2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

tutkku I ilknurrr22 seker000

Her gün farklı geçiyor ama mesela size bugün nasıl geçti iki bebekle hayat nasıl oluyor anlatayım

-Gece uyanmalar hariç nihai uyanış oğlum 7de uyandı ve geri saat 10da uyudu
-Kızım geç uyumuştu o nedenle geç uyandı her ikisi de öğlen 12de uyandılar
-Sonra oğlum 15te kızım 16da uyudu (oğlan uyurken kızı uyutmak büyük şans oğlan uyanık ise onu oturma odasında bırakıyorum başına kamera koyuyorum onu izlerken kızı yatak odasında uyutuyorum oğlum çok ağlamasın diye ve kızım çabuk uyusun diye dua ede ede hatim indiriyorum resmen kızım uyanıkken de oğlumu uyutmak için beşiğinde sallıyorum kız sesini çıkarmasın diye emzirme rüşveti veriyorum ve tabi gene oğlan hemencecik uyusun kızım çıldırmasın bağırmasın diye dua ediyorum emmek istemezse tv açıyorum velhasıl kelam omları gündüz uykusuna yatırmak epey stresli)
-Her ikisi 18de uyandı ortak uyudukları 2 saatte çamaşır topladım ve ve elde bulaşık yıkadım yemek yapamadım. Ortak uyudukları nadirdir genelde sırayla uyuyorlar o nedenle WC’ye gitmek için bile eşimi bekliyorum eve gelsin diye.
-Nihai yatış oğlum 22.30 da kızım gece 1de uyudu gece uykusu çok sıkıntı olmuyor oğlumu eşim kızımı ben uyuttuğum için, gündüz uykusunda tek olduğum için stresli oluyor bugün nasıl olacak nasıl başaracağım diye

Bu arada bugün ikisine de banyo yaptırdım. Oğlumu gece beslenmesine alıştırmadık önceden her uyandığında eşim uyandırıyordu beni süt sağıyordum sonra eşim beni uyandırmayı bıraktı oğlumuzu sallayarak kucağında gezdirerek vs geri uyuttu bana iyi oldu kızım ise malum emerek uyuyor ve geceleri defalarca uyanıp emiyor o da öyle alıştı. Geceleri defalarca uyanıyorlar eşim oğlumu uyutuyor geri Kızımı da ben uyutuyorum. Biz ana kız beraber yatıyoruz onlar baba oğul beraber yatıyor

Şimdi saat 1i geçiyor işte evi mutfağı vs toplayıp yatacağım saat 2 olacak ve sabah geri 7-8 civarı kalkacağım
Böyle 2-3 gibi yatıp 7-8 gibi kalkıyorum genelde 5 saat kadar uyuyorum o da kesintisiz değil işte kızım defalarca kalktığı için

Kuzum biraz daha erken uyuşa bari 11de uyuşa bile en azından ben iki saat fazla uyuma şansı elde ederim

Ne diyeyim can’ları sağolsun

Son düzenleme:
Anladım canım..ayakta sallamaya alıştırmaman iyi olmuş dediğin gibi o da alışkanlık yapıcaktı..benimki de aynı anda hem emerek hem sallayarak hem de ninni söyleyerek uyuyor hepsi bir arada

Canım yeni gördüm çok üzüldüm başın sağolsun Allah rahmet eylesin inşallah

Bende en cok bu uyuma meselesini merak ediyodm smdi 2. Bi cocuk olsa ardayi uyuturken o napcak yada kucugu uyuturken ardayi nasl yalnız birakcam canim kizini memeden kessene sende arda suan araliksiz uyuyor aksam 11de yatiyo sabah 8 bucuk 9 9 bucuk en fazla kalkiyo

Anladım canım..ayakta sallamaya alıştırmaman iyi olmuş dediğin gibi o da alışkanlık yapıcaktı..benimki de aynı anda hem emerek hem sallayarak hem de ninni söyleyerek uyuyor hepsi bir arada
Arda emerken bende oyle yapiyodum bi taraftan kolumda salliyodm bi taraftan meme bi taraftan ninni smdi masal anlatiyorum baktım uykuya dalcak ninniye geciyorm

Yaa basin sağolsun canim
Ben babanneme asiri duskunum dedemede küçüklüğümden beri hep onlara bişey olsa naparim diye dusunup aglardm yas kac olursa olsun ölüm hep zor geliyo insana

Canım yeni gördüm çok üzüldüm başın sağolsun Allah rahmet eylesin inşallah

Sagolun kizlar
Gece baya koydu bana..evinin,babaannemjn kokusu hep burnuma geldi. dun pek anlamadim o karmasada ama..
Babamlara geldim bugun onuda aglarken gorunce vs..
Dedem vefat edeli 32 sene olmus. Kavuşmuslardir insallah. 32 sene yalnizlik zormustur

Lokumum zordur, demin hikayenide gordum aslinda zor ama cok guzel bir manzara gercekten.
Maşallah.
Biraz daha zorlugu olacak ama ikiside buyuyunce rahat edeceksin. Yaş araligi olmadigi icin ikiz gibi buyuyecekler insallah
Gulsimayi kreşe vermeyi dusunmezmisin ?
Simdi degilde hani biraz daha erken versen acaba daha rhaat olmazmi? Ama iste orda cok hastalaniyorlar onu goze almak zor

---
Yapiliyor canim cok sukur hersey usulune gore yapiliyor.

Kizlar esim supriz yapmis çikolata göndermiş bana bugün şok oldum hiç beklemiyodum ılk defa boyle bişey yapti çünkü
Eki Görüntüle 2111411

Cok sevindim canim, dusunmesi bile cok guzel

Bende pek belemiyodum almasini ama.cicek almis. Hala elime alamadim tabi :)
Kv delerdeydik,apar topar cikmak.zorunda kaldik, kaynimin arabasi yolda kalmis taş duşmuş.
Arabaya binince cicegi gordum ama bozuntuya vermedim. Gelince verecek artik herhalde nasipse

Saglik olsun cok klise ama sevene her gun 14 subat gercekten

Ben de onu soracaktım sana uykusu düzene girdi mi diye, iyi sevindim camım böyle devam eder inşallah

Kızımı sütten kesmeye korkuyorum sütüm kesilir de oğluma veremezsem diye canım çünkü sağarak süt gelmiyor ben önce emziriyorum biraz sonra süt sağıyorum anca öyle geliyor .. bir Memeyi emzirince diğeri uyarılıyor hemen aynı anda onu da makine ile sağıyorum işim zor anlayacağın mecburum canım :/

Sağarak uzun süre (1 yıl mesela) süt verebilmek için geceleri de kalkıp sağmak gerekiyormuş çocuk uyusa da ve 3 saatte bir sağım yapmak gerekiyormuş

Emzirmek gene büyük nimet

Tekrar başınız sağolsun canım 32 yıl dul mu kalmış ya çok kötü değil mi insan kocasının yüzünü sesini unutur :/ Rab kavuştursun cennetinde

Zor ama olsun istedim oldu ben Keyif alıyorum genelde gün içinde, kızımın geç yatması erken kalkması yıpratıyor sadece Bugun sabah 10da uyanıp gece 2de uyudu

Kreşe 3 yaşında başlatmayı düşünüyorum canım daha erken olursa ordan hastalık kaptıkça kardeşine de bulaştıracak oğlumun mümkün mertebe hasta olmaması lazım

Bu arada canım biberon ucu delmeyi biz de denedik öyle daha kolay içiyor ama bu sefer hızlı akış oluyor süt damağında bulunan yarıktan girip burnundan ve kulaklarından çıkıyor bu Çocuklar zaten o nedenle sürekli üst solunum yolu enfeksiyonu geçirip sağır oluyor o nedenle zorlansa da çok uzun sürse de gücü yetmese de az akış olması lazım

Bi tane cicek bile alsa cok mutlu olurdum dedigin gbi düşünmeleri yeter
Benim esim hic sevmez boyle seyleri 3 bucuk senedir evliyiz bu ilk yani

Cok şükür yemesi de uykusuda düzene girdi canim sen emzirceksin o zaman mecburen

Bi tane cicek bile alsa cok mutlu olurdum dedigin gbi düşünmeleri yeter
Benim esim hic sevmez boyle seyleri 3 bucuk senedir evliyiz bu ilk yani

Ben hep tek veya 3 gul getirsin isterim, ama oyle hic sarip sarmalamadan, tek boyle col begeniyorum.
Ama nedense cogunlukla coklu aliyor.

Birkeresinde yapistirmaz firin tavalarindan almisti Allahim nasil mutlu oldum, hala kullaniyorum. Bazen dusunuyorum.cicege para vereceklerine kullanilacak birsey alsalar daha mantikli.
Hatta hic birsey almasinlar, iyi guzel davransinlar yeteer artar bile..

Cok şükür yemesi de uykusuda düzene girdi canim sen emzirceksin o zaman mecburen

Oh ne güzel maşallah canım sen nasıl hissediyorsun peki iki yıl emzirdşkten sonra kendini kötü hissettin mi

Amin canim hepimizinkini arttirsin inşallah
Ben hic beklemiyodm yani imkansiz bişey benim icin boyle seyler esim gercekten hic sevmiyo

Allah tekrarını da nasip etsin o zaman :)

tutkku ben d çiçeğe verilen paraya acıyorum ama adamlar da ayda yılda bir alıyor alsınlar bari sonra laf edince bir daha almıyorlar kaşınmamak lazım :)

Aynen haklisin :)

Belki denemissindir ama ben genelde aac spreyi sıkıyorum ciceklere daha uzun sure dayaniyor

Aynen haklisin :)

Belki denemissindir ama ben genelde aac spreyi sıkıyorum ciceklere daha uzun sure dayaniyor

Yok canım bilmiyordum aklımda olsun
Ben gene 3te uyuyup 7de uyandım bir gün bayılıp kalacağım bir yerde

Kızım eskiden de geç uyurdu ama misal gece 2de yatıyorsa 12ye kadar uyurdu şimdi geç yatıp erken kalkıyor nasıl dayanıyor gündüz de uyumuyor bu aralar bir gelişme dönemi bir atak dönemi filan sanırım geçicidir umarım

Aynen cicege verileen paraya bende aciyorum dedigin gibi iyi davransinlar yeter bunlari alipta kotu olduktan sonra ne anlami var ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…