2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

@xxxplnxxx canım hayırlı olsun allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
kızlar rabbim tüm isteyene kuzu nasip etsin çok güzel bir duygu Deren hanımla iyi gidiyoruz gece uyuyoruz maşallah bize tek sıkıntımız her akşam 6 ile 10arası huzursusuz hep ağlıyor ama onun dışında her şeyimiz iyi ben çok kilo aldım 25 kilo almıştım 11 kilo verdim daha 14 kilom var yazın zor oluyor inş çabuk veririz kiloları gerçekten hareket bile zor
Canm valla bende 21 kilo aldim 12sini vermstim sonra takildi ne gidio nede aliorum oglumlda disrda yurumek zor nasi yuruyelim ki hemde kosu bandi aldrdim bende cok isre ettim 4kilo verdim 12 gunde :) biraz moralim yerine geldi :) darisi sana artik.deren hanmda öp yerime.

kızlar ne güzel bu topikteki herkes hamile kaldı galiba. darısı diğer bekleyen topiklerin başına.
sanırım önce ağlanıp heyecanlanıp sızlanılıyor tedavi aşamalarında sonra da mutlu sona ulaşılıyor, inşallah.
Ťopıgin ilk bebegi benim oğlusum ☺ insallah sende alırsın bebegini kucagna tedavi asamasndamsn.biz burda hep dua ettik birbirmize ve hep inandik anne olcamiza Allahim istyn herkese tattirsin bu duyguyu.rabbim kimseyi evltla sinamasn.

Kizlar herkese merhaba ben bisey sormak istiyorum. 1 bucuk senedir cocugumuz olmuyor, 1 defa klomen ve catlatma ignesiyle tedavi oldum sonrasinda hemoroid ameliyati oldum. 5 ay gecti ustunden 3 gun once doktoruma gittim en son bi hsg cekelim dedi ben pek istemedim direkt tup bebek yapsak olmaz mi dedim olur dedi doktor cunku esimin morfolojisi %2 ve hareketlilik vs her seyi cok dusuk. Ramazandan sonra dusunuyorum ama cok kararsizim bi de cok uzatmak istemiyoruz 28 yasindayim 30 olmadan bebek sahibi olmak istiyoruz. Sizce dogru bi karar mi veriyorum?

Kizlar herkese merhaba ben bisey sormak istiyorum. 1 bucuk senedir cocugumuz olmuyor, 1 defa klomen ve catlatma ignesiyle tedavi oldum sonrasinda hemoroid ameliyati oldum. 5 ay gecti ustunden 3 gun once doktoruma gittim en son bi hsg cekelim dedi ben pek istemedim direkt tup bebek yapsak olmaz mi dedim olur dedi doktor cunku esimin morfolojisi %2 ve hareketlilik vs her seyi cok dusuk. Ramazandan sonra dusunuyorum ama cok kararsizim bi de cok uzatmak istemiyoruz 28 yasindayim 30 olmadan bebek sahibi olmak istiyoruz. Sizce dogru bi karar mi veriyorum?
Canim insallahh bebisin olur ama tüp bebek tedavisinde zate cekiolar otamatikman hsg ben ilk asilami yaptirdigimda tutmadi dok. Hsg cekcem dedi bide izin verirsen kúcúk kamerayla gbeginden ve sol kasigindan bakmak istiorum dedi cúnkú asilama sirasinda cok zorlanmisti ve full narkoz yaptirtidim iikide hsg cektirmisim kanallarim acik aklinda süphe kalmasin ilerde ilk tûp bebekte tutmazsa bile bircok dok. Zate istio tedavi asamasi olarak esnin sorunu belliymis zate ama kendinede bi baktirsaydin keske ama vakti zamani gelince yaptirirsin neredeyse 4 senedir ugrasiorum bebek icin Allah im yardim etsin insallah maddi manevi senin icin nasil rahatsa öyle adim at ama dok. Gúveniosanda kulak ver ona:KK66:

Canim.. Oncelikle.. Sakin ol herzaman.. Umutlu ol.. Bencede dogru karar vermissin.. Dewlet hastanelerinde.. Mecburi.. Bu hsg..
Ama.ozellerde.. Gerk duymuyrlar.. Nedense..
Insallh.. Rabbim.. Bu yolda giden herkese yardim.etsin.. Allh yar ve yardimcin olsun insallh..

Herkese merhaba kizlar bende bu topikte hamile kaldim sukur bebegimi kucagima aldim rabbim bu duyguyu tum istryenlere tattirsin. Dogum yapan annelr bebeklerde bir sikinti varmi benm bebek bir hafta kuvozde kaldi haftasini tamamlamasina ragmen.

Herkese merhaba kizlar bende bu topikte hamile kaldim sukur bebegimi kucagima aldim rabbim bu duyguyu tum istryenlere tattirsin. Dogum yapan annelr bebeklerde bir sikinti varmi benm bebek bir hafta kuvozde kaldi haftasini tamamlamasina ragmen.
Seni hatirliorum hayirli olsun nupelda Allah im biz bekleyenlere nasib etsin insallah Allah im evine bebegine huzur saglik mutluluk versin gözün aydin canim benim

Kuzummm gozun.aydin olsun nupeldammm..
her bebek bir degildr cnm bnm.. Demkki tam tamamlammis.. Aslinda.doktrun.her ihtimale karsi.. Akciger ignesi vurmasi lazimdi.. Ama.olsun.. Bebegini insallh yakin zamnda.kucagina.al.cnm bnmm... Hber ver bizlerede..

Kesinlikle dogru bi karr vermissi canm bende 1.5 sene olmayinca direk tuo bebek yaptrmk istedim hersey zamnnda guz3l yas ilerleyince tedavide zorlasio 26da yaotrdim ilk denemde tuttu 27de anne oldum cok sukur darisi sana :) imkann varsa yaptr.

Canm benmki 36 haftalik dogdu usgye gore 38di 5gun kaldi ama tedbir amacli bi sikintisi yoktu sadece solunum harektlerni izleyelim dediler bizde tamm dedik simdi masallah gayt saglikli 6 ayimzdayiz.drun neddi nie koymuslar kuveze sana aciklma yaparlar canm.saglikla buyut bebisni.

Kuzummm gozun.aydin olsun nupeldammm..
her bebek bir degildr cnm bnm.. Demkki tam tamamlammis.. Aslinda.doktrun.her ihtimale karsi.. Akciger ignesi vurmasi lazimdi.. Ama.olsun.. Bebegini insallh yakin zamnda.kucagina.al.cnm bnmm... Hber ver bizlerede..
Sagol canim benim doktor tup bebek oldugu icin boyle dedi ben ondan olduguna inanmiyorum. Cok sukur su an bebegim yanimda kilo alimi biraz zayif mama takviyesine basladik.

Canim
Canm benmki 36 haftalik dogdu usgye gore 38di 5gun kaldi ama tedbir amacli bi sikintisi yoktu sadece solunum harektlerni izleyelim dediler bizde tamm dedik simdi masallah gayt saglikli 6 ayimzdayiz.drun neddi nie koymuslar kuveze sana aciklma yaparlar canm.saglikla buyut bebisni.
Canim Nefes almakta zorlaniyordu hiriltisi vardi sonra kikirdagi gelismemis dediler. Yaklasik 9 gun kaldi. Simdi daha iyi hiriltisi gecti cok sukur. Rabbim dertlerini gostermesin onlari bize bagislasin

Sagol canim benim doktor tup bebek oldugu icin boyle dedi ben ondan olduguna inanmiyorum. Cok sukur su an bebegim yanimda kilo alimi biraz zayif mama takviyesine basladik.
Olsun canm benimm o iyi.olsun... Tabikide tuo bebekle alakasi yok.bn.nu doktrlarida anlamiyrum tuptemi yetisyr sanki bu bebkler.normal.bir ewreden gecip.. Karnimzda buyyrlar.. Hee bebek.gibi..
Sen.uzulme yaninda.ya cok.sukur olsun.. Ver mama.kuzuma .

Canim

Canim Nefes almakta zorlaniyordu hiriltisi vardi sonra kikirdagi gelismemis dediler. Yaklasik 9 gun kaldi. Simdi daha iyi hiriltisi gecti cok sukur. Rabbim dertlerini gostermesin onlari bize bagislasin
Himm onla gecmis olsun canim saglikla buyut insallah bebegini iyi olsun da.ama iyidr yni tam anlamiyla emin olmadabbkuvezden cikarmiolar zaten bize zor ama onlarn sagligi icin katlanioruz.hırilti benim oglumdada vardi ama gecti g3cio zamnla saglikli mutlu gunler sizinnolsun Rabbim bizleri onsuz onlari bizsiz birakmasn insallah.

O dra kafa göz dalasım geldi inanki ☺ ne alaka tuple sanki yapma bebek yada uzaydan getrdik biz bunlari valla benm oglum gelisim olarak 1 yasndakilerle masallah drda gayt saglikli dior 6.ayinda norml yolle hamile kalan annelerin bebeklernden hicbi farklari yok hatta ve hatta bilimsel olarak tup bebekler dier bebeklere nazarn daha zeki saglikli oluolarmis cunki en kaliteli embriyyu transfer ediolrms bize :) mamadanda korkma diolar ya mama şişirr foss kilo yapar die alakası yok bende 2.aymzdan beri kullaniorum doymamaya baslmsti cunki etrmda anne sutu alamayip mamayla buyyen bebekler var yapsa onlara fos kilo yapar norml kilodlr .tammn bebegin bunyesyle genetigi ile ilgili bunlar.aen kalbni ferh tut kimseye aldris etmedn cocuk druna guvenwrkten yetstr bebegini.bu arda kizinmi oglunmu oldu canm adi ne.

Himm onla gecmis olsun canim saglikla buyut insallah bebegini iyi olsun da.ama iyidr yni tam anlamiyla emin olmadabbkuvezden cikarmiolar zaten bize zor ama onlarn sagligi icin katlanioruz.hırilti benim oglumdada vardi ama gecti g3cio zamnla saglikli mutlu gunler sizinnolsun Rabbim bizleri onsuz onlari bizsiz birakmasn insallah.
Amin canim. Ona her baktigimda sukrediyorum.

O dra kafa göz dalasım geldi inanki ☺ ne alaka tuple sanki yapma bebek yada uzaydan getrdik biz bunlari valla benm oglum gelisim olarak 1 yasndakilerle masallah drda gayt saglikli dior 6.ayinda norml yolle hamile kalan annelerin bebeklernden hicbi farklari yok hatta ve hatta bilimsel olarak tup bebekler dier bebeklere nazarn daha zeki saglikli oluolarmis cunki en kaliteli embriyyu transfer ediolrms bize :) mamadanda korkma diolar ya mama şişirr foss kilo yapar die alakası yok bende 2.aymzdan beri kullaniorum doymamaya baslmsti cunki etrmda anne sutu alamayip mamayla buyyen bebekler var yapsa onlara fos kilo yapar norml kilodlr .tammn bebegin bunyesyle genetigi ile ilgili bunlar.aen kalbni ferh tut kimseye aldris etmedn cocuk druna guvenwrkten yetstr bebegini.bu arda kizinmi oglunmu oldu canm adi ne.
Bende tup ten olduguna inanmiyorum doktor tup oldugunu duyunca daha bi ustunde durdu sonucta zor elde ettik. Yaren koyduk adini bana yoldas arkads olsun die.

Olsun canm benimm o iyi.olsun... Tabikide tuo bebekle alakasi yok.bn.nu doktrlarida anlamiyrum tuptemi yetisyr sanki bu bebkler.normal.bir ewreden gecip.. Karnimzda buyyrlar.. Hee bebek.gibi..
Sen.uzulme yaninda.ya cok.sukur olsun.. Ver mama.kuzuma .
Canimmmm nasılsın arkadaşlar neguxel herkes evladına kavuşmuş masallah suphanallah. Darısı bizlere bende haftaya sezaryan lâ bebegime kavuşacaM Allahın izniyle 37 hafta 3 gunluk alacam gelişimi önde dedi dr 38 hafta da oluyo dedi bizde tamam dedik.cok çok korkuyorum önce tek temennimiz sağlıklı olması yavrumun ikincisi doğum sonrası acı ve ağrı önereceğin birsey varmj. Suan bile ağrı sizi içindeyim çok zor günler geçiriyorum.üstüne doğum Rabbim tüm hamislere yardım etsin herkesin evladını bagislasin çok çok öpüyorum

Canimmmm nasılsın arkadaşlar neguxel herkes evladına kavuşmuş masallah suphanallah. Darısı bizlere bende haftaya sezaryan lâ bebegime kavuşacaM Allahın izniyle 37 hafta 3 gunluk alacam gelişimi önde dedi dr 38 hafta da oluyo dedi bizde tamam dedik.cok çok korkuyorum önce tek temennimiz sağlıklı olması yavrumun ikincisi doğum sonrası acı ve ağrı önereceğin birsey varmj. Suan bile ağrı sizi içindeyim çok zor günler geçiriyorum.üstüne doğum Rabbim tüm hamislere yardım etsin herkesin evladını bagislasin çok çok öpüyorum
Canm korkma rahat ol okuyunca yazmak istedim genel anestezi olmicaksan epidurl dogum cok rahat ben kendi adima oyleydim yani dogumdn sonrada amalyt sancm agrm olmadi ama karnmzi dikerlerkn iceriyr hava doluomus bide amalythne soguk ya sag tarafa dogru hemsrye konusuodum boynum tutlmus o gazla boyun agrm mahvetti beni sadece ☺ yanina sicak su torbasi al boynun agrrsa koyarsn cok rahatlatti o boynumu bide sade nescafe al ic dogumdan sonra oda amalyt agrini azaltio cafein varya icinde hemsireler vermsti bana drumda ic demisti nescafe sekersz ic ama :) sende saglikla al bebisini kucagna ins.

X