2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Sakin pes etme canim oyle devam et biraz zpr oluyo aglayinca vermej istyosn kiyamiyosn ama vazgecme artik buyudu dahada zorlasiyo biraktrmasi
Sorma canım yaa.. git yıka diyo eliyle siliyo temiz oldu işte diyo ama yine dilini değdirip vazgeçiyor ağlıyor..

dün gündüz hiç uyumadı gece de zorla uyudu 17 saat uyımamıştı düşün..gece uyanınca verdim o uykuluyken 2-3 gece veriliyormuş galiba sen vermişmiydin..?

bide bi tanesini tek vermiştim vermediğim öğle ağrıyo ki taş gibi oldu bilmiyorum sağsam mı..?

Sorma canım yaa.. git yıka diyo eliyle siliyo temiz oldu işte diyo ama yine dilini değdirip vazgeçiyor ağlıyor..

dün gündüz hiç uyumadı gece de zorla uyudu 17 saat uyımamıştı düşün..gece uyanınca verdim o uykuluyken 2-3 gece veriliyormuş galiba sen vermişmiydin..?

bide bi tanesini tek vermiştim vermediğim öğle ağrıyo ki taş gibi oldu bilmiyorum sağsam mı..?
Canim sadece 3 gun gece uykusunda verdim uyanmadan sakib uyanikkenverme agriyan gogsunu sag ama cok degil rahatlatcak kadar yoksa sut uretmeye devam eder 3 gunun sonunda gece vermeyode birak 1 hafta cekceksin ınan bana eninds sonunda olcak bu omur boyu emziremszsin sonuçta sabret bi hafta

Canim sadece 3 gun gece uykusunda verdim uyanmadan sakib uyanikkenverme agriyan gogsunu sag ama cok degil rahatlatcak kadar yoksa sut uretmeye devam eder 3 gunun sonunda gece vermeyode birak 1 hafta cekceksin ınan bana eninds sonunda olcak bu omur boyu emziremszsin sonuçta sabret bi hafta

Dün öyle yaptım canım hava aydınlanmaya başlamıştı diye istedi bidaha vermedim..

2 gündür gündüz uyumuyor ben memesiz uyuyamıyorum diyip duruyor demin yine zorla uyuttum tutturdu kalk yıka temiz olsun diye..gündüz uykusunu terketse napıcam ben die düşünüyorum sabah ta çok erken uyanıyor bakalım nasıl olacak

Seviyorum bugünde yapmayim diyorum yine yapiyorm ama mutlaka çıkarıyorum uyumadan once bebek sampuaniyla yikiyorum yuzumu iyice gozumudr pamukla siliyorum argan yagi döküp yada vazelin vazelin cok guzel goz makyaji çıkarıyo en sonda nemlendirici krem arkadasim geçen diyo sen manyak misin yuzunde hic biseu yok niyr makyaj yapiyosn diye ama gozum alismis o eyelinere goz kalemine

hm bebek sampuani aklima gelmemisti

ay ben dedim.rimel falandir eyelinerdemi kullaniyosun :) tam sabir isi

bekarken bir donem bende oyleydim markete bile cikasim yokti o halde ama sonra biraktim simdi alismisim rahat geliyor :)

bu arada gecti ama iyiki dogmussun
cok huzurlu saglikli.bie yaş olsun insallah :)

seker000 seker000

gecmis olsun canim. ilaclar iyi gelir ama bama dr birkere iltihap oldummu az bi usutmede, iliskide vs agriyabilecegini soylemisti
nettede birkere yakalandinmi surekli tekrarliyor yaziyordu hakkatemde oyle.. ne diyelim Rabbim dermansiz dert vermesin insallah

hakkinizda hayirlisi olsun
insallah kolay atlatirsiniz bu donemi
ikinizede zordur.
bencede sag canim aman mastiti felan olursun
cok degil ilknurun dedigi gibi rahatlacak kadari yetiyor
oyle oyle zamanla zaten sur uretmeyi birakacaktir

hm bebek sampuani aklima gelmemisti

ay ben dedim.rimel falandir eyelinerdemi kullaniyosun :) tam sabir isi

bekarken bir donem bende oyleydim markete bile cikasim yokti o halde ama sonra biraktim simdi alismisim rahat geliyor :)

bu arada gecti ama iyiki dogmussun
cok huzurlu saglikli.bie yaş olsun insallah :)
Ben bekarken aslinda makyajsiz okula gittiğim zamanlari biliyorm cildim cok guzeldi çünkü hala sivilce iz felsn yok ama uykusuzluk yorgunluk yuzume yansiyo haliyle biraz uykumu az aliyim goz altlarim cokuyo
Sagol canim olsun hatirlaman yeter:KK200:

Dün öyle yaptım canım hava aydınlanmaya başlamıştı diye istedi bidaha vermedim..

2 gündür gündüz uyumuyor ben memesiz uyuyamıyorum diyip duruyor demin yine zorla uyuttum tutturdu kalk yıka temiz olsun diye..gündüz uykusunu terketse napıcam ben die düşünüyorum sabah ta çok erken uyanıyor bakalım nasıl olacak
Alisir canim arda da yikattiriyodu bana yada pecete alio geliyodu siliyodu ama hala unutmamis bazen mememi aciyo emiyo

Oy nasıl üzüldüm ben de sirke süreceğim ama Hale’n daha cesaret edemiyorum kesin benim kız da iyileştir memeyi diye tutturur :KK43: uyuyamaz o da :KK43: off var ya gına geldi ikisini birden emzirmekten de:işsiz:

Allah yardım etsin canım

I ilknurrr22 fotoyu görmedim tüh kaçırdım :kızgın:

tutkku tutkku oy fotoyu gördüm ben duygulandım burada canım:KK68:
Ama orada zorunluluk çok erkenmiş ya ben kreşe gitmek durumunda kalmasın diye çalışmıyorum resmen çalışma hayatım bitti:ukala:

Ya ne bileyim çok küçükler tubalete nasıl gidecek:-)

PembeLokum PembeLokum

kizlar basladik okula dun
bugun 2.gun gitti iste..
ah gizemim ya nasil agladi nasil agladi..
o icerde ben disarda.. bu sabah hele ogretmeni sacindan tutup yolasim vardi
cok doluyum izninizle anlatip rahatlamak istiyorum

okumasanizda olur ben anlatayim :KK53:

dun ilk ben ciktim.yanindan fark etmeden, sonra esim kaldi bi ebeveyn herkea cikmisti oda cikinca eyvah hep kapiya geldi anahtarla acmaya calisti, ziplayip aglayip durdu.
orada bekledim bi sure.. cocugun briyle hep agladi.
bi ara diger cocugu sakinlesyiriyomus anladigim.kadariyla aglama diye. kuzum kendi sakinlesmiste baskalarini dusunuyor

8de verdik 12den sonra aldik onlara kalsa birak uyusun alismaz sonra modunda.

bugunde verdim sinavim vardi birakip gittim. yine cok agladi ben desen baska agliyorum

bu kadar zor olacagini bilmiyodum. inanin turkiyeye tasinma istegim bile var neden bu kadar erken anlamiyorum

sinavdanda gec ciktim almak icin yetisemedim.kv aldi.
Bekledim bekledim gelmedin, babaanne geldi dedi.
zaten sinavida g3cemedim yine 3.yilimda bosa gitti.. Allah goruyor artik diyecek birsey bulamiyorum suncacik yavruyu sadece benim degil bussuru anne var okulda ..
ders calissam neye yarar calismayanlar okula oylesine gelenler coktan mezun olup ise basladi ben ise 9 aylik.hamileyken son gunumde bile okula gidecektim .. hepsini Allah goruyor oyle ofkeliyimki neyse

oyle iste Ayaz alistimi derseniz bilmiyorim.ama sabah o aglamalari tam bir rezalet, iskence gibi .. ve bazi anneler neden bilmem nasil yurek tasiyor.
aglama diye cocuga bagirip, giderken cocuk annesinin kolunu cekiyordu galiba gitme diye ordada bi sey etti..
neden zoru zoruna .
benide ayazdan elimi ayirip kendi tutmaya calisti aglarken bi kac kez .. tepkimi koydum

bugun cisini soylemis, resim yapip, sarki-oyin ogrenmis gelip bana anlatiyor.
bir yandan cok iyi bir yandan cok erken.
gondersem.bile.boyle oglenleri alip evde uyuturum herhalde.
orda uyuyup,uyaninca yemegini yiyip aliyor anneler neden orda uyutayim ki terler,usur, altina yapar vs..
tabi tum.anneler bana tepkili birak uyusun, sonra hic alismaz, heo bekler o saatt3 almani vs.. dun tartisma noktasina geldim. herkesin kendi cocugu,kendi fikri,kendi hayati kime ne.
evdeyim calisma niyetim yok bu yakin zamanda ee neden cocuga eziyet edeyim

cok uzun oldu yahu kusura bakmayin

PembeLokum PembeLokum

bugun 2.gun gitti iste..

dun ilk ben ciktim.yanindan fark etmeden, sonra esim kaldi bi ebeveyn herkea cikmisti oda cikinca eyvah hep kapiya geldi anahtarla acmaya calisti, ziplayip aglayip durdu.
bi ara diger cocugu sakinlesyiriyomus anladigim.kadariyla aglama diye. kuzum kendi sakinlesmiste baskalarini dusunuyor

bugunde verdim sinavim vardi birakip gittim. yine cok agladi ben desen baska agliyorum

bu kadar zor olacagini bilmiyodum. inanin turkiyeye tasinma istegim bile var neden bu kadar erken anlamiyorum

zaten sinavida g3cemedim yine 3.yilimda bosa gitti.. Allah goruyor artik diyecek birsey bulamiyorum suncacik yavruyu sadece benim degil bussuru anne var okulda ..
ders calissam neye yarar calismayanlar okula oylesine gelenler coktan mezun olup ise basladi ben ise 9 aylik.hamileyken son gunumde bile okula gidecektim .. hepsini Allah goruyor oyle ofkeliyimki neyse

oyle iste Ayaz alistimi derseniz bilmiyorim.ama sabah o aglamalari tam bir rezalet, iskence gibi .. ve bazi anneler neden bilmem nasil yurek tasiyor.
aglama diye cocuga bagirip, giderken cocuk annesinin kolunu cekiyordu galiba gitme diye ordada bi sey etti..
neden zoru zoruna .
benide ayazdan elimi ayirip kendi tutmaya calisti aglarken bi kac kez .. tepkimi koydum

orda uyuyup,uyaninca yemegini yiyip aliyor anneler neden orda uyutayim ki terler,usur, altina yapar vs..
tabi tum.anneler bana tepkili birak uyusun, sonra hic alismaz, heo bekler o saatt3 almani vs.. dun tartisma noktasina geldim. herkesin kendi cocugu,kendi fikri,kendi hayati kime ne.

Yavrum kiyamam yaa hic dusunemiyorum suanda okula gittigini cok kucuk yaa napabilr ki bazen kres felan düşünüyorum ama orda kaybolursa bisey olursa diye icim içimi yiyo bu gidisle buyuyuncede gonderemicem :KK70:
Alisir canim Ayaz daha ikinci gun dur bakalim ilkokula baslayan çocuklar bile agliyo o daha küçücük tabi aglayacak

Yavrum kiyamam yaa hic dusunemiyorum suanda okula gittigini cok kucuk yaa napabilr ki bazen kres felan düşünüyorum ama orda kaybolursa bisey olursa diye icim içimi yiyo bu gidisle buyuyuncede gonderemicem :KK70:
Alisir canim Ayaz daha ikinci gun dur bakalim ilkokula baslayan çocuklar bile agliyo o daha küçücük tabi aglayacak

iste en korktugum kaybolursa, kacarsa diye..
dunde anahtari cevirmeye calisiyodu kapi camli olunca gorunuyodu biraz demekki acik olssa cikip gidecek :)

calismayi dusunmuyorsan gonderme canim. anca oyle oyun grubu varmis oralarda varsa oyle onunla git hem o sosyallesir hem sen yaninda olmus olursun.

kuzenimin esi ilk cocugunu krese verdiginde agliyodu, tabi ben bekarim neden agliyor, ne varki modundaydim amaa simdi o ladar iyi anliyorum ki :)

sen nasilsin iyimisin

PembeLokum PembeLokum

bugun 2.gun gitti iste..

neden zoru zoruna .

Oy canım ya kıyamam ya üzüldüm gerçekten çok küçük daha ya ama işte çalışan annelere de büyük kolaylık Türkiye’de o yaşta ayda en az 800 lira ödemek zorundasın çocuğunu kreşe vermek istiyorsan çalışıyorsan mecbursan daha doğrusu devlet o yaşta almıyor çünkü

Şu geçemediğin ders için de ne desem bilmiyorum ona da çok üzüldüm bi bitmedi okul :KK43:

seker000 seker000

gecmis olsun canim. ilaclar iyi gelir ama bama dr birkere iltihap oldummu az bi usutmede, iliskide vs agriyabilecegini soylemisti
nettede birkere yakalandinmi surekli tekrarliyor yaziyordu hakkatemde oyle.. ne diyelim Rabbim dermansiz dert vermesin insallah

hakkinizda hayirlisi olsun
insallah kolay atlatirsiniz bu donemi
ikinizede zordur.
bencede sag canim aman mastiti felan olursun
cok degil ilknurun dedigi gibi rahatlacak kadari yetiyor
oyle oyle zamanla zaten sur uretmeyi birakacaktir
Sağol canım amin..

Kaç gün oldu hâlâ unutmadı istiyor öyle üzgün ki kaç gündür yavrum büyük bi derdi varmış gibi inşallah tamamen unutur

X