2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Oyy Tutkum sağol benim kuzum Allah razı olsun dualarınızda bana da yer verin inşallah sağ salim kucağımıza alırız :dua::KK200:Rabbim isteyen herkese aratmadan nasip etsin inşallah:KK68:

Amiiin insaAllah canim. Etmezmiyiz hic, bir tek seen kalmistin diimi, hadi gelsin insaAllah topigimizin en minigi saglicakla :KK68:
nasil g3cti ilk aylar, bulanti falan oldumu cok

tutkku tutkku kız nerelerdesin dicemm de ben de çoktandır girmemiştim:)) site değiştiğinden beri pek giresim yok değişik geliyo bana ama alışırız heralde boşlamayalım buraları:KK66:

ya aynen site degistigi icin karmaşik geliyor.Birde dugun vardi pek giremedim oyle.
sen nasilsin, Gorkem nasil

merhaba
ben 2014 geliniyim.:)
11,10,2014 te evlendim.
23,02,2017 de dünya tatlısı kızımız oldu.:)

hosgeldin
bende 2014 geliniyim
Allah bagislasin kizinizi :)

Çok şık olmuşsunuz canım ailecek:) Allah mesut etsin
Hayırdır öğretmeniyle ne probleminiz var Türksünüz diye mi

sagol canim. Elti oldugum belli olsun diimi ama :KK53:
yok canim, kendide turk zaten ama oglenleri aliyorum ya ben,11.30 gibi aliyordum.
12.00da gelecekmisim almaya. E gittigimde zaten cogunlukla diger cocuklar yatmiş, bizj.ki sandalyede odayi supururken oturmua vaziyette oluyor o tozun icinde, ki zaten toza alerjisi var.
1 degil 2 degil aylardir habireproblem cikiyor erken aliyorum diye.
Dinlemedim, erken gittim yine ayni vakitlerde almaya bukez kapiyi acmadi, sinirle cikip icerdekileri uyutunca acicam kapiyi falan dedi.
Sen kimsin oglumu 2saniyeligine kapiyi acip gondermeyecek birde kapi kilitleyecek.
neyse yine sustum, fazla sorun etmedim.
En son tiklattim kapiyi acmadi,duyduklari halde acmadi.
5dk bekledim dha hizli tiklattim yine sinirle cikti sen daha alicakmisin her oglen falan dedj.Bukez susmadim agzima geleni soyledim.
Sorun ne biliyomusun ben oglen aliyorum diye diyer cocuklar agliyormus. Oglumu nerdeyse cogu zaman alti islak aliyorum, asiri halde aç ve susuz aliyorum , calismadigim.evde oldugum halde ben onu orda oyle rezil edemem. Kimse kusura bakmasin.
Paranla rezil oluyorsun diye soz varya ayni ondan oluyor. Gunluk odeniyor iste , bir cocuk eksiliyoe kafa dinle zorun ne anlamiyorum

ay ne dolmuşum ya kusura bakma uzun oldu ama
Ay evet tutku sen yoksun bayadir giriyorm her seferinde tutku girmstir kimse girmese bile diyorm ama sende bosladin artik burayi

pek zamanim yoktu ilknurum ya, dugun vs derken. Birde site degisti ya cok ters geliyor bana simdi :)
sen nasilsin

Amiiin insaAllah canim. Etmezmiyiz hic, bir tek seen kalmistin diimi, hadi gelsin insaAllah topigimizin en minigi saglicakla :KK68:

ya aynen site degistigi icin karmaşik geliyor.Birde dugun vardi pek giremedim oyle.

hosgeldin
bende 2014 geliniyim

yok canim, kendide turk zaten ama oglenleri aliyorum ya ben,11.30 gibi aliyordum.
12.00da gelecekmisim almaya. E gittigimde zaten cogunlukla diger cocuklar yatmiş, bizj.ki sandalyede odayi supururken oturmua vaziyette oluyor o tozun icinde, ki zaten toza alerjisi var.
Dinlemedim, erken gittim yine ayni vakitlerde almaya bukez kapiyi acmadi, sinirle cikip icerdekileri uyutunca acicam kapiyi falan dedi.
Sen kimsin oglumu 2saniyeligine kapiyi acip gondermeyecek birde kapi kilitleyecek.
5dk bekledim dha hizli tiklattim yine sinirle cikti sen daha alicakmisin her oglen falan dedj.Bukez susmadim agzima geleni soyledim.
Sorun ne biliyomusun ben oglen aliyorum diye diyer cocuklar agliyormus. Oglumu nerdeyse cogu zaman alti islak aliyorum, asiri halde aç ve susuz aliyorum , calismadigim.evde oldugum halde ben onu orda oyle rezil edemem. Kimse kusura bakmasin.
Paranla rezil oluyorsun diye soz varya ayni ondan oluyor. Gunluk odeniyor iste , bir cocuk eksiliyoe kafa dinle zorun ne anlamiyorum

pek zamanim yoktu ilknurum ya, dugun vs derken. Birde site degisti ya cok ters geliyor bana simdi :)
sen nasilsin
teşekkür ederim :)

bi konu dikkatim çekti yazmadan geçmeyecegim:)
5 yaşındaki çocuğu okula göndermesi fikrim bana uzak.ben 6-7 yaşında göndermeyi düşünüyorum 60-66 ay sonrasi okula göndermeyene ceza veriyormuş.
hastaneden 1 sene rapor alabilirsiniz.:) göndermek istemediğinde..
ben öle yapmak istiyorum.. anaokula vericem 60 aylık olunca. böle daha mantıklı olduğu düşünüyorum.:)

Olsun canim tabiki ne zaman istersen o zaman soylicektin allah saglikla gelmeyi nasip etsin insallah cinsiyeti belli mi
Henüz değil canım bir kaç haftaya belli olur inşallah her şeyden önce sağlıklı olsun da inşallah :dua::KK200:
Amin inşallah tutkum:dua:Olmadı kuzum sabahları hassastı midem ama o kadar sadece çok halsizdim:uykucu: şimdilerde de baş ağrısı ve bel ağrısı oluyor sadece :KK19:

Okula 6yaş bencede erken kizlar ya.
Varsa rapor alma imkani alin derim.
Daha oyun yaşindalar, derse dikkatini veremiyorlar.
Kasim anneleri topiginde Kanadadan bir anne var 4 yasinda basliyorlarmis ama yine ana okul seklinde,oyun seklinde.
ama burda ve orda ilk okul hic oyle oyun seklinde degil diye biliyorum, o yuzdende bana cok erken geliyor

nehirnil111 nehirnil111 cok sukur canim.
Bel agrisi normaldir artik, yavaştan agirlasiyorsun ama Nasipse en çilgin aylara giriyorasun 5-6. aylar ful enerji oluyor genelde :KK48:

Kasim anneleri topiginde Kanadadan bir anne var 4 yasinda basliyorlarmis ama yine ana okul seklinde,oyun seklinde.
ama burda ve orda ilk okul hic oyle oyun seklinde degil diye biliyorum, o yuzdende bana cok erken geliyor

Bel agrisi normaldir artik, yavaştan agirlasiyorsun ama Nasipse en çilgin aylara giriyorasun 5-6. aylar ful enerji oluyor genelde :KK48:
Olsun olsun enerji istiyorum zira çok ihtiyacım var hasta gibi dolaşıyorum etrafta :KK48:

evet öğretmenleri sürekli ödev veriyor ödevleri de anneleri yapıyor bu sistemi ben beğenmedim. çocuğa sürekli ödev ve sürekli ders çalışma peşinde.
daha küçük... 5 yaşında okula giden çocuk da gördüm

ben doğru bulmuyorum o yüzden kızımı geç başlatmak istiyorum eşim okula gitmek istememiş. zorla göndermişlerdi:KK70:
benim kızım iki yaşında ona RESİMLİ kitap aliyorum resimlere bakiyo hoşlarina gidiyo ayrılmıyor kitap sevgisini kazandirmaya çalşııyorum:)

Ha anladım cnm ama 7 yaşında göndereceksen çocuğa rapor almak zorundasın benim çocuğum yetersiz okula gidemez diye o da biraz kötü değil mi:)

Bir de anaokuluna göndermek lazım yoksa birden 1. Sınıf ortamı zor gelir hem anaokulda biraz kalem tutma vs alıştırmaları da yapılıyormuş

Sen de amma bıkmışsın okuldan çocuğu okula göndermeyeceksin neredeyse:KK45:
Demi baya baya nefret ediyordum:KK70:aynen rapor almak gerekiyor ama olsun kendi çocuğum değil bütün 6 yaş çocuklarının 1.sınıf ve o dağ kadar ödevler için yetersiz olduğunu düşünüyorum bu tabii eğitim sisteminden kaynaklı..

yani o kadar çok ödev veriyorlar çocuğun sıkılmamasına imkan yok ha diceksin ki 6 yaşla 7 yaş arasında çok mu fark var bana göre var..

Anaokul tabii ki çok gerekli.. en doğusu 6 yaş anaokul.. 7 yaş birinci sınıf tabii bu bana göre öyle:) şuan öyle düşünüyorum zaman ne gösterir bilemem hayırlısı olsun inşallah

Rabbim yavrularımızı muvaffak etsin her türlü kötülükten korusun inşallahh♡

Ben artik 6da zorunlu diye biliyorum canim niye oyle dusunuyosn yabanci ulkelerde 4 yasinda basliyolar okula bence hic bi sorun olcaginu sanmiyorm
Bence 6 yaş küçük canımm yaa 6 yaş daha oyun yaşı o ödevler zor gelir..yabancı ülkelerde 4 yaşında başlıyolar ama o kadar zorladıklarını sanmıyorum oyun ağırlıklıdır bence onlarda.. bizdeki eğitim sistemi malum..

Çok şükür canım iyiyiz..Hayırlı olsun canım Allah mesut etsin onları inşallah..gerçekten çok ama çok güzel olmuştun kesinlikle gelini 2.planda bırakmıştın:KK66:

Sen nasılsın Ayaz iyidir inşallah

hosgeldin
bende 2014 geliniyim

sen nasilsin
Ay evet banada cok degisik geliyo site niye degistirdilerse :KK70:
Iyiyim canim cok sukur temizlige basladim ramazan gelmeden

Bence 6 yaş küçük canımm yaa 6 yaş daha oyun yaşı o ödevler zor gelir..yabancı ülkelerde 4 yaşında başlıyolar ama o kadar zorladıklarını sanmıyorum oyun ağırlıklıdır bence onlarda.. bizdeki eğitim sistemi malum..
Evet oyun agirlikli ama yinede okuma yazma öğreniyorlar keske bizde de oyle olsa

Olsun olsun enerji istiyorum zira çok ihtiyacım var hasta gibi dolaşıyorum etrafta :KK48:

diimi ya oyle oluyor ilk aylar.. istah 0, enerji 0 ama sonra geciyoe o gunler genelde.
saglik olsun, hepsi unutuluyor zaten
evet öğretmenleri sürekli ödev veriyor ödevleri de anneleri yapıyor bu sistemi ben beğenmedim. çocuğa sürekli ödev ve sürekli ders çalışma peşinde.
daha küçük... 5 yaşında okula giden çocuk da gördüm

ben doğru bulmuyorum o yüzden kızımı geç başlatmak istiyorum eşim okula gitmek istememiş. zorla göndermişlerdi:KK70:
benim kızım iki yaşında ona RESİMLİ kitap aliyorum resimlere bakiyo hoşlarina gidiyo ayrılmıyor kitap sevgisini kazandirmaya çalşııyorum:)

aynen odevleri zaten anne babaya veriyorlar sanki.. hangini birini yapacak cocuk

iyi ediyorsun, simdiden alismalari en iyisi
daha dogrusu bizi taklit ediyorlar. Biz elimizle telefon yerine, kitapla dolaşsak eminim cok daha farkli olacak ama sahsen kendi adima bunu yapamiyorum

seker000 seker000 Amin insaAllah canim
ya deme oyle, sac baş dalmasin eltim :KK48:
saka bir yana dugunden sonra fark ettim abarttigimi ama olan oldu artik

I ilknurrr22 az kaldi ramazana nasipse
iyi etmissin temizlige baslamakla

bizde boya yapicaz insaAllah, 5 yilda baya baya kirletmişiz duvarlari. Birde soba tutuyor bazen, biraz ferahlik lazim artik
Onca temizlik nasil olur bilmem ama neyse

seker000 seker000 Amin insaAllah canim
ya deme oyle, sac baş dalmasin eltim :KK48:
saka bir yana dugunden sonra fark ettim abarttigimi ama olan oldu artik

I ilknurrr22 az kaldi ramazana nasipse
iyi etmissin temizlige baslamakla

bizde boya yapicaz insaAllah, 5 yilda baya baya kirletmişiz duvarlari. Birde soba tutuyor bazen, biraz ferahlik lazim artik
Onca temizlik nasil olur bilmem ama neyse
Yok canım bence hiç abartmamıştın çok hoştun.. kaynının düğünü sonuçta.. olması gerektiği gibiydi:KK66:

diimi ya oyle oluyor ilk aylar.. istah 0, enerji 0 ama sonra geciyoe o gunler genelde.
saglik olsun, hepsi unutuluyor zaten

aynen odevleri zaten anne babaya veriyorlar sanki.. hangini birini yapacak cocuk

iyi ediyorsun, simdiden alismalari en iyisi
daha dogrusu bizi taklit ediyorlar. Biz elimizle telefon yerine, kitapla dolaşsak eminim cok daha farkli olacak ama sahsen kendi adima bunu yapamiyorum
İştahıma laf yok iştahım hep oldu mide bulantısı çok yaşamadım gibi sabahları hassastı ama tam her şey geçti balayı kısmını yaşayacağım dedim belim tutuldu 1 haftadır çekiyorum :KK51:

Yok canım bence hiç abartmamıştın çok hoştun.. kaynının düğünü sonuçta.. olması gerektiği gibiydi:KK66:

cok sagol canım :KK68:

İştahıma laf yok iştahım hep oldu mide bulantısı çok yaşamadım gibi sabahları hassastı ama tam her şey geçti balayı kısmını yaşayacağım dedim belim tutuldu 1 haftadır çekiyorum :KK51:

ah ya :/
zorluyodur cok, ilac birseyde alamiyor insan oyle olunca
is falan yaparkenmi zorlandin acaba
insaAllah cabuk gecer

X