2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Orasi oyle sevmek onemli..ama iste bazen birini ne kadar sevsen bile bazi tekrarlayan hatalar yuzunden artik bi adim geri atiyosum kendini ve haliyle gelsin sorunlar, gitsin sorunlar..
Seninki ta bastan belliymis desene. Gercekten bosver bak takmaya degmez bunu tum kalbimle soyluyorum. S3n elinden geleni yaptin bence, belki bir gun hatalarini anlarlar.
Onlarinda var kizi, boyle muamele kizlarina yapilsa ne yapacaklar, sessizmi kalacaklar.. keske biraz o yonden dusunulse

Ben zaten görümcemin evleneceği günleri merakla bekliyorum o kadar ah ettim ne olacak bakalım:confused:

Ya kv kocama msj atmış başını gördüm sadece 'yazmayım yazmayım dedim ama' diye başlıyor acayip merak ettim kesin çok çılgın bir msj okumak için fırsat kolluyorum umarım koca silmeden okurum:confused: bakalım benim hakkımda neler yazdı gene

I ilknurrr22 seker000 seker000 aman Canlar sakin olun o yavrular bize muhtaç yani onlar bizi seçmedi biz onları istedik sorsak bizi anne olarak isterler miydi? Beni hamilelik de etkiliyor sanırım geceleri o kadar zorlanıyorum ki sabır konusunda, belim çok ağrıdığı için dayanamıyorum uyku düzeni çok bozuldu kızımın sabaha doğru uyanıyor ve 3-4 saat geri uyumuyor ben de uyanık kalamıyorum vs vs ama kızıma hiç kızmıyorum yavrucukların hiç bir suçu yok ki bilerek de yapmıyorlar 3-4 yaşında olsalar bilerekcyaparlar bazı şeyleri ama şimdi bilerek bir şey yapmıyorlar bence

Evet canım haklısın ama kk'ya bile doğru düzgün giremedim uzun süredir arada girip çıkıyorum. Geldikçe de uğrarım artık okullar kapandı ya daha çok vaktim oluyor. Şimdi de hazırlıklar hız kazandı, bitsin hepsini paylaşıcam.
Bu arada sizin cinsiyet belli mi?

Merakla bekliyorum o zaman hazırlıklarını :)

Canım önce doktor erkek dedi sonra kız dedi sonra da erkek dedi bir dahaki gittiğimizde kesinleşir umarım

I ilknurrr22 ya oylede kotu iste, kesje biraz oynama alani olsaymis.. sen resim atmistin bi ara sanki yolda duz yok degil, direk yola cikiyorsunuz falan..
Insallah kolaylikla atlatirsini canim bu donemi, ne derdi var bir anlayaydik, yoksa huymu

PembeLokum PembeLokum oo dokturmus yine desene :)
Mesajin icerigini az cok tahmin ediyororum.
Yalniz komik olan kavgali sevgililer gibi surekli olaylardan sonra mesaj atmasi :KK70:
Ben ne zaman kavga etsek ardindan uzun mesaj atardim, icimi dokerdim, senin kv aynen oyle :KK70:
Bari yuz yuze konusup herseyi ya halledip ya bitirseniz o bari akli.basinda koca kadin dicem ama yaani

I ilknurrr22 seker000 seker000 aman Canlar sakin olun o yavrular bize muhtaç yani onlar bizi seçmedi biz onları istedik sorsak bizi anne olarak isterler miydi? Beni hamilelik de etkiliyor sanırım geceleri o kadar zorlanıyorum ki sabır konusunda, belim çok ağrıdığı için dayanamıyorum uyku düzeni çok bozuldu kızımın sabaha doğru uyanıyor ve 3-4 saat geri uyumuyor ben de uyanık kalamıyorum vs vs ama kızıma hiç kızmıyorum yavrucukların hiç bir suçu yok ki bilerek de yapmıyorlar 3-4 yaşında olsalar bilerekcyaparlar bazı şeyleri ama şimdi bilerek bir şey yapmıyorlar bence
I ilknurrr22 ya oylede kotu iste, kesje biraz oynama alani olsaymis.. sen resim atmistin bi ara sanki yolda duz yok degil, direk yola cikiyorsunuz falan..
Insallah kolaylikla atlatirsini canim bu donemi, ne derdi var bir anlayaydik, yoksa huymu

Yalniz komik olan kavgali sevgililer gibi surekli olaylardan sonra mesaj atmasi :KK70:
Ben ne zaman kavga etsek ardindan uzun mesaj atardim, icimi dokerdim, senin kv aynen oyle :KK70:
Bari yuz yuze konusup herseyi ya halledip ya bitirseniz o bari akli.basinda koca kadin dicem ama yaani
O attgm yer kvdenin evinin oraydi sanirim canim ordan daha beter bizim bura asagi insr yokus yukari ciksa yokus bide nasil dik bizim balkonun baktigi tarafta kultur merkezinin bahcesi var oraya gotryum diyorm ordada hep toplanti felan oluyo araba dolu oluyo giren cikandan napcak orda bos oldugu zaman gotrdm bu seferde yuruyen merdivenler var oraya cikmaya calisiyo bi gorsen napcsgimi sasrdm biraz once cikardm disari taa asagilara indik bi kac cocj gordu durdu onlarin yaninda bi teyze pide verdi Ardaya almadi uzatti kac kere almadi bana bakti alablrsn annecim dedim ondan sonra aldi nasl hosuma gitti :KK70:

Kendisi çocuk gibi canım ya Hale'n daha okuyamadım mesajı bi uyusun da eşim :KK48:

tutkku tutkku okudum msjı ikinci kez Doğum günü kutlamışsınız çocuğun bir tek anneanne ve dedesi mi var yazmış resmen kıskanmış Doğum gününe çağırdık gelmedi kendileri bir organizasyon yaptı da biz mi gitmedik :) yengem heveslenmiş pasta yaptırmış kendi de yaptıraydı bir pasta :)

Bir de bayramda gelin yazmış benim koca da sen bu eve gelmedin lokum da o eve gelmez demiş iyi demiş ne gideceğim Bayram'da oraya ben :)

Yalnız ben onları instagram facebook her yerden engelledim nasıl görüyorlar kutlama yaptığımızı orasını anlamadım

Son düzenleme:
Bazen diyorum kötü bi annemiyim acaba :cry:anne demek sonsuz sabır demek ama o kadar inatçı ki benim de sabrım tükeniyor çok kızıyorum kendime işte anlık bişey..o_O

Bazen diyorum kötü bi annemiyim acaba :cry:anne demek sonsuz sabır demek ama o kadar inatçı ki benim de sabrım tükeniyor çok kızıyorum kendime işte anlık bişey..o_O

Ben sinirlenince güzel kelimeler sıralıyorum sonra içim sevgi ile dolup taşıyor mesela öyle yumuşuyorum sevgi sözcükleri sıralaya sıralaya

Yapma evladım (sinirlenmişim)
Yapma kuzum
Yapma güzelim
Yapma annesinin bitanesi
Canımın içi
Yaradana kurban diye işte yumuşuyor böyle en son ciğerimin köşesi abow iyi ki doğurmuşum filan kendimden geçiyorum

Anlatabildim mi :KK48:

Ben sinirlenince güzel kelimeler sıralıyorum sonra içim sevgi ile dolup taşıyor mesela öyle yumuşuyorum sevgi sözcükleri sıralaya sıralaya

Yapma kuzum
Yapma güzelim
Yapma annesinin bitanesi
Canımın içi
Yaradana kurban diye işte yumuşuyor böyle en son ciğerimin köşesi abow iyi ki doğurmuşum filan kendimden geçiyorum

Bi sure sonra onlar ise yaramiyo canim malesef bende oyle yapiyodm bide soyle bisey var sana yardim eden var oyle ev isi yemek cocukla ugrsmiyosn surekli ben kalkyrm aksama kadar otrmuyorm isim olmasa bile is cikariyo arda otryum diyorm kaldiriyo surukluyo peşinden

Dun bunun icin agladim ben iyi bi anne değilim annelik yapamıyorum beceremiyorm diye cok kiziyorm kendime ya biliyo musun oructa etkiliyoms bugn tutmadim o kadar sakindim ki sadece yapma etme diye kizmsmdr bagrdgm olmadi hayirlisiyla oruc bitseydi

Bi sure sonra onlar ise yaramiyo canim malesef bende oyle yapiyodm bide soyle bisey var sana yardim eden var oyle ev isi yemek cocukla ugrsmiyosn surekli ben kalkyrm aksama kadar otrmuyorm isim olmasa bile is cikariyo arda otryum diyorm kaldiriyo surukluyo peşinden

Mesela bir yemek yapsan üç gün yeseniz her gün yemek yapmasan, haftada 1-2 gün dışardan eve sipariş verseniz, evi de her gün süpürme boşver onu da üç günde bir filan yap en azından ruh sağlığın için olmaz mı? Ben size moral olsun diye kendimden örnekler veriyorum yanlış anlama canım. İnan eşim yardımcı olmadığı için ev çoğu zaman pislik içinde her gün söz alıyorum mesela bulaşık makinesini boşaltması için boşaltmıyor bari haftada bir gün evi süpür diyorum tamam deyip deyip yapmıyor eve yardımcı bayan almayı sevmiyorum annem yapıyor işte o da bana ve eşime laf edip duruyor dağınıklığımızdan dolayı ben de istemiyorum eve gelsinler böyle dağınık görsünler yemek konusunda şanslıyım bi annemden bi teyzemden bi de lokantadan istiyoruz ama eşim gerçekten bu konuda beni çok üzüyor çöpü kapıya çıkar diyorum mesela tamam diyor onu bile yapmıyor sürekli tamam der birazdan der bu akşam der yarın sabah der yapmaz ama :KK43: En sonunda ben yaparım :KK43: Ben yapınca da bebeğe bir şey olurda hakkımı helal etmem diyor ee adam verdiğin sözü tut o zaman

Evde çorapla gez çorabın kararır o denli kötü durumda be yapamıyorum kocam yapmıyor annem azarladığı için onu da çağırmıyorum sırf bunlar yüzünden ben de 3.den vazgeçeceğim

Mesela bir yemek yapsan üç gün yeseniz her gün yemek yapmasan, haftada 1-2 gün dışardan eve sipariş verseniz, evi de her gün süpürme boşver onu da üç günde bir filan yap en azından ruh sağlığın için olmaz mı? Ben size moral olsun diye kendimden örnekler veriyorum yanlış anlama canım. İnan eşim yardımcı olmadığı için ev çoğu zaman pislik içinde her gün söz alıyorum mesela bulaşık makinesini boşaltması için boşaltmıyor bari haftada bir gün evi süpür diyorum tamam deyip deyip yapmıyor eve yardımcı bayan almayı sevmiyorum annem yapıyor işte o da bana ve eşime laf edip duruyor dağınıklığımızdan dolayı ben de istemiyorum eve gelsinler böyle dağınık görsünler yemek konusunda şanslıyım bi annemden bi teyzemden bi de lokantadan istiyoruz ama eşim gerçekten bu konuda beni çok üzüyor çöpü kapıya çıkar diyorum mesela tamam diyor onu bile yapmıyor sürekli tamam der birazdan der bu akşam der yarın sabah der yapmaz ama :KK43: En sonunda ben yaparım :KK43: Ben yapınca da bebeğe bir şey olurda hakkımı helal etmem diyor ee adam verdiğin sözü tut o zaman

Evde çorapla gez çorabın kararır o denli kötü durumda be yapamıyorum kocam yapmıyor annem azarladığı için onu da çağırmıyorum sırf bunlar yüzünden ben de 3.den vazgeçeceğim
Yok canim niye yanlis anlayim esime bi yemegi 2. Gun bile zor yediriyorum her gun farkli yemek istyo disardan yedigimizde oluyo ama her zaman her zamanda nereye kadar disardan yiceksin e zaten ardaya yemek yapiyorm ev süpürmek ne ki onda bsy yokta arda surekli tencere cikarmasa dagitmasa onlari baştan asagi yikiyorm her seferinde dolabi bagliyorm bu sefer dolaba vuruyo acamadigi icin saatlerce agliyo bak smdi kac kere kalktm gece 1de yatti bide dedmki kesintisiz uyusa bari yatramiyorm kac gundur uyumuyo aglayip duruyo uyucagi zaman emip yatmiyoda otrma odasina geldik yine uykusuzluktan ölüyorum annem calisiyo desemki gel bak esim ise gidiyo kvdeler memlekette bayrama kadar en azından onlar varken oraya gidince dinleniyodm

Yapma kuzum
Yapma güzelim
Yapma annesinin bitanesi
Canımın içi

Ben de sayıyorum bu dediklerini ama geçmiyor bazen.. I ilknurrr22 un dediği gibi ev işi yemek çamaşır bulaşık ütü bi de benim kocayla ilgili olan takıntılarım eklenince tam işin içinden çıkılmaz oluyor

Hadi ev işini filan geçtim ama bu takıntılar kafamı sürekli meşgul ediyor canım sıkılıyor bu da tahammülsüzlük yapıyor yaa benim en büyük sorunum da bu :KK43:

düşün bazen sinirden geberiyorum yine kavga edemiyorum kocayla kavga edersek çıkar gider bu defa nereye gitti diye kendimi yerim soramam da....

Senin de eşin yardımcı olmuyormuş ev işlerinde..bilmiyorum ilgileniyor mu çocukla ama gün içinde ilgilense oynasa bile çok önemli ben gündüz hep yalnızım benimki işten öyle yorgun geliyor ki pek ilgilenenimiyor da..bi de bişey farkrttim çocuk kalabalıkta daha iyi duruyor hep aynı yüzlerden sıkıkıyor bence..ve çevredeki herkesin dediği gibi benimki yaramaz tek kişinin ilgilenmesi baya zor düşün 1 yılda 27 kilo verdim ben

Rabbim bize iyi anne olmayı anneliği hakkıyla yapmayı nasip etsin inşallah..

Dun bunun icin agladim ben iyi bi anne değilim annelik yapamıyorum beceremiyorm diye cok kiziyorm kendime ya biliyo musun oructa etkiliyoms bugn tutmadim o kadar sakindim ki sadece yapma etme diye kizmsmdr bagrdgm olmadi hayirlisiyla oruc bitseydi
Ben kesin kötü anneyim o nama muhtaç ama ben kafamdaki düşüncelere engel olamadığım için sinirleniyorum bi de :KK43:

Ben de sayıyorum bu dediklerini ama geçmiyor bazen.. I ilknurrr22 un dediği gibi ev işi yemek çamaşır bulaşık ütü bi de benim kocayla ilgili olan takıntılarım eklenince tam işin içinden çıkılmaz oluyor

Hadi ev işini filan geçtim ama bu takıntılar kafamı sürekli meşgul ediyor canım sıkılıyor bu da tahammülsüzlük yapıyor yaa benim en büyük sorunum da bu :KK43:

düşün bazen sinirden geberiyorum yine kavga edemiyorum kocayla kavga edersek çıkar gider bu defa nereye gitti diye kendimi yerim soramam da....

Senin de eşin yardımcı olmuyormuş ev işlerinde..bilmiyorum ilgileniyor mu çocukla ama gün içinde ilgilense oynasa bile çok önemli ben gündüz hep yalnızım benimki işten öyle yorgun geliyor ki pek ilgilenenimiyor da..bi de bişey farkrttim çocuk kalabalıkta daha iyi duruyor hep aynı yüzlerden sıkıkıyor bence..ve çevredeki herkesin dediği gibi benimki yaramaz tek kişinin ilgilenmesi baya zor düşün 1 yılda 27 kilo verdim ben

Evet kalabalikta daha cok duruyorlar sklmiyolar kvdenin evindede duruyo her yere girip cikiyo rahatca bizim evde kapali salon mutfak banyo surekli otrma odasinda durmaktan skliyo dum bi ben çıkardım disari bidr babasi cikardi parka götürdü bizim burda bi tane park varda dibinde insaat var isciler felan oluyo gitmiyorm bende onun icin kac kilosun canim 27 kilo ne demeknyaa

Evet kalabalikta daha cok duruyorlar sklmiyolar kvdenin evindede duruyo her yere girip cikiyo rahatca bizim evde kapali salon mutfak banyo surekli otrma odasinda durmaktan skliyo dum bi ben çıkardım disari bidr babasi cikardi parka götürdü bizim burda bi tane park varda dibinde insaat var isciler felan oluyo gitmiyorm bende onun icin kac kilosun canim 27 kilo ne demeknyaa
49 kilo oldum şuan inşallah daha vermem..doğuma girdiğimde 76ydim:)

Yok canim niye yanlis anlayim esime bi yemegi 2. Gun bile zor yediriyorum her gun farkli yemek istyo disardan yedigimizde oluyo ama her zaman her zamanda nereye kadar disardan yiceksin e zaten ardaya yemek yapiyorm ev süpürmek ne ki onda bsy yokta arda surekli tencere cikarmasa dagitmasa onlari baştan asagi yikiyorm her seferinde dolabi bagliyorm bu sefer dolaba vuruyo acamadigi icin saatlerce agliyo bak smdi kac kere kalktm gece 1de yatti bide dedmki kesintisiz uyusa bari yatramiyorm kac gundur uyumuyo aglayip duruyo uyucagi zaman emip yatmiyoda otrma odasina geldik yine uykusuzluktan ölüyorum annem calisiyo desemki gel bak esim ise gidiyo kvdeler memlekette bayrama kadar en azından onlar varken oraya gidince dinleniyodm

Tencere tava hastası olan çocuklarla ilgili bir şey vardı ya Google A yazsana canım muhakkak diğer anneler De konuşmuştur belli bir çözüm ü olan olmuştur

Eşim Benim akşamları da çalışıyor gece biz uyuduktan sonra da yani sürekli çalışıyor yemek yeme market alışverişi vs dışında :KK43: yemek biter bitmez hemen pc başına çalışmaya geçiyor biraz dur mutfağı toplayım diyorum ama durmuyor neyse aman diyorum dağınık kalsın ev çocuklar büyüyünce okula gidince yaparım artık

Kizlar ya cok tatlisiniz :) seker000 seker000 PembeLokum PembeLokum I ilknurrr22

Bu ev isleri ne cok etkiliyor psikolojik olarak.. bende ayni durumdayim .
Ama genelde aksam mutfagimi toparlamaya calisirim, mutfak daginiksa o gun ben tahmin edemegeceniz kadar gergin oluyorum. Diger odalar kolay genel daginikligi yarim saatte topluyorum ama mutfak hep zor geldi bana..
Yemek kosununda bizde cumartesileri anneme gittigim icin genelde orda yeriz, onun disinda aksamlik yaparim , gunduzleri ise Ayaza yapar kendim.gecistiririm hep atistirmaliklarla..
Bazen kv getirir veya biz gideriz ama biliyosunz ben herseyi kendim.yapma modundayim o yuzden bir yanim seviniyor hazir yemek var diye, bir yanim ne var onu bende yapardim dusuncesindeyim :KK48:
Kim ne derse desin cocuk varken o ev derli toplu durmuyor,duramaz zaten.. bosverin canlari sag olsun, dagitsinlar zaten nasipse buyuyunce alip.baslarini cikacaklar hergun disari o ev derli toplu olacak ama o sicaklik olmayacak bence :) yani su an ev az cok tooplu belki bu yuzden boyle mantikli dusunuyorum , daginik olsa yine ahlanir vahlanirdim kesin :KK70:
Nebileyim ya boyle kadinlar tumgun evde diye yorulmuyoruz saniyolar ya he hakkaten sabahtan aksama oturuyoruz zaten..

Ilknurcm oyuncak tencere vs alsan, hani varya mutfak oyuncaklari .
Olmadi cikar 2,3 tencere koy onune bukana kadar iynasin,bosver gerekirse gunlerce dursun oturma odasinda,gelsin gitsin oynasin.
Bizimki bi ara tum oyuncaklarini dokturuyodu, bende 1,2 gun hic toplamadim, oylece hepsi halinin uzerinde durdu sonra toolayinca tepki vermedi saniyorum, simdide eskisi kadar istemiyor dokmemi isteyincw zaten dikkatini baska yone cekiyorum.

Lokumum guluo geciyorum :KK48:
tam kiskanclik etkislrr hemde, onlarda alip geleydi bir pasta.. zaten kackere cagiracaksin asil dogum gunune davet ettin ne gelen var ne giden..ee daha ne istiyorlar anlamadim. Saka gibiler

X