2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

öğrendikten sonra oldu bir kaç defa bir sorunda olmadı fakat doktor dikkatli olun derken ne demek istedi onu anlamadım :))) artık cumaya kadar bekleyelim bakalım o zaman açık açık soracağım mecburen :) teşekkürler

Tabii en saglikli bilgi doktordan olandir yoksa cok sey bunyeden bunyeye degisiyor sen anlarsin zaten agri sancin olur iliskide allah saglikla kucagina aldirsin bebisini

hımm işte bizede dikkatli olun dedi ama nereye kadar yani ya da dikkatten kastı ne en azından tecrübelilerden bilgi alalım :)

ben iliskinin bebege zararına inamıyorum internetten çok araştırdım her yerde ilişki sonrası sorun olan yok yazıyo ilk 3ay dikkat etmek gerektiyini biliyorum ama kesin olmaz denilen sorunlu hamilelik geciren düşük tehlikesi olanlara olmaz ama şükür daha hiç kanama falan yaşamadım.ilişkide dikkat etmek derken benim algıladıgım (özür dilerim açık oldugum için) derin ve sık ilişki yaşamamak yani kendimizden diyorum hergün ve ya günaşırıydısa şimdiye kadar şimdi haftada en fazla 1-2kez:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

:)) biz yasaklıyız. ilk meleğim 11 haftalık iken kalbi durmuştu, kürtajdan 6 ay sonra yeniden 7 haftalık hamileyim. herhangi bir kanama ihtimaline karşı ilişki yasak... sanırım 4 ay sürecek diye tahmin ediorum... sonrasında pek sıkıntı olmuyormuş...

eğer sıkıntı yaratacaksa bebeğime hiç önemli değil fakat ilşkininde yararı oluyormuş doğuma vs.. arada kaldım bu yüzden :) ama sanırım bizde kısmen yasaklıyız :) çünkü bende lekelenme oldu doktor direk ilşiki var mı diye sordu :)

kızlar keseyi gördünüzmü peki kan sonucunuz kaçtı..benimde 11 aralık son bat

hamişş arkadaşlar ilişkiye devam ediyormusunuz ? bu konuda biraz endişeliyim de

valla ben daha cumartesi öğrendim..pazar da tüm gün yattığım için fırsat olmadı :)) ama benim zaten zor geçer gebelik o yüzden doktor kesin yasaklar yine :)

işte nettekine göre çıkmıyor ne yazıkki :) ben son ilişkiyi çarşamba günü yaşadım ama döllenme cuma günü olmuş doktorun hesabına göre döllenme 3 gün sonra bile olabiliyor arada en fazla 3-4 gün var sanırım[/QUOTE

benim ne zaman olduğuna dair hiç bir fikrim yok :) 3 aydır çalışıyorduk..olmadı.. bu ay da ne yattım ne belime yastık koydum.. aklıma bile gelmedi.. ama Allah ın işi işte :)) ben 33 yaşındayım.. ilk gebeliğimde 9 ay uğraşmıştık sonra kalbi durduğu için almışlardı. ondan 6 ay sonra tekrar gebe kaldım ve oğluşumu aldım kucağıma.. yaş ilerlemeden kardeşsiz bırakmayalım dedik.. ama tuhaf bir şekilde ben hala inanamıyorum .. ilk iki gebeliğimde müthiş bir heyecan , tuhaf duygular vardı.. şimdi daha sakinim..bakalım perşembe günü kısmetse ilk buluşmamım olacak minik kuzuyla.. o zaman daha iyi anlarım heralde..[/QU

canım kac haftalik senin ki benim son bat 11 aralık..

benim de bat 11 aralıkdı :))) daha dr.a gitmedim.. kısmetse perşembe günü gidicem.. beş haftalık falan heralde.. sen gittin mi canım dr.a

ben iliskinin bebege zararına inamıyorum internetten çok araştırdım her yerde ilişki sonrası sorun olan yok yazıyo ilk 3ay dikkat etmek gerektiyini biliyorum ama kesin olmaz denilen sorunlu hamilelik geciren düşük tehlikesi olanlara olmaz ama şükür daha hiç kanama falan yaşamadım.ilişkide dikkat etmek derken benim algıladıgım (özür dilerim açık oldugum için) derin ve sık ilişki yaşamamak yani kendimizden diyorum hergün ve ya günaşırıydısa şimdiye kadar şimdi haftada en fazla 1-2kez:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

peki derinden kastın erkeğin ilerlemesi mi ? hiç öenmli değil sonuçta bunları bende tanıdığım insanlarla konuşamıyorum ancak bu tür ortamlardan bilgi ediniyorum doktorada açık açık soramıyorum

bende geçen hafta hafif bir lekelenme oldu hemen doktora gittim ilşki var mı dedi yok dedim kontrolden sonra sıkıntı yok fakat ilşki durumunuza dikkat edin dedi bende nasıl falan diye sormadım 10 gün oldu ilşki yok fakat sürekli mi ne zamnana kadar onu bilemedim ama tabikide bebişimizden daha önmli değil

o zman sende bir süre uzak dur tatlım düşük tehlikesi yoksa da girilebilir deniyor. En azından diğer kontrolünde sor doktora ayıbı yok bu işin canım

eğer sıkıntı yaratacaksa bebeğime hiç önemli değil fakat ilşkininde yararı oluyormuş doğuma vs.. arada kaldım bu yüzden :) ama sanırım bizde kısmen yasaklıyız :) çünkü bende lekelenme oldu doktor direk ilşiki var mı diye sordu :)

doğuma yararı 6. aydan sonra oluyor... yolların açılmasını sağlayarak kolay doğumu sağlıyormuş....

kızlar ben karnıma anlık sancılar giriyo aniden gelip geçiyo sizede varmı böyle bişey
banada oluyor canım ben gaza bağlıyorum ve bebekle bağlantılarım yapılıyor orda diyorum süper bir çalışma var aşağıda :)

Arkadaşlar benim çok şiddetli mide bulantılarım oluyordu.istifra etmiyordum ama çok fenaydım.
ama 2 gün öncesi bütün belirtiler tık diye durdu.önce takmıyordum ama sonra kalbi durmuştur falan dediler.
bende doktoru aradım oda bianda kesilen belirtiler tehlikeli olabilir dedi.yanına çağırdı.
çokk korkuyorum çok bundan önce 2düşüğüm olmuştu.dua edin neolur.
gelince morelim olurrrsaa yazarım.

canımmm umarım bir sorun yoktur güzel haberlerini bekliyoruz ...

selam hanımlar.. ben de Allah nasip ederse 2014 ağustos annesi adayıyım.. geçen cumartesi günü öğrendim. reglim 4 gün geçmişti. cumartesi akşamı eşim test aldı.. sabahı beklemeden yaptım çift çizgiyi görünce şok oldum.. bekliyordum ama şaşırdım ve hala inanamıyorum. perşembe günü ilk kontrole gidicez hayırlısıyla.. 3 yaşında bir oğlum var.. arayı açmadan yapalım dedik..Rabbim hepimize sağlıklı sıhhatli bir gebelik geçirmeyi ve evlatlarımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah..

hayırlısı olsun canım sağlıklı gebelik dilerim :)
Arkadaslar bisey sorucam size memelerinizde degisiklik hisediyomusunuz
güzelim benimkiler şişti ve gebe olduğumu öğrenmeden 1 hafta önce ayna karşısında baktığımda göğsümün kahve rengisi büyümeye başlamıştı çapı ve anlamıştım :)
hamişş arkadaşlar ilişkiye devam ediyormusunuz ? bu konuda biraz endişeliyim de
ben ilk ikisindede ilk 1 ay hiç yapmadım tedbirli olmak adına bundada zaten 1 aydır canım hiç istemiyor dr umda yapmayın dedi fakat dün çok canım istemişti başka yollarla tatmini yaşadık şunu söyleyebilirim rahatlarken şunu farkettim kasılma oluyorya işte o an sızı hissettim kasılma hissettim valla tedbir için yapmayı düşünmüyorum 1 ay daha :KK43:

Saolun arkadaslar aslinda iki oglum var tecrubeli olmam lazim.ama ben sanirim uzerine adet oldum daha doktorada gitmedim ne yapacagimi bilmiyorum adeten once cift cizgi cikti sonra kisa surn bir adet sonrada bitmeyen migde bulantilari memelerimdecdolgunluk sol kasigimda dolgunluk saskinim ne yapayim bilmiyorum vallahi buyuk oglum 4 kucuk oglum 1.5 yasinda deli gibi bi kizim olsun istiyorumm.. buda benim hikayem :))
canım bende kız istiyorum allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah :) ben derimki bu akşamda bir test yap yine çift çizgi çıkarsa dr una muhakkak git .. güzel haberlerini bekliyoruz

Tabii en saglikli bilgi doktordan olandir yoksa cok sey bunyeden bunyeye degisiyor sen anlarsin zaten agri sancin olur iliskide allah saglikla kucagina aldirsin bebisini

olduğunda öyle ağrı sancı olmadı hiç bir değişklik hissetmedim hatta ama işte aklıma takılıyor . amin sizlerde inşallah sağlıkla alın bebişlerinize kucaklarınıza :)

:)) biz yasaklıyız. Ilk meleğim 11 haftalık iken kalbi durmuştu, kürtajdan 6 ay sonra yeniden 7 haftalık hamileyim. Herhangi bir kanama ihtimaline karşı ilişki yasak... Sanırım 4 ay sürecek diye tahmin ediorum... Sonrasında pek sıkıntı olmuyormuş...

allah bunu bağışlasın sana.. Bende doktora sormadım yasak mı değil mi diye internetten araştırıyorum düşük tehlikesi yoksa yapılmasının sakıncası yok deniyor

Benim çok midem bulanıyordu dr bi vitamin verdi içinde mide bulantısı kusmayıda engeller yazıyordu. İçmeye başladığım günden beri midem bulanmıyor.
Biriside belirtiler kesilince kalbi dururmuş falan demiş ay ben korkuyorum bu konuya girerken. Bi ara boş gebelikten korkuyordum şimdi de bu belirtilerin kesilmesi olayından korktum.
İlaç kesti mide bulantımı ama anne psikolojisi mi yoksa paronoyaklık mı yapıyorum yaaa.

canım bende kız istiyorum allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah :) ben derimki bu akşamda bir test yap yine çift çizgi çıkarsa dr una muhakkak git .. güzel haberlerini bekliyoruz[/QUOTE]

Saol canim allah herkesin gonlundekini hayirli kilip kucagina versin. Benim bir doktora gitmem sart.hamileysem cok sevinicem anne olmak hamilelik cok guzel duygular allah isteyen herkese nasip etsin :))

Benim çok midem bulanıyordu dr bi vitamin verdi içinde mide bulantısı kusmayıda engeller yazıyordu. İçmeye başladığım günden beri midem bulanmıyor.
Biriside belirtiler kesilince kalbi dururmuş falan demiş ay ben korkuyorum bu konuya girerken. Bi ara boş gebelikten korkuyordum şimdi de bu belirtilerin kesilmesi olayından korktum.
İlaç kesti mide bulantımı ama anne psikolojisi mi yoksa paronoyaklık mı yapıyorum yaaa.

canım bunun en iyi yolu endişelerini doktorunla paylaş o bilir sana ne söylüceğini :) kuruntu yapma lütfen bebeğe zarar verme annesi :) ilacın adını yazabilirmisin dr uma danışayım bulantım olursa bunu yazarmısın diye
sağlıklı hamilelik dilerim :)

peki derinden kastın erkeğin ilerlemesi mi ? hiç öenmli değil sonuçta bunları bende tanıdığım insanlarla konuşamıyorum ancak bu tür ortamlardan bilgi ediniyorum doktorada açık açık soramıyorum

evet canım.. kocişle konuştuk anlaştık anlattım internetten rahim fotosunu falan gösterdim yani bebek nerde yerlesiyo ilişki nerde yasanıyo hepsini anlattım şimdi ilişki olsa bile cok dikkatli... :KK17::KK17::KK17:

X