2014 Aralık Anneleri

Kizlarr selamlar bende insallan aralik annelerinden olucam bisi sormak istiyorum asagi yukari hepimiz ayni haftalardayiz bebeginin cinsiyetini öğrenen varmi :-( hepinizi öpüyorum bebişlerinizi sağlikla kucağiniza alin insallah

Kizlarr selamlar bende insallan aralik annelerinden olucam bisi sormak istiyorum asagi yukari hepimiz ayni haftalardayiz bebeginin cinsiyetini öğrenen varmi :-( hepinizi öpüyorum bebişlerinizi sağlikla kucağiniza alin insallah

Öğrenenler oldu ama tam kesin olarak öğrenenler tabloda yazılı :KK8:

Ben iki gün önce gittim kontrole.12. haftamdayım şuan.Benim ikizim olucak inşaallah.Biri kıza biri erkeğe benziyo dedi ama sadece benziyo.Bir ay sonra netleşirmiş.

ense de iyiymiş, dr dediğin gebeyi rahatlatacak pimpirtmeyecek yaaaa. ben ilk gebeliğimde 33 yaşındaydım, 1900lü bir değer çıkmıştı. dr dediki kızım 30dan sonra normal bu değerler gayet güzel. işte bu.

Doktor kadar bilemeyiz tabii ama bence değerin normal yani.. Hiç gerek yok üçlüdür vs.. 30 un üstüysen hele gayet normal yani..

Oğlumun sonuçlarını aldım dün. Ordaki değerlerle karşılaştırayım diye. Yalnız kafam karıştı. Orda kombine risk ve ikili test değerleri ayrı verilmiş. ikili testte kombineye bakılıyo diye biliyorum. O da 1/10.000'den küçük çıkmış. Ama bu ikili test dediği ne ola ki?

İçimi ferah tutmaya çalışıyorum ama olmuyor.. O kadar inançlı ben inanmadığım bir teste bırakıyorum kendimi.. Çok zor... Yaşım 32 ama bebek tüp... Çok büyük uğraşlarla can buldu

Senin Dr 1/1607 ye orta risk diyorsa şayet ben 1/37 ile komaya girebilirim

Emin ol aynı endişeyi ben de taşıyorum. Hele oğlumun sonuçlarıyla kıyasladıktan sonra....

Son düzenleme:
Normalde kontrolum pzt.gunuydu ama dayanamadim bugün hafif bel ve kasık ağrım var diye acile gidelim dedik bebisimizi gorelim :KK9: gittik dr.iyi dedi icimize su serpildi..darısı sizlere ve pzt.gunu gireceğim ikili taramaya :KK16:
kontrollerin arası uzun olunca vakit de endişe de geçmek bilmiyor değil mi:KK43: çok şükür içini rahatlatıp gelmişsin :) inşallah ikili tarama sonuçların da seni mutlu eder canım :)
iyi akşamlar arkadaşlar..
akşam muayene oldum ve derin bir nefes aldım bi süre yetecek kadar :) sata göre 12+5 ultrasona göre 13+1. 2 günlük farkımız devam ediyor :) boyumuz 7.2 cm olmuş. çikolata yemeyi unuttum ama inanılmaz hareketliydi. dr "bakın sizinki dans ediyor" diye takıldı. eller kollar oynuyordu sürekli. bi arada popoyu dikti havaya:) sonra birden sırt üstüne geçti falan...cinsiyetimiz net değil. kıza benzettim ama kesin değil bi sonraki muayenede söylerim dedi. yani 1 ay sonra. ense kalınlığı 1.4 yani normal çok şükür. burun kemiği de iyi dedi. çok şükür herşey yolunda inş böyle devam eder. herkese sevgiler :)))
maşallah bebişine :nazar::nazar::nazar::nazar: bu güzel haberler bir süre götürür seni :) tabii o süreye dair ilk günkü gibi sabırlı olamıyoruz ileriki günlerde :) ben de geçen hafta gittim bir ohhh dedim, şimdi rahat rahat beklerim artık dedim. 1 hafta geçti ve bişeyler dürtmeye başladı şimdiden :) başka bir yere m,i gitsem bu arada diye :KK1::KK1:
amin canım, Allah senin de bebişine sağlık versin :)
Ben iki gün önce gittim kontrole.12. haftamdayım şuan.Benim ikizim olucak inşaallah.Biri kıza biri erkeğe benziyo dedi ama sadece benziyo.Bir ay sonra netleşirmiş.
oyyyyy maşallah :nazar::nazar::nazar: hem ikiz hem biri kız biri erkek, harikaaaa... Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım :)

Tabikide ben bulanti ilaci icmedigimde hala cikariyorum. Bugun yemek yaparken oyle bulanti geldiki gozlerimde karardi istifar etmeye calistim midede bisey yok zaten. Gecsin artik. Normal hayati ozledim. Acayip sekilde karpuz yiyorum su pek icemiyorum karpuzun suyuyla yasiyorum.

benim mideme çok dokundu ya bir kez yedim :-(

Ya Settar

kontrollerin arası uzun olunca vakit de endişe de geçmek bilmiyor değil mi:KK43: çok şükür içini rahatlatıp gelmişsin :) inşallah ikili tarama sonuçların da seni mutlu eder canım :)

maşallah bebişine :nazar::nazar::nazar::nazar: bu güzel haberler bir süre götürür seni :) tabii o süreye dair ilk günkü gibi sabırlı olamıyoruz ileriki günlerde :) ben de geçen hafta gittim bir ohhh dedim, şimdi rahat rahat beklerim artık dedim. 1 hafta geçti ve bişeyler dürtmeye başladı şimdiden :) başka bir yere m,i gitsem bu arada diye :KK1::KK1:

amin canım, Allah senin de bebişine sağlık versin :)

oyyyyy maşallah :nazar::nazar::nazar: hem ikiz hem biri kız biri erkek, harikaaaa... Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım :)

Amin canım.İnşaallah sende sağlıkla alırsın yavrunu kucağına.Senin kaçıncı haftan belli mi cinsiyeti?

Amin canım.İnşaallah sende sağlıkla alırsın yavrunu kucağına.Senin kaçıncı haftan belli mi cinsiyeti?

yok canım benim daha cinsiyete vakit var. sat.a göre 1 hafta geriden geliyor benimki, geç döllenme olmuş. yani daha 9. hafta yeni bitti, 10. haftanın içindeyim :)

Canım ya.., zaten hep tevekkül ediyorum, bak ezan okunuyor yine dua ettim... Ama hiç aklımda yokken huzurum kaçtı. Neticede Allah'ın bildiği birşey. Elimizden dua dışında birşey gelmiyor ama olmuyor işte, zaten hassasım daha da kötü oldum ...

canım iyi düşünmeye çalış. biliyorum hiç kolay değil. ama sana moral olsun diye anlatayım. çok yakın bi arkadaşımın kardeşinin 2 li ve 3 lü test sonuçları çok çok yüksek çıktı. yaşı 36. değeri tam bilmiyorum şu anda. amniyosentez yaptırdılar sonuç hemen hemen 20 günde çıktı. o 20 gün yıllar gibi geçti tabi onlara ama sonuç temiz çıktı:) böyle hikayeler tonla. inşş iyi haberler alacaksın dualarım seninlee

Beenn . Daha az önce eşimin buzdolabını açıp kapatmasıyla çıkarmam bir oldu :KK70:
Buzdolabına hiç yaklaşmıyorum düşman gözüyle bakıyorum :-)
Tabiki ben koku hassasiyetinde bir numarayim
Kokular kokular sokak o kadar pis kokuyor ki çıkmıyorum hiç
Beeeen! Evimin kokusundan tiksiniyorum yaa,, tütsü falan alıcam ne bu böyle..
Bu durumda olan var mı?
Canım balkona yerleştim ben masayı kaldırdım serdim kilim attım minderleri üstüne içeri girmiyorum :-)

güzel şeyler düşün canım pozitif ol sıkıntımız bebişlerimizide etkiliyor

İnşallah canım evde durmaktan bunaldım ya o da etkiliyor sanırım azıcık duymasam şu kokuları çıksam sokağa süper olcek

Ya Settar

Oğlumun sonuçlarını aldım dün. Ordaki değerlerle karşılaştırayım diye. Yalnız kafam karıştı. Orda kombine risk ve ikili test değerleri ayrı verilmiş. ikili testte kombineye bakılıyo diye biliyorum. O da 1/10.000'den küçük çıkmış. Ama bu ikili test dediği ne ola ki?

Emin ol aynı endişeyi ben de taşıyorum. Hele oğlumun sonuçlarıyla kıyasladıktan sonra....

daha teste vakit var benim ama şimdiden geriyor beni de duyacağım sonuçlar :KK43: bişeyi merak ettim ben de. risk oranlarından ayrı olarak sanırım ense kalınlığı ölçümü veriliyor ya. aslında down sendromunda önemli bir ölçüt ense kalınlığı, yüzdeler demek ki bir sürü faktörü göz önünde bulundurarak canımızı sıkacak duruma gelebiliyor. sadece ense kalınlığının normalliği içimizi rahatlatmaya yetmez mi acaba? offff yaptırsak bir türlü yaptırmasak bir türlü :KK43:

bakalım haftaya gittiğimizde 12+3 olucaz belki bizede cinsiyet söyler doktor tek tumurta ikizi olduğu için ikiside aynı olucak bakalım çok merak ediyorum ben yawwwww

evet canım aynen öyle. ben de dünden beri rahatladım biraz ama muayene günleri yaklaştıkça gerim gerim gerilirm yine:) hareketlerini hissetmeye başlayınca dahat rahat olucaz emin ol. bana 1,5 ay sonra hissedersin dedi ama o kadar süreceğini sanmam. 2. gebelikler 16. haftada hissedilmeye başlıyormuş. 3 haftaya hissederim inş :)

bakalım haftaya gittiğimizde 12+3 olucaz belki bizede cinsiyet söyler doktor tek tumurta ikizi olduğu için ikiside aynı olucak bakalım çok merak ediyorum ben yawwwww

Seninkiler tıpa tıp benzicek ne güzel :) Bende başından beri biri kız biri oğlan hissediyorum.Hayırlısı artık.Bidaha ki sefere kesin olarak öğreniriz.Doktora sordum ben hemen.Sormasam bişey demiyecekti :)

evet canım aynen öyle. ben de dünden beri rahatladım biraz ama muayene günleri yaklaştıkça gerim gerim gerilirm yine:) hareketlerini hissetmeye başlayınca dahat rahat olucaz emin ol. bana 1,5 ay sonra hissedersin dedi ama o kadar süreceğini sanmam. 2. gebelikler 16. haftada hissedilmeye başlıyormuş. 3 haftaya hissederim inş :)

ayyy inşallah canım yaaa, benim çok ihtiyacım var o hareketleri hissetmeye. ne bir mide bulantısı ne başka bir şey. böyle belirti falan olmayınca daha zor geçiyor vakit. doktordan doktora ikna ediyorum kendimi hamile olduğuma. sadece biraz göbeğim çıktı belirtiden sayarsak, o da bebekten mi yemekten mi belli değil :KK1::KK1::KK1:

ayyy inşallah canım yaaa, benim çok ihtiyacım var o hareketleri hissetmeye. ne bir mide bulantısı ne başka bir şey. böyle belirti falan olmayınca daha zor geçiyor vakit. doktordan doktora ikna ediyorum kendimi hamile olduğuma. sadece biraz göbeğim çıktı belirtiden sayarsak, o da bebekten mi yemekten mi belli değil :KK1::KK1::KK1:

:))))) bebektendir bebekten. bir anda büyüyecek göreceksin. ben 5 aylık gibi duruyorum ya valla utanıyorum resmen. haftasını soruyorlar 13 diyince gözlerini belerterek bakıyorlar.
canım mide bulantının olmaması büyük şans inan bana. sık sık ultrason fotolarına bak hamile olduğunu hatırlarsın :)

X