2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

bir dene canim bahara birakma bence
hatta erkek cocuklari daha kolay pet siseye, plastik bardaklara vs denetebilirsin
biri yazmisti hani cisini yaparken pet siseye o ses ilgisini cekiyor vs diye alistirmislardi sanirim

tuvalete gitmesi icin zorlamaya gerej yok bence, hele bezi bi atsin tuvalete illa gidiliyor sonra

disardada alirsin yanina, ben bi sure cantamda bardak tasidim :)

bezsiz kendi rahat edecek ama iste inatlasiyorlarmi bilmem .. bir alissa bezsiz rahatligina oh yani :)
Dün başladık canım lazımlık aldık oturdu sevdi ama herdefasında yapmadı altına sayısız işedi hepsinde duşa soktum hava da soğudu geç kaldım malesef:KK43:

dün heralde çok bıktırdım oturmak istemedi bugün pek dün hevesliydi oysaki.. dün öğlen uykusunda bağlamadım alıştırma kilodu giydirdim ama hiç bi etkisi olmamış boynuna kadar ıslanmıştı resmen böyle olunca gece bağladım..bugün de öğlen uyumadan önce bağladım ona çaktırmadan..

ayy çok uzun yazdım kusura bakma bi de bişi sorcam sen gece bağlıyomuydun uyurken falan kafam çok karışık napsam o_O

I ilknurrr22 seker000 seker000
ayni kizlar. uyurken soguk oluyor ozellikle burnu.
pek uzerinde durmuyorum artik gece uyumayinca artk bi hal oldum olcmeyi biraktim.

nazardan dendi, bol dua ile insaAllah atlatiriz
ama okula gondermiyorm dinlensin bi sure bakalim.

tıp bir neden bulamayinca biliyosunuz akla nazar vs geliyor..
Rabbim beterinden korusun yavrularimizi insaAllah
Aminn..Bence de canım gönderme bi süre bol bol oku Rabbim şifa versin inşallahh

Alıştırmaya çalıştım olmadı canım..klozet aparatı aldık korktu oturmuyor bizimki baya yüksek tabureye bastırsak ta ayağını istemedi kaç gündür lazımlık arıyorum bulamadım istediğim gibi.. bahara bıraksam mı diye düşünmüyor da değilim.. alıştırma kilodu filan da aldım bakalım nasıl olucak..sen altını açınca dışarı filan çıktığınızda napıyordun canım alıştırma kilodu mu giydiriyordun o düşündürüyor beni
Evdeki bez bitene kadar dışarda da bağladım gecede bağladım bitince eve bez allarımda baglamadmda hatta bi gun avmdeyiz kakam geldi dedi ama bi baktım bacağının arasında düşüyo :işsiz::işsiz::işsiz:
Allahtan o sırada kimse yoktu orda
Arda da klozetten çok korkuyordu ilk başta normal tuvalete yazıyodu şimdi alıştı ama zorlama varsa normal tuvalete götür bakalim

pek uzerinde durmuyorum artik gece uyumayinca artk bi hal oldum olcmeyi biraktim.

Amin canım bol bol oku kendin

Evdeki bez bitene kadar dışarda da bağladım gecede bağladım bitince eve bez allarımda baglamadmda hatta bi gun avmdeyiz kakam geldi dedi ama bi baktım bacağının arasında düşüyo :işsiz::işsiz::işsiz:
Allahtan o sırada kimse yoktu orda
Arda da klozetten çok korkuyordu ilk başta normal tuvalete yazıyodu şimdi alıştı ama zorlama varsa normal tuvalete götür bakalim
Lazımlık aldık canım sevdi baya dün hevesle oturuyordu bugün istemeye istemeye. . Uykularında bi de dışarı çıkınca bağladım ben de alıştırma kilodu bi işe yaramıyo..

bugün ikinci gündü işte bakalım ne zaman alışcak.. ayy bi de savahtan beri tutturdu meme diye..nerdeyse bir ay oldu halbuki nasıl ağladı alakası var mıdır acaba birbiriyle

Ay canım böyle ilginç şeyler de hep sizin başınıza geliyor senin şu çift görme meselesi ne oldu mesela? Oğlunun da Hale’n daha devam ediyor mu düşük ateş olayı?

seker000 seker000 wc eğitimine başlamışsınız hayırlı olsun:)

Benim kızın tam 2 ay sürdü canım sabret ben gece de bağlamadım dışarda da bağlamadım çünkü altına kaçıra kaçıra anlıyor dışarda da tuvalete gitmesi gerektiğini ya da gece tuvaleti geldiğinde kalkıp gitmesi gerektiğini bol bol kaza yaşayacaksınız yani

Lazımlık aldık canım sevdi baya dün hevesle oturuyordu bugün istemeye istemeye. . Uykularında bi de dışarı çıkınca bağladım ben de alıştırma kilodu bi işe yaramıyo..

bugün ikinci gündü işte bakalım ne zaman alışcak.. ayy bi de savahtan beri tutturdu meme diye..nerdeyse bir ay oldu halbuki nasıl ağladı alakası var mıdır acaba birbiriyle
Canım ben çok okudum tuvalet eğitimi için yazılar bezi tamamen bırakın yaziyo şuan senin 2. Günün gerçi ama gece.baglamayi ve dışarda bağlamayı devam ettirme hafta sonu dışarı çıktık mesela arda evde cisi olduğu halde yapmadı orda gezdik yemek yicem tam cisim geldi dedi avmde o kadar büyük ki tuvalet uzak yemek yedkten sonra yaptı böyle böyle alisiyo bu ara gece çok.isiyo arda o da çok su içtiği için
Alıştırma kilodunuda kullanma bez var hissi yaratiyoms çocukta memeyi arda hala istiyo açıp emiyo arada

seker000 seker000 canim her cocuk farkli hani sen daha iyi tanirsin ama ben geceyi gunduzle birlikte cekmeme taraftariyim ki oyle yaptim.
ilk gunduzu hallettik, aylaaar sonra geceyi cektim oda evde bez bitti olsaydi yine takardim herhalde.
gunduz tutmayi ogrenince gece pek kacirma olmuyor zamanla, haliyle bezi cekmesi daha kolay oluyor sanki. Bu benim fikrim tabi sen Gorkemi bi gozlemle bakalim ona gore hareket edersin

cok sık sormayin deniyoe birde ciain varmi vs diye , ama sormadanda kendileri ilk basta pek soylemiyor.. kisaca her kafadan ayri ses cikiyor sen en iyisi kendi bildigini yap

PembeLokum PembeLokum D vitamini verdigimden beri uykuda vs terlemesi azaldi canim, ama terleyince yine soguyor kafasi .
Aksam bir yazi okudum cok stres,korku vs gece soguk terlemeyi tetikliyormus.
Diyorum okulda cok korktu etkilendi herhalde e soguk terleyince kafasi vs soguyoe haliyle.
Bilmiyorum artik iste.
Kanda aldirmadik damardan alacaklardi cunki, ya bulamayip defalarca ugrasirlarsa zaten habire tekrarliyordu kan almasinlar diye / parmaktan alindi bi kackez ordan korktu yani/
Evet benim devam ediyor canim, gozlukleri arada takiyorum ama cok başimi donduruyor alisma surecimi bilmem.. seninde oylemiydi ilk

cok stres yapiyorum ya, su stresi,dusunceyi , takintilari bi atsam kafamdan.. surekli negatiflik etkiliyor sanki sagligimi
Tam yeniyorum, pozitifim vs hop yine bir korku aliyor beni..
oyle iste bilmiyorum artik tek dert bu olsun ne diyeyim.
Saglik huzur olsun gerisi boş yani

sen nasilsin

seker000 seker000 canim her cocuk farkli hani sen daha iyi tanirsin ama ben geceyi gunduzle birlikte cekmeme taraftariyim ki oyle yaptim.
ilk gunduzu hallettik, aylaaar sonra geceyi cektim oda evde bez bitti olsaydi yine takardim herhalde.
gunduz tutmayi ogrenince gece pek kacirma olmuyor zamanla, haliyle bezi cekmesi daha kolay oluyor sanki. Bu benim fikrim tabi sen Gorkemi bi gozlemle bakalim ona gore hareket edersin

cok sık sormayin deniyoe birde ciain varmi vs diye , ama sormadanda kendileri ilk basta pek soylemiyor.. kisaca her kafadan ayri ses cikiyor sen en iyisi kendi bildigini yap

PembeLokum PembeLokum D vitamini verdigimden beri uykuda vs terlemesi azaldi canim, ama terleyince yine soguyor kafasi .
Diyorum okulda cok korktu etkilendi herhalde e soguk terleyince kafasi vs soguyoe haliyle.
Bilmiyorum artik iste.
Kanda aldirmadik damardan alacaklardi cunki, ya bulamayip defalarca ugrasirlarsa zaten habire tekrarliyordu kan almasinlar diye / parmaktan alindi bi kackez ordan korktu yani/
Evet benim devam ediyor canim, gozlukleri arada takiyorum ama cok başimi donduruyor alisma surecimi bilmem.. seninde oylemiydi ilk

cok stres yapiyorum ya, su stresi,dusunceyi , takintilari bi atsam kafamdan.. surekli negatiflik etkiliyor sanki sagligimi

sen nasilsin
Terleyen kısmı kafasıysa soğuk olması normal canım terledikten sonra soğur çünkü neyden korkmuş olabilir ki sordun mu hiç okulda farklı bisey oldu.mu felan diye çok garip yaa gerçekten

seker000 seker000 wc eğitimine başlamışsınız hayırlı olsun:)

Benim kızın tam 2 ay sürdü canım sabret ben gece de bağlamadım dışarda da bağlamadım çünkü altına kaçıra kaçıra anlıyor dışarda da tuvalete gitmesi gerektiğini ya da gece tuvaleti geldiğinde kalkıp gitmesi gerektiğini bol bol kaza yaşayacaksınız yani
Sağol canımm cidden baya zormuş bugün 6.gün hâlâ kaçırıyor..malesef bağlıyorum uyuyunca canım yaa ev soğudu altına yaparsa üşür hasta olur diye dışarı da aynı şekilde..geç kaldık yazın halletmek gerekirdi bakalım hayırlısı inşallah çabuk alışır geceye de gündüze de..dışarıda bağlamadığında yapmadı mı hiç canım malum bazı yerlerde tuvalet bulunmama ihtimali falan var onu nasıl yaptınız

Canım ben çok okudum tuvalet eğitimi için yazılar bezi tamamen bırakın yaziyo şuan senin 2. Günün gerçi ama gece.baglamayi ve dışarda bağlamayı devam ettirme hafta sonu dışarı çıktık mesela arda evde cisi olduğu halde yapmadı orda gezdik yemek yicem tam cisim geldi dedi avmde o kadar büyük ki tuvalet uzak yemek yedkten sonra yaptı böyle böyle alisiyo bu ara gece çok.isiyo arda o da çok su içtiği için
Alıştırma kilodunuda kullanma bez var hissi yaratiyoms çocukta memeyi arda hala istiyo açıp emiyo arada
Ben de aynı şekilde çok okudum hâlâ da okuyorum valla canım bazı doktorlar da kesinlikle önce gündüzü halledip sonra geceye geçmek gerektini söylüyor hele bazıları gece hiç kaldırıp çocuğun uykusunu bölmeyin diyor anlıyacağın herkafadan bir ses insan napıcağını şaşırıyor..

ama ben gece uyandırıp çişe götürsem hayatta uyumaz bi daha..sen naptın canım uyandırdın mı gece başlarda

Bilmiyorum artik iste.

sen nasilsin
Ben de senin gibi düşünüyorum canım..bugün 6.gün hâlâ gece bağlıyorum altına yapsa buz gibi olucak çocuk değiştirmeye kalksam uyanır bidaha uyumaz .

bi de dışarı çıkma olayı var tabii..dün avmye gittik işte altını bağladım ama sakın yapma bez yok gelince söyle dedim 3 kere götürdü beni koştur koştur tabii tuvalerler uzak ve yapmadı :KK43: zaten benim takıntılarımı biliyosun sen.. klozet temiz mi değil mi düşüncelerim aldı başını gitti ama mecbur oturttum yani yapıcak bişi yok..

sonra yolda arabada var dedi ne kadar yapma desiysem de yapmış iyiki bez koymuşum daha tutma becerisi gelişmemiş demekki bakalım nasıl olucak..

Ben de aynı şekilde çok okudum hâlâ da okuyorum valla canım bazı doktorlar da kesinlikle önce gündüzü halledip sonra geceye geçmek gerektini söylüyor hele bazıları gece hiç kaldırıp çocuğun uykusunu bölmeyin diyor anlıyacağın herkafadan bir ses insan napıcağını şaşırıyor..

ama ben gece uyandırıp çişe götürsem hayatta uyumaz bi daha..sen naptın canım uyandırdın mı gece başlarda
Ypk canım hala uyandrmyrm cunku benim çocuğum inat bi cocuk kendi uyanıyo bazen çok sıkışmış oluyo kendini kasiyo biliyorum ama gitmiyo tutabildiği son noktaya kadar tutuyo gündüzde öyle gece bu ara h2r gün altına yapiyo ama yapablcegim bisey yok aylar sonra bez bağlayıp başa donmicem

Ypk canım hala uyandrmyrm cunku benim çocuğum inat bi cocuk kendi uyanıyo bazen çok sıkışmış oluyo kendini kasiyo biliyorum ama gitmiyo tutabildiği son noktaya kadar tutuyo gündüzde öyle gece bu ara h2r gün altına yapiyo ama yapablcegim bisey yok aylar sonra bez bağlayıp başa donmicem
Havalar soğudu ondandır belki canım geçer inşallah.. ben uyandırmaya kalksam da hayatta kalmaz aynen çok inatçı benimki de ağlar uykusu kaçar bi de üstüne..

I ilknurrr22
kafasi, omuzlarinin yani hafuf sirta dogru bildigin baya soguk oluyor canim. Sanirsin disarda karla oynamis.
Terleyince evet sogur sogur ama bizimki zaten cok terliyordu ama boyle soguk olmuyordu.

Bugun okula gonderdim artik ama oglen aldim evde uyusun.

canim havalar sogudu ayaklarindn falan usuyorsa kaciriyordur

seker000 seker000 kiyamam ya :) alisir canim daha cok yeni
olsun maşaAllah ogrenmis yine tutmayi tuvalete yapmamis bak.. oyle oyle ogrenecek insaAllah

icin rahat etmiyorsa islak mendille falan sil onceden , tuvalette kagit varsa bazen silmeden benimde icim raat etmiyor.
Edecek gibi degil bazi konularda takintili olmak iyi sanirim..

Havalar soğudu ondandır belki canım geçer inşallah.. ben uyandırmaya kalksam da hayatta kalmaz aynen çok inatçı benimki de ağlar uykusu kaçar bi de üstüne..
Bugün gece kalktı gel çiş yapalım cisim yok cisim yok ama bi kaç gündür kacirmiyo aksam çok sivi bisey vermiyorum ama o kadar çok su içiyo ki dün 3 bardak arka arkaya icti aksama kadar içtiklerini saymıyorum bile

I ilknurrr22
kafasi, omuzlarinin yani hafuf sirta dogru bildigin baya soguk oluyor canim. Sanirsin disarda karla oynamis.
Terleyince evet sogur sogur ama bizimki zaten cok terliyordu ama boyle soguk olmuyordu.

Bugun okula gonderdim artik ama oglen aldim evde uyusun.

canim havalar sogudu ayaklarindn falan usuyorsa kaciriyordur

seker000 seker000 kiyamam ya :) alisir canim daha cok yeni
olsun maşaAllah ogrenmis yine tutmayi tuvalete yapmamis bak.. oyle oyle ogrenecek insaAllah

icin rahat etmiyorsa islak mendille falan sil onceden , tuvalette kagit varsa bazen silmeden benimde icim raat etmiyor.
Edecek gibi degil bazi konularda takintili olmak iyi sanirim..
Anladım canim insallah düzelir bi an önce valla şaşırtıcı bi durum

X