2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Kizlar gunaydin.
Dun gittik hastaneye kizim 3400 gr 50 cm olmus. Cati muaynesi oldum. Daha once vajinal muayne olmustum 2 kez ve 0 aciydi soylemistim. Bu sefer sadece erkek doktor diye biraz stresim vardi ama acimaz ya diyodum. Muayne basladi ve saniyeler sonra canim inanilmaz yandi :/ hatta ayyy dedim dayanamadim :/ bu sirada doktor cok dar dedi :/ ama ben normali cok istiyorum diye baya kurcaladi. Basta kasmasamda aciyla kendimi cook kastim hic rahat olamadim. Ve o dar diyince ben kendimi kasiyorum diye mi dedim hayir alakasi olamaz dedi ama sanirim icim rahat etsin diye biraz daha bakti zorladi :/ sonuc bekleyelim dedi. Bebek 3500 u gecmedi dedi. Simdi gecmedi ama :/ belki sanciyla degisrn biseyler olur ona bakariz dedi. Yani sanci gelecek ve normal dogumu denicez. O kadar kotu oldum ki hani net bisey olmamasindan daha cok kotu oldum. Direk gun verse bu kadar kotu hisseder miydim bilmiyorum :/ En cok korktugum butun sanciyi cekip son anda sezeryan olmakti hemde.. Nst de sanci falan hic yok.. Annem ve esim zorlama normal olmuyosa sezeryan ol falan diyolar. Ama ben kendi ayagimla sezeryana girmekte istemiyorum :KK43: kesin karari doktor verse raziyim. Normal dogum korkum yoktu dunden sonra oda basladi birazcik :KK70: hakkimda hayirlisi neyse o olsun insallah diyorum :/
Ve ben ya bu sirada dogum aninda zorlamayla bebegime bisey olursa diye cok korkuyorum
Maşallah canım kilosu iyi olmuş..çatı muayenesinde benim de canım yanmıştı..çatın dar değil ama böyle kasarsan normal doğuramazsın dedi doktor bana.. nasıl kastıysam artık:/

benim çatım dar değildi ama 40 hafta bitti hiç sancım olmadığı için sezaryen oldum nasipte ne varsa o oluyor..

Hakkında hayırlısı olsun canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla inşallah♡

Kızlar spiral taktıran veya yakın çevresinde taktırmış olan var mı ben düşünüyorum ama korkuyorum en iyi yöntem bu gibi geliyor..

Ben senin gibi soylesem kesin bosardi o anki sinirle :KK48:
insallah boyle iyi gider canim.

Insragramda Cahide sultani takip ediyomusum bilmem ama gecen bir yazi paylasti cok guzeldi.
Hani fotolarda surekli kocasiyla mutlu olan, kahve keyfisi yapan, hiic sorunsuz gibi gorunenleri elestirmis. Genc kizlarin, evlilerin bunlardan ne kadar etkilendigini yazmis.
Problemi olmayan yuva tabiki yoktur, ha imrenmiyormu insan evet kendi adima imreniyorum , ben gibilerde imrenip uzuluyolardir ama bir yandanda biliyorum kimse mukemmel degil.
Yaziyi bi oku bence beni biraz kendime getirdi tabi bu yinede esimin ilgisiz olusunu degistirmiyor :KK48:

duman91 duman91 masallah canim insallah bundan sonra iyi gider..
Aynen kafaya takmamak en iyisi, olduklari gibi kabullenmek lazim sanirim, ne kadarda torpuleyip sekillendirsen iclerinde o odunluk illa var..
Ohoo ben neler diyorum canim yani insan bi dusunmez mi karim bana niye boyle diyo ben kendime ceki duzrn veriyim bi kendime geliyim diye yok adama etmedigim hakaret kalmadi valla bi okuyum dur bende cok imreniyorm dedigin gbi hep gezmelerdeler hep kocalari romantik hic mi evinizin isi yok yemek yapma derdiniz yok anlamiyorm ki

kesinlikle aynen.. yüzüne de söylüyorum romantik değilsin, odunsun resmen hiçbir şey yapmıyoruz birlikte diye.. Hafta sonu kvlere gittik. Tabi biz yatılı gidiyruz biliyorsun biraz mesafe olduğu için.. Çarşıya çıktık cümbür cemaat annesi, halası, halasının 2 çocuğu, görümce, elif ve ben.. En kötü ihtimalle görümce bizimle gelir hiç başbaşa çıkmadık söylüyorum söylüyorum kendim konuşup kendim dinliyorum en iyisi akışına bıraktım ne yapayım yoruldum artık yaa...
Ayni durumdayiz kendim konusuyorm kendim dinliyorm duvara konussm dile gelr. Bu nasl bi umursamaazlktir bilerekte ağır konsyrm ama yok adam tinlamiyo

Ayni durumdayiz kendim konusuyorm kendim dinliyorm duvara konussm dile gelr. Bu nasl bi umursamaazlktir bilerekte ağır konsyrm ama yok adam tinlamiyo
Canım bn senin kadar ağır konuşmuyorum, o kadar konuşsam sanırım daha beter olur.. Ama eşin hepten elini eteğini çekmiş gibi neden acaba.. Ama çok yoruluyor diyorsn ne bileyim işten de kaynaklı olabilir mi ki?

seker000 seker000 amin canim benim
Iyi oda, dogum gunu hazirliklari basladi evet, hic bisi anlamadim 1 yil ne ara gecti.. sanki daha gecen doguma gun sayiyordum.
Ben 6 kasim beklerken meger o 9 gun sonra yola cikacakmis :)

duman91 duman91 oh masallah daha yokmuydu gelen :)
O aslimda biraz ese, birazda karsidakine bagli.. hani diyemezlermi ikinizde calisiyorsunuz, zaman bulamiyorsunuz gidin cikin gezin vs vs.. biraz is kvye bakiyo aslinda.
Yatili gitmeniz zaten ayri bi olay :) zor ama.bebekle daha bi zordur eminim.
Ne diyelim duzelsinler insallah.
Bazen dusunuyorum, aksam o da dedi hani gezenteligi yok, ickisi sigarasi yok, daha ne istiyorsun. Bazi esler var mesela atiyorum diskoya gidiyor oyle olmasindanaa bu hali sanirim daha iyi.
Ay bilmem bilmem, aski yurutmek zaten zor ama evlilikle aski yurutmek ayri bi zormus ya

I ilknurrr22 bende cok agir konusuyodum ama defalarcada soyledm gerci ayrilalim diye ama bu kez ciddiye almis demekki, hos bende ciddiydim .Insan uzuntuden, sinirden ne soyledigin farkinda olmuyor.
O hastalik meselesiyle beni sandiindan cok uzdu cunki, sozlerini hala unutmuyorum.

Haha aynen duvara konussak dillenirdi.
Gezerken hersey bizdede guzel aslinda, pazar gunleri mesela sagolsun hakkini yemiyeyim gezmeye goturur, veya kafeye falan otururuz o zaman cok iyiyiz, ama ne oluyosa su eve girince oluyor.
Belkide internettekilerde surekli gezdigi icin iyidir :KK48:

seker000 seker000 canim.bu arada dr spirali onermisti, ama burdan bazi yorumlar okuyunca vaz gectim.
Hem kanaman cok oluyor, hem %100 guvenilir degil cunki iliski sirasinda kayma ihtimali var.
Es korunmasi en sagliklisi gibi gorunuyor tum secenekler arasinda tabi o da ne kadar guvenilir tartisilir :)
Rabbim olmayanlara nasip eder insallah ne diyelim

Iyi oda, dogum gunu hazirliklari basladi evet, hic bisi anlamadim 1 yil ne ara gecti.. sanki daha gecen doguma gun sayiyordum.

O aslimda biraz ese, birazda karsidakine bagli.. hani diyemezlermi ikinizde calisiyorsunuz, zaman bulamiyorsunuz gidin cikin gezin vs vs.. biraz is kvye bakiyo aslinda.
Bazen dusunuyorum, aksam o da dedi hani gezenteligi yok, ickisi sigarasi yok, daha ne istiyorsun. Bazi esler var mesela atiyorum diskoya gidiyor oyle olmasindanaa bu hali sanirim daha iyi.
Ay bilmem bilmem, aski yurutmek zaten zor ama evlilikle aski yurutmek ayri bi zormus ya

I ilknurrr22 bende cok agir konusuyodum ama defalarcada soyledm gerci ayrilalim diye ama bu kez ciddiye almis demekki, hos bende ciddiydim .Insan uzuntuden, sinirden ne soyledigin farkinda olmuyor.
O hastalik meselesiyle beni sandiindan cok uzdu cunki, sozlerini hala unutmuyorum.

Gezerken hersey bizdede guzel aslinda, pazar gunleri mesela sagolsun hakkini yemiyeyim gezmeye goturur, veya kafeye falan otururuz o zaman cok iyiyiz, ama ne oluyosa su eve girince oluyor.
ertesi gün yine çıktık ama eşim arkadaşlarıyla buluştu, bizde görümceyle kuaföre gittik kafeye oturduk ne yapayım yanii... eşimle yapmam gerekirken işte benimki de ayrı bir odun...
Dediğin gibi içkisi yok, sigarası yok, burda arkadaşı yok ki akşamları ya da hfta sonları çıksın gezsin, Çok şükür halimize:)

ertesi gün yine çıktık ama eşim arkadaşlarıyla buluştu, bizde görümceyle kuaföre gittik kafeye oturduk ne yapayım yanii... eşimle yapmam gerekirken işte benimki de ayrı bir odun...
Dediğin gibi içkisi yok, sigarası yok, burda arkadaşı yok ki akşamları ya da hfta sonları çıksın gezsin, Çok şükür halimize:)

Romantiklik okulu olsa keske :)
Hos yine kazanamazlar okulu :KK48:

Canım bn senin kadar ağır konuşmuyorum, o kadar konuşsam sanırım daha beter olur.. Ama eşin hepten elini eteğini çekmiş gibi neden acaba.. Ama çok yoruluyor diyorsn ne bileyim işten de kaynaklı olabilir mi ki?
Aynrn canim cok yoruluyo bazen acayip yogun oluyo dun sabah 6da gitti gece 12de geldi telefonda sinir kupuydu bana is bak internetten biktm bu isten gitmicem diye

Olabilir esim o kadar cok calisiyoki cok nadir gezyrz bide Benmki arabasiz gezmeyi sevmiyo gezince bizde cok iyi oluyorz dun 12de geldi eve gece inan hic aramadm yoklugunu

Az kalms ben 9 gun kala dogum yapmstm

MutluBulut_ MutluBulut_ bak doğuma giderken yaz bize mutlakaa :)))
Ben beklenen tarihe 13 gün kala sezaryem olmuştum 38+1 de :)

Oo 9 hafta nerde, 9 ay nerde :) kiz hamisleri genelde buyuk olur karni ama sen icten genisskn herhalde :KK48: Benim baya buyuktu son ay hele
Buyuk temizligi bitiren genelde doguma gidiyor , bekleyelm sendende o zaman guzel haber :KK48:

seker000 seker000 masallah canim.
Istiyodur artik oyun, yeni seyler kesfetme zamani geldi , surekli yatmaktanda sIkiliyolar gezmek istiyolar. Saglikli olsunlar her halleri tatlilikla cekiliyor :KK68:

Kizlar durum yukarida yazdigim gibi kiziminda rahatu yerinde cok sukur gelmeye niyeti yok.
Tutkum temizligi ay basj yaptik ama :) barismaniza cok sevindim :)

Ya canim darsa hic zorlama arkadasimi 9 saat sanci cektrdkten sonra sezerysna aldilar doktorunla konuş dogrusunu o bilir banada alttab muayene eden doktor bu hastanin acilmasi olmaz demsti
Iste net biseyde konusmadi kuzum :/ hani net olsaydi

Boyle uzun mesaj gorunce birden dogurdun sandim ya gercekten :)

Canim hakkinda hayirlisi olsun ama gercek sancilar gelince cok farkli oluyor, acilmani sancilarin varken kontrol edince daha net anlarlar normal olup, olamayacagini.
Simdiden umitsizlige kapilma.
Bu arada surekli dr kontrolunde oluyorsun surekli bebegin kalp atisini kontrol ediyorlar, yani normalde zorlanan hastayi, benek icin tehlike varsa acio sezeryana aliyorlar. Yani once Allaha emanetsin, sonra drlara..
Bu arada muayene ederkenki agri bana dogum agrisindan daha fazla geldi, yani dogum o muayeneden daha kolaydi benim adima.
Dualarimdasin , insallah en en hayirli,kolay dogum.hangisiyse o olur canim.
Tek verebilecegim tavsiye gucunu iyice toplayip, asagi dogru ikinmak ve boool bol.yuru , imkan varsa dogumda bile yuru.
Benim yanlisim ordaydi o yuzden 2 saat surdu o yanlisim , haliyle bebekte zorlandi.
Tabi yasamadan bilemiyorki insan

I ilknurrr22 konusmasina bakilirsa baya korkmustu aslinda, habire ne kadar sevdigini soyledi, ilgisizliginin nedenini anlatti.
Gel boyle adam gibi anlat hak vereyim, konusmadan birsey cozulmuyorki. Bakalim kac gun iyi olucaz yine.
Ama evet o soru canimi sıktı, gerci o da ayriayi soylese sanirim bende dusunurum oyle aldatiyormu diye.
Yok kuzum ya :))insallah oylr olur canim.kotu durumda olsa soylerdi dimi tehlikeli sezeryan olmalisin dermiydi niyr net konusmadi diyorum :/ ayy cidden mi sevindim buna cunku dun cidden zordu dedim bu muayneyse dogum nasildir :KK70:. Allah razi olsun tutkum.Insallah. ya ben normal normal derken bebegme zarar gelitse diyorum.Allah korusun

MaşAllah canım Ceyda kızımıza da kocaman olmuş:)
Canım öyle kötü şeyler getirme aklına daha miniğin gününü doldurmadı ki, ama darlık konusunda tabi bişey diyemeyeceğim, belki de o kadar sancı çekmeyeceksin güzel düşün ama en doğru kararı doktorun verecek gerçi o da biraz ucu açık konuşmuş.. Hakkında hayırlısı olsun canım Rabbim yardım eder dualarımız seninle
Evet cok ucu acik kafa karistirici.konustu net degildi. Allah razi olsun canim. Cuma ne diyecek bakalim.

Maşallah canım kilosu iyi olmuş..çatı muayenesinde benim de canım yanmıştı..çatın dar değil ama böyle kasarsan normal doğuramazsın dedi doktor bana.. nasıl kastıysam artık:/

benim çatım dar değildi ama 40 hafta bitti hiç sancım olmadığı için sezaryen oldum nasipte ne varsa o oluyor..

Hakkında hayırlısı olsun canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla inşallah♡
Diymi nasip iste . benimde hic sanci olmayacak sanirim nst dumduz cizgi :KK70:
Amin kuzum insallah Allah razi olsun

Kızlar spiral taktıran veya yakın çevresinde taktırmış olan var mı ben düşünüyorum ama korkuyorum en iyi yöntem bu gibi geliyor..
Komsum taktirmis canim 9~10 yil korumus ama ekstra bir yontem daha varmiydi bilmiyorum.cikarttirdi hemen hamile kaldi. Cokta detayini bilmiyorum ama canim :/

Olabilir esim o kadar cok calisiyoki cok nadir gezyrz bide Benmki arabasiz gezmeyi sevmiyo gezince bizde cok iyi oluyorz dun 12de geldi eve gece inan hic aramadm yoklugunu

Canim esim aksam erkek gorusuyle kendi tarafindan anlatti bu calisip, yorulma konusunu ve hak verdim.
Ki seninki cok daha fazla calisiyormus.
Kazanci iyidir belki evet ama hem kendi yipraniyor, hem sizi yipratiyor sadece bunun farkinda degil.
Eger istiyorsa is degistirme olasiligi varsa neden olmasin, eminim o zamam daha sakin olur.

MutluBulut_ MutluBulut_ hayirlisi kuzucum. Gelip gececek hepsi insallah.
Sagol bu arada canim, baristik cok sukur

Canim esim aksam erkek gorusuyle kendi tarafindan anlatti bu calisip, yorulma konusunu ve hak verdim.
Ki seninki cok daha fazla calisiyormus.
Kazanci iyidir belki evet ama hem kendi yipraniyor, hem sizi yipratiyor sadece bunun farkinda degil.
Eger istiyorsa is degistirme olasiligi varsa neden olmasin, eminim o zamam daha sakin olur.

MutluBulut_ MutluBulut_ hayirlisi kuzucum. Gelip gececek hepsi insallah.
Sagol bu arada canim, baristik cok sukur
Insallah kuzum. Kizimi saglikla alayimda kucagima insallah.
Bir daha sorun olmaz insallah canim ama sizin icin birbirinizi sevdiginizi dusunuyorum ben hepsi gececek insallah :)

MutluBulut_ MutluBulut_ 3,4 kez yapildi bana muayene ayni gun hepsindede canim yandi, ama dogum ani ona bakis daha rahatti .

Bebegine zarar verecek olsa kesinlikle soylerdi canim, birde bilirsin doktorlar artik hic ugrasmadan sezryana aliyorlar.
Senin yerinde olsam benim dr kesin alirdi kesip.bicmeye beni, daha ultrasondayken cunki kilolu, kafasi buyuk bilmem ne ameliyatla yapalim demisti cunki.
Yani tehlike olsa soylerdi doktorun merak etme. Bi dahaki gibisde daha netlesir hersey, tabi bu muayeneden sonra 1-3 gune dogumu baslayan cok var .
Bebek kendini o kadar guclu itiyorki zaten yeterli acilman olunca gayet basarabilirsin bence.
Korkma Allah buyuk, o ordan illa cikacak yani :KK68:

MutluBulut_ MutluBulut_ 3,4 kez yapildi bana muayene ayni gun hepsindede canim yandi, ama dogum ani ona bakis daha rahatti .

Bebegine zarar verecek olsa kesinlikle soylerdi canim, birde bilirsin doktorlar artik hic ugrasmadan sezryana aliyorlar.
Senin yerinde olsam benim dr kesin alirdi kesip.bicmeye beni, daha ultrasondayken cunki kilolu, kafasi buyuk bilmem ne ameliyatla yapalim demisti cunki.
Yani tehlike olsa soylerdi doktorun merak etme. Bi dahaki gibisde daha netlesir hersey, tabi bu muayeneden sonra 1-3 gune dogumu baslayan cok var .
Bebek kendini o kadar guclu itiyorki zaten yeterli acilman olunca gayet basarabilirsin bence.
Korkma Allah buyuk, o ordan illa cikacak yani :KK68:

Insallah kuzum. Kizimi saglikla alayimda kucagima insallah.
Bir daha sorun olmaz insallah canim ama sizin icin birbirinizi sevdiginizi dusunuyorum ben hepsi gececek insallah :)
Insallah canim tek dusunce o oluyor zaten, onu gorunce herseyi unutuvereceksin :)

Sevgi ustesinden gelir insallah herseyin :)

Biz baristik kizlar.
Adim atan taraf esimdi. Ama beni biraz sasirtti, bu ayrilma konusunu baya kafaya takmis ve bana baskasimi var diye sordu :/
Bunu yapmam icin deli olmam lazim herhalde. Tek aklimdan gecen kimseyle cikmadim ya ondan baska, baskasiyla olsaydim dahami mutlu olurdum dusunceimsi sariyor o beni uzunce .
Baya bi konustuk, sahsen cok sevinemiyorum ama insallah bu kez gercekten iyi yonde degismistir.

Kac gun kűs kaldigimizi bile saymis halbuki pek dikkat etmiyodu boyle seylere

Çok sevindim cnm artık düzelirsiniz inşaallah

Kaç gün küs kaldınız

X