2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Gayet iyi maşallah bebegin canim benim oglu. 8300 seninkine göre baya zayif bu ay 150gr almis sadece cok üzüldüm:KK5:

Cok gecmis olsun canim kesinlikle salgin var..

Calpol e cok sasirdim ya benim oglana iki doktorda calpol verdi 8300 onuda gectim gorumcemin oglu var 3yadinda oda hasta doktor onada calpol vermis 14kg mi ne nasil oluyor bu iş :KK53:

Bilmiyomki ya hepsi bisey söylüyo bi kerede daha öyle demisti..

Canım çok geçmiş olsun tekrar. Öksürük şurubunu yanlış hatırlamıyorsam ikî yaşından önce vermiyorlar, ondandır. Benimki çok ö ksürdüğünde de antibiyotikle balgam söktürücü vermişti.

Bu arada bugün itibariyle işyerinde süt sağanlar kervanına ben de katıldım :) 6 saatte 60 çıktı, ne yapayım yakında bitecek samazsam:KK43:yalnız su sebilinin dolabıvar, 10 dereceye kadar filan soğutuyor, eve gelirken de 1 saat filan mug termoslarda duruyor, herhalde dayanır di mi?

Elacımbence bırakma, sigarayı mümkün olduğunca azalt, eminim sütün faydası onun zararından fazladır, tabi çok içmiyorsan :KK43: Doğrudan vermeyip muhallebisî e kahvaltısına filan da katabilirsin.

Düzelteme telefon düzeltme! sen düzeltmeyince daha doğru oluyor! Bu chrome daha betermiş

Hic bisey olmaz canim meak etme 8 saat disarda bile durunca bisey olmuyo..hayirli olsun:))

geçmiş olsun canım...öksürüğe vermiyorlar,benim oğum öksürürken de nane limon,ıhlamur ver bol bol dedi.calpol işe yarıyor aslında benim oğlumda yarıyor hala.ilginç bu dr lar yaa..hiç birinin dediği diğerini tutmuyor.:44::44:

ayy aynı durumdayız inan ki...hazırlıyorum tadına bile bakmıyor,zorlayıp bi kaşık veriyorum,sonra öğğğğ yapıp midesindekileri de çıkarıyor...yemeyen çocuk annenin ömrünü yiyor resmen:KK14:sağlık olsun bi dahakine artık :KK1:

Aynen öyle herkes baska bisey söylüyo..

Bituful gecmis olsun guzelim..
sagol canim...

bit geçmiş olsun canım ogluşa calpola şaşırdım ben veriyorum benim kızda 8 kilo :18::18::18:

vave nasıl oldu ogluun çükü :nazar::nazar::nazar:

aleyna hoşgeldin :KK19:

tutkuuu bakem fotolara ve kagan sanada bakem bacım :KK53:

ruzaaaaaaaaaaaa ne yapıyon yvrum ,12m nsılsınız,burcak arada banada pıçak sok :KK51: ,repuu çikolatalarını yedik bacım sagolasın denizde yedi :KK52::KK52::KK52:

ela sen bilin bacım ben emzirmedigim için bilemeyecem :KK17::KK17:

Sagoll janemmmm...

cnm mutfagı dip köşe temizliorum,dolap içleri,davlumbaz fırın vs.. cok fena deterjanlarla haşır neşir oldum,parmaklarım acii:KK43:
gelemıom bu yuzden:KK4:
ben sana kıskanç oldgmu sölemiş miydim bakem tutkuyla filan buluşmuşsunuz hiç yakıştıramadım,fazla samimi olmasaydın,ölesıne agırlasaydın:KK20: aleynayı da yanıma katar tutkuya hain planlar düzenlerım valla ondakı müge anlı tecrubesı teknik olur,bende kıskançlık motıvasyon olur harcarız tutkuyu:KK53::KK53: aleyna bana mesajında purçaaakkk demişsin kankam oldun bı kere bu yolun dönüşü yok,olacaklara katlancan:KK37::KK37::KK37:
bu arada aleyna ben sana masaustu sürümüne geç dedım ama aklıma da geldı,dedim şimdi bu masaustuen gecer gerı dönmek ister fılan,ama bn bılmıom dönüşü,dönülmez yollardasın bebegım artık çok geç:KK51: öğrenırsen bana da haber ver ama:KK52::KK52:
bitufulum geçmiş olsun bacım öperim deranını,bıran önce iileşir umarım,ahh buz kuzular hep hasta be yav:KK43:
dierlerinizi de hepiciginizi de özledım çok pis geyık yapasım sayfayı sacma sapan doldurasım var ama buzdolabı ve tezgah benı bekler hasretle,bu gece onlarlayım:KK51::KK51::KK76::KK76:

Kolay gelsinnn..

Ya bu aleyna ne is picakliyo purcak diyo tahtimda gözümü var???? Şişşş aleyna:KK47::KK22:

Pöfff yarinda sunnet icin gòrusme yapcam 2 doktorla..bitsede bu isler kurtulsam..vave durum nasil küçuk bugrada? Ama en kücuk bugrayi soruyom:KK53: bardaklar ise yaradimi stok yapammi??bide flasterlemi kullandin koli bandimi:KK53:

Kızlar bebeğinin gözünde sulanma, çapaklanma sorunu olan varmı? Vave sizin geçtimi?
Ya bizim dogdugundan beri iki gözüde sulu sulu çapaklanıyordu, ara ara masaj yaptım bi yığın damla- krem kullandım ama sol göz bi türlü iyileşmedi. Kendı doktorumuz artık bi gözcüye götür damlayla iyi olacak gibi değil dedi.bugun bi gözcuye gittik, sondayla açalım hemen geciktirme dedi, açılsaydı şimdiye açılırdı beklemek zararınıza oradaki tıkanıklık kalınlaşır dedi. yarı bayıltıcaz dedi.. Bi göz doktoruna daha götürmüştüm 4 aylıkken o da 1 yaşına kadar açılma ihtimali var bekliyoruz demişti. Ne yapmalıyım sizce? Deli gibi masaj yapmayı düşünüyorum:KK53::KK53::KK53: keşke işe yarasa:KK43:(

canim oglumun 2 ay olacak nerdeyse gecti tamamen cok sükür. 5. ayda önce solda bitti capâklanma.masaj yaptik bu arada bol bol.ama sagda kaldi yine gittik göz doktoruna masaj baska yolu yok. 1 yasa gecmezse sondayla acicaz dedi.simdiye gecmesi lazimdi dedi. Moralimbozuldu.Ben umudu kestim masaj yapmadim sadece sildim.10 gun antibiyotik kullandik.1 hafta akti sonra gecti.tekrarlar diyordum olmadi cok sükür. İnsallah burak in da gecer.sen bol masaj yap.1 yasini da bekle kesinlikle.masaji azcik sert yap bakalim birsey ceker gibi asagi indir prmagini.gunde en az 10 kez yap

Pöfff yarinda sunnet icin gòrusme yapcam 2 doktorla..bitsede bu isler kurtulsam..vave durum nasil küçuk bugrada? Ama en kücuk bugrayi soruyom:KK53: bardaklar ise yaradimi stok yapammi??bide flasterlemi kullandin koli bandimi:KK53:

Tabi kü koli bandi :KK53: ruza cücüyü koli bandıyla sıkıca bagla dedi :86:
Bardak olayini beni gibi abartma.3 gun yetecek bardak ve flaster al.sadece 3 gun kullan derim.ben aman ezilmesin alet diye bardak koydum bugune kadar.bardk koydugum bölge hic görmedgim bir sekilde pisik oldu.terramycin aldik aksam surduk bakalim.bardak da koymadim.alerji yapti hem cis yaparken o bölgeye fazla temas etti.pisik oldu.2 gundur o goruntu mahvetti bizi.cücüsü ikinci gun iyilesti zaten.bu arada hemsire arkadas ısrarla dikissiz dedi ama dikisliymis :KK53:

canım ya benim oğlumda gece çok kalkıyor sanırım doymuyor ama biberonu da almıyor gece 4 kere rahat kalkıyorum keşke benimkide alsa biberonu dolapta sütüm var ısıtıyorum ziyan oluyor içmiyor :KK43:
dene canim bence. biberon da etkiliyor. once suluk tarzi olanlari verdim simdi nukun anne memesi gibi olani veriyorum
Repu cok sevindim gece meme verme bak cok rahat ediceksin biberonla..hem zirt pirt vermedigin icin adam akilli süt dolar..
evet ya rahat ettik ikimiz de 3 gundur
Ayy canımm ruzammm...
Saol güzel dileklerin için .o kadar fit değilim kız 1 kilo fazlam var:KK53::KK53:
yakından daha bi güzelsin anamm maşşallah :nazar::nazar: inş.oğluşunla da tanışırız çok öp benım için.
Göz vakfındakı doktor göz sondası yapmamız gerek dedi çok üzüldüm ya hafıf bayıltıp yapıyoruz dedi.normalde 1 yaşına kadar bekleyenler var ama ben beklemıyorum açılsaydı çoktan açılırdı dedi. Şevket yılmaz hastanesındekilerede sordum. Masaj yap dediler. Yarın için fatih bey den randevu alıcaktım bu hafta doluymuşşş :KK43:( napcm bilmiyrm. Bilseydım masaj olayına daha çok önem verırdımmm

Aldım esra, medela nın elektrklisini,
sağıma devamm:)))) iş yerin nerede adresi ver sanada gelirimm:)) bu arada zara kıyafetleri 2 yaştan başlamıyormu??
Ben istanbuldayken panço dan Gömlek pantalon ayakkabı aldım. Takımdı hepsi. Ama ayakkabının tekini gecen takside düşürmüşüz aradık yok dediler, çok üzüldüm:))) tek ayakkabi alcaz şimdi. Yağmurluğumuz var bide tamam işte. Foto yuklerım giydirip..

Baktım resimlerinizee offf çok tatlı yaa.kızım sizin bebelerin nasıl saçı var öle yaaa.ruzanın utkuda da saç bol :nazar: benım oğlan saçsız kral:KK53::KK53:

Biberon almasına çok sevındm canm.benımde geceleri çok sık kalkıyor.benı emıyor ama biberonda alıyor acaba yatmadan sağsam gece sabaha kadar versem olurmu?
Bide siz mesela süt soğumasın diye matara tarzı bişeyler kullanıyormusunuz? Ben havluya falan sarıyorum ama 1 saate soguyor hemen.

Sütü niye kesmek istiyorsun anlmadım elacımm..?? Bir damla bile içse faydası vardır diye düşünüyorum. Bence acilen sigarayı kesmelisin:))
ben gece yatmadan once veriyorum bitek. kalkarsa yine meme :KK53: sutu de isitmaya falan cok ozen gostermiyorum acikcasi.
bit geçmiş olsun canım ogluşa calpola şaşırdım ben veriyorum benim kızda 8 kilo :18::18::18:

ruzaaaaaaaaaaaa ne yapıyon yvrum ,12m nsılsınız,burcak arada banada pıçak sok :KK51: ,repuu çikolatalarını yedik bacım sagolasın denizde yedi :KK52::KK52::KK52:

kiz siz cikolata veriyonuz mu artik? ben mi cok pimpirikliyim :KK14:

bu arada allah teyzeye sabir versin esine de rahmet etsin insallah :KK5:

Tabi kü koli bandi :KK53: ruza cücüyü koli bandıyla sıkıca bagla dedi :86:
Bardak olayini beni gibi abartma.3 gun yetecek bardak ve flaster al.sadece 3 gun kullan derim.ben aman ezilmesin alet diye bardak koydum bugune kadar.bardk koydugum bölge hic görmedgim bir sekilde pisik oldu.terramycin aldik aksam surduk bakalim.bardak da koymadim.alerji yapti hem cis yaparken o bölgeye fazla temas etti.pisik oldu.2 gundur o goruntu mahvetti bizi.cücüsü ikinci gun iyilesti zaten.bu arada hemsire arkadas ısrarla dikissiz dedi ama dikisliymis :KK53:

Offf sen anlattin ben bittim:/

Ben ATT yim sen kime ne anlatiyon deseydin panpaaa dikisi 10 metre öteden tanirim diye:KK22::76:

Add başınız sağolsun kalanlara sabır dilerim
geçmiş olsun canım...öksürüğe vermiyorlar,benim oğum öksürürken de nane limon,ıhlamur ver bol bol dedi.calpol işe yarıyor aslında benim oğlumda yarıyor hala.ilginç bu dr lar yaa..hiç birinin dediği diğerini tutmuyor.:44::44:

ayy aynı durumdayız inan ki...hazırlıyorum tadına bile bakmıyor,zorlayıp bi kaşık veriyorum,sonra öğğğğ yapıp midesindekileri de çıkarıyor...yemeyen çocuk annenin ömrünü yiyor resmen:KK14:sağlık olsun bi dahakine artık :KK1:
gercekten öyle yemedikçe benim içim gidiyo

Bitufull ıhlamur içmiyordu galiba.
Şırıngayla vermeyi denesene , her saat başı ılıcık ıhlamur sık gitsın 5-10cc.Allah şifa versin inşş.ben dun akşam;ıhlamur, tarçın , elma kabuğu, papatya kaynatıp çay yaptım bide limon koydum oyun yapa yapa 60 cc içti valla.hele içmesin :KK53: fena takık olmaya başladım kaseler biticek biberonlar boşalıcak... Kuzumda bakıyo kaçış yok içeyimde gitsin başımda. Diyor sanırım:KK53:

Yemeyen çocuk zor canım Allah kolaylık versin.baby tv yada çizgi film tarzı şeyler izlerken de yemiyormu?? Yada telefondan kendısını videoya çek ona izlettir belki dıkkatını çeker.ben izletiyrum çok hoşuna gidiyor.bide suyu çok sevıyor , al bakalım su diyorum biberonu dudagına değdırıyorum açınca hemen kaşıgı tıkıyorum:KK53: öle öle bitiriyoz işte.
canım hep şebeklikle yediriyor akşambabası sandalye üstüne çıkıp şaklabanlık yaptı lambayı salladı falan da 5-6 mama kaşığı yedirebildim

Kızlar bebeğinin gözünde sulanma, çapaklanma sorunu olan varmı? Vave sizin geçtimi?
Ya bizim dogdugundan beri iki gözüde sulu sulu çapaklanıyordu, ara ara masaj yaptım bi yığın damla- krem kullandım ama sol göz bi türlü iyileşmedi. Kendı doktorumuz artık bi gözcüye götür damlayla iyi olacak gibi değil dedi.bugun bi gözcuye gittik, sondayla açalım hemen geciktirme dedi, açılsaydı şimdiye açılırdı beklemek zararınıza oradaki tıkanıklık kalınlaşır dedi. yarı bayıltıcaz dedi.. Bi göz doktoruna daha götürmüştüm 4 aylıkken o da 1 yaşına kadar açılma ihtimali var bekliyoruz demişti. Ne yapmalıyım sizce? Deli gibi masaj yapmayı düşünüyorum:KK53::KK53::KK53: keşke işe yarasa:KK43:(
canım ben göz doktoruyum genelde 1 yaşına kadar bekleniyor bazı drlar 9. Aydan sonra yapıyor ama ben de bir yaşına kadar bekletiyorum nadiren de olsa 9 aydan sonra da kendiliğinden açılabiliyor masaj çok önemli mutlaka yap açılmazsada 1 yaşını geçirme ne kadar erken olursa o kadar başarılı olur

canim ikinci cocugun dogar dgmaz meme wermeden ilk olarak hurma sür.peygamber efendimizin sünnetidir.doguma yanımda 3 hurma ile gittim.biri dogumdan once,ikinci bebege,ucuncu de anne yer.hamilelikte de bol yedim.hem tosun dogdular hem maasallah yani. sen bunu unutma emi :KK66:
Canım bunu duymuştum doğum cantamada hurma koymuştum ama benim bıdık erken gelince unutmuşum annemler ben ameliyathaneye girerken yetiştiler telaştan annem de unutmuş ikinciye inşallah unutmuycam

vavaeım nabıon bugun hiç konuşamadık,pişik için sürüon mu bişiler,bnm kızın 25 gunluk ciğer gb olan pişiğini canestenle travazol toparlamıştı..

tutku bacım senın ruzayla görüştüğünü öğrenınce kıskançlıktan gözüm döndü:KK37: oğluşuna geçmiş olsun demeyı unuttum,çookk gecmiş olsun hem de,bi tıkanma çapak taa oralara kdr mı geldi ya,üzüldüm kuzum:KK43:

bituful kolay gelsin insallah kolaylikla atlatir oglusun.
ben de dusunup duruyorum trye gelmisken yaptirsa miydim diye? acayip hareketli

şşşşşttttt aşagıdakı 7 üye bişiler yazsanıza oluuummmm beklıoz burda heralde:KK37:
7 üyeden biri benmişim yalnız,şşş 6 aüye size dıorum şaşırtmayın benı:KK37: :KK37: :KK37:

Son düzenleme:
bituful kolay gelsin insallah kolaylikla atlatir oglusun.
ben de dusunup duruyorum trye gelmisken yaptirsa miydim diye? acayip hareketli

Valla bilmem bi dusunun derim ama esin ne der o var:)

kız kocam oynuo valla gunahımı alıon he,şimdi bitti,hıhhhh:KK51:

Oyyy sorry o zamN aferin sana:KK53:

Gel otur oses i izleyek bide kayfe yapam sana.:126:

Purcak yıdım senı. Kızgın smıiley. Nası degıstırcem ben bunu yaw. Bılen yokmu , basına gelen . Bı ben mıyım perısan. Saskoloz smıley

Hosbuldum utangac smıle. Basınız sagolsun

X