2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Sevmiyorum canim sarisini yerim sadece bi tek sarisi icinde pisirmiyorm

Anladım canım çırpılmış yumurta sevseydin bari :) ben yumurtanın bu kadar faydalı bir besin olduğunu bilmiyordum çocuğum olunca öğrendim

Kvdeler bizdeler ya canim yatmiyo uyumuyo sabahta onlara bakcam diye kalkiyo

Ah doğru Ya anladım

Ah canım ben eşimle arkadaşı Ve bana 3 kişilik yemek zor hazırlıyorum hatta kızımı da hesap edersek 3.5 kişilik yemek hazırlaması bile çok zor Ya senin kv yardım ediyor mu peki yemekleri filan yapsa bari Ya kaç gün kalacaklar ? Ay paraya kıysınlar dışardan söylesinler ne bu eziyet gelinlere eskide kalmış o hizmetçi gelinler

Ayy ben de çok severim patates kaşar ikilisini..denicem mutlaka

Canım yaa haklısın valla..geçen kış k.valdelerin petekleri yanmıyo diye bikaçgün bizde kalmışlardı k.babam uyumaya eve gidiyodu ama yine de çok yorucuydu dediğin gibi yemek bulaşık yatak ser topla devamlı bi diken üstündesin..

Blmyrm ki canim bitmis is ama adam iki uc gun elinizi surmeyin dems yani gideblrler ama kalcaklar mi blmyrm valla ben 3 senedir evliyim hic gormedm oyle disardan soylediklerini heleki kayinbabam hic sevmez disardan yemeyi kv sever ama o disaru cikip gezincr yer kvdemde dukkanda canim calsyo aksam gelincede yorgunum diye elini surmuyo hic biseye

Evet ya agladim artk bugn annemde yemege gelin hep beraber en azindan yemek derdin olmaz dedide oraya gitcez

Evet canim calisiyo isten gelince yapcak yemekleri babamda yardım eder zaten otrmaz yarisini o yapar bankada temizlik cay servisi yapıyo kuzum
Anladım canım iyi bari baban yardım ediyomuş ne güzel benim babam da yardım eder ama koca bi tost bi menemen bilir o kadar

PembeLokum yani ne desem.bilemedim :) dogumda kalacaksa zaten cocuga oda baksin bir ise yarasin bari ne diyeyim
ama dedigin gibi insan rahat rahat dolasmak istiyor evde,heleki dogumdan sonra haller berbat zor olur evde yabanciyla.
Insallah uygun bir yer bulup cikar canim.

Dogum parasi ne kadar bu arada, sezeryan daha pahalidir.
Annenler yardim eder canim,onlari dusunup sıkinti etme kendine yeterince gerilmissin esinin tavirlarindan zaten .
Madem annenlere birkayim seni diyor ne guzel iste git dinlen orda bi guzel

I ilknurrr22 ya canim cidden cok yipratiyosun kendini. Bak hic birsey yapma yat dinlen inan bana el ustunde tutulacaksin.
Yataklarini neden sen topluyosun ki birak toplasin kv ,yemegide halsizim beraber yapalim de veya sen yapsan de. Gercekten zarari sana canim, biraz kendini dusun. Sen mutluysan Arda daha mutlu bunu biliyosundur. O yuzden en azindan Arda icin artik kendi canina bak ,baskasima degil .
Hadi bugun basla mesela, is yapma otur ardayla oyalan. Arda uyunca ustten bi toparla etrafi sonraki kalan zamani kendine ayir

Doğumdan sonra zaten canım ev bulamamış olurlarda döner geri evine yapacak bir şey Yok

Kızım doğduğunda Doğum ücreti 3.500dü canım ayrıca oda için 400 mü 600 lira mı ne veriliyordu geceliğine belki bu sene artmıştır fiyatlar her şeyin fiyatı çok arttı çünkü Türkiye'de

Ooo cokmus ya :/
Rabbim.yardimciniz olsun insallah canim.
Keske yeni dogum yapmis aileye bu kadar yuklenilmese..zaten yeterince harvama yapiliyor baska seylere.
Devletin verdigi para ise dedigin gibi yarisi..
Bizede burda 2 yil devlet veriyor sonra ayda 35tl veriliyor cocuklara. Ee ne alinacak o 35tlye.. zaten bez alsan beze harciyosun yarisini.
Almaya gelince aliyolar,devlet vermeye gelince ucun besin hesabini yapiyor cidden cok sacma

Canim kvdeler aksam 8 de geliyolar o saatten sonra ne yapablrz ki birlikte yataklarini toplamasam zaten hayatta elini surup toplamaz kaynimin esyalari bi orda bi burdaydi salonda hic ellemedm cok sukur gittiler aksam bgnde dedgni yapamicam malesef mutfagi temizledm evi supurdum koltuklarin ortuleri koltugun yastiklarini yikadm nevresimleri felan yikadm tuvaleti yikicam banyo yapcam daha isim cok anlicagin

Kizlar esim en sonunda asagidaki adamla kavga etti aksam.
Dun ben annemgile gittim kvdelerle esimde eve gelcekti isten mac izlicekti biz eve geldik arda hemen babasinin yanina gitti salona biz salonda otrmuyorz normalde otrma odasinda otryrz. Bende mutfaga gittim sonra asagidan bi gum gum ses geldi ve bizde bi gram ses yoktu arda otryodu esim otryodu ben bi kac kez salona geldim yurume sesinden sonra vurdu esimde vurdu adam bi daha vurdu sonra yukari cikti esim direk adamin ustune yurudu yakasindan tuttu itekledi adami yeter artik ben daha yeni geldim eve ses yokken vuruyosn biz salonda hic otrmicaz mi oldurcek nerdeyse adami komsular cikti esimi tutamiyo 4 kisi araya giren adamin birinin tsortunu yirtms adama saldrcam diye arda baba baba diye cirpiniyo ben iceri cekmeye calsyrm allahtan bsy olmadi ama abarttilar iyice eve yeni girdik yaa tvnin sesinide acmams ki esim mac zaten devre arasındaydı kisikti ses

Hm öyle mi türkiye de sadece doğduğunda devlet ilk çocuğa 300 ikinciye 400 üçüncüye 600 veriyor hatırladığım kadarıyla bir de sigortalı işen 112 lira gibi bir para alıyorsun o kadar başka Yok bana gelecek Doğum yardımı avukatlara özel

Ay canım Allah korumuş gene Ya birbirlerine büyük bir zarar verselerdi haberlerde duyuyoruz hep Yok komşu kavgasında şöyle oldu böyle oldu komşusunu silahla vurdu filan ayy ya komşu bıçakla silahla gelirse kapıya ay çok korkarım böyle şeylerden

Of bizi apartmandan atmaları lazım o zaman benim kız malum gececi ve sürekli feryat figan ağlıyor gece 2de 3te

Aksam yemekleri babam yapms annem 7 bucukta geleblms babam 6da mercimek corbasi yapms patates kofte yemegi firinda bide pilav annem salatayi yapms sadece

Ohh daha ne olsun..afiyet olsun canım

Hadi yaa kötü olmuş..cidden abartmışlar yani. .inan bizim üstümüzdekilerden öyle bir beşik sallama sesi geliyor ki resmen ev inliyor gece yarısı filan eşim söyleyelim dedi yok dedim belli ki ağlıyor durmuyor ağlama sesi de çok geliyor yazık dedim anlayışlı olmak lazım ya

Böyle durumlarda yöneticiyle konuşmak lazım aslında direkt kapıya gitmek bana sakıncalı geliyor mesela gece gülsima ağlama krizindeyken komşu gelse cinayet çıkar çünkü eşim zaten geriliyor çocuk ağlıyor diye uyumuyor diye üstüne bir de komşu gelirse katil olur çok tehlikeli I ilknurrr22

Ay evet ya adam bsy yapmadi bgn aklima geliyo esimi dovdurtse bsy yaptrsa aksama kadar ben evde tekim bana bsy yapmaya kalksa

I ilknurrr22 aa canim iyi bari daha kotu birsey olmamis.
Lokumun dedigi gibi neler duyuyoruz neler.
Valla apartmanda yasayan sese katlanacak/sessiz olmaya calisacak baska care yok..
Ve sessiz duruyomussunuz yani artik yurumeyelim o zaman evde hic. Ne akdar sacma.

Bizimde yan komsu kulaklari pek duymafigi.icin tv nin sesini bir aciyor ..her odadan duyuluyor resmen ama gel gorki.birsey diyemiyorsun iste. Bizde illa ses yapiyoruz hos gormek gerek bazi seyleri. Tabia abartilmadigi surece

PembeLokum hadi ya azmis canim. Buna sukur burda iyi veriyolar yine.
2 yil her ay belirli bir miktar + 18 yasa kadar 35tl + birde dogum hediye parasi var birkerelik.
Ama iste hersey pahali alinan paradan ne artiyor diye sor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…