2014 Aralık Anneleri

Kizlar bugün cok sinir ve stresliydim. İki üç gündür kahve akintim gecti ..bugün de akintim baya geldi gene acik kahve gibi bu sefer kizlar dua edin bebisime bir sey olmasin :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim ben 5haftalik keseyi kesenin icinde yolk sacini gordum bebegi goremeyiz erkn dedi kahv akintim var yarin cagirdi doktorum 5.5 bakayim ne diycek kafana takma bebisinide uzme.

Niye ağlıyorsun şimdi? Geçen perşembe kesen 3.5 mm. miş. Her gün 1 mm büyür .1 haftada büyüklüğü beklenenin üstünde çıkmış değeri. Yolk saçını da görmüşsün..Daha ne olmasını bekliyorsun canımcım? Benim de satım 20 Mart ben daha hiç doktora bile gitmedim.. Bu haftada daha bebek görünmez ki.. Bebek görünmesi için kesenin 2-2,5 cm olması lazım ki bu da 7. haftaya denk gelir.. Umarım yeteri kadar açıklayıcı oldum. Boşuna endişelenme lütfen..

bilmiyorum ki doktorun yüzü düştü karından bakarken bide vajinal bakalım dedi onada baktı yüz ifadesi değişmedi iyi durum normal görünmemesi fln demedi .. .. kan sulandırıcı aspirin başlayalım falan dedi zaten tsh yüksek diye hap kullanıyorum.ben anormal bi durum içindeyim sandım ve gerçekten hastanenin önündeki banklara oturdum kaldım

Kizlar bugün cok sinir ve stresliydim. İki üç gündür kahve akintim gecti ..bugün de akintim baya geldi gene acik kahve gibi bu sefer kizlar dua edin bebisime bir sey olmasin :KK43:

progestan kullanıyor musun?

doktorunu arayıp söyledin mi ? stres yapma sana da bebeğine de zarar. allah korusun bebeğini inş.

Kızlar bugün aşırı çıkarttım bulantım aşırı...dr.a gittik bulantı yüzünden...
dün duyamadığımız kalp atışını duyduk bugün çok mutluyum. Dün çok üzülünce bebeğim süpriz yaptı bana:) :)
Sat.a göre 6+1 im ama dr.um hala ısrarla hafta söylemiyor...bulantı içinde metpamid diye bi hap verdi inşallah işe yarar

merhaba arkadaşlar sabah sizden dua istemiştimm .. az önce doktordan geldim kese var yolk sactı sanırım oda var ama bebeği göremedik kese duvarına çok yakın olduğu için göremiyo olabilirim dedi.kese geçen perşembe 3.5 mm ydi bugün 12 mm olmuş :KK43: ama benim sat 20 mart ve buna göre
5+6 olmam lazım görememek normal mi nolur cevap yazın çok üzülüyorum yaaa :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

progestan kullanıyor musun?

Canim benimde pazar gununden beri var o kahvr akintim var dua et insallah bisey olmaz bebislerimize.

bilmiyorum ki doktorun yüzü düştü karından bakarken bide vajinal bakalım dedi onada baktı yüz ifadesi değişmedi iyi durum normal görünmemesi fln demedi .. .. kan sulandırıcı aspirin başlayalım falan dedi zaten tsh yüksek diye hap kullanıyorum.ben anormal bi durum içindeyim sandım ve gerçekten hastanenin önündeki banklara oturdum kaldım

Canım hiç üzme kendini dr.lar hep en kötü ihtimali düşünüyorlar... Baksana kese var sadece hamile değilsin diyenler bile olmuş biraz acımasızlar...
Tsh önemli ama tatlım bende hiç tiroid bezi yok..bebeğin özellikle zeka gelişimi için önemli..Ben endokrinoloji profesörüne gidiyorum gebelikte önemli diye..mutlaka endokrinolojiye git dahiliye uzmanına çok güvenme TSH için....
İnşallah sağlıklıca alacağız kucaklarımıza canım üzme kendini:)

Son düzenleme:
Canim benimde pazar gununden beri var o kahvr akintim var dua et insallah bisey olmaz bebislerimize.

kızlar ihmal etmeyin kontrole gidin normal değil ilk üç ayda bu tarz lekelenmeler. progestan kullanmanız lazım. dinlenmeniz lazım. çok dikkat etmeniz lazım.

Sagol canim konustum doktorumla progestan kullan dedi persembe gel dedi yarin gdicem insallah bakalim ne diyecek

merhaba arkadaşlar sabah sizden dua istemiştimm .. az önce doktordan geldim kese var yolk sactı sanırım oda var ama bebeği göremedik kese duvarına çok yakın olduğu için göremiyo olabilirim dedi.kese geçen perşembe 3.5 mm ydi bugün 12 mm olmuş :KK43: ama benim sat 20 mart ve buna göre
5+6 olmam lazım görememek normal mi nolur cevap yazın çok üzülüyorum yaaa :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

tatlım kesenin büyüklüğü normal bence. hem daha erken neden üzülüyosun. yolk sac da varmış. ben sat a göre 7 hafta dolunca gittim bebiş henüz 5 mm idi tatlım daha erken üzülme.

hiç üzülme ben gittiğimde 5+5 ti ve görememişti.1 hafta sonrasında gittiğimde gördük,kalp atışını duyduk çok şükür.

sağol ya içime su serptin biraz ama tuhafıma gidiyor işte

Benimde ilk defa basima geldi ama doktorum oyle tatli bi bayanki hic korkma bunun sana ve bebegine hic zarari olmaz dedi.kalp atislarini duyamamisti 6+3 te normal ultrasonla mecburen alttan bakicam dedi.kadin olmanin gerekleri demekki bende henuz 1 yillik evliyim ve ilk bebegim olacak nasipse bazi endiseler yasamamiz normal.onemli olan her seyi kafaya takmamak ve strese girip bebegimizi de uzmemek...

Ben hamile olduğumu öğrendiğimde dr umu aradım ve ne zaman geleyim diye sorduğumda en erken 1 Mayıs dedi bana. Düşün bak yani daha ne kadar küçükler... Ben burada benim doktorumun dediklerini yazmıştım tekrar yazayım, doktorlar 3 ay dolmadan asla kesin bir gebelikten söz etmezler hep süphelidirler.. Kalp atışı alsak bile, bu önemli değil atar durur demişti bana, 3 ay dolacak, tehlike kalkacak o zaman hamilesin artık diyebiliriz demişti.. Ben çok kızmıştım başta bu sözlerine ama çok haklılar.. Bu haftalara çok takılma, kanaman olmadıkça korkma, 1 hafta geriden gider, önden gider, bunlar değişir.. Hiç üzülme bebeğini de üzme, üzülecek bir durumun yok çünkü değerlerin gayet normal..

Kızlar bugün aşırı çıkarttım bulantım aşırı...dr.a gittik bulantı yüzünden...
dün duyamadığımız kalp atışını duyduk bugün çok mutluyum. Dün çok üzülünce bebeğim süpriz yaptı bana:) :)
Sat.a göre 6+1 im ama dr.um hala ısrarla hafta söylemiyor...bulantı içinde metpamid diye bi hap verdi inşallah işe yarar

Hadi gözün aydın ayoool. :nazar: Pıtpıtlar başlayınca bulantılar başlar derler sıpan sana işaret çakmış annesiiii.. Tütütütütüüüüüü ...:nazar:

canım kanla ilgili problemim yok ama banada asprin verdi bazı dr lar veriyolar.coraspirinse tabi. bu kanı sulandırarak besinin bebeğe daha kolay gitmesine yardmcı oluyomuş. sen dr yüzünün düştüğünü pskojk olarak algılıyosun bence gün boyu haslarla uğrasıyolar inan ki her hastaya yüz düşürmezler . bu onların işi ve bebeğin olmaması kalbin atmaması düşük tehdidi bunlar onlara göre olagan seyler o yüzden yüz düşürecek kadar ne bilim sanmıyorum.evham yapıyorsun . yazdıklarında gayet normal kafana takma lütfen bebeği etkiliyosun yolk saçı görmüşsün için rahat olsun

canım kanla ilgili problemim yok ama banada asprin verdi bazı dr lar veriyolar.coraspirinse tabi. bu kanı sulandırarak besinin bebeğe daha kolay gitmesine yardmcı oluyomuş. sen dr yüzünün düştüğünü pskojk olarak algılıyosun bence gün boyu haslarla uğrasıyolar inan ki her hastaya yüz düşürmezler . bu onların işi ve bebeğin olmaması kalbin atmaması düşük tehdidi bunlar onlara göre olagan seyler o yüzden yüz düşürecek kadar ne bilim sanmıyorum.evham yapıyorsun . yazdıklarında gayet normal kafana takma lütfen bebeği etkiliyosun yolk saçı görmüşsün için rahat olsun

öncelikle cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum..doktorum normalde çok güler yüzlü bi bayan ekrana yaklaşıp dikkatli dikkatli bakıp sonrada gülmsemesi gidince bende ne yazıkki kötü düşündüm .. çok tecrübeli değilim ilk gebeliğimde dış gebelik olunca insan evham yapıyo ister istemez :KK43: kitap aldım kendime değişiklikler neler nasıl ilerlemesi gerekiyo diye hangi hafat noluyo diye onla hiç tutmuyo yani.bide burda vajinal ultrasonda bakılanlar genelde bebeklerini gördükleri için umutsuzluğa kapıldım.. kan sulandırıcı hap deyince pıhtılaşma bozukluğundan mı şüphelendiniz dedim olAlbilir önlem alıyorum dedi..

cnm korkma benımde adetıme gore 8 haftalık olası gerekıyo bebegım ama dr dedıgıne gore 6 haftalık daha dun kalp atısını duydum bende 2 hafta gerıden gelıyoruz bızde gec dollenme olmus dedı dr ve dun acık pembe lekelenme oldu bende dr aradım takıp et dedı kırmızıya donerse gel dedı bende cok korkuyorum benımde ılk gebelıgım nasıpse dunyaya gelecek bebgım takdır allahın cnm dua et bol bol uzme kendını

Canim adetle uyumlu olmak zorunda degil.benim adet tarihine gore 3gun geri.kese yaklasik 23mm kalp atisini gordu doktor.6+6 dayim.

Zaten asilama oldum ben. Ne zaman oldu az çok biliyorum.
Kalp atisini duyana kadar rahat edemiycem.
Inşallah bir sıkıntı yoktur canim.

Ben hamile olduğumu öğrendiğimde dr umu aradım ve ne zaman geleyim diye sorduğumda en erken 1 Mayıs dedi bana. Düşün bak yani daha ne kadar küçükler... Ben burada benim doktorumun dediklerini yazmıştım tekrar yazayım, doktorlar 3 ay dolmadan asla kesin bir gebelikten söz etmezler hep süphelidirler.. Kalp atışı alsak bile, bu önemli değil atar durur demişti bana, 3 ay dolacak, tehlike kalkacak o zaman hamilesin artık diyebiliriz demişti.. Ben çok kızmıştım başta bu sözlerine ama çok haklılar.. Bu haftalara çok takılma, kanaman olmadıkça korkma, 1 hafta geriden gider, önden gider, bunlar değişir.. Hiç üzülme bebeğini de üzme, üzülecek bir durumun yok çünkü değerlerin gayet normal..

Hadi gözün aydın ayoool. :nazar: Pıtpıtlar başlayınca bulantılar başlar derler sıpan sana işaret çakmış annesiiii.. Tütütütütüüüüüü ...:nazar:

Çoooook teşekkür ederim :) Valla öyle oldu canım sorcam ben sıpaya bulantıları ama bi doğsun Allahın izniyle inşallah:))

X