2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşım bence doktora gitmen lazım kanama alanı vs.olabilir ozaman progestan başlar yada daha başka bir ilaç verir
bide senin hamilelik takviminde beklenen doğum:6ağustos diyor senin satın 29ekim değilmi

şimdi kontrole gittim iş yerime yakın bir tıp merkezinde, karından sadece kese ve küçük bir yuvarlak göründü, bebeği besleyecek bir şeymiş o. kalbi karından duyulmayınca alttan baktı. kalp atışlarını duydum minişimin :) herhangi bir kanama görmedi kese etrafında. ama kesem biraz şekilsiz, yuvarlak olması gerekirken ince uzun. bu doktor progestan kullanmama gerek olmadığını söyledi.

sonra kendi doktorumla konuştum, eski kanı atıyor olabileceğimi söyledi. yine de ilaç kullanmamı istedi. kalbini duyduğumuz için telaş etmememi ama yine de her gebelikte %3 düşük ihtimali olduğunu söyledi. içim rahatladı biraz. ama hala kahverengi akıntım devam ediyor. progestana başlıyorum.

evet sat 29 Ekim :)

kızlar sizler yazdıkça heyecanlanıyorum benm randevum haftaya çarşamba 5+5 olduk bu gün inşaalllah... rabbm banada isteyen herkesede nasib eder inş. keseide kalp atışlarınıda duyup sağlıkla kuağımıza almayı....

canım ben pazartesi gittim ve 6+3 tüm kese göründü dr çok incelemedi hemen iki hafta sonra gel dedi bebeği görmediğim için çok tedirginim beden dünden beri ama görülmemesi normal

ay canım hadi gözün aydın ne güzel görmüşsün her şeyini progesteronu ihmal etme canım mutlaka kullan, darısı bizim başımıza bizde görürüz inşaallah

5 tanesini sana yeterli görmüştür canım benim rahim küçüklüyü oldugu için 20 progestanla beraber 30tane göbekten ignem ve 3ilacım var hepsi 2aylık 1buçuk yıl tedavi gördüyüm için ilaçlardan bıkmıştım bu ay da son diyordum şükür Allahıma son dediyimde bebgim geldi şimdi ilaçlarım onun kalması için evet ilaçtan bıktım ama mecburum İnşallah bu kadar ilaca yarar bebegim saglıklı gelişir... kanamalar bile bir belirtidir ama sende sadece kan sızma bu çok bilinen ve tehlikesiz birşey her 10 hamileden 5inde olur sadece önemsiz oldugu için bazen hiç doktorlar söylemezler korkulacak bişey yok rahatla canımm
süt çok faydalı içe bilsen çok iyi olurduşşİnşallah çok zorlanmazsın kolay ve saglıklı gebekil geçirirsin İnşallah hepimiz İnşallahhh

ayyyyy kalbinin atışını duymuşsuuuuuunnnn tebrik edeeeriiiimmmm İnşallah hep atar o minik kalp. Allahım biz de duya bilsek İnşallahhhhhh

ay insallah hesrey yolunda gider bende istiyorum ama erken bende minigimi gorseydim dunyalar benim olurdu
ben yumurta sevmiyorum yimiyorum ay yarin basliyicam mutlaka yimeye
benim annemlerde teyzelerimdede olmamis ama qaliba benimde yok bulantim
teyzem dun dedi bulantin varmi yok dedim
diyorki nkomsuda birkiz var hamile
cift cizgiyi gormemisden baslamis migdesi bulanmaya
bende bebegimi hiss etmek icin isterim olsun
azicik bulansin varsin olsun nolucak dimi

Slm Cnm bende hamilelikte mide bulantisindan
çok çektim midemi yatistiran tek şey haşlanmış
patates oldu sende bir dene istersen birde ekmeği
fazla tüketme Cnm çünkü kilo aldiroyor kepekekmegi
ye kabızlık yapmaz sana tavsiyem bu ayda fazla kilo
alma tatlım çünkü son haftalarda 1 kilo aldığım oluyirdu

tebrik ederim ne guzel kalp atislarini duymussun
ay bende gidicem insallah cok heyacanliyim 2 hafta nasil bekliyicem
insallah aminnnn ay sendemi keseyi gormedin ?

evet canım bukadar uğraşmışsınız umarım rabbim hayırlısını nasip eder ve bebişinizgüzelce ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir.mmutlaka ilaçlarını aksatma canım..içimi rahatlattın çok teşekkür ediyorum canım.. bu arada herkes kalp atışlarını duymaya başlamış bile benim muhtemel doğum 1 inde olmasına rağmen doktor dinlemedi şaşırdım onların çabucak dinletmesine inşallah bizde duyarız ..

Ben de deneyeyim canım, çok sağol tavsiyen için, tahıllı ekmek kullanıyorum, çok az yemeye çalışıyorum ama en iyi bastıran o midemi, kilo almak da en büyük korkum...

kııızlaaaaarr rüyasında bebeyini gören varmıııı????ben bu gece öyle güzel rüya gördümkiiiiiiiiii
bi bebek yatagı vardı eşimle beraber öööyle içine bakıyoruuuz uzuuunn uzuuunnn nasıl güzel bişey bu diyeee içinde de beyaz tenli kıvırcık sarı saçlı renkli gözlüüü 7 8aylık biz kıııızzz ööööylleeeeee güzeldiki Allahım nasıl tatlı bişeydi oooo

canım ben pazartesi gittim ve 6+3 tüm kese göründü dr çok incelemedi hemen iki hafta sonra gel dedi bebeği görmediğim için çok tedirginim beden dünden beri ama görülmemesi normal

evet canım görülmemesi normal..belkide bebeğin iyice büyümesini bekliyordur. zaten rabbim korusun 9 haftalıktan sonra duyulmassa sorun oluyormuş.daha minicikler yaaa ..oyyyy.. asla internetten aklını karıştırma bende hep devamlı bakıodum neymiş ne deilmiş diye ama bunlar canını sıkmaktan ve bebeği olumsuz yönde etkilemekten başka bişey deilmiş. eskiden bunlarmı varmış annemiz hamile kalırmış bi doğurcağı zaman doktora veya ebeye gidermiş hahaha :)

ay canım hadi gözün aydın ne güzel görmüşsün her şeyini progesteronu ihmal etme canım mutlaka kullan, darısı bizim başımıza bizde görürüz inşaallah

ayyyyy kalbinin atışını duymuşsuuuuuunnnn tebrik edeeeriiiimmmm İnşallah hep atar o minik kalp. Allahım biz de duya bilsek İnşallahhhhhh

çok teşekkür ederim kızlar darısı başınıza. daha çok küçükmüş bebişim, zar zor duyduk kalbi de. nefesimi tutmamı istedi doktor. ben nefes almayı kestiğimde pıt pıt sesini duyduk :) Allah sağlıkla gelişmesini ve şu kahverengi lekelenmemim kesilmesini nasip eder inşallah... dua edin benim için olur mu?

Ben de deneyeyim canım, çok sağol tavsiyen için, tahıllı ekmek kullanıyorum, çok az yemeye çalışıyorum ama en iyi bastıran o midemi, kilo almak da en büyük korkum...

Bol bol su için tatlı abur cuburdan uzak olursanız
kilo almassiniz balık çok önemli süt ve süt ürünleri
Mesela ben üç ay maydanoz yemrdim dusuge sebep
oluyor diyorlar....kızlar üçüncü aydan itibaren mutlaka
Cipdinizi nemlendirin catlaklara bir çözüm yok baştan
önlemini alın

evet ben de senin gibiyim beni 7ci haftasına cagırdı neden o kadar uzakkiii şimdi bana göre 6.haftalardayımm ama haftaya salı gidicem yani 7.hafta da mecbur bekliyorum o kadar düşündüm ki acaba gitsem şimdiden nolucakki diye rüyamda gördüm doktoru bana kızmıştı haftaya salıyı bekle diyeee artık çıldırıyorum qalibaaaaa

Son düzenleme:
ay hadi hayirlisi kiz gormussun bakalim cinsiyeti ne oluucak annesi
ben goremiyorum
ya nolur goreyim ruyamda goreyim kontrole gidene kadar ama gelmiyor heralde gelir azicikda buyusun gelir dimi

Canım sen sadece keseyi mi gördün bebeğide gördün mü

ben oğlumu hatta şimdi kızım olacak diyorum ikisini beraber görmüştüm :) ondan kız olacak diyorum hayırlısı sağlıklı olsunda inşaallah

öyle canım zaten erken gittiğime pişmanım bekleseydim keşke

ay canım inşallah sağ salim alırsın kucağına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…