2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

kızlar
Montrö de Türkiye için en önemli madde hangisi?
-Türkiye'nin boğazlarda istediği kadar askeri olacak
-boğazlardan geçecek gemilerin izin alma zorunluluğu olacak

:26:

Şu mantıkla düşündüm onu da yazayım,yemeğe çağırıyorlar fıstıkım.:26:

Bir mekanı silahlandırabiliyorsan oraya tam olarak egemensin anlamı çıkar.

Ben böyle düşündüm.:KK24:

Sözleşme Türkiye’ye eski düzenlemeler ile kıyaslanamayacak düzeyde kazanımlar sağlamıştır. her şeyden önce Türkiye kendi güvenliği için bölgeyi silahlandırma hakkına sahip olmuştur. Bu sayede uluslararası güç dengelerinde Türkiye, İngiltere ve SSCB başta olmak üzere diğer güçler tarafından da daha fazla önemsenir bir hale gelmiştir. Türkiye bu önemini daha sonraki diplomatik manevralarında kazanıma döndürmeyi bilmiştir. Ticaret gemilerinde mutlak geçiş serbestisi varsa da, bölgenin egemen gücü olarak Türkiye deniz yollarından geçişin güvenli olması konusunda elbette bazı haklara sahiptir ve bu haklar aslında pratikte Türkiye’ye geçişleri çok daha güçlü bir şekilde düzenleme imkânını da vermektedir.³

Sana yazdıktan sonre nette araştırdım,google amca da böyle demiş kuzum.:KK51::KK51:

Şu mantıkla düşündüm onu da yazayım,yemeğe çağırıyorlar fıstıkım.:26:

Bir mekanı silahlandırabiliyorsan oraya tam olarak egemensin anlamı çıkar.

Ben böyle düşündüm.:KK24:

Bebekim izin alma zorunluluğu imiş cevabı
ben de silanlanması demiştim ama:26:

Kızlar ofis okula üye olmak istiyorum ama olamıyorum bir türlü güvenlik şifresinide giriyorum kabul etmiyor bi bilen varsa lütfen yardım etsin yaaaaa

[video=youtube;fLNwGJ9Hmzg]http://www.youtube.com/watch?v=fLNwGJ9Hmzg[/video]

kızlar bakın nası güzel söylemiş yaa
:KK16::KK16:

harika söylemiş bayıldımmmm :KK69::KK69:
rengoşşş gelsin sana halaylarrrr :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
maşallah diğer kızçelerim de çok güzel çalışmış :nazar:
ayşegülüm düğün tarihin hayırlı olsun. :123: darısı başıma :-)40: bunu söylemeden edemiyorum :KK9:)
daha yeni geldik eve. şimdi devam ediyorum ama birazdan öğrencim gelebilir, o gidince çalışıcam :KK55:

Bugün fazla keyfim yok kızlar,gece yine de rapor vermeye gelirim inş:KK14:Hepinize kolaylıklar diliyorum.

Bebekim izin alma zorunluluğu imiş cevabı
ben de silanlanması demiştim ama:26:

Tövbe bismillah yaa...:KK14::KK19: İkisi de çok mantıklı aslında.:KK76::KK76:

harika söylemiş bayıldımmmm :KK69::KK69:
rengoşşş gelsin sana halaylarrrr :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
maşallah diğer kızçelerim de çok güzel çalışmış :nazar:
ayşegülüm düğün tarihin hayırlı olsun. :123: darısı başıma :-)40: bunu söylemeden edemiyorum :KK9:)
daha yeni geldik eve. şimdi devam ediyorum ama birazdan öğrencim gelebilir, o gidince çalışıcam :KK55:

Bu saat oldu ben de hala tık yok Sedefim...:KK24::KK25: Ohh ne ciciler almışsındır sen.:KK17::nazar:

Bugün fazla keyfim yok kızlar,gece yine de rapor vermeye gelirim inş:KK14:Hepinize kolaylıklar diliyorum.

Anlatmak istersen burdayız hep kuzum.:KK31::KK16:

kızlar
Montrö de Türkiye için en önemli madde hangisi?
-Türkiye'nin boğazlarda istediği kadar askeri olacak
-boğazlardan geçecek gemilerin izin alma zorunluluğu olacak

:26:

boğazlardan geçerken izin almaları boğazlara Türkiyenin egemen olduğunu gösterir

Silah niye olmuyor Badem,anlatıver.:26:

Ben aciklasam atlamis gibi olurmuyum mona:)
Silahli asker bulundurmasi sadece orayi koruma amacli olur, hani bazi noktalarda baska ülkelerinde asker bulundurma hakki olurya, sözkonusu yerin stretejik önemi vardir ve silahli asker bulundurulabilir.
Önemli olan orada gecen gemilerin sizden izin alma zorunlulugunun olmasidir.
Bu durumda söz hakki sizde demektir! Yani mülk size ait anlamina gelir:)

Ben aciklasam atlamis gibi olurmuyum mona:)
Silahli asker bulundurmasi sadece orayi koruma amacli olur, hani bazi noktalarda baska ülkelerinde asker bulundurma hakki olurya, sözkonusu yerin stretejik önemi vardir ve silahli asker bulundurulabilir.
Önemli olan orada gecen gemilerin sizden izin alma zorunlulugunun olmasidir.
Bu durumda söz hakki sizde demektir! Yani mülk size ait anlamina gelir:)

Yok estağfurullah.:KK34: Çok teşekkür ederim,anladım şimdi.:KK31:

kızlar ben geldim :KK54:

dün teyzemlerde kaldım da bugün geldim. ders yalan oldu tabi :KK17: ama bugün belalım olan vatandaşlığın ikinci bölümüne geçebildim :KK9:

hepinizin çalışmalarını okudum, maşallah hepinize :nazar::nazar::nazar:

sedefcim, hediyelerini gördüm. ne mutlu sana, sevdiceğinle bir ömür geçirmeni diliyorum :nazar:

sanırım
lejverdi'ydi, çok geçmiş olsun. sağlık daha önemli, ders için bir kayıp olarak görme.

heys arkadaşın da doğum günüymüş, geç oldu tabi :KK17: kutluyorum doğum gününü.

jokercim, yerinde saydığını düşünme. kızlar yazmış zaten aynı şeyleri tekrar etmiyim ben de. çalıştıklarını aralıklarla tekrar edersen bir sorun olmaz :KK34:

renginacım tarihi bitirmişsin maşallah :nazar: darısı bana. valla o da gözümde büyüor vatandaşlık gibi. yeni konular eklendi ya ondan :114:

günlük girmeyince sayfalar uçuyor valla :KK9:

gece tekrar gelirim inş, görüşürüz kızlar iyi çalışmalar :KK42:

X