2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

İyiyiz canım seni sormalı sen nasılsın? Ben acayip üşüyorum havalar birden fena soğudu orası da öyle mi?

Bende usumekle meskulumm aynen cok sogudu. Gunes var ama esek donduran gunesi derler ya ondan var :KK48:

Dun ilk.defa disari cikmadik, bi markete gidip geldik sadece ama nasil cani sıkildi yaa yedi beni resmen, karda kista napacaz acaba :KK51: pek severim ķışı soyle sicacik otur evde ama..
Oyuncaklara hemen doyuyor, onune n3 koysam hemen sıkiliyor yandik yandik :)
Bugun soguk moguk cikaricam biraz.

Bende usumekle meskulumm aynen cok sogudu. Gunes var ama esek donduran gunesi derler ya ondan var :KK48:

Dun ilk.defa disari cikmadik, bi markete gidip geldik sadece ama nasil cani sıkildi yaa yedi beni resmen, karda kista napacaz acaba :KK51: pek severim ķışı soyle sicacik otur evde ama..
Bende donuyorum bugn kombiyi yaktim Ardada bi huysuz bi huysuz aglayip duruyo

Ben cesaret edemiyorum dışarı çıkarmaya yaa... çünkü çok çabuk hastalanıyor ama dediğin gibi evdede tek odada bize sarıyor gerçekten bu kış yandık :)

MutluBulut_ MutluBulut_ 3,4 kez yapildi bana muayene ayni gun hepsindede canim yandi, ama dogum ani ona bakis daha rahatti .

Bebegine zarar verecek olsa kesinlikle soylerdi canim, birde bilirsin doktorlar artik hic ugrasmadan sezryana aliyorlar.
Senin yerinde olsam benim dr kesin alirdi kesip.bicmeye beni, daha ultrasondayken cunki kilolu, kafasi buyuk bilmem ne ameliyatla yapalim demisti cunki.
Yani tehlike olsa soylerdi doktorun merak etme. Bi dahaki gibisde daha netlesir hersey, tabi bu muayeneden sonra 1-3 gune dogumu baslayan cok var .
Bebek kendini o kadar guclu itiyorki zaten yeterli acilman olunca gayet basarabilirsin bence.
Korkma Allah buyuk, o ordan illa cikacak yani :KK68:
Hic baalayacak gibi durmuyor benim canim ne bileyim ne asagi indi karnkm nede nst de bisey cikiyor :/bakalim ne diyecek cuma tekrar bakar mi acaba bakmazsa ne durumda oldugunuda unutur :/ insallah kuzum :))

Insallah canim tek dusunce o oluyor zaten, onu gorunce herseyi unutuvereceksin :)

Sevgi ustesinden gelir insallah herseyin :)
Oyy insallah teyzesiii :))

Kız benim bebe güya 3.200dü 2.780 doğdu ultrasona göre sezaryene karar verme ama inşaallah bebeğin o kilodadır :)

Bence normali dene 40 haftanı doldur

Hakkında hayırlısı olsun canım:KK200:
Bakalim bizimki ne cikacak :KK70: I ilknurrr22 un dedigi gibi olursa birde :KK70: ama genelde dusuk cikiyor saniirim

Hayirlisi neyse o olur canim insallah bnde hep normal istedim ama kismet değilmiş
Amin canim cok iyi hatirliyorum seni :) cok istiyordun.. Ya doktorum net bisey demediginden kafam karisti ama Rabbim en hayirli nasil olacaksa oylr nasip etsin insallah

Hic baalayacak gibi durmuyor benim canim ne bileyim ne asagi indi karnkm nede nst de bisey cikiyor :/bakalim ne diyecek cuma tekrar bakar mi acaba bakmazsa ne durumda oldugunuda unutur :/ insallah kuzum :))

Bakalim bizimki ne cikacak :KK70: I ilknurrr22 un dedigi gibi olursa birde :KK70: ama genelde dusuk cikiyor saniirim

Amin canim cok iyi hatirliyorum seni :) cok istiyordun.. Ya doktorum net bisey demediginden kafam karisti ama Rabbim en hayirli nasil olacaksa oylr nasip etsin insallah
benim 4 gün kala sancılarım başladı. zaten çok bariz belli oluyor yaaa çünkü dudaklarım kıpkırmızı oldu iyice şişti. hafif hafif adet sancısı gibi sancılarım vardı gün içinde ama temizlik yaptığım için anlamadım.. tam akşam oturdum dinlenicem o zaman arttı herşey:) Sende anlarsın canım göbeğim inmedi diyorsn yaa çok bariz belli oluyor :)

I ilknurrr22 yaklasik 2 haftadir sobayi yakiyoruz artik geceleri falan serin oluyor.
Tum odalar isiniyor senin diimi.
Benim birtek oturma odasi isiniyor, mutfagim buzz daha simdiden.
Hemen yemegi ocaga koyup attim.kendimi sobanin yanina :)

Evet diyodun cok sacm var diye , oyle kurumasi iyice zor.
Ya ayazin soyle aglamasi var mesela yanima.cagiriyorum gayet sakim dururken aglayarak geliyor yanima cagirinca, onu beklemeden gidicemmi.saniyo.anlamadim.
Oyle abuk.subuk her seye agliyor. Birseyi yapamasin 1,2 kere ugrasip pes ediyor yine agliyor.
Hele bugunleri eller hep yukarda kucagima gelmek istiyor.
Insallah bi sıkintisi yoktur,cekerim.ben yani.
Dismi cikartacak anlamadim

duman91 duman91 evdede dursa yine hasta oluyorlar ya , en iyisi temiz hava.
Gecen hastayken giydirdim.guzelde cikardm disari, evide hep havalandirdim cok sukur sadece burun akintisiyla atlatti.

Kat kat lahana gibi giydirip, cikardim.aksam iste markete gidip bi hava alsin diye .
Senin bahce var, oraya ciksarsan 5,10dk yine yeter.

MutluBulut_ MutluBulut_ benimde karnim pek inmedi canim, goren zaten daha var diyodu.
Hem daha gunune var oo 8 gun :)
Dedigim.gibi imkanin varsa hergun biraz yuruyus yapmaya calis.
Tekrar bakar gibime geliyor, ona gore daha net bir karar verir.

Aslinda haftasinda dogmayan bebegi 1 hafta daha bekletiyorlar , belki kendi gelecek yani neden hemen sezeryane aliyorlar anlamiyorum.

Kuzeniminde 1 haftami gecmisti ne,normal oldu sonra yinede.
Yani bebegin durumu iyiyse, keske bekletseler drlar

I ilknurrr22 duman91 duman91
Ayaz hep elini saclatina goturuyor kizlar.
Bazen kasiyor gibi, bazen eli bildigin orda duruyor.
Huy kapti iyice, eli.bos kalsin hemen oraya gidiyor.Birini tutsam, diger elini koyuyor hemen o derece aliskanlik oldu.
Dis veya kulakla alakali olabilirmi acaba

Huy kapti iyice, eli.bos kalsin hemen oraya gidiyor.Birini tutsam, diger elini koyuyor hemen o derece aliskanlik oldu.
Bizimki de yapıyor canım ama bariz çekiyor iki tutam saçını da :)Genelde uykusu geldiğinde yapıyor onu...

benim 4 gün kala sancılarım başladı. zaten çok bariz belli oluyor yaaa çünkü dudaklarım kıpkırmızı oldu iyice şişti. hafif hafif adet sancısı gibi sancılarım vardı gün içinde ama temizlik yaptığım için anlamadım.. tam akşam oturdum dinlenicem o zaman arttı herşey:) Sende anlarsın canım göbeğim inmedi diyorsn yaa çok bariz belli oluyor :)

Inmesede olabiliyor yani :)oyy bakalim ben umudu kestim ama :KK70:
MutluBulut_ MutluBulut_ benimde karnim pek inmedi canim, goren zaten daha var diyodu.
Hem daha gunune var oo 8 gun :)
Dedigim.gibi imkanin varsa hergun biraz yuruyus yapmaya calis.
Tekrar bakar gibime geliyor, ona gore daha net bir karar verir.

Aslinda haftasinda dogmayan bebegi 1 hafta daha bekletiyorlar , belki kendi gelecek yani neden hemen sezeryane aliyorlar anlamiyorum.

Kuzeniminde 1 haftami gecmisti ne,normal oldu sonra yinede.
Yani bebegin durumu iyiyse, keske bekletseler drlar
Oo seninfe inmeden oldu yani :) gunler karisik ya benim tutkum pazar gunu 39 dedi ay sonuna kadar zaman verince 41 bitmis oluyor. Sanirim gittikce risk oluyor diye aliyorlar birde kakalarini yapip yiyen bebekler oluyormus ya Allah korusun.

Inmesede olabiliyor yani :)oyy bakalim ben umudu kestim ama :KK70:

Oo seninfe inmeden oldu yani :) gunler karisik ya benim tutkum pazar gunu 39 dedi ay sonuna kadar zaman verince 41 bitmis oluyor. Sanirim gittikce risk oluyor diye aliyorlar birde kakalarini yapip yiyen bebekler oluyormus ya Allah korusun.

Evet o kakasini yapma olasiligi kotu.
Ultrasonda belli olmuyodur diimi o.

Hayirlisi canim ya, baksana benim hala dikisim gecmedi. Bazen diyorum normal olmasamiydi diye.
Tabiki normal her zaman her acidan iyi ama su dikis meselesi insani ayri bir yipratiyor. Belki sezeryan olsaydim daha kotu olurdu, hayirlisini istedim cunki her zaman ama insan bi dusunuyor iste , bir acaba var akilda hep.
O yuzden senin ve bebegin icin enn hayirli dogum hangisisiyse o olur insallah.

Daha var zamanin, degisiklikleri zaten fark edersin

Son ana kadar bekletcek zaten canim saba sezeryana alalim su gun demez banada demsti kendi gelmezse 42. Haftaya kadar bekler oyle alirim diye

Arda da oyle canim odadan cikar cikmaz agliyo bazen oyuncaklarla oynarken cikyrm görmeden farkedince aglaya aglaya yanima geliyo ayaklarima kapaniyo dis cikarcagi zaman kulagini cok kasiyo saclarinida yoluyo cekistirip duruyo

Evet o kakasini yapma olasiligi kotu.
Ultrasonda belli olmuyodur diimi o.

Hayirlisi canim ya, baksana benim hala dikisim gecmedi. Bazen diyorum normal olmasamiydi diye.
Tabiki normal her zaman her acidan iyi ama su dikis meselesi insani ayri bir yipratiyor. Belki sezeryan olsaydim daha kotu olurdu, hayirlisini istedim cunki her zaman ama insan bi dusunuyor iste , bir acaba var akilda hep.
O yuzden senin ve bebegin icin enn hayirli dogum hangisisiyse o olur insallah.

Daha var zamanin, degisiklikleri zaten fark edersin
Canım dikisin nasıl geçmedi yaaa. Benim 10 tane falanda gecti

Arda da oyle canim odadan cikar cikmaz agliyo bazen oyuncaklarla oynarken cikyrm görmeden farkedince aglaya aglaya yanima geliyo ayaklarima kapaniyo dis cikarcagi zaman kulagini cok kasiyo saclarinida yoluyo cekistirip duruyo

Bugun farkettim ustte bitane daha belirmis iyice yakinda patlar sanirim, insallah o yuzdendir huysuzlugu.
Emekliyomu artik iyice, yuruyecek zamami geldi tabi benimkide soru ama en son surunerek gidiyodu diye kalmis aklimda :KK48:

duman91 duman91 bende onu dusunuyorum bussuru dikisi olan iyilesiyo.
Hem hissediyorum dikis yerini, hem biraz zorlanirsam hala acilacak hissi var, garip agri var.
Doktorun biri biraz gec iyilesecek demisti, ama yine cikmam lazim , 1 yil oldu yani saka gibi.

2.dogumdan cidden korkuyorum su dikisler yuzunden :KK14:

Bugun farkettim ustte bitane daha belirmis iyice yakinda patlar sanirim, insallah o yuzdendir huysuzlugu.
Emekliyomu artik iyice, yuruyecek zamami geldi tabi benimkide soru ama en son surunerek gidiyodu diye kalmis aklimda :KK48:

duman91 duman91 bende onu dusunuyorum bussuru dikisi olan iyilesiyo.
Hem hissediyorum dikis yerini, hem biraz zorlanirsam hala acilacak hissi var, garip agri var.
Doktorun biri biraz gec iyilesecek demisti, ama yine cikmam lazim , 1 yil oldu yani saka gibi.

2.dogumdan cidden korkuyorum su dikisler yuzunden :KK14:
Bana da en acısı dikisler gelmişti tabi sonrası da kötüydü ama benim kısa sürdü yaa. Bencede bir görün sen yinede

X