2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Kizlar sacinizda boya varmi?
Acayip ombre yaptirma hevesim var bu ara.
Daha hic boyatmadim ama biraz kendim icin birseyler yapmak istiyorum.
Ama bazilarinda komik duruyor ozellikle kaşlar farkli renkte kalinca .
Diplerini boyatmadan, sadce uçlara falan yaptirsammi diyorum
İnanmıyorum daha bugün düşündüm ben de..yani arada bir düşünüyorum da bugün ombre düşündüm hiç boyamadım ben de cesaretim yok güzel olmazsa diye

Kizlar sacinizda boya varmi?
Acayip ombre yaptirma hevesim var bu ara.
Daha hic boyatmadim ama biraz kendim icin birseyler yapmak istiyorum.
Ama bazilarinda komik duruyor ozellikle kaşlar farkli renkte kalinca .
Diplerini boyatmadan, sadce uçlara falan yaptirsammi diyorum
Bende cok istiyorm yaa hic boyatmadm sacimi ama sadece uclara istyirom senin gibi benim istedigim ombre modellerindede mutlaka sac tonumu actirmam gerekiyor onuda ben istemiyorum surekli dip boyasiyla ugrasamam

tutkku tutkku canim ayazi oglen uyutuyo musun
Arda artık aksam 11den once uyumuyo 9 bucukta giriyorm odaya cikamiyorm 1 saat uyumuyo sinir krizleri geciriyorm artk bi oturuyum kafami dinleyim uyuyunca diyorm ama nerde acaba oglen uykusunu kessem cok mu erken

İnanmıyorum daha bugün düşündüm ben de..yani arada bir düşünüyorum da bugün ombre düşündüm hiç boyamadım ben de cesaretim yok güzel olmazsa diye

Bende cok istiyorm yaa hic boyatmadm sacimi ama sadece uclara istyirom senin gibi benim istedigim ombre modellerindede mutlaka sac tonumu actirmam gerekiyor onuda ben istemiyorum surekli dip boyasiyla ugrasamam

Valla nasipse bi cesaret edip boyaticam. Iste dip boya istemiyorum sonra artik surekli boyatmak gerek.
Bazi sarilar cok kotu duruyor, boyle koyu sari falan oyle istemiyorum. Daha nazik bir sari ama ya tutturamazsa diye baya dusunuyorum.
Gidecegim yer pazar gunleri calisirsa yaptiririm bakalim.
Kac saat suruyor acaba yaptirmak

Canim bizimkide cok gec uyumaya basladi. Gec uyudugu icin sabah gec kalkiyor haliyle ogle uykusunu uyursa tee 5 gibi uyaniyor o da bem uyandiriyorum. E sonra yine gec uyuyor falan ayni donup duruyoruz.

Ama misal sabah 10dan gec kalkarsa ogle uykusuna yatirmiyorum.
Sonra aksam daha erken uyuyor.

Ayiptir soylemesi bu sabah 12 de uyanmisiz :KK53:
7-8 gibi uyanmistik tekrar uyumusuz saate baktim oo.. oda ust komsu supurgeyi acmis sesine uyandim yoksa daha uyuyacakmisiz galiba :)

Bence erken daha birakmalari icin. Ana okulunda bile uyutuyorlar. Hatta orda 12.30 gibi uyutuyorlar. Bizim oglen uykusu 2yi geciyor hep :/

Sende duzene sokmak.icin 1,2 gun ogle uykusuna yatirma aksam erken uyusun. Tabi bazen uyumuyorlar yine ekstra enerji geliyor :)

tutkku tutkku tanışma hikayemiz mi canım:) öyle ahım şahım bir hikayemiz yok en yakın arkadaşım biriyle sevgiliydi dershaneye gidiyorduk son dersi kır dedi sevgilim ve arkadaşları stüdyoda müzik yapıyor yanlarına gidelim dedi ben de kabul ettim (inektim o zamanlar dersten kaçmaya zor ikna etti beni) gittik biz eşim gitarıycıydı görür görmez aşık oldum numarasını istedim ve akşam msj attım hemen ama o bana çok sonradan aşık oldu ilk başta sadece tatlı bir kız olduğumu düşünüp konuşmuş benle :deli:

Tam yazmaya niyetleniyorum hep bir engel çıkıyor, bu aralar biraz yoruldum biraz pozitifliğimi kaybediyorum Rabbim bu derdi aratacak dert vermesin oğlumun süt içerken çok zorlanması biraz yıprattı beni normal bildiğiniz avent biberondan sağdığım sütü içmesi çok uzun sürüyor ee bir yandan cimcime kızım sürekli beni sıkıştırıyor süt sağma ve içirme Faslı bazen 3 saati buluyor .. 3 aylık ama ben 6 ay üstü biberon kullanıyorum gene de çok zorlanıyor.. süt sağmak çok uzun sürüyor ama mama vermek istemiyorum, sütüm bazen çok zor yetiyor bazen yetmiyor doymuyor ve uyuyamıyor (sağarak gelmiyor emerek geliyor ama sağma işi zor mama vermeye başlarsam sütüm daha da azalır) şu ameliyat bir an evvel olsa hayırlısıyla

Valla nasipse bi cesaret edip boyaticam. Iste dip boya istemiyorum sonra artik surekli boyatmak gerek.
Bazi sarilar cok kotu duruyor, boyle koyu sari falan oyle istemiyorum. Daha nazik bir sari ama ya tutturamazsa diye baya dusunuyorum.

Canim bizimkide cok gec uyumaya basladi. Gec uyudugu icin sabah gec kalkiyor haliyle ogle uykusunu uyursa tee 5 gibi uyaniyor o da bem uyandiriyorum. E sonra yine gec uyuyor falan ayni donup duruyoruz.

7-8 gibi uyanmistik tekrar uyumusuz saate baktim oo.. oda ust komsu supurgeyi acmis sesine uyandim yoksa daha uyuyacakmisiz galiba :)

Bence erken daha birakmalari icin. Ana okulunda bile uyutuyorlar. Hatta orda 12.30 gibi uyutuyorlar. Bizim oglen uykusu 2yi geciyor hep :/

Sende duzene sokmak.icin 1,2 gun ogle uykusuna yatirma aksam erken uyusun. Tabi bazen uyumuyorlar yine ekstra enerji geliyor :)
Arda en geç 9 bucukta kalkiyo memeyi biraktigimizdan beri genel olarak 9da kalkiyo yani ama oglen uykusu 2yi buluyo smdi yatrdm kalkinca yemegini yedircem artik oglen uyutmasam benim icin vakit gecmez diye dusunuyorum oglen en azindan 1 saat 1 bucuk saay rahat oturuyorm meme emerken daha rahatti yaa en azndan otrmak için emziriyodm smdi oyle bi sansim da yok

Tam yazmaya niyetleniyorum hep bir engel çıkıyor, bu aralar biraz yoruldum biraz pozitifliğimi kaybediyorum Rabbim bu derdi aratacak dert vermesin oğlumun süt içerken çok zorlanması biraz yıprattı beni normal bildiğiniz avent biberondan sağdığım sütü içmesi çok uzun sürüyor ee bir yandan cimcime kızım sürekli beni sıkıştırıyor süt sağma ve içirme Faslı bazen 3 saati buluyor .. 3 aylık ama ben 6 ay üstü biberon kullanıyorum gene de çok zorlanıyor.. süt sağmak çok uzun sürüyor ama mama vermek istemiyorum, sütüm bazen çok zor yetiyor bazen yetmiyor doymuyor ve uyuyamıyor (sağarak gelmiyor emerek geliyor ama sağma işi zor mama vermeye başlarsam sütüm daha da azalır) şu ameliyat bir an evvel olsa hayırlısıyla
Moralini yuksek tutmaya calis canim annen gelince 1 saat cik dolas kafan dagilsin gulsima emmiyo mu gunde bi kere mama verebilirsin bence sorun olmaz sutunu etkilemez aksam yatarken mesela kilo alimi iyiyse onuda vermene gerek yok ama kendini zorlamamak adina diyorm aksamlari bi kere versen gece guzel uyur sende dinlenirsin hem ameliyat ne zaman olacak

tutkku tutkku tanışma hikayemiz mi canım:) öyle ahım şahım bir hikayemiz yok en yakın arkadaşım biriyle sevgiliydi dershaneye gidiyorduk son dersi kır dedi sevgilim ve arkadaşları stüdyoda müzik yapıyor yanlarına gidelim dedi ben de kabul ettim (inektim o zamanlar dersten kaçmaya zor ikna etti beni) gittik biz eşim gitarıycıydı görür görmez aşık oldum numarasını istedim ve akşam msj attım hemen ama o bana çok sonradan aşık oldu ilk başta sadece tatlı bir kız olduğumu düşünüp konuşmuş benle :deli:

Aa az cok hatirliyorum ama unutmusum.
E o zaman iyiki kirmissin dersi :)
Bizde oyleydi arkadasimla esimin arkadasi sevgiliydi.. illa bir araci oluyor :) genclik gennnclik..

Canim ilknurun dedigi gibi 1 kere bari versen bence sorun olmaz. Hem sutun guzel guzel artar. Surekli emip,sagdikca dolmaya zaman yoktur.
Biberondan az mi geliyor acaba. Bizde en az yarim saati buluyordu biberondan bitirmesi, bazen daha fazla. Dogru ucu bulamayinca biraz kesmistik Allahim nasil rahatladim 5 dkda bitirmeye basladi sutu.
Belki deligi kucuktur bir bak daha buyuguyle dene istersen.
Mayistamiydi ameliyat. Gececek insallah :KK68:

Arda en geç 9 bucukta kalkiyo memeyi biraktigimizdan beri genel olarak 9da kalkiyo yani ama oglen uykusu 2yi buluyo smdi yatrdm kalkinca yemegini yedircem artik oglen uyutmasam benim icin vakit gecmez diye dusunuyorum oglen en azindan 1 saat 1 bucuk saay rahat oturuyorm meme emerken daha rahatti yaa en azndan otrmak için emziriyodm smdi oyle bi sansim da yok

Basta bende oyle diyodum nasil dayanirim aksama kadar diye ama yemegi vs beraber yapiyoruz,oyalanacak birseuler bulup,birazda disari ciktimmi aksam oluyor.
Alistim simdi uyusada uyumasada ayni.

Bizde simdi uyuduk daha. Annemlere gelmistik,yeni ortam olunca geç kaldi uykusu.

Canım ben de bunu sorucaktım sana memeyi bıraktıktan sonra uyku düzeninde değişiklik oldu mu diye..inan kesmekten en çok bu yüzden korkuyorum dediğin gibi en azından emzirirken oturuyorum bi de öğle uykusunu bıraksa gün bitmez bana..

Emerek uyuyordu demi daha önce şimdi nasıl uyutuyosun ayağında sallayarak mı

Bizde de durum aynı..sabah erken kalksa bile 3-4ten önce uyumaz bu defa da gece zor uyutuyorum bikaç kez gündüz uyutmıyyım dedim Allahımm neler yaptı anlatamam..

Haklısın canım ama pozitifliğini kaybetme ilknurun dediği gibi yarım saat te olsa annene bırak çocukları çık bi hava al.. Allah beterinden korusun inşallah sorunsuzca ameliyat olur herşey yoluna girer sağlığına kavuşur oğluşun..Rabbim yardımcın olsun

Aa az cok hatirliyorum ama unutmusum.
E o zaman iyiki kirmissin dersi :)
Bizde oyleydi arkadasimla esimin arkadasi sevgiliydi.. illa bir araci oluyor :) genclik gennnclik..

Canim ilknurun dedigi gibi 1 kere bari versen bence sorun olmaz. Hem sutun guzel guzel artar. Surekli emip,sagdikca dolmaya zaman yoktur.
Biberondan az mi geliyor acaba. Bizde en az yarim saati buluyordu biberondan bitirmesi, bazen daha fazla. Dogru ucu bulamayinca biraz kesmistik Allahim nasil rahatladim 5 dkda bitirmeye basladi sutu.
Belki deligi kucuktur bir bak daha buyuguyle dene istersen.
Mayistamiydi ameliyat. Gececek insallah :KK68:

Basta bende oyle diyodum nasil dayanirim aksama kadar diye ama yemegi vs beraber yapiyoruz,oyalanacak birseuler bulup,birazda disari ciktimmi aksam oluyor.
Alistim simdi uyusada uyumasada ayni.

Bizde simdi uyuduk daha. Annemlere gelmistik,yeni ortam olunca geç kaldi uykusu.
Oglen uyutmuyo msn canim smdi sen oglen uyutmasam aksama kadar dayanablr mi bide o var bu seferde aksama dogru uyuyakalrsa isimiz daha zor

Canım ben de bunu sorucaktım sana memeyi bıraktıktan sonra uyku düzeninde değişiklik oldu mu diye..inan kesmekten en çok bu yüzden korkuyorum dediğin gibi en azından emzirirken oturuyorum bi de öğle uykusunu bıraksa gün bitmez bana..

Emerek uyuyordu demi daha önce şimdi nasıl uyutuyosun ayağında sallayarak mı
Ay canim mesajını okudum cevap yazdim saniyorm ama yazmamisim ardaya masal anlatarak uyutuyorum artik büyüdü 2 yasinda ne kadar sure ayagimda sallayabilirim diye düşündüm cunku bide o aliskanliktan vazgeçirmek icin ugrascaktim kucagima yatiriyorm emzirme pozisyonunda sacimla kolyemle oynuyo o sirada masal anlatıyorum sonra ninniye geciyorm uyuyo 10 15 dkda ama aksam uyumasi uzun sürüyo tabi uyku düzeni de soyle diyim 11de yatiyo sabah 9a kadar araliksiz uyuyo hic kalkmiyo bazen bi kere kalkiyo ondada kucagima aliyorm 2 dk hemen geciyo uykuya gece beslenmesi yok yani ben aliskanliktan heralde gece 2 3 kez kalkiyorm araliksiz uyuyamiyorm bi :KK70:

Kizlar babaannem vefat etti..
Ne desem bilemiyorum hic kendimde degilim.
Koye gittim, geldim.. yalniz kaldim biraz buraya bakaym dedim

Rabbim geride kalanlara sabir, saglik versin insallah ama yaş kaç olursa olsun baya zor oluyormus.

Bir yandan kurtuldu,yillardir yalnizdi, beyin kanamasi vs derken ..

Cocuklugum o evde gecti, simdi ordan cenaze cikmasi cok zor geldi :KK43:

Rabbim geride kalanlara sabir, saglik versin insallah ama yaş kaç olursa olsun baya zor oluyormus.

Ah canım başın sağolsun Allah rahmet eylesin yerini cennet etsin :KK43: Benim de 2 ay önce dedem vefat etti ya cenaZesine bile gidemedim yaş kaç olursa olsun ölüm insanın zoruna gidiyor

tutkku tutkku I ilknurrr22 seker000 seker000 canlar tek tek alıntı yapamadım teşekkür ederşm pzar akşamı eşimle dışarı çıktık çocukları bırakıp öyle iyi geldi ki 3 saat durduk dönüşte bir süt doldum maşallah buzluğa attım hemen bundan sonra her pzar çocukları 1-2 saat bırakıp çıkalım diyoruz iyi geldi bana

Gülsima uyku konusunda zaten hiç iyi değildi Hale’n daha öyle gece uyumak bilmedi gündüz de haliyle çok geç kalktı Bugun gündüz uyutmayı düşünmüyorum ben de oğlum sabahlar 7-8 de kalkıyor kızım da o civarlarda kalksın diye uğraşacağım kreş gibi olmak lazım aynı anda uyumaları uyanmaları aynı anda yemeleri içmeleri lazım o nedenle 9-10 gibi yatması lazım haliyle

Ah canım başın sağolsun Allah rahmet eylesin yerini cennet etsin :KK43: Benim de 2 ay önce dedem vefat etti ya cenaZesine bile gidemedim yaş kaç olursa olsun ölüm insanın zoruna gidiyor

Amin canim
A oylemi soylemismiydin pek hatirlamiyorum aklim basimda degil. Seninde basin sag olsun
Gidemeyince daha kotu, icinde kaliyor insanin. Kuzenlerim bazilsri yurt disinda,gelemedikleri icin baya uzgunler. Uzgun daha dogrusu birinin adina komusayim sadece,digerleriyle konusmadim

Ne guzel canim, gezin oyle arada. Hem sana moral olur,hem cocuklara bakmak icin daha fazla enerjin olur
Mustafa Kemal gunduzleri sIk uyumuyorsa bencede az cok ikisinin uykusunu birlestirirsen daha iyi olur. Yoka illa biri digerini uyandiriyordur diimi

Yaa basin sağolsun canim
Ben babanneme asiri duskunum dedemede küçüklüğümden beri hep onlara bişey olsa naparim diye dusunup aglardm yas kac olursa olsun ölüm hep zor geliyo insana

Amin canim
A oylemi soylemismiydin pek hatirlamiyorum aklim basimda degil. Seninde basin sag olsun
Gidemeyince daha kotu, icinde kaliyor insanin. Kuzenlerim bazilsri yurt disinda,gelemedikleri icin baya uzgunler. Uzgun daha dogrusu birinin adina komusayim sadece,digerleriyle konusmadim

Ne guzel canim, gezin oyle arada. Hem sana moral olur,hem cocuklara bakmak icin daha fazla enerjin olur
Mustafa Kemal gunduzleri sIk uyumuyorsa bencede az cok ikisinin uykusunu birlestirirsen daha iyi olur. Yoka illa biri digerini uyandiriyordur diimi

Orada İslami usüllere göre defin işlemi yapabiliyor musunuz canım ?

Bazen aynı anda uyuyorlar o kadar süper oluyor ki ev işi yapıyorum onun dışında biri uyuyor diğeri uyanık olayı da iyi oluyor tek vakit geçirmiş oluyorum bu sefer de ikisiyle ayrı ayrı

Birbirlerini uyandırmıyorlar Pek ayrı ve uzak odalarda yatırıyorum kamera ile izliyorum birimden birini uyutmam zor oluyor işte biri uyanıkken diğerini nasıl uyuturum her gün ayrı bir aksiyon ayrı bir stres ayrı bir taktik yöntem her günüm ayrı eğlenceli

X