2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Bünyemle alakalıymış canım vücudum besleyeniyle çocuğu Ne yersen ye farketmez dedi doktor

Maşallah tosun:) Gülsima 3.220 çıkıp 2.780 doğunca benim pek umudum yok açıkçası ben minyonum bebeklerim de minyon oluyor

Sağol canım benim geçti üzülmem Bugünün telaşıyla :) foto Çek'imini de atlattık şükür

Nasıl zor oldu anlatamam kız 1 dk durmuyor yerinde 1 dk dursun diye neler neler yaptık ben Zaten bir yandan ölüp bitiyorum sonlara doğru bayılmak üzereydim ama değdi güzel oldu inşallah
Aman canim sağlıklı olsun boşver zaten sonradan aliyolar kilo takma kafana

Koltuklar,halilar bej rengi canim, morla hic hic uyusmayacak yani :KK14:

PembeLokum PembeLokum yani vardir ama burdaki hastanede yapan yok, zaten bi odada 2,3 anne kaliyor. Ozel oda tutan vardir illa ama hic orali oln cevrem yok acikcasi :KK48:

Insallah haftaya pazar 4 kisilik bir aile olacaksiniz canim :nazar:
Hava guzelse birlikte vakit gecirseydiniz, Gulsima azcik hir sure ikinci plana atilacak cunki sonra :)
O alt komsumun iste yeni dogum yapti demistim ya ilk oglu 2 yasini gecti ama simdi anneanne dede gezdiriyor hep haliyle, tek guzel yani anne ilk cocukla disari hemen cikabiliyor, oda ilgi istiyor annesi cikartiyor bazen disari.

Ilk cocukta 40 gun disari fazla cikamama sacmaligi var burda ,cikana bir bska gozle bakiyolar o kadar sacma bir dusunce ki aklima geldikce sinir oluyorum :KK14:
Resmen uzun sure disari cikmayip, sonra cikinca ayaklarimi bosa atiyor yuruyemiyor gibi olmustu aglamistim simdi aklima geldi.
Lohusa anneyi zorlayan ne varsa hepsini yaptiriyor bu "cok bilmis teyzeler" ..
Canım zaten insan o düğün telaşıyla bazı kararları nasıl verdiğine şaşırıyor..mesela men mat mıbilya hiç sevmezdim gittim yatak odası mobilyamı mat aldım parlak varken.. hep leke oluyor cif vs. koymadan çıkmıyor ama parlak çok güzel ıslak bezle sil pırıl pırıl insan düşünemiyor bazen işte. .

Ben tam hatırlamıyorum canım doktorun sorunlu filan mı çıkmıştı 1 dikişin olmuş olması iyi aslında son zamanlarda duyduğum normal doğumlar hep 10 küsur dikiş ..

Koltuklar,halilar bej rengi canim, morla hic hic uyusmayacak yani :KK14:

PembeLokum PembeLokum yani vardir ama burdaki hastanede yapan yok, zaten bi odada 2,3 anne kaliyor. Ozel oda tutan vardir illa ama hic orali oln cevrem yok acikcasi :KK48:

Insallah haftaya pazar 4 kisilik bir aile olacaksiniz canim :nazar:
Hava guzelse birlikte vakit gecirseydiniz, Gulsima azcik hir sure ikinci plana atilacak cunki sonra :)
O alt komsumun iste yeni dogum yapti demistim ya ilk oglu 2 yasini gecti ama simdi anneanne dede gezdiriyor hep haliyle, tek guzel yani anne ilk cocukla disari hemen cikabiliyor, oda ilgi istiyor annesi cikartiyor bazen disari.

Ilk cocukta 40 gun disari fazla cikamama sacmaligi var burda ,cikana bir bska gozle bakiyolar o kadar sacma bir dusunce ki aklima geldikce sinir oluyorum :KK14:
Resmen uzun sure disari cikmayip, sonra cikinca ayaklarimi bosa atiyor yuruyemiyor gibi olmustu aglamistim simdi aklima geldi.
Lohusa anneyi zorlayan ne varsa hepsini yaptiriyor bu "cok bilmis teyzeler" ..
Anladm canim o zaman smdilik kalsn yada uyacak biseyler yapablrsn

Doğru diyosun morla bej pek uymaz sanırım bem morla beyaz uyumunu seviyorum benim oturma odamın koltukları mor tv ünitesi beyaz..aynı rengi seviyomuşuz:)

Neyse ki burda 40 gün çıkılmaz diye bir adet yok.. hem zaten doktor 1 hafta sonra kontrole çağırıyor kontrole de mi gitmedin canım hiç?

PembeLokum PembeLokum hadi hayırlısıyla az kaldı canım .. tanıdığım herkes 2. sezaryenin daha kolay olduğunu söylüyor inşallah gerçekten öyle olur senin de..Selametle inşallah..

I ilknurrr22 canım sen nasılsın arda çok ağlıyor mu hâlâ?
İyiyim canim aglamaz mi hemde nasl valla zor tutuyorm kendimi bide sacim acik olsun topla diye bi agliyo gorsen bisey oldu dersin herseye karisiyo masada otryrz beni oddan oraya kaldiriyo ben otrcam diye cekilmez bi hal aldi anlicagin

İyiyim canim aglamaz mi hemde nasl valla zor tutuyorm kendimi bide sacim acik olsun topla diye bi agliyo gorsen bisey oldu dersin herseye karisiyo masada otryrz beni oddan oraya kaldiriyo ben otrcam diye cekilmez bi hal aldi anlicagin
Dönem dönem bunlar da canım benimki de bu ara herşeyi kapatma derdinde..buzdolabından bişey çıkarıcam kapaaat diye çığlık atıyo bulaşık mak.dizince boşaltınca yine aynı illa kapat diyo geçen cam silicem pencereyi kapat diye tutturdu camı silene kadar ağladı..en son bugün ben klozette otururken klozet kapağını sırtıma kapatmaya çalışıyo düşün:KK70:sinirden gülüyorum artık yemin ederim yaa:işsiz:

Dönem dönem bunlar da canım benimki de bu ara herşeyi kapatma derdinde..buzdolabından bişey çıkarıcam kapaaat diye çığlık atıyo bulaşık mak.dizince boşaltınca yine aynı illa kapat diyo geçen cam silicem pencereyi kapat diye tutturdu camı silene kadar ağladı..en son bugün ben klozette otururken klozet kapağını sırtıma kapatmaya çalışıyo düşün:KK70:sinirden gülüyorum artık yemin ederim yaa:işsiz:

Haha aynilar ya, acik birsey gormesin hemen gidip kapatiyor.
Uykudan uyanmis gecen,kapi araligindan dolabi acik gormus koridorda aa acik,kapat diyo.
Hic usenmez gidip herseyi kapatir, ister evde ister disarda olalim. Cok garipler :KK48:

ya aynen ama benim yatak odam parlak aslinda memnunum ama sanki yine lekeli kaliyor ya ama tabi mata benzemiyor.
Iyi bari yatak oda tercihimi iyi yapmisim . Aynen dugun telasiyla cok kafa karisiyor birde her yil yeni modeller ciktikca 3 yilda ne cok sey degismis.simdiki evlere bakinca

Canim doktorum oglen baska yerde calistigi icin isine gidebilmek icin benim dogumumu uzatti yani biz oyle anladik.Nasil diyeyim ben mesela sormustum kalkip yurusem vs acilmam daha hizli olmazmi diye aa yok yat dinlen,acele etme demisti.
Isine gitti,aksam geldi nooldu suni sanci istiyodun nasilmis diye dalga gecti .
Dikisim 1 tane ama iyilesmesi inan 1 yili buldu. Uzerinden aylar gecmesine ragmen agri hissediyordum. Belki bunyeyle alakali,belki dikisle orasini bilemem ama nebileyim ya genel olarak zor gecti benim icin dogum sonrasi. Rabbim beterinden korusun ne diyeyim
Keske isini sevenler calissa sadece, bazilari sadece para icin calisiyor ve isini hic ama hic iyi yapmiyor. Insanin morale en cok ihtiyac duydugu anda insani yerden yere vurabiliyolar

PembeLokum PembeLokum daha neler :)
Cidden ne sacmaliklar , nasihat vermeye geliyor herkes..

Ya ben napmistim sacmaliklara kanip emzigini bala batiriyodum aglamasin diye daha 1 aylikmiydi yavrucum susuz ne olmustur kim bilir ah ah.
Acemiligin dibine vurmusum ne diye kandiysam soylenenlere.
Zaten sonrasinda buyukleri dinlemeden internetten baka baka buyuttum sayilir ve cok sukur bir hata yaptigimi dusunmuyorum.
Her zaman dogru yolu gostermiyolar malesef.
Yogurduna seker at mi diyen aramazsin,neler neler ..
Keske herseye karismayip genclerin aklini karistirmasalar. Kendileri 4 4luk cocuk yetistirmisler ya , simdi genclere akil vermek kaliyor ..sacmalik.

Uykudan uyanmis gecen,kapi araligindan dolabi acik gormus koridorda aa acik,kapat diyo.
Hic usenmez gidip herseyi kapatir, ister evde ister disarda olalim. Cok garipler :KK48:

ya aynen ama benim yatak odam parlak aslinda memnunum ama sanki yine lekeli kaliyor ya ama tabi mata benzemiyor.
Iyi bari yatak oda tercihimi iyi yapmisim . Aynen dugun telasiyla cok kafa karisiyor birde her yil yeni modeller ciktikca 3 yilda ne cok sey degismis.simdiki evlere bakinca

Canim doktorum oglen baska yerde calistigi icin isine gidebilmek icin benim dogumumu uzatti yani biz oyle anladik.Nasil diyeyim ben mesela sormustum kalkip yurusem vs acilmam daha hizli olmazmi diye aa yok yat dinlen,acele etme demisti.
Dikisim 1 tane ama iyilesmesi inan 1 yili buldu. Uzerinden aylar gecmesine ragmen agri hissediyordum. Belki bunyeyle alakali,belki dikisle orasini bilemem ama nebileyim ya genel olarak zor gecti benim icin dogum sonrasi. Rabbim beterinden korusun ne diyeyim
Keske isini sevenler calissa sadece, bazilari sadece para icin calisiyor ve isini hic ama hic iyi yapmiyor. Insanin morale en cok ihtiyac duydugu anda insani yerden yere vurabiliyolar

Ya ben napmistim sacmaliklara kanip emzigini bala batiriyodum aglamasin diye daha 1 aylikmiydi yavrucum susuz ne olmustur kim bilir ah ah.
Zaten sonrasinda buyukleri dinlemeden internetten baka baka buyuttum sayilir ve cok sukur bir hata yaptigimi dusunmuyorum.
Keske herseye karismayip genclerin aklini karistirmasalar. Kendileri 4 4luk cocuk yetistirmisler ya , simdi genclere akil vermek kaliyor ..sacmalik.

Aman canım eskilerin laflarını gerçekten artık dinlememek gerekiyor çoğu şeyin yanlış olduğu Yen'i Yen'i ortaya çıkıyor işte balın mesela Ne kadar zararlı olduğu filan onlar da her şeyi kulaktan duyma yapıyorlarmış sonuçta nerede bilimsellik :) artık anneler bilinçli

Hele ben iyice dişliyim artık öyle bir hayır diyorum Ki millet ağzını açamıyor bir daha :) bazen saçmalamayın be filan diyorum kendimi aştım :KK70:

Mesela geçen niyeyse teyzemler filan kızıma bez bıraktırmaya karar vermiş benim haberim Yok annem bizde kalacak ya fırsat bu fırsat bıraktırsınmış konuşuyorlar kendi aralarında ama nasıl Emin konuşuyorlar duyman lazım

Direkt saçmalamayın Yen'i kardeşi olan bebeğe bez mi bıraktırılır diye o kadar sert söyledim ki üstüne konuşamadılar daha :KK70:

Pazar günü De kızımla parktayım eşim iki dk bir şey almaya gitti elin adamı gelmiş kızımı kucağına almaya çalışıyor işte tahterevalli ye bindirecekmş defalarca hayır dedim baktım adam vazgeçmiyor elimle ittim adamı hayır diyorum dedim millet tuhaf

Aman canım eskilerin laflarını gerçekten artık dinlememek gerekiyor çoğu şeyin yanlış olduğu Yen'i Yen'i ortaya çıkıyor işte balın mesela Ne kadar zararlı olduğu filan onlar da her şeyi kulaktan duyma yapıyorlarmış sonuçta nerede bilimsellik :) artık anneler bilinçli

Hele ben iyice dişliyim artık öyle bir hayır diyorum Ki millet ağzını açamıyor bir daha :) bazen saçmalamayın be filan diyorum kendimi aştım :KK70:

Mesela geçen niyeyse teyzemler filan kızıma bez bıraktırmaya karar vermiş benim haberim Yok annem bizde kalacak ya fırsat bu fırsat bıraktırsınmış konuşuyorlar kendi aralarında ama nasıl Emin konuşuyorlar duyman lazım

Direkt saçmalamayın Yen'i kardeşi olan bebeğe bez mi bıraktırılır diye o kadar sert söyledim ki üstüne konuşamadılar daha :KK70:

Pazar günü De kızımla parktayım eşim iki dk bir şey almaya gitti elin adamı gelmiş kızımı kucağına almaya çalışıyor işte tahterevalli ye bindirecekmş defalarca hayır dedim baktım adam vazgeçmiyor elimle ittim adamı hayır diyorum dedim millet tuhaf

Ah ah hayalimsin ya.. ne guzel hayir diyebilmek. Su bez konusu ise ap ayri birsey. Cocugun anasi babasi basinda yani kime ne oluyor. Ister biraktirir ister 5 yasina kadar bezli gezdirir.
Cocuk hazir olmadan şak diye bezmi biraktilirir :KK14:

O adama ne oluyor tanimadigi bilmedigi cocugu oynatacakmis . En en kizdigim sey. Yabanci biri sevmeye kalksin veya yemesi icin birsey versin.
Tamam belki kotu niyetleri yok ama artik hic belli degil kimin ne oldugu.
Ayaz cok sukur yabancilara gitmiyor,bisi verince almiyor. Insallah degismez bu huyu.

seker000 seker000 ya sahi sen soyleyince takip etmeyr baslamistim o tolunayileydayi masallah yani, boyle guzel seven adam varmidirki hala ya .. fotograflara ozel bu ask dicem ama adamin bakisi bile ask kokuyor ..

Doktorların çoğu öyle ki zaten ben de doktoruma gece sancım tutsa haber verseler gelirmisiniz dedim yok mesai saatleri dışında ben değil nöbetçi doktor bakar demişti..

zaten en başından gittiğin doktor da doğuma bi ay kala başka şehire gitti ve ben başkasından duydum söylemiyo bana bi de ..

Allah muhtaç etmesin kalpsizler çoğu para için yapıyor mesleğini

seker000 seker000 ya sahi sen soyleyince takip etmeyr baslamistim o tolunayileydayi masallah yani, boyle guzel seven adam varmidirki hala ya .. fotograflara ozel bu ask dicem ama adamin bakisi bile ask kokuyor ..
Yaa gördün mü nasıl aşık.. ama neyle nasıl geçiniyolar çocuğa kim bakıyor cidden çatlıycam meraktan:KK70:

Ay sorma ardafa oyle hangi odaya girsek kapisini kapatiyo kapiyi bozmuş artk kapanmiyo itince bagirip duruyo :KK70: banyoya giriyorm klozetin kapagi açıksa kapatiyo ama buzdolabi bizdr acik duruyo hic kapatmaz:KK70:

seker000 seker000 Hadi ya bari bilgilendirseymis dogumda olmayacagini. Cidden insan hayatiyla oynuyorlar

Yaa gördün mü nasıl aşık.. ama neyle nasıl geçiniyolar çocuğa kim bakıyor cidden çatlıycam meraktan:KK70:

Ben oyle cocugu birakip, esimi alip disari gidicem, bana sarilacak ustune video cekecem hee :) hayaller hayatlar :)
Bilemedim bu isin formulu ne

Illa vardir ama ya bakan biri. Ya anneanne babaanneler bakiyor ya bakici/temizlikci var .
Ha ciddi ciddi boyle seviyolarsa birbirlerini masallah yani, kaldi mi ki boyle seven .
Iki taraf ayni dusuncede olunca gerci kafalar uyusunca daha farkli oluyor.
Ikiside suslenip puslenip gezmeyi seviyor ,birbirlerine karsi cok rahat davraniyorlar ,haliyle kafalar uyusunca daha farkli oluyor illa

Ay sorma ardafa oyle hangi odaya girsek kapisini kapatiyo kapiyi bozmuş artk kapanmiyo itince bagirip duruyo :KK70: banyoya giriyorm klozetin kapagi açıksa kapatiyo ama buzdolabi bizdr acik duruyo hic kapatmaz:KK70:
İnanmıyorum yaa resmen aynı geçen k.valdede de salon kapısı bozuk kapanmıyo turturdu kapat kapanmıyo diyorum anlamıyor ağlayıp duruyor..baksana ayaz da böyleymiş demek hepsi aynı

tutkku tutkku I ilknurrr22 aynen kızlar ikisi de üniversite okuyor bikeresinde canlı yayın yaparken sordu biri nasıl geçiniyorsunuz diye "bu soruya cevap vermiyoruuuz bu arada ailelerden de yardım almıyoruuz"dedi:KK70:bi de nasıl pahallı yaşıyolar..instagram mı para veriyor bunlara acaba anlamadım ben de..:rolleyes:

Geçen ben de eşime "çocuğu annemlere bırakalım biraz ikimiz tek çıkalım" dedim :yok olmaz ona da yazık" dedi yaa :olamaz:kıyamıyo çocuğuna ben de kıyamıyorum bırakmaya ama kırk yılın başında demiştim kabul etmedi:KK14:

Ah ah hayalimsin ya.. ne guzel hayir diyebilmek. Su bez konusu ise ap ayri birsey. Cocugun anasi babasi basinda yani kime ne oluyor. Ister biraktirir ister 5 yasina kadar bezli gezdirir.
Cocuk hazir olmadan şak diye bezmi biraktilirir :KK14:

O adama ne oluyor tanimadigi bilmedigi cocugu oynatacakmis . En en kizdigim sey. Yabanci biri sevmeye kalksin veya yemesi icin birsey versin.
Tamam belki kotu niyetleri yok ama artik hic belli degil kimin ne oldugu.
Ayaz cok sukur yabancilara gitmiyor,bisi verince almiyor. Insallah degismez bu huyu.

Ben de hiç hayır diyemeyen bir insandım canım kızım sayesinde öğrendim bir eşime her zaman karşı çıkamıyorum işte demiştim Ya tv telefon şeker ve şekerli yiyecekler (bisküvi kek kurabiye çikolata hazır meyvesuyu vs) karşıtıyım ama eşim çiğniyor bir ona laf geçiremiyorum

Parktaki olayda da Ben adama nasıl güveneyim di mi onun Da çocuğu vardı gerçi ama misal düşün hamileyim diye biri kızımı alıp götürse Allah korusun Rabbim kimseye yaşatmasın ben peşinden nasıl koşayım ay Allah korusun Ya düşüncesi bile kötü neyse düşünmeyelim böyle şeyler

Oğlunun huyu çok güzelmiş maşallah benim kız şimdi herkese gidiyor deli oluyorum bıraktırırım inşallah bu huyu

X