2014 Aralık Anneleri

canım 2 hafta geridden diyosun o zaman 6 haftalık . bence o bebek boyu bu haftalarda artık bebek boyu yazar ama genede bize muamma

canım bende kan pıltılasması var igneye biraz gec basladım bebekde zaten o asamada bıraz az gelişmiş demişti doktorum igneye basladıkdan sonra baya bi faydasının oldugunu görduk doktorumla cok sukur arayı kapatmıs görünüordu yanı anlatabildimii ama ne kadarını kapattıgını aglamakdan doktoruma sormayı unuttum:)) o yuzdenn karsılastırma cabasına girdim suan sata göre 8 haftalık o acıgın bir haftasını kapatmıs olsa tahmini 7 haftalık oluor Allahın izniyle rabbim kucagımıza almayı etsin ins..

Benim 1 Mart. Ama erken döllenme benimki. Oğlumda da en başından 1hafta öndeydi, sonra sonra daha da öne geçti..
Bu kez de aynı..Kalp atışını sata göre 6+6'da duydum. Ultrasonda yaklaşık 1hft ileri çıktı...Daha sonra daimi dr umu belirliyim diye bi kez daha gittim..Demek ki erken yumurtluyosun bebeklerin büyük çıkıyo dedi.

Bi sonraki muayeneye İkili test için 4hafta sonra gel dedi..Aslında ilk 3ayda kalp durma olayı çok oluyomuş. Ondan dolayı geç çağırdığı için tereddütlüyüm. Bi yanım da sık sık gitmemek iidir boşver diyo.

Benim durum da normaldir inşallah.
Doktor iyi diyor ama ben kalbini duymadan rahat edemiyorum.
Neyse sabir az kaldi cumartesi gidicem. Belli olur artik.

canım bende kan pıltılasması var igneye biraz gec basladım bebekde zaten o asamada bıraz az gelişmiş demişti doktorum igneye basladıkdan sonra baya bi faydasının oldugunu görduk doktorumla cok sukur arayı kapatmıs görünüordu yanı anlatabildimii ama ne kadarını kapattıgını aglamakdan doktoruma sormayı unuttum:)) o yuzdenn karsılastırma cabasına girdim suan sata göre 8 haftalık o acıgın bir haftasını kapatmıs olsa tahmini 7 haftalık oluor Allahın izniyle rabbim kucagımıza almayı etsin ins..

canım kan pıhtılaşmsını genetik testle mii baktı doktorun ne kadara yapıyolar

doktorunu arayıp söyledin mi ? stres yapma sana da bebeğine de zarar. allah korusun bebeğini inş.

Tesekkur ederim canim. Ya bugün ust uste geldi her sey sinirim bozuldu karnim ağrıdı simdi baktim kesilmiş. İnşallah bir sey olmaz. Doktorumun nosu yok bu hafta alicamm insallah.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım kan pıhtılaşmsını genetik testle mii baktı doktorun ne kadara yapıyolar

evet canım devlet hastaneleri ucuncu düsükden sonra yapıor bnm iki kaybım vardı ozeldeki doktorum devlette bi tanıdık bulabilirsen kromozon ve pıltılasma testlerini yaptır dedi özelde oldukca maliyetli tutuor cunku sonuc olarak bi tanıdık bulduk esimin benm ayrıca bebegimin kromozon testleri yapıldı onlar temiz cıktı cok sukurfakat bnm iki genimde pıltılasma problemi tasıyıcı heterizigot olarak cıktı igne olacam hamileligim boyunca ins..

hanımlar sizlere bişey sormak istiyorum
tüp bebek tedavisi ile hamile bayanlar ilk 3 ay progestan kullanıyorlar.
3. ay dolunca progestanı bir andamı bırakıyorlar yoksa azalta azaltamı
bu konuda yardımcı olur musunuz

Canımm çok zor beklemek seni çok iyi anlıyorum.. Dur bakalım.. İyi düşünelim iyi olsun..:nazar:

Ne yapayım 2. olunca biraz geniş oluyorsun..:)) Bir de şu an gitsem ne olur gitmesem ne olur.. Ufacık bi kesecik görüp gelicem.. Ortalama 10 gün daha beklerim kalp atışı duyar gelirim diye düşünüyorum..

Bana sorarsan 7. haftayı bitir derim canım.. Sabredebildiğin kadar sabret..

Ohh diyelim o zaman.. :nazar:

Hoşgelsin meleğin canım.. :nazar:

Niye ağlıyorsun şimdi? Geçen perşembe kesen 3.5 mm. miş. Her gün 1 mm büyür .1 haftada büyüklüğü beklenenin üstünde çıkmış değeri. Yolk saçını da görmüşsün..Daha ne olmasını bekliyorsun canımcım? Benim de satım 20 Mart ben daha hiç doktora bile gitmedim.. Bu haftada daha bebek görünmez ki.. Bebek görünmesi için kesenin 2-2,5 cm olması lazım ki bu da 7. haftaya denk gelir.. Umarım yeteri kadar açıklayıcı oldum. Boşuna endişelenme lütfen..
Ben de çokkkk merak ediyorum bebeği.ama gitsem birini görür birini göremem diye gitmedim.hem üzülmek istemedim hemde yüz kere gitmek istemedim..benim sat 16 mart ben 9 mayıs gidicem. İn şa Allah o zaman bebişimi güzelce görürüm karşımda:KK52::KK52:o zaman miniğim 7+5 olucak bu arada

Son düzenleme:
Kızlar şu an nabzım dk da 92 atiyor.normal değil sanki.bazen böyle kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor. Sizde yaşıyor musunuz bunu???

Ben de çokkkk merak ediyorum bebeği.ama gitsem birini görür birini göremem diye gitmedim.hem üzülmek istemedim hemde yüz kere gitmek istemedim..benim sat 16 mart ben 9 mayıs gidicem. İn şa Allah o zaman bebişimi güzelce görürüm karşımda:KK52::KK52:o zaman miniğim 7+5 olucak bu arada

Görürsün canım benim niye görmeyesin, endişelenmemeye çalış.. 9 Mayıs'ta pıtpıtları da duyacaksın Allahın izniyle..

Kızlar şu an nabzım dk da 92 atiyor.normal değil sanki.bazen böyle kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor. Sizde yaşıyor musunuz bunu???

Canım geçen haftalarda benim de öyleydi. Güm güm artık rahatsız oluyordum.... Tansiyonum da normal çıkıyordu. Neden oluyor anlamadım ama geçti.. 92 normal canım evet..

Eveeeeet. Ozellikle sabahlari cok kötü oluyorum ben.
5 km kosmus da nefes nefese kalmis gibi oldum.
Nabzim da 101 çıktı :)
Normalmis.
Vücut bebege kan pompalamak icin daha fazla calisirmis.

Canım ben de tam bundan bahsedecektim ki yazını gordum 7+1 im carsamba gidicem dr a. Bende bulantı kusma falan yok sadece midem kazınıyo arada hatta bazen unutuyorum hamile olduğumu korkuyorum birden.. En azından sen iyi oldugunu ogrenmssn belki de bazılarında boyle oluyodur ya tecrubelilerden cevap almak lazımm..

Canim bugun kontrol gunundu di mi?her sey yolunda mi.beni bilgilendir mutlaka
Seni ve bebisini merak ediyorum

Canim bugun kontrol gunundu di mi?her sey yolunda mi.beni bilgilendir mutlaka
Seni ve bebisini merak ediyorum
Canımmm gittik dr a cok sukur gorduk kalp atısını:nazar:. Dr 7+1 dedi yine7+4 olmasını bekliuodum 3 4 gun bebek buyudukce oynayabiliyomus. Bi ay sonraya randevu verdi. Yatıp dinleneceksin dedi bu arada maydonozla dereotunu bol bol yememek lazımmıs rahim kasılmasına sebep oluyomus aman dikkat.. Sen naptın tatlım kontrol ne zaman??

gozun aydin canim. Insallah bizde yasariz o duyguyu. Benim adetle uyumlu mu bilmiyorum ctesi gidicem doktora ama yaklasik 6.hafta icinde olmam lazim.acaba kese boyutu falan ne kadar biliyo musun..

inşallah canım sen de hayırlısıyla duyarsın kalp atışlarını :) benim gittiğim doktor hiç kese boyutuydu bebeğin boyuydu gibi ayrıntılara girmiyor henüz canım hatta ultrason çıktısı bile almadım daha hiç, o yüzden bilemiyorum boyut durumlarını sadece haftasıyla uyumlu diyor o kadar. bu arada bana bi tek ilk gittiğimde vajinal ultrason yapılmıştı keseyi görmüştük o zaman 4+4 deydim. en son gittiğimde karnımdan göründü ve duyuldu kalp atışları.

Canımmm gittik dr a cok sukur gorduk kalp atısını:nazar:. Dr 7+1 dedi yine7+4 olmasını bekliuodum 3 4 gun bebek buyudukce oynayabiliyomus. Bi ay sonraya randevu verdi. Yatıp dinleneceksin dedi bu arada maydonozla dereotunu bol bol yememek lazımmıs rahim kasılmasına sebep oluyomus aman dikkat.. Sen naptın tatlım kontrol ne zaman??

Ayyy ne guzel bir haber.inan bi ciglik attim okuyunca.cok guzel ya.darisi saglikla kucagina almaya olsun insallah.cok yorma kendino.bol bol nazlan esine.
Ben daha sat a gore 7 ama tam tarihe gore 4 haftaligim.15mayisa doktor randevum.gunler gecmek bilmiyor.
Ama senin bu haberini aldim icim ferahladi.

Tesekkur ederim canim. Ya bugün ust uste geldi her sey sinirim bozuldu karnim ağrıdı simdi baktim kesilmiş. İnşallah bir sey olmaz. Doktorumun nosu yok bu hafta alicamm insallah.

inşallah bi daha yaşamazsın böyle şeyleri, takip et sürekli ne olur ne olmaz.

Slm kızlar
Bnde aranzda olmktn mutluluk duydum
İkinci gebeliğim salı gunu test ysptım ögrendim
Sat:23 mart
Bdt:30 aralık:))
Doktora yarın gıdıcem bakalım
Kızım 21 aylık :))
Allh hepimiznkini saglıklı bi şekılde kucagımza almayı nasip etsin inş
Amiiin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X