2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

siizn kendi eviniz dı mı :) istediğin gibi değişiklik yapabilrisin..bzi kiradayız tatlım :)
yaşadığın alanda değişiklik yapmak insanı yeniliyor:)
ayakkabı derdi bende de var...ayakakabı kutuları var çanta gibi içine koyabilirsin tatlım :))
onu da bazaya koyabilirsin mesela...koku da vermez dışarıya :))

canlı çiçekleri hediye olarak verebilirsin yakınlarına :))
hem derdinden kurtul hem gönül al :)))

fazla ayakkabılarını kullanmıyorsan bulunduğun kaymakmalığa git sosyal yardımlaşma vakfına verebilirsin eğer tanıdıgna vermeye çekinirsen ...

kardeşine başarılar diliyorum :))

ben de gelir gider hesabı yapcam...düğün yeni olduğu için borçlar var...
kitap okumayı hızlandırmam gerekir... :)))
kilo vermem gerekiyor:KK43:
bitmeyen sızım kilolar. görüntü sıkıntı değil ama işteee sağlık için

''Giymediklerini ayır bağışla,
Kitap okumayı artır,
Kilo ve.''

Ben de istiyorum bunlardan ben de :)))

@edaa91 kuzum sarmayı yapınca buzluğa atılıyor evet , aman diyeyim küçük al , ben zor tükettim orta boydu da , ,salata yaptım bolca balığın yanına sonra da kapuska bide çiğ yedim azcık ancak bitirdim :KK70:

Kuzucum evet mutfağa kilim attım... çok pratik oldu , istediğim zaman alıyorum katlıyorum çamaşır makinesinde yıkıyorum :KK48:

Kızlar günaydıııııın :) Sizin sohbet almış başını gitmiş, yetişemedim :KK48: Nasılsınız, iyisinizdir innnşallah :)

Arada diyet miyet gördüm birşeyler..Öyle çok kilo almadım düğünden sonra ama son 1-2 yıldır 3 kilo falan oturdu fazladan onu atsam iyi olacak :) Off başlasam mı acaba, çabuk pes ediyorum ben yaa :/
Günaydın canım, biz kendi adıma konuşayım, çok çok iyiyim şükür. Sende iyisindir İnşallah.
Evet düğünden sonra alınan kilolardan bahsediyorduk, birisi de ben:KK43: Ama ne yaptım dün diyete girdim, artık daha çok dikkat ediyor, yemekte tek ben konuşuyorum bu sayede daha az yiyorum, eşime çaktırmamaya çalışıyorum bu durumu çünkü o zorla yediriyor:KK43: hani sofrada çok oturunca yok yiyormuşum imajı veriyorum yani:)
Ayrıca evde yalnız kalmaktan korkan biriyim, eşimde spora başlamak istiyor, kilolu değil ama kas yapmak falan amacı sanırım. Fatma izin ver de gideyim diyor ama yoooook:) bende gelirsem olur diyorum, beni erkeklerin arasına sokamayacağı için vazgeçiyor:) yazık kıyamam
Ben bu sefer azimliyim daha tartılmadım ama hissediyorum birkaç kilo vermem lazım birde platese vakit bulabilirsem süper:)

Günaydın canım, biz kendi adıma konuşayım, çok çok iyiyim şükür. Sende iyisindir İnşallah.
Evet düğünden sonra alınan kilolardan bahsediyorduk, birisi de ben:KK43: Ama ne yaptım dün diyete girdim, artık daha çok dikkat ediyor, yemekte tek ben konuşuyorum bu sayede daha az yiyorum, eşime çaktırmamaya çalışıyorum bu durumu çünkü o zorla yediriyor:KK43: hani sofrada çok oturunca yok yiyormuşum imajı veriyorum yani:)
Ayrıca evde yalnız kalmaktan korkan biriyim, eşimde spora başlamak istiyor, kilolu değil ama kas yapmak falan amacı sanırım. Fatma izin ver de gideyim diyor ama yoooook:) bende gelirsem olur diyorum, beni erkeklerin arasına sokamayacağı için vazgeçiyor:) yazık kıyamam
Ben bu sefer azimliyim daha tartılmadım ama hissediyorum birkaç kilo vermem lazım birde platese vakit bulabilirsem süper:)
Tebrik ederim , azmin sürekli olur inşaAllaah
Bende iyiyim bugün , havalar soğudu sıkı giyinmeye başladım :KK48:

Tebrik ederim , azmin sürekli olur inşaAllaah
Bende iyiyim bugün , havalar soğudu sıkı giyinmeye başladım :KK48:
Evet yaa dün çok rüzgarlı ve yağmurluydu burası gerçi kısa sürdü ama baya etkiledi. Benimde ayaklarım üşümeye başladı bile daha şimdiden kışın ne yapacaksak Allah yardımcımız olsun:) Pekmeze devam:) Aman üşütme kendini dikkat et esmacım

Bravo valla, daim olsun inşallah :) Hmmm iyi taktikmiş..Benim eşim de geç geliyor bu ara, ben işten gelince yiyorum..O gelince de ona eşlik eder gibi yapıyorum..Yoksa 8-9 da yesem sürekli durum fena :)

Bence de anca beraber kanca beraber :) Ama çok fazla kilo yoksa zaten yapılacak olan spor..Evet o pilates çok faydalı ama ben sıkılıyorum uzun sürüyo çok :))

Bravo valla, daim olsun inşallah :) Hmmm iyi taktikmiş..Benim eşim de geç geliyor bu ara, ben işten gelince yiyorum..O gelince de ona eşlik eder gibi yapıyorum..Yoksa 8-9 da yesem sürekli durum fena :)

Bence de anca beraber kanca beraber :) Ama çok fazla kilo yoksa zaten yapılacak olan spor..Evet o pilates çok faydalı ama ben sıkılıyorum uzun sürüyo çok :))
Evet canım erken yemeye dikkat etmek gerek biz 6 gibi yemeğimizi yemiş oluyoruz. Hazmetmesi daha kolay, platesi sadece hafta sonu yapsam etkili olur mu ki acaba?

Ay bende öyle şeyler düşünüyorum ama eşimle aynı saate eve giriyoruz, hatta bazen o benden önce geliyor, o yüzden süpriz yapamıyorum. Ama onu bir yere gönderip böyle birşey hazırlayabilirim, çarşıya mesala birşeyler almaya(ancak o şekilde yapabiliyorum sadece çünkü)
Nevresimi ben denedim daha bi güzel oluyor, kesinlikle tavsiye ederim :))

Ay kız benimkisi de sütlacı seviyor, ama evlendik evleneli daha hiç yapmadım, gerçi ben hiç sütlaç yapmadım:KK43: bi öğreneyim de yapayım bari:)
Hafta sonu işe gitmişti, sen yat uyu dinlen biraz dedi, bende çok yorgunmuş, uyuyormuş numarası yapmıştım, o gittiğinde hoooop yataktan kalktım etrafı falan topladım derledim, çooook güzel bir kahvaltı hazırladım falan gelince çok hoşuna gitmişti, sonra alışkanlık oluyor, bu sabah bana "aşkım yine öyle bi kahvaltı yapalım cumartesi günü" dedi. Arada yapmak hoş yani:)

canımmmm sütllaç ben de yapmadım ama tarfine bakıp yapıcam :))

ay kahvaltı aşktır :KK70:

Evet yaa dün çok rüzgarlı ve yağmurluydu burası gerçi kısa sürdü ama baya etkiledi. Benimde ayaklarım üşümeye başladı bile daha şimdiden kışın ne yapacaksak Allah yardımcımız olsun:) Pekmeze devam:) Aman üşütme kendini dikkat et esmacım

Sizin durum nedir bilmiyorum ama ben bu yıl soba yakıcam :KK61: Yaşadığımız yerde ne doğal gaz ne kalorifer yok.. Ömrü hayatımda becerip yakabilmiş de değilim, nasıl yapıcam bilmiyorum.. :)

Ah ah çok fecii donuciiiz :KK42::KK48:

Evet canım erken yemeye dikkat etmek gerek biz 6 gibi yemeğimizi yemiş oluyoruz. Hazmetmesi daha kolay, platesi sadece hafta sonu yapsam etkili olur mu ki acaba?
Hafta içi farklı hareketler, haftasonu pilates gayet etkili olur tabi :)

Ben varım canım :) ayyy acayip heyecanlandım en azından bayrama 1-2 kilo versem ne olur yaahuu

1-2 kg nedir ki kuzu :))
halledersin ki :)
arada detoxlarlaaa 1 kilo 2 günde gidiyor :))

o zaman diğer tarafa da yazalım :KK70:
benm geçmişi oku o topikten ne güzel kilo veriodum :KK43:

şimdi imkanım daha fazla
ve eşim 70in altına düşersem gardrobumu yenileyeceğinin sözünü verdi :)

şimdi imkanım daha fazla
ooo süpermiş gardrop yenileme işi:) tamam canım bakıyorum

şimdi imkanım daha fazla

HER GÜN YAPILMASI GEREKENER
1.SABAH UYANINCA 1 BARDAK SU+1 CEVİZ
2.ARA ÖĞÜNLER ATLANMAYACAK
3.AKŞAM 18,30 DAN SONRA HİÇ BİR ŞEY YENİLMEYECEK
4.HAFTADA EN AZ 3 GÜN 1 ER SAAT YÜRÜYÜŞ YAPILACAK

örnek diyet listesi ( 2 farklı diyetisyenin uyguladığı)

1.uyanınca=1 bardak su(sıcak ılık farketmez)+ 1 adet ceviz
2.sabah=1 haşlanmış yumurta+1 bardak yeşil çay/süt/açık çay+2 ince dilim beyaz peynir az yağlı/yağsız+yağsız tuzsuz salatalık+domates+biber
3.ara öğün=1 bardak yeşil çay/2 dilim etimek/1 çay bardağı leblebi/3-4 adet kuru kayısı/ yarım çay bardağı kuru üzüm/2 adet galeta
4.öğle yemeği(12.00-14.00)1 kase yoğurt+4 yemek kaşığı sebze yemeği+3 kaşık pilav(bulgur pilavı tavsiyemdir,pirinç şeker oranı yüksek)+EKMEK YOK
5.ara öğün=1 bardak yeşil çay/2 dilim etimek/1 çay bardağı leblebi/3-4 adet kuru kayısı/ yarım çay bardağı kuru üzüm/2 adet galeta
6.akşam yemeği17.00-18.30)1 kase yoğurt+4 yemek kaşığı sebze yemeği/et-balık-tavuk-köfte(avucumuz büyüklüğünde)+3 kaşık pilav(bulgur pilavı tavsiyemdir,pirinç şeker oranı yüksek)+EKMEK YOK
7.ara öğün= yeşil çay/1 bardak süt

Program güzelmiş, birebir olmasa da bunun üzerinden gidebirim..Benim fazla kilom yok ara öğünlerdeki etimek harici uygularsam kafi..Bir de akşam yemeğinde de yapılan yemek neyse onlardan az yiyerek ve pilav makarnayı keserek uygulayabilirim..Ve eevet ekmeği kesiyorum kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek hariç :) Ama yeşilçay gerçekten etkili daha önce 4 kilo vermiştim yeşilçayla :) Ayyy fena heveslendim :)

Son düzenleme:
e
HER GÜN YAPILMASI GEREKENER
1.SABAH UYANINCA 1 BARDAK SU+1 CEVİZ
2.ARA ÖĞÜNLER ATLANMAYACAK
3.AKŞAM 18,30 DAN SONRA HİÇ BİR ŞEY YENİLMEYECEK
4.HAFTADA EN AZ 3 GÜN 1 ER SAAT YÜRÜYÜŞ YAPILACAK

örnek diyet listesi ( 2 farklı diyetisyenin uyguladığı)

1.uyanınca=1 bardak su(sıcak ılık farketmez)+ 1 adet ceviz
2.sabah=1 haşlanmış yumurta+1 bardak yeşil çay/süt/açık çay+2 ince dilim beyaz peynir az yağlı/yağsız+yağsız tuzsuz salatalık+domates+biber
3.ara öğün=1 bardak yeşil çay/2 dilim etimek/1 çay bardağı leblebi/3-4 adet kuru kayısı/ yarım çay bardağı kuru üzüm/2 adet galeta
4.öğle yemeği(12.00-14.00)1 kase yoğurt+4 yemek kaşığı sebze yemeği+3 kaşık pilav(bulgur pilavı tavsiyemdir,pirinç şeker oranı yüksek)+EKMEK YOK
5.ara öğün=1 bardak yeşil çay/2 dilim etimek/1 çay bardağı leblebi/3-4 adet kuru kayısı/ yarım çay bardağı kuru üzüm/2 adet galeta
6.akşam yemeği17.00-18.30)1 kase yoğurt+4 yemek kaşığı sebze yemeği/et-balık-tavuk-köfte(avucumuz büyüklüğünde)+3 kaşık pilav(bulgur pilavı tavsiyemdir,pirinç şeker oranı yüksek)+EKMEK YOK
7.ara öğün= yeşil çay/1 bardak süt

Program güzelmiş, birebir olmasa da bunun üzerinden gidebirim..Benim fazla kilom yok ara öğünlerdeki etimek harici uygularsam kafi..Bir de akşam yemeğinde de yapılan yemek neyse onlardan az yiyerek ve pilav makarnayı keserek uygulayabilirim..Ve eevet ekmeği kesiyorum kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek hariç :) Ama yeşilçay gerçekten etkili daha önce 4 kilo vermiştim yeşilçayla :) Ayyy fena heveslendim :)

evet canımcım proğrama uyulursa dehşet kilo veriliyor :KK70:
bizzat denedim gördüm

Sitenin bu halini hala çözemedim be kızlar. Alıntı yapmıştım ama ekleyemedim.
Edoşum nerden başlasam ne anlatsam bilmem ki... Evlilik... diye söz başlasam bir gülücük beliriyor yüzümde kalakalıyorum.
Duaların kabulü, şükür sebebi evlilik elhamdülillah.Tabi tüm bunların yanında çook yorucu. Okul ve evliliğin temposuna ayak uyduramıyorum bazen, pilim bitiyor. Düğünümüz çok eğlenceli çok güzel geçti. Balayına Uzungöl'e gittik,Karadenizi gezdik, muhteşemmmdiii. Nasıl büyülü, huzur dolu bir ortam.
Eşimin ataması da oldu benim ilçeye çok şükür, ne kadar şükretsek az hiç umudumuz yoktu, Rabbim yalnız bırakmadı kullarını yine. Bu arada ig.de seni takipteyim ama sen hiç pas vermiyosun:KK43::KK20: Bu arada perimi ben de merak etmekteyim haber alırsan bilgim olsun olur muu... Özledim onu da seni de herkescikleri:KK68::KK68:

Pembelokumcum evlendik çok şükür :KK71::KK71::KK71::KK71:darısı başınıza olsun en güzel haliyle. tavsiye etmekteyim şiddetle:KK48::KK48::KK48:

tutkucum sen nasılsın?epeydir sohbet edemedik iyisin di mi?
:KK68:
kuzuum iyiyim.bende.. okulu bekliyorum artik acilsin. diye..
siteye gelince bilgisayardan tamam ama dun bugun telden gireyim dedim amaaan sinir etti beni..

canım yoksa resimdeki sensinde, o saçlarını mı kestirdin:KK64:
nasıl kıydın, gerçii gerçekten değişiklik lazım arada bende oöyle omuz hizasına kestirmiştm birkez ama sonra çok yavaş uzadı.. 4 yılda zor geldi eski boyuna..

Evet canım benim, ama biraz daha eski bir foto.Son hali ondan daha uzundu..Napayım yıllardır aynı model olunca sıkıldım, bir de boyadan sonra iyice yıpranmıştı taramakta zorlanıyordum iyi oldu..Uzama kısmına gelince artık eski heves yok eskisi gibi, istediği zaman uzayabilir :)) Önceden kestirirdim isteyerek bilerek, sonra saç bakım yağlarıyla uzasın diye uğraş dur :)) Eğer uzun sürüyorsa uzaması HC diye bir saç yağı var, çok faydasını gördüm ben, tavsiye ederim :)

canim sendemi yalniz kalmaktan korkuyosun..
calisiyomudun sen, bende kalamiyorum yalniz en fazla 2-3 saat kaliyprum sonra abuk subuk dusunceler geliyor..
calissam daha farkli olur belki ama .. beterin beteri var halina sukret diyip kiziyorum kendime

Sizin durum nedir bilmiyorum ama ben bu yıl soba yakıcam :KK61: Yaşadığımız yerde ne doğal gaz ne kalorifer yok.. Ömrü hayatımda becerip yakabilmiş de değilim, nasıl yapıcam bilmiyorum.. :)

Ah ah çok fecii donuciiiz :KK42::KK48:

canim sobaylaniz.. bizim.burda ztn soba disinda baska sey kullanan sayilidir sanirim..
uyuyanlardan almayi dusunuyoruz, hatta artk almamiz gerek sanirim..
sobanin yerini hic bisi tutamaz bence sicacikk :)

X