2014 Aralık Anneleri

Kızlar bende doktora gittim çok şükür bebeğimi gördüm kalbinin atışınıda içimi huzur kapladı :)) 7+0 dayım lekelenmelerim baya azaldı ama hala yatıyorum hiç kalkma sürekli yat dedi doktor en azından 1 hafta daha bu şekilde inşallah sonrasında hafif hafif kalkabilicem

Bende aralık annesiyim allah nasip ederse ... Öncelikle herkeze hayırlısıyla bebeğini kucağına almak ve kolay doğum yapmak nasip olsun.
sizlere sorum hamile olduğumuzu öğrendikten itibaren nasıl beslenmeliyiz ve neler yemeliyiz? Ve ilk haftaladan itibaren gögüsleri şişen veya başka belirtiler yaşayan varmı?? :KK1:

Bu arada ben almanyada yaşıyorum almanyada yaşıyan varmı aranızda burdaki doktorların taktiği farkli türkiyedekilerden bilgi iletişimi için harika olur :KK66:)

Bende aralık annesiyim allah nasip ederse ... Öncelikle herkeze hayırlısıyla bebeğini kucağına almak ve kolay doğum yapmak nasip olsun.
sizlere sorum hamile olduğumuzu öğrendikten itibaren nasıl beslenmeliyiz ve neler yemeliyiz? Ve ilk haftaladan itibaren gögüsleri şişen veya başka belirtiler yaşayan varmı?? :KK1:

Hayırlısı olsun canım evet benim gögüslerim acıyor ve büyüyor daha şimdidrn :))
İlk aylarda miğde bulantısı yüzünden birçok kişi dikkat edemiyor maalesef benim şükür bulantım yok deli gibi yiyorum :KK66: öncelik su tüketimi en az 2 litre, sonrasında 2 günde bir yumurta yemeye çalışıyorum. Fındık, ceviz, badem tarzı kuruyemişlerden yiyorum. Mutlaka salata tarzı şeyler de yiyorum. Ama maalesef yattığımdan eşim ne yemek getirirse onu yiyorum aslında onda dikkat etmek lazım birde meyve :KK66: süte daha başlamadım en kısa zamanda başlıycam

Hayırlısı olsun canım evet benim gögüslerim acıyor ve büyüyor daha şimdidrn :))
İlk aylarda miğde bulantısı yüzünden birçok kişi dikkat edemiyor maalesef benim şükür bulantım yok deli gibi yiyorum :KK66: öncelik su tüketimi en az 2 litre, sonrasında 2 günde bir yumurta yemeye çalışıyorum. Fındık, ceviz, badem tarzı kuruyemişlerden yiyorum. Mutlaka salata tarzı şeyler de yiyorum. Ama maalesef yattığımdan eşim ne yemek getirirse onu yiyorum aslında onda dikkat etmek lazım birde meyve :KK66: süte daha başlamadım en kısa zamanda başlıycam

sana da hayırlı olsun bebişin ... benimde gögüsslerim hemen şişmeye başladı , kuruyemişlere daha başlamadım ama diğer besinleri düzenli almaya çalışıyorum ... teşekürler canım:KK34:

yaaa benimde göğüslerim cok acıo giyinip soyunurken bile abartmıorum :KK19: bu da geçecek mi 3.aydan sora acaba ..

bende salı doktora gittim kalp atışını duymadık ultrasonun o özelliği yokmuş ama ekranda gösterdi pıtpıtpıtpıt çok hızlı :)
bende duymadım.
ultrasonda gördüm.
aynen hızlı hızlı çarpıyordu.

tuhaf oldum:KK5:

kızlar canım çok sıkkın bugün randevum vardı gece uyuyamadım...öğleden sonra az uyuyum dedim hastaneden arayıp durmuşlar kalktım dedim yine gelecek misiniz diye arıyorlardır bir rendevu aldım 5 kez aradılar her seferinde geleceğim dedim gene onun için aradılar diye açmadım gittik doktor ameliyattaymış olabilir ama danışmadaki kız bir azarladı beni telefonla aradık neden açmadın yarın gel ama bunlar normal söylenmiyor özel hastane bide alanya anadolu hastanesi şok oldum yarın gelin saat 3 te dedi sinirlendim bende başka doktora gideriz dedim :KK43: çıktık

Geçmiş olsun canım sabret 3 hafta sonra bu sıkıntılarının hiç biri kalmayacak..

inşallah canım.
birde birşey merak ettim.

mesela bugün doktor 2ay 1günlük dedi.
hamilelik takvimimde neden 9 haftalık gösteriyor.

yani yanlış anlamadiysam 1gün bile geçse hafta olarak mi sayılıyor...
bana soranlara 9 haftalık mi diycem

Kızlar geçtiğimiz ayın 29 da burun estetiği ameliyatı geçirdim, Bu ayın 13de regl olmam gerekiyordu ama olmadım gebelik testi aldım ve pozitif çıktı yarın kadın doğum uzmanına gideceğim ama bu durum bebeği etkilemişmidir acaba bilmiyorum . başından böyle bir durum geçen varmı? :18:

Gebeliği farketmeden erken dönemde geçirilen bir ameliyatın kendisinin gebelik üzerine bir olumsuz etkisi beklenmez (rahim veya yumurtalıklar ile ilgili bir ameliyat olmadıktan sonra). Ancak ameliyat sırasında kullanılan anestezik ilaçlar ve antibiyotikler, ağrı kesiciler, narkotik ağrı kesici maddelerin bazılarının zararı olabilir.

Ben zaten kiloluyum 71 ile kaldım şuan 75 e dayanıyorum ne oldu bana yaaa iştahım çok açıldı. Bulantım azaldı. Bende dün yazlıkları çıkardım ama sanmıyorum hiç bir şeyim yok olmaz yaniii geçen defacto hamile reyonuna baktım. Bayağı rahat şeyler gördüm badyler çok rahat olacak havalar soğunca da üzerine bir hırka tamam zaten son aylar sıcak basıyor.... Çok kışa kalmadan prens/prensesler kucağımızda inşallah... Seneye bu zamanlarda da zayıf olurum umarım....

canım lcw da kotonda da var hamile reyonları inşallah Rabbim giymeyi nasip eder :KK31:
daha bebek bizden beslenmiyor ama yine iştahım acıldı maşallah öğle yemeği üzerine elma yedim az önce kesmedi tost öyledim işyerine pes .. su içtim midem kalktı gerçi ondandır doktor bol su iç dio da su direk midemi fokur fokur yapıo :KK50:

Canım merhaba hayırlı uğurlu olsun
Bende Fransa'da yasıyorum gercekte hersey cok farklı ilerliyor burda da

Aaa öylemi bizde fransaya yakın kısımdayız :KK66: hayırlıs olsun canım seninde ne kadarlık oldun? Bizimde inanılmaz farkli zaten burda bişey söylemeden bakmıyolar bugün bile dedim bende kansızlık var problem olmasın aa öylemi ozaman kan ilacı yazdı daha kana bakmadan hemde kan almaktan korkuyorlar resmen

kızlar canım çok sıkkın bugün randevum vardı gece uyuyamadım...öğleden sonra az uyuyum dedim hastaneden arayıp durmuşlar kalktım dedim yine gelecek misiniz diye arıyorlardır bir rendevu aldım 5 kez aradılar her seferinde geleceğim dedim gene onun için aradılar diye açmadım gittik doktor ameliyattaymış olabilir ama danışmadaki kız bir azarladı beni telefonla aradık neden açmadın yarın gel ama bunlar normal söylenmiyor özel hastane bide alanya anadolu hastanesi şok oldum yarın gelin saat 3 te dedi sinirlendim bende başka doktora gideriz dedim :KK43: çıktık

yuh yani ne 5 kere aranır mı ya insan bi kere arar sorar hadi anladık da 5 kere abartılmış... birde azarlamaya hakkı yok kimsenin iyi demişsin. :KK50:

selam canım hayırlı olsun öncelikle aramıza hogeldinnnnn :KK16:

diğer arkadaşlar gibi fındık,ceviz,kuru üzüm,kuru kayısı diyorum , onun haricinde doktorum bana mevsimin meyve sebzelerini ye bol bol dedi,et&balık bunları da haftada 2şer gün mutlaka yemelisin,süt-yoğurt-peynir bu 3lüye dikkat mutlaka almalısın bol bol , birini sevmiyorsan diğeriyle açığı kapamalısın,yağlı şeylerden uzak durup asitli ve gazlı içeceklerden kacınmalısın yani hamilesin diye ekstra bisey yapmana gerek yok sadece sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz ben kendi adıma sadece kolayı kestim o da 3 haftadır yani arada eşimden minik yudumlar kaçırıyorum o ayrı :KK52: onun haricinde aşırı pasta böreğe gerek yok ama kaçamaklar olmuyor değil dün hastahane biyolog olan bir yakınım geldi bize kendisi de 5 aylık hamile cok sınırlamadan canın ne çekiyorsa ye iç dedi en güzel zamanlarımız bunlar dedi :KK76: durum bu şekilde yalnız doktorum bana bebek ilk 3 ay senden beslenmiyor dedi,ben şımarıklık yapınca ben diil bebeğimin canı çekti diyince aklıma hep o cümle geliyor :KK52:
belirtilere gelince bende inanılmaz bi uyku hali var ve göğüslerim hep agrıo sızlıo :KK43: bulantıda var öööö öööö die sabahları 3-5 tur atıorum evdeee Allahım bunlara da şükür tabi Rabbim tüm hamişleri nazardan korusun hepimiz aralık ayında bomba anneler olalımmm inşallahhhh :KK31::KK16::nazar:

İltihap durumları oluşmadan dişçiye bir görün derim canım geçmiş olsun...

Hoşgeldin canım seninle S.A.T. 'ımız aynı.. Doktora gittin mi hiç? Ben henüz gitmedim.. Yarın gitsem mi acaba diye düşünüyorum, yoksa Pazartesi mi gitsem bilemedim..
hoş bulduk:)
ben sadece b-hcg artmış mı diye gittim doktora.
yarın yani cuma gel dedi ama henüz erken diye p.tesi gitmeyi düşünüyorum.

yuh yani ne 5 kere aranır mı ya insan bi kere arar sorar hadi anladık da 5 kere abartılmış... birde azarlamaya hakkı yok kimsenin iyi demişsin. :KK50:

Canım araştırdım başka iyi doktor yok diyorlar :-( üzüldüm personel kötü ne yapayım ben şimdi

Ya Settar

Aaa öylemi bizde fransaya yakın kısımdayız :KK66: hayırlıs olsun canım seninde ne kadarlık oldun? Bizimde inanılmaz farkli zaten burda bişey söylemeden bakmıyolar bugün bile dedim bende kansızlık var problem olmasın aa öylemi ozaman kan ilacı yazdı daha kana bakmadan hemde kan almaktan korkuyorlar resmen

Benim suan 7 haftalık canım senin ki ne kadar ?

Gercekten öyle ben burda doğum büyümedim geleli Bikaç ay oluyor o yüzden şaşırdım yani
Sen belki alışıksın düzene

Mesela 3 kere ekografi çekiyorlar ilki 3. Ay ve cinsiyetini 2. Seferinde öğreniyorsun falan

1 kere kan testi yaptı 2 Mayıs'a bir daha verdi yani cok cok farklı ilerliyor işler

o doktora gitmek istiyosan ve iyi doktorsa görmezden gel personelleri, sağlığın için katlanacaksın canım.

akşam sakinleşeyim az bakıcam biraz daha doktor olmazsa gideceğiz yine :KK43:

X