2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Çocuklar da tuhaf tuhaf kişilere takıp böyle onları çık seviyorlar ya deli oluyorum

I ilknurrr22 hi iste soracaktim elinnde telefonlami meskuldu diye ama sormadim.
Tam kaninin kaynadigi donemlerde.. cevreye hic aldiris etmeyip,elindeki telefona odaklanan bir sekilde geciyor bu yaslar artik

PembeLokum bende instagramda bakiyorum buyutmedi profil fotolarini diyorum herhalde telefon modeliyle alakali

Ya dusunuyorumda bizde mi boyleydik diye resmen bagimlisi olmus bisey soyluyosn duymuyo bile kp o kadar sinirleniyoki dukkani ona bırakıp gidiyo bazen musteri geliyoms geliyoms gidiyoms gormuyoms bile geldigini kp en sonunda monitoru almis firlatms yere kvde cok simartiyo sanki bebek gbi durmadan arkasinda yemek yemicem diyo mesela 100 kere bagiriyo yemiyo iste daha ne uzatysn nerden nereye getrdm konuyu bende

Iyi yapmis kp. Cok sinir oluyorum boyle seylere. Resmen dunyadan kopuyorlar.
Bizim zamanimizda bu kadar degildi ki. Cokta zaman gecmedi aslinda son 7,8 yil icinde coook sey degisti sanki.
Gecende konusuyoruz esimle o yillarda sokaklar genc kayniyordu,herkes disariya cikiyordu, o kadar telefon bagimlisi degildi herkes.
Simdi sokakta resmen genc yok denecek kadar az. Kahveye otursan herkes sohbet etmek yerine telefona sarip,kendini bile unutuyor.
Elimizde kucucuk seyin esiri olduk resmen.
Bazen bemde cok abartiyorum, tum gun vakit buldukca elimde telefon.

Ah ne guzeldi eskiden gercekten ya , ozellikle kuzenlerin veya arkadaslarin bir araya gelip bol bol eglenip,soba basinda sohbet ettigi gunler. O gunler aklima geldi simdi :)

Aynen ya bende cok ozluyorm o zamanlari kuzenler degilde benim cocukluk arkadasim var onla her gunumuz beraberdi bi gun o kalirdi bizde bi gun ben

Ah ya eskiden akrabalar ya da arkadaşlar toplayıp saatlerce sohbet muhabbet kahkahalar havada uçuşurdu şimdi bir araya gelinince sürekli foto çekinip instagramda hikaye atıyoruz düğünlerde bile göbek atarken millet hikaye atıyor yaw iyi iki benim düğünümde yoktu instagramda hikaye

O değil de, bizim çocukların nesli nasıl olacak bakalım

Kizlar ya demin parka ciktik, kuzenimin cocugu kosarak geldi elinde seker vardi. Bizimki.baya bakti biraz tadina bakmasina izin verdim. Sonra baktim ki cocuk su cicegi cok belli degildi fazla yok yuzunde o yuzden ilk dikkatimi cekmedi.
Sadece dilini degdirsi oyle yalayamadi aslinda ama nasil panikledim su an.
Evet kucukken gecirmesi iyi ama of.
Ne cahilim ne aptalim.
Anneside geciriyor o ortamdan uzaklasmak icin bahane uydurup gittim .

Aynen ya bende cok ozluyorm o zamanlari kuzenler degilde benim cocukluk arkadasim var onla her gunumuz beraberdi bi gun o kalirdi bizde bi gun ben

Hala gorusuyormusunuz.
Cok baskadir cocukluk arkdasi.
Biz o zamanlar koyde yasiyoduk 2 kizdik oda akrabamdi surekli birlikteydik, oyun oynamaya gelmeyince nasil agliyodum :)
Ozellikle ortaokul, lise yillari ise bambaskaydi hey gidi hey :)

Hakkaten zaman cok degisti ya.
Dedigin gibi her ani paylasiyoruz.
Ama kendi adima soyliym bazilari misal sirf gosteris icin yapiyor bunu. Ben ise nebileyim bisiler paylastikca moral buluyorum, kafam dagiliyor, takintilarimi unutuyorum falan

Kim kazandi sahi O seste, izleyemedim.gerci bu sezonu dogru duzgun izlemedim zaten ama

Telefonla konusuyoruz surekli evi uzak annemglin orda otururken oraya gidiyodm once sonra anneme geciyodm smdide o gelirse geliyo yazin gelmisti en son bi arkadasim daha var o firsat buldukca geliyo ama

Kızlar ya ben de geçen gün aynı şeyleri düşünüyodum baktım burda da konusu geçmiş.. gerçekten çok güzeldi eskiden..

bizim de sitenin bahçesi vardı yaz boyu bazen gece bile hep dışardaydık.. küçükken oynardık biraz büyüyünce iner otururduk öyle.. telefon yoktu herşey çok güzeldi sohbet muhabbet çok eğlenirdik..

hatta eşim o zamanlar sırf beni görmek için gelip geçerdi ordan öyle bakışırdık sadece:)

evlenemeden 5 yıl önce 20 dk uzaklıktaki başka biyere taşındık o kadar üzüldüm ki boşluğa düştüm sanki..gerçekten zaman çok değişti

Yaa üzme kendini inşallah bulaşmaz ben 13 yaşındayken geçirdim hâlâ unutamıyorum..

kardeşimden bulaşmıştım şimdi güleceksiniz ama bile bile bulaştırdım kendime resmen.. gidip gidip öpüp sarılırdım sırf bulaşsın okula giymiyyim diye psikopatmıydım neydim tabii bulaştıktan sonra bin pişman oldum iş işten geçti

dilden sanmıyorum bulaşacağını canım üzme kendini

Haha ciddimisin :)
Olsun ama gecirmissin en azindan.
Bizde bende esimde gecirmedik bakalim hayirlisi artik.ne diyeyim.
Olacagi varsa oluyor. Bir tanidigim su cicekli cocugun yanina yatirirmis sirf bulassin diye yok bulasmamis.
Ilk baya panik yaptim, ordan uzaklasmak icinki cabami gormeniz lazimdi
Simdi daha iyiyim, genelde kucukken gecirinde daha hafif oluyor deniyor ama bakalim.
Dilinin ucuyla degdirdi sadece aslinda ama .

Ne guzelmistir , aksam gece oturmalari cok.daha guzel oluyor
hele dedigin gibi sevgililik doneminde fazla telefon kullanmayip goz goze gelmeler daha bi guzeldi.
Bizde 2 arkadastik,sevgililerimizde/esim/ arkadasti. kasabanin icinde arkadasimla biz nerrye, onlar pesimizden geliyordu. Yolumuza cicek falan birakiyolardi. Gelip veremiyolardi bir tanidik gorur diye.
Cagrilasma vardi birde. Arkadasiminki surekli cagri atardi,bende kizardim esime sen neden atmiyorsun diye
Msn vardi , bir ara telefonlara kanka msn miydi oyle birsey indiriliyordu . Ilk whatssap diyelim , ne sevinmistik bedava yazisiyoruz diye

Aklima gelince nasil.huzur doluyor icim anlatamam.
Orta okuldan kasetlerimiz var birde, video cekmisik hep simdi ne guzel hatira olarak kaldi.

Simdiki.sevgililer bir araya gelince foto cekip, telefondan baslarini kaldirabiliyolarmi.acaba cok merak ettim. :)

Annemgil de ben evlendikten sonra tasindilar bu evlerien hic isinamiyorm hem benm büyüdüğüm mahallee degl benm evime yakın ama eski evlerinde oturmalarini tercih ederdm

tutkku canim insallah bulasmaz bulasirsada cok sorun etme zaten bunu yasicaksiniz illa ki
seker000
Ay bende kuzenimden bulastirmistim kendime okula gitmemek icin annem yaklasma diyodu o yokken bilerek yaklasiyodm sariliyodm bulasti tabi okula gitmedm ama senin gibi bin pisman oldum nasl kasiniyodu

Aynen nereye kadar kacabiliriz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…