2014 Aralık Anneleri

inş. inş. giricem gitmişken görmeden gelirmiyim hiç kıza benziyor dedi bizede bakalım cinsiyet çok öenmli değil takılmıyorum o konuya sonuçlarımız iyi çıksında önemli olan o

canım nerelerdesin nasıl gidiyor?
Bulantilarim olmasa daha iyi olacak yine ilki gibi olacak sanirim uzun surcek.bide dogru duzgun beslenmiyorum surekli pilav makarna manti vss baska canim bisey almiyor, suyuda hic icemiyorum kucuk bir sasal 500 ml anca iciyorumdur, gobegim dersen su an 5 aylik gibi neden bu kadar erken cikti anlamiyorum..gecen hafta benim kiz hastalandi baya 2 gece hastanede sabahladik serum falan verdiler surekli istifra ediyordu yeni yeni kendine gelmeye basladi cok sukur. Benimde yarin dr randevum var bakalim sonuclarimi gostercem ikili taramanin. Benim ikili taramada bir deger cok yuksrk cikmis su an tam hatirlamiyorum ama parentrz icinde duyarlilikmi ne yaziodu ust sinir 3 iken bende 17 cikmis. Netten baktim kalple ilgili bir problem dio insallah bisey cikmaz sen naptin cinsiyet belli olmadimi hala?

Son düzenleme:

Memnun kaldinmi doktordan :)) senin cikolata etki etmedi sanirim ben az yedim ama hareketliydi baya. benimkisi her gittigimde ayni yatiyor sirt ustune bi rahat bi rahat yerim ya cok tatli oluyolar :)) gobiside cok tatli.

Bu arada benim sata göre 01.01.2015 çıkıyor. Kızım erken doğdugu için 40 haftayı doldurmaz e bide bu doğumun sezeryan istiyorum diye aralık annelerini takip ediyorum. Birde ultrasyonda 3 gün ilerdeyiz. Onqa görede aralık annesi olacağım inşallah.

ahh bitanem ya beni yanlış anlama ama ben bu testleri yaptırmayı mantıklı bulmuyorum benim çevremde 3 kişiye aynı şeyi dediler hepsi de sağlıklı doğdu maşallah. Bu doktorları da anlamıyorum ya bu testler kesin sonuç vermiyo ki düşük risk çıkan birinin bebeği down sendromlu olurken senin gibi yüksek çıkan birinin bebeği çok sağlıklı doğuyor. İçini ferah tut Allaha dua et bebeğin sağlıklı doğacak inşallah. Madem yüksek risk çıkması öyle olduğu anlamına gelmiyomuş neden yaptırttılar hamileliğini zehir etmek için mi anlayamıyorum doktorları. Keşke yaptırmasaydın demek isterdim ama yaptırmışsın artık olsun sen dua et bebeğinin hiçbir şeyi yoktur inşallah ben yaptırmayacağım mesela doktorum da nasıl arzu edersen dedi.

çok geçmiş olsun canım kıyamam kuzuya.. ishal falan mı oldu?
göbek benim ilkinde 5.ayda çıkmıştı şimdi 13.haftada çıktı. işte de dışarda da hamile pantolonu giyiyorum bir haftadır.

beslenme konusunda bende hala düzen oturtamadım, yoğurt süt gibi gerek şart şeyleri almıyor içim. bulantı kalmadı ama yanma oluyor özellikle sebze yemeği yersem.

ikili test de bahsettiğin değeri anlamadım. üst sınırı 3 olan bir rakam yok benim raporda. inşallah olumsuz bir durum yoktur.
ben 10+4de gittim uzun boylu bir kız bekliyorum dedi. 11+5 de erkeğe benziyor dedi. 16+1de çağırdı. ama haftaya 14+0da kaçamak yapıcam başka doktora gidicem. hayırlısı.

Kizlar bana isim (nick), yas, sehir, kacinci dogumunuz, sat tarihi ve beklenen dogum tarihlerinizi soylerseniz liste yaparim.
beni de listeye ekler misin canım nutellaa32 yaş 23 şehir istanbul ilk doğumum olacak sat 19 mart beklenen doğum 24 aralık :)

Son düzenleme:
sonuçlarım çıkmış
ama grafik şeklinde olduğu için internetten görüntüleyemiyorum

GRAFİK NEDENİYLE SONUÇLAR ELDEN VERİLDİ. bu şekilde bir açıklama yazmışlar

Sonuclar yanimda degil ben aksam gidince bakip yazarim tam adini, banada erkek demislerdi ama bakalim yarin gidince insallah degisiklik olmaz:))

pufff üçlü test yaptırmıcam diyodum. İkili test 1/1607 çıkmış. Riskli değil ama orta risk grubunda sayıyoruz onun için üçlü yapcaz dedi.
Bi de ben bunu benim pimpirikli kocaya nasıl anlatcem...

yorum yazan arkadaşlarım hepinize teşekkür ederim. ama biz bugün mahvolduk bizim yaramaz hep amuda kalkmış şekilde duruyordu her 15 dk da bir ultrasona aldı dr çikolata yedim hareket ettim nafile ama sonunda döndü ve ölçtü

pufff üçlü test yaptırmıcam diyodum. İkili test 1/1607 çıkmış. Riskli değil ama orta risk grubunda sayıyoruz onun için üçlü yapcaz dedi.

canım iyi çıkar zaten ama işte insanın içinin rahat olması önemli tabi bu arada ense kalınlık değeri kaç idi

1607 nasıl orta risk oluyor yaaaa.

1,4 cnm

Bi değer söledi onun altında old için orta risk sayıyoruz dedi. O ara bnm kafa gittiği için hatırlamıyorum değeri.

ense de iyiymiş, dr dediğin gebeyi rahatlatacak pimpirtmeyecek yaaaa. ben ilk gebeliğimde 33 yaşındaydım, 1900lü bir değer çıkmıştı. dr dediki kızım 30dan sonra normal bu değerler gayet güzel. işte bu.

Ayh yerim ben onu :)) ne guzel anlatmissin gozumde canlandi :)) onlar herseye deger :)) o kadar cok bebek sevesim varki biran once aralik gelsin :))))

Kesinlikle insanlarımız çok saygısız.

slm aralık anneleri bende yeni katıldım aranıza aralık 18 annesi olucam inşallah

benide eklermisiniz. Uzun zamandır okuyorum sizi ama aranıza katılmakta istedim. 2. Bebek son sat:27 mart 2014 30 YAŞ AYDIN

Hoşgeldiniz. Bebişleriniz hayırlı olsun.

Ne güzel normal çıkmış. İnş Allah kan değerlerinde normal çıkar. Benim 13+2 de ölçüldü 2 mm çıktı. Haftana göre normal dedi.

Ne güzel imanlı bir genç olacak :) Sonucun normal çıkmasına sevindim. Gözün aydın.

Olmuş olmuş, gözüküyor :)

sonuçlarım çıkmış
ama grafik şeklinde olduğu için internetten görüntüleyemiyorum

GRAFİK NEDENİYLE SONUÇLAR ELDEN VERİLDİ. bu şekilde bir açıklama yazmışlar

Elden teslim aldınız mı ki ? niye elden verildi yazmışlar ?

Bu testin geçerli kesin bir tanısı yok. Doktorlar bile % 85 güveniyorlar. Bir şey yoktur. İyidir bebişin. Allah'ım ne stres yaşıyoruz şu testlerle yaaww

Ben de elime sonucu aldığımda he iiymiş diye düşünerek gitmiştim..ztn yaş riskine oranla düşük çıkmış dedi.
Bilemedim napsam.. Amniyo yaptırmam da 3lü yaptırsam mı bilmiyorum

Kizlar 2. Ozgun patik calismami yayinliyorum

Sagdaki eskisi soldaki yenisi kiyaslamayi siz yapin begenmedigim kadar varmis.o nasi bi patik yamuk yumuk.ama bu tam istedigim gibi oldu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…