'da bırakıcak inş Allah).
Bir anne karnında bir can taşırken nasıl bile isteye o duman ile bebeğini zehirler. Lütfen içen arkadaşlar alınmasın ama bebeğiniz için bu yapılması gereken bir şey. İnanın çok ta zor olmuyor.

Kesinlikle :KK9::KK9: 7-8 yıllık sigara geçmişim olduğu halde hep derdim bebek istediğimiz zamandan 1 yıl önce bırakıcam ona göre planlı hamilelik yaşayacağım diye. Çünkü o zehir zaten anca 1 yılda atılıyor ki belki de atılmıyor vücuttan. Artık eşimle 1 yıl sonra düşünürüz bebeği falan diye konuşurken artık zamanı geldi dedim ve bıraktım. Sırf bebeğimi düşündüğümden sanırım hiçte zorluk çekmedim. Şu anda içtiğim o dönemlere o kadar pişmanım ki. Bırakınca anlıyorsun nefes almak, rahat uyumak neymiş. Bir annenin ve babanın çocuğuna yaptığı en büyük kötülük bence. Babada kesinlikle evde içmemeli bırakmıyorsa. Şahsen eşim bırakmadı ama asla evde içmez. (Ramazan'da bırakıcak inş Allah).
Bir anne karnında bir can taşırken nasıl bile isteye o duman ile bebeğini zehirler. Lütfen içen arkadaşlar alınmasın ama bebeğiniz için bu yapılması gereken bir şey. İnanın çok ta zor olmuyor.

aynı fikirdeyim.iradesizlik diye bi kavramı da kabul etmiyorum,bir anne ne yapamaz ki çocuğu için...bende de sigara ile geçen yılların pişmanlığı var maalesef.evlenirken,artık anne olmanın kapısındayım ve sigarayla vedalaşma vakti geldi dedim bir günde bıraktım sigarayı..derin bir ohh çektim,keşke daha önce bıraksaymışım.hiç denememiştim bile bırakmayı,severek içiyordum ne kadar yazık etmişim kendime...

aynı fikirdeyim.iradesizlik diye bi kavramı da kabul etmiyorum,bir anne ne yapamaz ki çocuğu için...bende de sigara ile geçen yılların pişmanlığı var maalesef.evlenirken,artık anne olmanın kapısındayım ve sigarayla vedalaşma vakti geldi dedim bir günde bıraktım sigarayı..derin bir ohh çektim,keşke daha önce bıraksaymışım.hiç denememiştim bile bırakmayı,severek içiyordum ne kadar yazık etmişim kendime...

Evet daha önce denememek çok büyük bir kayıp bizim için. Olsun en azından artık rahatız. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biriydi. :KK9:

Evet daha önce denememek çok büyük bir kayıp bizim için. Olsun en azından artık rahatız. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biriydi. :KK9:

ben de tiryakiydim. 11 sene içtim. uyanır uyanmaz başlardım içmeye, kahvaltı bile etmeden. ilk paket bitiyor 2. paketi de açıp 3-5 de ondan içiyordum son aylarda. asla bırakamam sanıyordum ama bıraktım. ilaç nikotin ürünleri vs kullanmadan. canım her sigara istediğinde su içip yürüyüşe çıktım vs vs. 6 yıl bitti.
şimdi özellikle avm önünde tam kapının önünde zıkkımlanan insanlar bilmiyorlar ki açık havayı bile öyle bir kirletiyorlar ki. yanlarından geçerken nefesimi tutuyorum, o pis dumanlarını solumamak için. kalabalık bir yolda yürürken sigara içen insanlar, üfledikleri duman arkada yürüyen insanın suratına nasıl çarpıyor , nasıl mide bulandırıyor bunu asla anlayamazlar. ben sigara içen birinin yanından geçerken nefesimi tutarken, bir gebenin bırakamıyorum yapamıyorum deyip , kendine şu da içmiş bu da içmiş bebeği de sağlıklı maşallah vs telkinler ederek içmesine ( 11 yıl tiryaki olmamama rağmen) akıl fikir erdiremiyorum. .

ben de tiryakiydim. 11 sene içtim. uyanır uyanmaz başlardım içmeye, kahvaltı bile etmeden. ilk paket bitiyor 2. paketi de açıp 3-5 de ondan içiyordum son aylarda. asla bırakamam sanıyordum ama bıraktım. ilaç nikotin ürünleri vs kullanmadan. canım her sigara istediğinde su içip yürüyüşe çıktım vs vs. 6 yıl bitti.
şimdi özellikle avm önünde tam kapının önünde zıkkımlanan insanlar bilmiyorlar ki açık havayı bile öyle bir kirletiyorlar ki. yanlarından geçerken nefesimi tutuyorum, o pis dumanlarını solumamak için. kalabalık bir yolda yürürken sigara içen insanlar, üfledikleri duman arkada yürüyen insanın suratına nasıl çarpıyor , nasıl mide bulandırıyor bunu asla anlayamazlar. ben sigara içen birinin yanından geçerken nefesimi tutarken, bir gebenin bırakamıyorum yapamıyorum deyip , kendine şu da içmiş bu da içmiş bebeği de sağlıklı maşallah vs telkinler ederek içmesine ( 11 yıl tiryaki olmamama rağmen) akıl fikir erdiremiyorum. .

kesinlikle katılıyorum hiç içmedim bilemem tiryakilik nasıl birşey ama hiç hoşgöremiyorum hamileyken emzirirken içenleri, hah örnekler dolu o içti bişey olmadı diye ya sen içtiğin için bişey olsa bebek Allah korusun kendimizi nasıl koruyoruz kolluyoruz şimdi ona bişey olmasın diye o minicik savunmasız bi canlı yapmayın arkadaşlar Allah'ın bize çok şükür lütfettiği bebeklerimizi zehirlemeyin en kısa zamanda kurtulursunuz inşallah

X