2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Merhaba canım nasıl alıştın mı evliliğe zorlanıyor musun, ne gibi değişklikler oldu? bende meraklı çıktım galiba:)))

Şöyle ki ben ailemden ayrı yaşıyordum atanma dolayısıyla..Yalova dayımm. Buraya nisan gibi geldim ve düğünden sonra da oturacağımız bir ev tuttuk ve eşyaları düğüne kadar aldık yavaş yavaş..Evime alışkınım..Düğün oldu eşimi yanıma aldım :KK48: Yaniiii 4 yıldır görüşüyorduk onunla, ev hayatına alışmaya çalışıyorum..Çok zorlanmıyorum aslında ama şöyle ki çalışıyorum bir yandan ve kardeşimle kalıyordum öncesinde , evde onun desteği vardı..Şimdi herşey üzerimde o açıdan zorlanıyorum biraz..Eşim cidden iyi ve anlayışlıdır ama 34 yaşında ve bu yaşına kadar evde anne ve kız kardeşi yapmış birşeyler, öyle ev işine yatkın erkeklerden değil..Kendince sağolsun yardımı oluyor ama ben de çalışan bir bayan olarak biraz fazla beklentiye giriyorum galiba :) Öyle işte

Benim de bayağı bir anlatasım varmış hee :KK48:

Amiiin, 23 ben... 2013 ekim geliniyimm...:)
Lisans mezunu , ev hanimi, koca aşığı :KK70:
Çalışıyor musun ev hanimi misin tatlim ?

Ohh oh maşallah,Allah bozmasın :) Ben de lisanas mezunu , çalışıyorum canım, ama ev hanımlığı hayaliyle yanıp tutuşuyorum :KK48:

Anlat anlat insan rahatlıyor, bende çalışıyorum seninle aynı şeyleri yaşıyorum beklenti olarak. Allah'tan eşim yardım ediyor, çünkü bekarken çok rahattım şimdi herşey birden üstüme binince zorlandım doğrsu eşimde yardımcı olmasa 1,5 ayda isyan bayraklarını çekerdim heralde :)

Ohh oh maşallah,Allah bozmasın :) Ben de lisanas mezunu , çalışıyorum canım, ama ev hanımlığı hayaliyle yanıp tutuşuyorum :KK48:
Hehe iyi yönleri var elbet ama siz çalışan bayanlar da çok yoruluyor :) üstüne ev işi... E kocalarin elinden gelmiyorsa her şey üstüne kalıyor haliyle... Allah yardım etsin kolay değil...:)

Kesinlikle şimdi siz ne düzenli tertipli bir ev hanımısınızdır..:KK43: ben hep koşuşturmaca, bişeyleri yetiştirmeye çalışma düzene sokmaya çalışıyorum, zamanla olur değil mi çok umutsuzum bu konuda :KK43:

Anlat anlat insan rahatlıyor, bende çalışıyorum seninle aynı şeyleri yaşıyorum beklenti olarak. Allah'tan eşim yardım ediyor, çünkü bekarken çok rahattım şimdi herşey birden üstüme binince zorlandım doğrsu eşimde yardımcı olmasa 1,5 ayda isyan bayraklarını çekerdim heralde :)

Bekarken de yapıyordum ama dediğim gibi kardeşimin de desteği vardı..Ben ancak kendi kendime söyleniyorum biraz..Yani eve en erken geldiği vakit sekiz ve çalıştığı yer evimize bir saat uzaklıkta, sabah akşam o yolu gidiyor, araba da yoruyordur muhtemelen, e işi de bana göre daha ağır, daha çok yoruluyor..O açıdan ona pek bir şey demek istemiyorum..Allah tan anlayışlı bir insan ev konusunda çok beklentisi yoktur.. Hani öyle ahım şahım yemek falan beklemez. Kimisi var bayan çalışsa bile hem yardım etmez hem söylenir..Ben de bu açıdan avunuyorum :))

Kesinlikle şimdi siz ne düzenli tertipli bir ev hanımısınızdır..:KK43: ben hep koşuşturmaca, bişeyleri yetiştirmeye çalışma düzene sokmaya çalışıyorum, zamanla olur değil mi çok umutsuzum bu konuda :KK43:
Olur elbet alışınca ama yine de koşuşturmaca kısmı pek eksik olmaz hayatından hele çocuk olduğunda...:)
Tertipli düzenliyim..biraz da ayrıntıci olunca...Bu aralar hastayım yalnız... Odalar dağıldı, işler çoğaldı... :KK43:

Hehe iyi yönleri var elbet ama siz çalışan bayanlar da çok yoruluyor :) üstüne ev işi... E kocalarin elinden gelmiyorsa her şey üstüne kalıyor haliyle... Allah yardım etsin kolay değil...:)

Valla ne yalan söyleyeyim memurum ve üzerimde öyle büyük bir iş yükü yok..Sadece şu son 1 aydır bayagı bır yogunlaştı o da geçici..Ama sabah 8 den akşam 5 e kadar bile olsa vakit geçirmek yoruyor insanı..Yani daha yoğun çalışıp daha geç gelen bayanlara hayret ediyorum..Allah öylesine de kolaylık versin..

aa geçmiş olsun canım. evet bi bıraktın mı hemen dağılır zaten.. aman dikkat et kendine:)

Bende de düzen takıntısı vardır..Sırf bu yüzden daha çok yıpranıyorum galiba :) Dediğin gibi koşturmacadan yetişmeye çalışıyoruz..Ama bence zamanla oturur gibi geliyor bana.. :) Bayanalr her zaman bir işin kolayını bulur :KK66:

Aynen bu ara yemeklerimi öğle aralarında yapmaya karar verdim mesela.. Akşam birbirimize daha çok vakit ayırabiliyoruz bu sayede. :)

Olur elbet alışınca ama yine de koşuşturmaca kısmı pek eksik olmaz hayatından hele çocuk olduğunda...:)
Tertipli düzenliyim..biraz da ayrıntıci olunca...Bu aralar hastayım yalnız... Odalar dağıldı, işler çoğaldı... :KK43:

Evet geçmiş olsun canım, olsun mühim bir şey olmasın da arada olur öyle , düzelince tamamlarsın inşallah.. Hehh işte ben bir de şu koşturmacaya alışamamışken bir de kafamda bebek düşünceleri dolaşıyor şimdiden, ne cesaret varmış bende :KK48:

Aynen bu ara yemeklerimi öğle aralarında yapmaya karar verdim mesela.. Akşam birbirimize daha çok vakit ayırabiliyoruz bu sayede. :)

Öğle arası mı, ne kadar ki? Yemek yapacak vaktin oluyor mu? Nerde çalışıyorsun canım?Eşim benden hep geç geldiğinden ötürü benim yetiştirmeme gibi sorunum olmuyor..Hatta vaktim kalıyor onu beklerken sıkılıyorum bile gözüm yollarda :)

Bende memurum öğle arası 1 saat çalıştığım iş yerim evime çok yakın. yine bir koşuşturmaca tabi ama olsun tatlı telaş işte. eşimle aynı ben gibi 5'te geliyor. ben salata yaparken o da sofrayı kuruyor, bakıyoruz temizlik mi yapmak gerekiyor kolları sıvıyoruz, gerçi o daha çok arabasını temizlemeyi seviyor :)

Ciddi misin bende de olmuştu, ama yavaş yavaş vazgeçiyorum sanırım:KK43:

Yaaa acaip kararsızım..Burda henüz bir çevre oluşturamadım, nisandan beri burdayım bir de..Eşim zaten geç geliyor, kardeşim de gidince iyice sıkılmaya başladım evde..Heralde bu ruh hali itiyor beni..Zaten çocukları çok seviyorum, bebek görünce dayanamıyorum..Diyorum bebişin arkadaş olur sana :KK48: Ne bileyim..Bir yandan gözüm de korkmuyor değil.. Bayağı karışık kafam..

Bende memurum öğle arası 1 saat çalıştığım iş yerim evime çok yakın. yine bir koşuşturmaca tabi ama olsun tatlı telaş işte. eşimle aynı ben gibi 5'te geliyor. ben salata yaparken o da sofrayı kuruyor, bakıyoruz temizlik mi yapmak gerekiyor kolları sıvıyoruz, gerçi o daha çok arabasını temizlemeyi seviyor :)

Ne güzel maşallah..Bu konuda benim de hep böyle bir hayalim olmuştu ama malesef zaten saat uyuşmazlığı var..Ancak haftasonları arada..Ama yine de hakkını yemiyeyim kendi çapında güzel bir kahvaltı hazırlar sağolsun :KK48:

Hangi şehirden peki??

Olsun bak o yorgunluğuna rağmen en azından hafta sonu birşeyler yapıyor yardım ediyor. İyi tarafından bakmak lazım. Ben çorumdayım, sen?

Olsun bak o yorgunluğuna rağmen en azından hafta sonu birşeyler yapıyor yardım ediyor. İyi tarafından bakmak lazım. Ben çorumdayım, sen?

Evet evet , buna da sıkıntı denmez zaten de şükür ki bunun dışında lafını edeceğim hiç birşeyi yok :) Hmmm..Yalova canım ben de..

Benimde bir yanım aslında çok istiyor ancak bütün düğün üstümüzden geçti desem yeridir, birde bebek olunca ücretsiz izne ayrılmak istiyorum, bu nedenle de erteliyorum aslında

X