2013 Ocak Anneleri Dokuz Doğuruyor :) Doğum Hikayeleri ve Tablo

hayırlı olsun işallah herkes sağlıklı bir şekilde bebeklerini kucağına alır.herkesin birbirinden güzel hikayeleri olur.

26.12.2012 gunu sabah kalktım arkadasıma kahvaltıya gittim..ordan dondukten sonra mercimek corbası ve dolma yaptım akşam yemeği için..eşim geldi birlikte yemek yedik ben mutfagı toparladım çayı hazırladım eşim koltukta uyuya kalmış onu uyandırdım çayları koydum çikolata yiyordum ki birden karnıma acı bi sızı girdi suyum geldi ben tuvaleti mi kaçırıyorum sandım lavobaya gittim ama boyle bi acı yok ayakta duramıyorum daha 36+5teyim annem birgun once istanbula gitmiş ..eşime dedim bu geçmeyecek acile gidelimm gittik dogumhanede ebelelr baktı 2 santim açıklıgın var yat dediler sancı ara ara vuruyo ama canımı alıyo eşim annesini ve kızkardeşini aldı geldii ..kimseyi grmuyoo gzum o derece sancım var akşam 9 da geldim sabah 5 kadar sancı cektim bir an uyumadan ölüyorum sandım.. sabah ebe geldi çatala cıkardılar ama sancıdan ıkınamıyorum nolur bırakın gideyim doguramıyorum dedim ebelere onlarda kızıyolar bana en sonunda bacaklarmı bagladılar karnıma cıktılar 45 dakka sonra kızımm geldi dunyaya sankii ole birsey olmayacak gibi hissittim tam umudum tukenmiştikii anne ben geldim dedii:) suan uyuyoo meleğim saglıklı Allaha şükür...

bebeğinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim..

Bambaşka bır doğum daha, herkesle başka başka tecrubeler öğrenıyoruz ama bızımkıde herkesten farklı olacak diye düşünmüyo değilim... kımı 1saat sancı çekıyor kımı 2gun kımı hemen sezeryan... Allah bebişlere sağlık versin, annelik kolay deil katlancaz diyoruz da işte çok ta kolay değilmiş sanırım katmer?

canim gözün aydin. hersey nasip kismet, demek ki hakkinda hayirlisi bu sekilmis. önemli olan dedigin gibi kizinin saglikli olmasi darisi ins bekleyen bizlere..

Gözünaydın Canım, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Darısı bizim başımıza.....

Gözünaydın Canım, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Darısı bizim başımıza.....

kızlar gecen pazar günü nişanım geldi ama sancım falan yok gece dr gittik 2 cm açılma olmuş dediler beklemek için eve gittim ertesi sabah drum tekrar çağırdı 3 cm olmuştu açılmam ama hl sancım yoktu suni sancıylabaşlatalım dedi ama ben istemedim bu arada nişanım parça parça geliyordu salı günü bugun ama hala benim sancım yok beklemekden sıkıldm artık sabah yine dr gidicem ama bende hala belirti yok oğlumun hareketleri geyet iyi başına böyle bişey gelen varmı ?? cevremde hiç böyle yaşayan yok herkes sabırsızlıkla bekliyor DD başına böyle bişey gelen oldumu ??

ocwmays , çok güzel anlatmışsın canım . son gördüğümde de maşallah öyle hareketli ve iyiydin ki demek sezeryanmış kısmet artık minik Berra kollarında eminim bu eşsiz bir duygudur. Güzel bebeğini güle güle büyüt sağlıkla huzurla

Ne güzel işte acı çekmeden 3 cm kadar gelmişsin sancılar da başlar inşallah bugün yarın.

benim beklenen 3 ocak, bugün başladı sancılar, ama senin tam tersin hiç nişan falan gelmedi henüz

Ne güzel işte acı çekmeden 3 cm kadar gelmişsin sancılar da başlar inşallah bugün yarın.

benim beklenen 3 ocak, bugün başladı sancılar, ama senin tam tersin hiç nişan falan gelmedi henüz

ahhhh keşke acı çekmesem evet sancım yok ama canım bende kalça sıkışması var 6 ayımdan snra yani karnım büyüdükçe yürüyemez oldum aslında ayağa kalkmam bile yasak ama mecbur işte (( doğumdn sonra allah izin verirse ameliyat olucam yinede bunada şükür
benimde 40 haftam 4 ocakda doluyor bügün yine dr gittim oğlum gayet iyi suyumuzda yeterli nst ye bağlandım klasik fazla sancı çıkmadı yine tıpış tıpış eve gldm D ama ara ara sancım oluyor artık sanki belkide gününde doğmak istiyordur DD
rabbim senide bebeğinide bir avazda kurtarsın inş sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşşşşş 9 ay geçiyorda son günler geçmek bilmiyor

perşembe benım de geldi sancım yok bbeğin suyu normal bugun yıne cagırdı nst de sancı yok ultrason yıne normal...bakalım ne zaman gelecek persembe yıne gıtcem

Evet kızlar, ben doğum yaptım çok şükür. 3 ocakakşamı 23.30 da yattım. yine sancılar gelmeye başladı.ben geçicidir diye aldırış etmedim. ama bayağı geldi. sonra saat tuttmak aklıma geldi. 15-20 dk ya kadar düştü. saat 1.30 da eşime sanırım doğururum bugün dedim. biraz daha bekleyeyim emin olmak için dedim. saat 2.30 a doğru bir tak diye ses duydum alttan. baktım suyum geldi hafiften. eşime dedim. suyum geldi hadi gidelim. sonra bir iki defa daha geldi suyum. hastaneye gidene kadar sıklık 5 dk düştü. gittiğimizde hemşire kontrol etti. 7 cm açılma olmuş zaten. yani epudralda yapılmadı. hastanede iyice azdı sancılar. doktora tlf ettiler. yarım saatte geldi doktor. gelene kadar 8 cm oldu. o gelince iyice açıldı. ben saat 3.25 itibari ile gece kızımı kucağıma aldım. şu an ikimizde iyiyiz teyzeleri. maşallah deyin kızım 4.200 kg.51 cm doğdu. hiç beklemiyordum açıkcası.en son bir hafta önce 3.5 du. ultrason yanlış göstermiş.şu anda da kızım 3 günlük ve oldukça sağlıklı.darısı sizlerin başınıza..

maşallah sizze darısı başıma yaa

kolay değil ne demekk ben dogumdan hiç korkmazdım birgun cekecez derdimm takii o sancıı vurana kadarr hayatımda bole bii acı çekmedimm bidaha yapmam diyorum ama herkez unutursun dio bilmem artık zaman göstercek herşeyii..

beklenen doğum tarihi : 18 ocak 2013
gerçekleşen doğum tarihi : 2 ocak 2013
cinsiyeti : kız
boyu : 49 cm
kilosu : 3100 gr
Ad : ?
hastane : Bakırköy Dr Sadi konuk EAH
Doğum şekli : Sezeryan genel anestezi

Merhaba kızlar doğum hikayem biraz buruk biraz değişik benim ve biraz da uzun olucak....

eşim 18 aralık günü ufak bi operasyon gecırdı taburcu oldu eve geldı gayet ıyıyıdı beklenen doğum tarıhım 18 ocak oldugu ıcın
doğuma 1 ay vardı neyse 1 hafta sonra rahatsızlanınca eşimi tekrar hastaneye yatırdıkçbisorun yoktu gözlemleyıp arastırmak ıcın hastanede
kalmasını ıstedıler ama h 28 aralık gunu de yoğun bakıma alındıgını
öğrendik hastaneey gıttık...benı hemen içeri aldılar eşimi göstermedıler tabıı acilen ameliyata alınacagını ne oldugunu bılmeıdkelrını
açıp bakıcakalrını dısardan yapılan tetkıklerın normal oldugunu mr da usg de vs vs bi sorun gozukmedııgnı acıp bakıcaklarını ama masadan
kalkamayabileceğını herseye hazır olmamızı söylediler karnımda 36 haftalık bebegım şok olmuş vazıyette dinleyıp kağıtları ımzaladım
ne halde oldugumu tahmın edemezsınız....yıllarca yavrumuzu bekledık 3 tane bebegımızı kaybettık birbirimize sarıldık hep bırbırımızle
sakinleştik ılk defa bu kdr yaklaşmıştık bebegımıze ve bu seferde eşim riskli bir durumdaydı...kayınvalıdemler alel acele eskısehırden geldıler
eşim o gun amelıyattan cıktı gayet ıyı oldugunu bagısakta curume oldugunu kanı zehırledıgını amelıyat yerının acık bırakılıp esımın uyutulurarak
cuurmenın oldugu kısmın gözlemının yapılıcanbı söylediler....çürüyen kısım ise alınıp patolojıye gonderıldı ve bız beklemeye dua etmeye basladık
yogun bakımdakı ıkıncı gunu esımı gormek ıcın gıttım zaten sadece anne baba ve eş ten bırısını alıyoalr içeri eşimi daha ıyı beklıyordum sanbırım kı
şok oldum çok kötü bi haldeydı çok üzüldüm ağladım hemşire ile konsutuk %50 ihtimal var hayatı rıskı daha agır basıyo ama genc dua edın dedi
dıaşrı cıktım kımseye çalktırmamaya calsııyordum ama çok içime atmısım demekkı o akşam sinir krizi gecırıp bayıldım ağlama titreme nöbetı gıbı bısey geldi
acile kaldırdılar benı çok şükür skainleştim bebegımde ıyıydı metanetlı olmaya calısırken daha fazla dayanamadım hastanede serum baglıyken haber geldı
nabzı düzelmiş normal sevıyeye ınmıs dıye ve sonrkaı her gun pozitif yonde haberlerını aldık...

ben de pıhtılaşma sorunu oldugu ıcın hematologum kendı bulundugu hastanede bakırkoy dr sadi konuk ta doğum yapmamı ıstedı
çünkü doğum planlanıp sezeryandan 4 saat once plazma verılmesı ve öyle amelıyata alınmam gerekıyordu özeldkei doktorumda
hematologu destekleyınce 31 aralık pazartesı gunu hastaneye gıttım sezeryan tarıhı almaya fakat bana prosedür geregı raporum olsa bile
40 haftaya gelıp sancımı cekıp sonrasında sezeryan yapabilceklerını söylediler o kdr dert anlatmaya calsıtımsa da dınlemedıler sinirle ordan cıktım
bu bebek zaten bekelemz 40 haftayı dıye dıye geldık kardesımle eve....1 ocak gunu uyandıgımda kanamam ve adet sancım vardı 10 dk bır gelıyordu
annem ve kayınvalidemle birlikte aynı hastaneye gıttık kanamanın rahım duvarından sızdıgını nişan olmadıgını sancımın da nst de cıkmadııgnı bebegın gayet ıyı oldugunu
söyledyıp gerı yolladılar....o gece full sancıyla gectı 2 ocak sabahı kanamam artmış sancıalrım 5 dk da bire düşmüştü hemen hastaeneye gıttık
dr alttan kontrol edip doğumhaneye yonlendırdı...doğumhaneye ınıp kağıdı uzattım raporlaırmı dosyamı uzattım anında basımda birsürü insan birikti
herkes bişey soruyo birisi damar yolu acıyor birisi sorular soruyo bi diğeri işlemleri halledıyodu...bakın bana plazma verılmesı lazım dr bey dedim
raporum var kan kaybederım dedım aynı anda sancıda cekıyorum tabii..hoca geldı fln onunla konsutuk ona da dedım aynısını sonda fln takıldı
amnelıyat önlüğünü giydim tekerleklı sandalyedeyım hocaya dedım böyle böyle yapmayın etmeyın...hoca dedı kı bebek gelmıs % 70 açılman var plazma
vermeyı bekleyemeyız aksi halde normal doğum olur kı normal doğ ols a1-2 saate doğurursun normal doğumda kanamayı kontrol edemeyız sezeryan yapıcaz
sen zaten neden bekledın kı dedi ben beklemedım gerı yolladıalr dedım durumu analttım kızdı polikliniktekılere bunların hepsi 5-10 k ıcınde oldu yanı
doğumhaneye ınmemle sezeryana alınmam arasında 5-10 dk gectı ben tabıı şok masada yatıyorum anestezıst benımle konsutu sakınleş güzel şeyler düşün
bi takım işlemleri önceden yapıcaz bebek anestezıden etkılenemsın dıye korkma dedı tamam ama keserken bayılmış olayım barı dedim..aa ne kesmesı
yok öyle bişey dedı kızım olucak dedim ve tavsıye ettiği gibi tüm olumsuzluklara rağmen güzel şeyler düşündüm eşimin iyi olp hastaneden cıktıgını
kızımızla gecırıcıemız gunlerı dusundum hayal ettım boğazıma bişey oluyo dedııgmı hatırlıyorum bayılmısım uyandıgımda nefes alamıyordum oksıjen maskesi
verdıler rahatladım servıse cıkarttılar bisüre sonra kızımı getırdıler 37 haftalıkken doğmasına rağmen çok iyi gozukuyordu maşallah 3100 gr ve 49 cm
hemşire hemen emzirin çoka cıkmış saldırıyo her tarafa şuna bakın dedi hemen göğsümü kaptı maşallah yavrum sonra da uyudu ben de uyudum çok yorulmustum

Eşim yanımda olmadan uyutulduğu için doğuma gittiğimi bile bilmeden yavrumuzu bebegımızı doğurdum (şu an 6 ocak hala bilmiyor..uyutuluyor halen)
kızımız bugun 5 gunluk oldu...lohusalıkta ayrıca bu durumu kaldırmak kolay değil sık sık ağlama nöbetlerı gelıyor ama hiç yalnız bırakmıyorlar benı
eşimin yoklugunu hıssettırmemeye calısıyoalr herkes resmen el bebek gul bebek bakılıyorum Allah hepsinden razı olsun annemin kızkardesımın kayınvalidemin
babamın kayınbabamın 2 yasındakı yegenım elif in bile anlayıslarını yardımlarını kucumseyemem....yine de eksıklık hısseıdlıyo ıste isterdım ki eşim benı hastaneden
çıakrsın bebegımıze baksın öpsün ellerini sevsın ıkımız sarılıp bu mucıyee kavustugumuz ıcın şükrederek bakalım birbirimizin gözlerine çok isterdım
ve hep hayalını kurdum ama kısmet olmadı diyorum ya eısmın haberı bıle yok doğurduugmdan yarın 7 ocak yani tekrar amelıyata alınıcak ve amelıyat yerı
kapatılıcak inşallah çarşamba gunu de normal servıse cıkartılıcak ınsallah o zaman gunler sonra yuzune bakıp sesını duyabılıcem inşiallah...inşallah bak aşkım
kızımız bu işte hanı tekmelerını beklıyorduk ya geceleri hanı minicik elbıselerı olan yavrumuz doğdu diyebılıcem ınsallah

bu arada kızımızın adı henuz bellı değil eşim olmadan isim koymak istemedim onu bekliyorum

İşte böyle Allah a şükürler olsun ki kızım ve ben iyiyiz...en çok da bu streste bebegıme bişey olucak dıye korktum...eşimin duurmu da hergecen gun
iyiyiye gıttı ınsallah su 3-4 gunu de atlatınca ucumuz evımızde sankı yenıden doğmus gıbı hayata baslıycaz ınsallah ınsallah hepsını gerıde bırakıcaz
kk da olsun akrabalarımdan ailemden eşimin arkadaşlarından tanıdıgım tanımadıgım herkesten gelen mesajalr telefonalr şüphesiz bana / bize çok kuvvet verdı
Allah hepsinden razı olsun bu günleri atlatıp bundan dersler cıkarıp şükrederek yasamayı nasıb etsın Rabbim inşallah size eşim de iyi hatsanedne cıktı
yazabılırım bi kaç gun sonra inşallahhh....çok uzun oldu benim hıkayemde böyle işte

Son düzenleme:

ayşecim.. duyduğumdan beri aklım hep sende, ulaşmak da mümkün olmadı.. cep telefonunu bulamadım.. istedim ki arayayım, destek olayım, sesini duyayım..
yaşadıklarınız gerçekten cok büyük talihsizlik mi desem, bu da bir sınav mı desem.. ne desem boş biliyorum.. ama hepsi de allahtan biliyoruz ki.
eşinin en kısa zamanda iyileşmesini ve yavrunuzla mutlu bir hayat diliyorum. allah yardımcın olsun, cok zor bir dönem senin için.. çok güclü olman lazım ki öyle olduğuna ben inanıyorum.. kızın ve eşin için öyle olmak zorundasın zaten.. tam tersi olsa eşin de metanetle senin için dua eder dimdik ayakta dururdu diye düşünüyorum.. ileride bu günleri hatırlayıp birbirinize daha da sıkı kenetleneceğinize eminim canım.. her badire daha da güçlendirir aileleri unutma canım..

allahtan eşine sağlık sana sabır diliyorum.. yavrunun yüzüsuyu hürmetine rabbim eşine sağlık şifa versin canım.. seni cok seviyorum ve inanıyorum ki bu günler de geçecek, siz o hastaneden üçünüz el ele, kucak kucağa çıkacaksınız, buna inan ve bekle canım..

iyi haberlerini bekliyoruz hepimiz..

canım, gelmiş gecmiş olsun..allah analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin kızını..
eşinin durumuna o kadar üzüldüm ve odaklanmışım ki sana doğumun için geçmiş olsun bile yazmayı unutmuşum..
yazını okurken gözyaşlarıma engel olamadım zaten.. eşim de cok üzüldü anlatmıştım durumunu.. onunla da paylaştım ama okuyamadım ağlamaktan..
uzun süredir senden haber almaya calıştığımdan zaten sayfada olduğunu görünce gözlerime inanamadım önce, sayfayı yenileyince gördüm doğum hikayeni ve bir çırpıda okudum..

canım dediğim gibi inşallah herşey yolunda gidecek ve eşin de iyileşip ayağa kalkacak..

dualarımız seninle/sizinle..

canım dualrınız sayesinde belki de bu kadar iyiyim ve inanıyorum eşimin iyileşeceğine Allah hepinizden razı olsun

hepinizi tanıdığım için öyle mutluyum öyle memnunum ki....Zaten kaybettıgımız her bebekte yasadıgımız maddi manevı her sıkıntıda

eşimle daha da kenetlendıgımızı hıssedıyrodum ınsallah bu olayda bizi böyle birbirimize bağlıycak ki bağlı olan ailelerimizi bile

daha da yakınlaştırdı samimileştirdi bunu çok rahat gördüm her şerde bir hayrın olduğuna nefes vade dolunca dönüşü olmadıgına

iman etmişz insanalrız dilerim Rabbim takdir ettiğine gösterecek sabrı da verir herşey ondan canım ama umut da kesilmez ya

Rabbimin hazinesi çoook geniş ya ona dayanıp guvenıyoruz ancak dilerim hakkımızda en hayırlısı olur

inşallah dediğin gibi eşim ben ve kızım sağlıkla bulusuruz evımızde...duaların güzel dileklerın ıcın tekrar Allah razı olsun

canım ben de senı çok sevıyorum ve güzel haberlerini bekliyorum...inşallah ben de en güzel haberimi veririm size eşim iyileşti diyebılırım ınsallah

canim bogazimda hala bir dügüm okuduklarimin etkisindeyim hala. Rabbim ins en yakin zamanda hayalini kurdugunuz o 3 lü ailede muhabbet dolu anlari yasamayi nasip etsin. yavrun hayirli ols ins. dualarim seninle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…