2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Sabahlari kalinca genelde daha iyiydim, sonraya dogru telefon,tv vs kullaninca artiyordu.
Birden oedata cikti evet. Ilk sadece sol gozumle oyle goruyodum, simdi ikisiyle normal bakinca cift oluyor. Kaşlarimi sinirlenirmiscesine çatarsam mesela cift gorme kayboluyor normale donuyor.
Gozluk takinca gozluksuz halime gore cok daha iyi.
Gecen onuda fark ettim bazen yatarke bakinca daha cok oluyor . Basimi yan pozisyonda tutarsam mesela.
Genel olarak uzaga bakinca oyleyim.

Misal tv de yazilari, fayans arasi derzleri, nebileyim iki cekmece arasi cizgi olur ya onlari oyle ince seyleri cift goruyorum , mesela doktordayken bilgisayar vardi orda uzaktan bakiyorum bilgisayarin kenarinda hafif bir cikinti daha oluyor golgesi gibi ama cok hafif.

Oyle iste biraz karisik yazdim kusura bakma. Kisaca ilk baslarda bukadar degildi sadece tek gozdeydi simdi sanki artti ve iki gozde oldu.
Onuda son gozlukleri takdigimda fark ettim ondan once sadece sol gozum cift goruyordu.

Acaba diyorum dogru gozlugumu tutturamiyorlar benmi tutruramiyorum

Anladım canım, bana öyle ardından çok kötü bir şey çıkmayacakmış gibi geliyor doktorlar neyden şüpheleniyor ki sen korkuyorsun böyle

Oldum canim
Ya lutfen kafana bu kadar takip kendini strese sokma kac tane doktora gittin bisey çıkmadı bak illaki cikardi bisey olsa 1 ay ne ki hemen geçer korkma cik disari hava al
Bide esinin dedigi gibi telefon televizyon gibi seylerden biraz uzak kal ise yarayacak mi ben bisey farkettim o gun telefonla cok oynadiysam yada tablet kollarim oyle bi agriyoki aksam uyuyamiyorum aglayacak kadar agriyo

Bugun aradilar cok sukur bu ayin 27 sinde bos yer varmis.
Baskasi iptal etti herhalde dun yok demislerdi.

Zaten baslica problem bu telefonlar vs ama dusunuyorum bazilaritum gun bilhisayarla calismak zorunda onlar ne yapiyor acaba
Radyasyon etkileyebilir canim birde sen cok ev isi yapiyosun ondanda olabilir mi acaba

Anladım canım, bana öyle ardından çok kötü bir şey çıkmayacakmış gibi geliyor doktorlar neyden şüpheleniyor ki sen korkuyorsun böyle

Insallah canim
Diplopi , birde baska bir beyinle alakali bir hastalik varmis onlarida nette ogrendim.
Ama onlar kagida diplopi falan yazdilar.
Kendileride emin degilki anlamadim vallahi anlamadim.
Cok sukur yukardada yazdim ayin sonuna bos yer ayrilmis . Siraya aldik denince dedim aylar sonra ararlar simdi ama cok sukur

Zaten baslica problem bu telefonlar vs ama dusunuyorum bazilaritum gun bilhisayarla calismak zorunda onlar ne yapiyor acaba
Radyasyon etkileyebilir canim birde sen cok ev isi yapiyosun ondanda olabilir mi acaba

Insallah canim
Diplopi , birde baska bir beyinle alakali bir hastalik varmis onlarida nette ogrendim.
Cok sukur yukardada yazdim ayin sonuna bos yer ayrilmis . Siraya aldik denince dedim aylar sonra ararlar simdi ama cok sukur
Evet canim ev isini cok yaptigim gun daha fazla ağrıyo kollarim mutfak ve antrenin yerini egilerek bezle siliyorum fayanslari acayip leke belli ediyo cunku o yuzden bez sıkmakta kolumu agritiyo olabilir hastaneye gidip kan değerlerime baktrcam bi cok yoruluyorm ya bi is yapmasamda vucudum hep yorgun bugun dusup bayilcak gbi oldum nerdeyse

Evet canim ev isini cok yaptigim gun daha fazla ağrıyo kollarim mutfak ve antrenin yerini egilerek bezle siliyorum fayanslari acayip leke belli ediyo cunku o yuzden bez sıkmakta kolumu agritiyo olabilir hastaneye gidip kan değerlerime baktrcam bi cok yoruluyorm ya bi is yapmasamda vucudum hep yorgun bugun dusup bayilcak gbi oldum nerdeyse

Yat canim yat dinlen gercekten.
Dun islerimi toparlayip ayaz uyuyunca bende yattim, muzik dinledim falan acayip iyi geldi hergun bi yarim saati dinlenmeye ayirsak iyi olacak ama iste

Yat canim yat dinlen gercekten.
Dun islerimi toparlayip ayaz uyuyunca bende yattim, muzik dinledim falan acayip iyi geldi hergun bi yarim saati dinlenmeye ayirsak iyi olacak ama iste
Bugun yatyrm ardayla uyumam lazm ama uyumayinca dinlenemiyorum ki oyle arda uyuyunca hemen uykumda gelmiyo ben uyuyana kadar uyaniyo

Insallah canim

Haydi bakalım iyi olmuş hayırlısıyla bi gidin o dediğin doktora inşallah mühim bir şey yoktur canım Ayazı ne için götürecektin

Ya gercekten mi nasil dusunuyosn yaa
Annen felan yardimci oluyo mu sana yoksa tamamen sana mi ait bakimlari evin yemegi isi çocukların bakimlari

Çok seviyorum canım çocukları ya arada ben de fıttırıyorum ama mutlu anları daha çok

Ev işleri berbat halde canım 2 haftada bir anca bi süpürüp silebiliyorum çünkü uyurlarken yapamıyorum duyup uyanıyorlar uyanıkken de ikisi de korkuyor izin vermiyor ama ağlasalar da yapıyorum bugün yaptım mesela artık mecbur,, çamaşırı gece uyuduklarında halletiyorum onu duymuyorlar

Yemeği de öğlen aynı anda uyurlarsa yapıyorum ya da annem yapıyor getiriyor ya da dışardan yiyoruz nerdeyse her gün annem ya da babam muhakkak en az 1 saatliğine geliyorlar çocuklarla oynamak için o bana epey nefes aldırıyor

Ben ev dağınık ya da işler kaldı diye kafaya takmıyorum ev berbat halde genellikle :KK48: sabırlı ve olaylara pozitif bakan bi insanım canım instagramda ekleşseydik görürdün aslında her haftasonu ildışı yapıyoruz bir de epey idare ediyorum çocukları

Son düzenleme:
Haydi bakalım iyi olmuş hayırlısıyla bi gidin o dediğin doktora inşallah mühim bir şey yoktur canım Ayazı ne için götürecektin

Çok seviyorum canım çocukları ya arada ben de fıttırıyorum ama mutlu anları daha çok

Ev işleri berbat halde canım 2 haftada bir anca bi süpürüp silebiliyorum çünkü uyurlarken yapamıyorum duyup uyanıyorlar uyanıkken de ikisi de korkuyor izin vermiyor ama ağlasalar da yapıyorum bugün yaptım mesela artık mecbur,, çamaşırı gece uyuduklarında halletiyorum onu duymuyorlar

Yemeği de öğlen aynı anda uyurlarsa yapıyorum ya da annem yapıyor getiriyor ya da dışardan yiyoruz nerdeyse her gün annem ya da babam muhakkak en az 1 saatliğine geliyorlar çocuklarla oynamak için o bana epey nefes aldırıyor

Ben ev dağınık ya da işler kaldı diye kafaya takmıyorum ev berbat halde genellikle :KK48: sabırlı ve olaylara pozitif bakan bi insanım canım instagramda ekleşseydik görürdün aslında her haftasonu ildışı yapıyoruz bir de epey idare ediyorum çocukları
Canim iste şöyle bisey var ki senin esin bunlari problem etmiyo benim esim eve gelmeden once misafir gelcek gbi ev topluyorum yerde bi kirinti felan varsa onlari topluyorm ortalikta daginikla ilgili hic bisey kalmiyo benim esim takıntılı bi insan yapmasam inan bi suru laf eder basimi agritir haftada bi disarida yemek yiyoruz onun disinda her gun yemek yapıyorum genelde 3 cesit yemek yapıyorum mesela dun karniyarik pilav tavuk ve fasulye vardi bugun patatesli tavuk pilav corba salata boyleyken 2. 3. Cocuk istemiyorum esimde istemiyo zaten problemlerimiz var esim sinirli bi insan bugun iste sinirlenmiş biseylere surat 5 karis bana bagryo çocuğa bagiriyo gicik oluyorm yansıtma bize diyorum gelme eve sakinlesene kadar yok

Canim iste şöyle bisey var ki senin esin bunlari problem etmiyo benim esim eve gelmeden once misafir gelcek gbi ev topluyorum yerde bi kirinti felan varsa onlari topluyorm ortalikta daginikla ilgili hic bisey kalmiyo benim esim takıntılı bi insan yapmasam inan bi suru laf eder basimi agritir haftada bi disarida yemek yiyoruz onun disinda her gun yemek yapıyorum genelde 3 cesit yemek yapıyorum mesela dun karniyarik pilav tavuk ve fasulye vardi bugun patatesli tavuk pilav corba salata boyleyken 2. 3. Cocuk istemiyorum esimde istemiyo zaten problemlerimiz var esim sinirli bi insan bugun iste sinirlenmiş biseylere surat 5 karis bana bagryo çocuğa bagiriyo gicik oluyorm yansıtma bize diyorum gelme eve sakinlesene kadar yok

Aman boşver o zaman canım ya benim aksine evi tertemiz bulur ise eşim çocukları imal edip evi temizledin di mi diye sorar ya da tek çeşit yemek değil iki üç yaparsam annen getirseydi neden çocukları ihmal ettin der aşırı takıntılı çocuklarla 24 saat ilgilenmemi istiyor

Aman boşver o zaman canım ya benim aksine evi tertemiz bulur ise eşim çocukları imal edip evi temizledin di mi diye sorar ya da tek çeşit yemek değil iki üç yaparsam annen getirseydi neden çocukları ihmal ettin der aşırı takıntılı çocuklarla 24 saat ilgilenmemi istiyor
Yok canim nerde bende ardayi ihmal ediyo.muyum bilmiyorm her gun evde oyunlar oynamiyorm ama her gun 1 bucuk saat parka cikariyorm bilmiyorm belkide ihmal ediyormdur

2016 Haziran annelerinden emziren bi biz kaldık herhalde canım nerdeyse herkes kesti zor oldu ama yaptılar önce gündüz uykularına geçerken sonra gece uykularına geçerken kestiler 2-3 hafta sürüyor şimdi wc eğitimine geçtiler ben de öyle bakıyorum sadece ne sütten kesme ne wc Eğitimi imkansız şu an benim durumumda Ben komşum gibi olacağım sanırım çocukları benim gibi onun da o biri 2 diğeri 3.5 Yaşında iken aynı anda sütten kesmiş wc Eğitimi vermiş

Glnu vardı ya canım rumuz değişti şimdi artık wjatsappta olunca buraya yazmıyorlar biz onunla aynı doktora gidiyorduk aynı iğneyi oluyorduk aynı hastanede Doğum yaptık hatırlıyor musun

Aynen valla bi biz kaldık tuvalet eğitimi de erken bence ben sonbahara düşünüuorum onu inşallah..
___
Evet hatırladım canım..kafa dengi biriydi güzel olmuş:KK66:

Amin canim
Tabi sinir krizi gecirdigim zamanlar cok oldu gecen hafta odasinin halisinin ustune yapip ayağıyla basmış balkonda altina yapip eline surmus onu da duvara dun koltuğun ustune yaptı gozumun onunde cis olsa neysede kaka :kusmuk:
Ayy yapmaa:/ sonbahara kaldı bizim Allah izin verirse ..şuan hazır hissetmiyorum:)

PembeLokum PembeLokum seker000 seker000
Bugun test almak icin ciktim belim acayip agriyodu almadan döndüm cok sukur adet oldum kizlar hic zamani degildi gercekten
Hayırlısı olsun canım Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin inşallah

Insallah canim
Aramalarına sevindim canım içini ferah tut inşallah kötü bişey yoktur

Yok canim nerde bende ardayi ihmal ediyo.muyum bilmiyorm her gun evde oyunlar oynamiyorm ama her gun 1 bucuk saat parka cikariyorm bilmiyorm belkide ihmal ediyormdur

Bu ihmal etmek değil ki canım biz eşim sağolsun kölesi olduk çocukların oysaki çocuklar bilmeli anne babaların da işleri olur meşguliyetleri olur anneler ev işi yapar filan ben de sürekli oynayamıyorum enerji kalmıyor oturup onları izliyorum genelde zaten ya ağlıyorlar ya didişiyorlar ya da tehlikeli bir şey yapıyorlar engel olmam gereken :)

Aynen valla bi biz kaldık tuvalet eğitimi de erken bence ben sonbahara düşünüuorum onu inşallah..
___

Ayy yapmaa:/ sonbahara kaldı bizim Allah izin verirse ..şuan hazır hissetmiyorum:)

Evet canım güzel oldu birbirimize mesafemiz 1.5 saat yakınız yani:) yakında da Kayseri’de bir kaç arkadaş var yine ordan, Kayseri’ye gitmeyi düşünüyoruz ailemle o sırada onlarla da görüşmeyi düşünüyorum birisi m_rv_ m_rv_ hatırlarsın belki bir de Elieshaylz Elieshaylz

___

Valla bende hic hazir degildim psikolojik acidan ama seneye cok gec olcakti 3 bucuk yaşında kurtulduk cok sukur evdeki bez bitene kadar gece taktim bitince onuda biraktim insallah boyle devam eder

Bu ihmal etmek değil ki canım biz eşim sağolsun kölesi olduk çocukların oysaki çocuklar bilmeli anne babaların da işleri olur meşguliyetleri olur anneler ev işi yapar filan ben de sürekli oynayamıyorum enerji kalmıyor oturup onları izliyorum genelde zaten ya ağlıyorlar ya didişiyorlar ya da tehlikeli bir şey yapıyorlar engel olmam gereken :)

Evet canım güzel oldu birbirimize mesafemiz 1.5 saat yakınız yani:) yakında da Kayseri’de bir kaç arkadaş var yine ordan, Kayseri’ye gitmeyi düşünüyoruz ailemle o sırada onlarla da görüşmeyi düşünüyorum birisi m_rv_ m_rv_ hatırlarsın belki bir de Elieshaylz Elieshaylz
Bu ara ben cok zor .Is yapıyorum ardayi uyutunca genelde 1 saat icinre ev topla supur yemegi koy pissin yerleri sil uyaninca yemeğini yedir ustunu giydir ben hazrlanana.kadar yatak yorgan yerlere atılıyo hazrlan onlari topla cik evden gun boyle geciyo

Insallah canim
Ayaz 1 aydan fazladie gozleri kizarik canim, gunese alrerjisi var dedi iki goz dr.
Alerji doktoruna goturecektik, kan vs alip 20 cesit alerjiye bakiliyormus ama gunler denk gelmedi.
Bakalim.nasipse gidince bi gecicez bellimi olur alacagi tutar bizi insallah tabi

Bu arada masallah sana. Gercekten.
Ozellikle esinin ev islerini takmamasini takdir ettim.

Rabbim illa bi kolaylik veriyor diimi, 3.bebis hakkinda hayirlisi olsun. Esin ozellikle destekciyse bence zor ama guzel olur yani :)

I ilknurrr22 bence hergun supurge acip yer silme canim.
Al bi el supurgesi veya girgir onla oyle bi masa altlarini vs gecersin.
Gercekten olan sana oluyor.

Ihmal konusunu bende dusunuyorum. Ozellikle mutfaktan cikmak gercekten zor. Cocugun aklina bulasikci olarak yazildim herhalde.
Telafi etmeye calisiyorum ama biliyorum telafisi yok
Bazen cok guzel kendi kendine oynuyor ama bazen beni istiyor birlikte oynamak istiyor haliyle

Olsun ama iste bir sekilde idare ediliyor.
Artik laf eden varsa kendi utansin ne diyeyim.
Elimden geleni yapmaya calisiyorum, e benimde dinlenmeye ihtiyacim var. E ben yorgun veya gerginsem bu mutlaka cocuguma yansiyor o yuzden bosvermek lazim şu ev islerini biraz

seker000 seker000 insallah canim
Sen nasilsin

PembeLokum PembeLokum ya ne guzel gorusme imkaniniz varmis.
Bizde kasim annelerinden var anneannemlere yakin sayilir gitsem rahatca gorusebilirz ama nasip kismet.

Esmaylada bi gorusemedik gecen gittigimizde yine denk gelmedi

Insallah canim
Ayaz 1 aydan fazladie gozleri kizarik canim, gunese alrerjisi var dedi iki goz dr.
Alerji doktoruna goturecektik, kan vs alip 20 cesit alerjiye bakiliyormus ama gunler denk gelmedi.
Bakalim.nasipse gidince bi gecicez bellimi olur alacagi tutar bizi insallah tabi

Bu arada masallah sana. Gercekten.
Ozellikle esinin ev islerini takmamasini takdir ettim.

Rabbim illa bi kolaylik veriyor diimi, 3.bebis hakkinda hayirlisi olsun. Esin ozellikle destekciyse bence zor ama guzel olur yani :)

I ilknurrr22 bence hergun supurge acip yer silme canim.
Al bi el supurgesi veya girgir onla oyle bi masa altlarini vs gecersin.
Gercekten olan sana oluyor.

Ihmal konusunu bende dusunuyorum. Ozellikle mutfaktan cikmak gercekten zor. Cocugun aklina bulasikci olarak yazildim herhalde.
Telafi etmeye calisiyorum ama biliyorum telafisi yok
Bazen cok guzel kendi kendine oynuyor ama bazen beni istiyor birlikte oynamak istiyor haliyle

Olsun ama iste bir sekilde idare ediliyor.
Artik laf eden varsa kendi utansin ne diyeyim.
Elimden geleni yapmaya calisiyorum, e benimde dinlenmeye ihtiyacim var. E ben yorgun veya gerginsem bu mutlaka cocuguma yansiyor o yuzden bosvermek lazim şu ev islerini biraz

seker000 seker000 insallah canim
Sen nasilsin
Supurge beni en son yoran sey canim mutfak basli basina bi sorun sabah topluyorm oglen bi daha arda onu yicem bunu yicem diyip yemiyo bulasik cikiyo batiyo her yere dokuyo

Evet canım hatırlıyorum..çocuklar da yaşıt ne güzel olur elieshaylz hamile mi?

X