2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Muhatcım matın süper maşallah. Ben başlıcam antremanlarla matematikle başlıcak olan varsa beraber başlayabiliriz.
ben de vardı o ama 3 güne anca geldim :)

Kızlar bide geçen sene yaptığımız hataları yazsak. Önce ben başlayım ders olsun.

Matematiğe yapamam diye yaklaştım hep. Çok üstüne gitmedim.

Konu çalışmadan testlere gömüldüm. Bazen bağlantı kuramadım konularda ( tarih öz)

Çözdüğüm soru sayısına odaklandım. 450 olduğunda mutluydum ama ne kazanıyordum hiçççç.

Ve alan sınavı benim branş coğrafya bizim sorular saçmaydı biraz. Çalışmıştım ama işe yaramadı.

Sonuçta 72 puanla kaldım. Ve bu sene farklı bi çalışma stili belirleyeceğim. Çünkü şaka gibi 3 yıldır 72 alıyorum eşim bile iyi tutturuyorsun maşallah diyor artık:))
ben başvuruyu eksik yapmışım:2: giremedim bile:KK5:
Video dinleme falan herşeyi yaptım canım.Dinlemediğim video, ders yok:)) bi amuda kalkmadığım kaldı:)) hatta matematik haricinde konu eksiğim yoktu. Yani ben öyle sanıyordum. Demek varmış. Soru çözümünde de sıkıntı yok ama ben hala aynı yerdeyim.

Burda çok gaza geliyorum heran ders çalışmaya başlayabilirim.
:KK52::KK52::KK52: tarih çözdüm geldim, hadi mat yapalım birazada
kızlar ben soru bankalarımın arkasına kitapta ilginç bulduğum ya da bilmedimğim şeyleri yazdım.
tavsiye ederim :)

kuzum baktım acaba her branş için ayrı ayrı açıklamama mı
yapacaklar ama saçma olur:26:
bence sen edirne il milli eğitim müdürlüğünü yarın bi ara

kuzum geçen yılın duyurularına baktım. orda da okul öncesi için aynı böyle bi duyuru var. sonra da genel bi duyuru var. herhalde sadece onları ayırmışlar. herhalde bu yıl da öyle olcak. genel duyuruyu beklicem. olmadı mebe gidip sorucam kuzum

kuzum geçen yılın duyurularına baktım. orda da okul öncesi için aynı böyle bi duyuru var. sonra da genel bi duyuru var. herhalde sadece onları ayırmışlar. herhalde bu yıl da öyle olcak. genel duyuruyu beklicem. olmadı mebe gidip sorucam kuzum

geçen seneki düzen devam ediyodur o zaman kuzum
dediğin gibi yaparsın olmadı için rahat etmeyecekse yarın
ara dediğim gibi

ben de vardı o ama 3 güne anca geldim :)

ben başvuruyu eksik yapmışım:2: giremedim bile:KK5:

:KK52::KK52::KK52: tarih çözdüm geldim, hadi mat yapalım birazada
kızlar ben soru bankalarımın arkasına kitapta ilginç bulduğum ya da bilmedimğim şeyleri yazdım.
tavsiye ederim :)

maşallah :nazar:
bende not defterine yazıyodum canım daha kalıcı oluyo :KK76:

Benim bildiğim herkes başvuru yapar ihtiyaç oldukça çağırırlar hatta dönem ortası, arası çağırdıklarıda olur. Beni aramışlardı mesela 2. Dönem

Muhatcın sende bi defter edin hemen bölük pörçük kitaplarda kalmasın defterden tekrar yap hadi bakalım gülen yüz koymam bak sonra:))

geçen seneki düzen devam ediyodur o zaman kuzum
dediğin gibi yaparsın olmadı için rahat etmeyecekse yarın
ara dediğim gibi

Sedefim biraz daha bekle kuzum,panik yapma hemen.:KK19::KK54:

Sedefim İnternet'e aldanma. Başvurular başladıysa git yap başvurunu o farklı bir duyuru gibi.

tamam kızçeler, sağolun :KK19: yarın arıcam :KK31:

pirayecim bu arada çok soru çözdüğünü söylemişsin. insan çok soru çözünce iyi bişey yapmış gibi geliyo ama önemli olan çok soru çözmek değil aslında. geçen yıl dershanemde iyi bi hocam vardı. derste sadece 15-20 soru çözerdi. önce soruları biz çözerdik. ardından cevapları kontrol ederdik. sonra o soruyu doğru da yapsak yanlış da yapsak 1. sorudan itibaren tüm soruları incelerdik. mesela şıklarda a) akvaryum b) sıcak sandalye c) çember fln olsun diyelim. hoca önce a dan başlardı, akvaryumun özelliklerini sorardı, kendi de bişeyler eklerdi, akvaryum hakkında bildiklerimizi tekrar ettikten sonra b şıkkı sandalyeye geçerdi, bu şekilde tüm şıkları inceledikten sonra yine en başa döner şıkların birbirlerinden hangi noktada ayrıldığını söylerdi. mesela cümlede şu şu geçiyosa bu akvaryumdur sıcak sandalye olamaz gibi.. sonra soruya bakardık. soruda öyle bi anahtar kelime cümle geçerdi ki o zaten doğru olan şıkkın özelliği olurdu. bu sayede 1 soruyla 5 şık incelediğimiz için 5 soru çözmüş gibi olurduk, hem tekrar gibi olurdu ve hiç unutmazdık. bu yöntem vakit alıyo, ama ayrıntılı çalışıcam, o konu hakkında tek bir nokta bile atlamadan hepsini öğrenicem, adamakıllı o konuyu bitirmeden diğer konuya geçmicem diyorsan bu yöntem sana çok şey kazandıracaktır

kızlar kitaplarınızı nerden aldınız ben yargıya baktım fırsat ürünlerinede baya indirimli gideyim yarın eve sipariş edeyim diyorum :KK6:

merhabalar. ben de 2014 türkçe öğretmenlği mezunu olacağım. ama atanamamaktan çok korkuyorum. dersaneye de gidemeyeceğim.kpss hakkında da fazla bilgim yok.neye çalışmalıyım. nasıl çalışmalıyım. bi liseden mezun olduğumda girmiştim ortaöğretim kpss sine onda da 85 almıştım. bazen keşke üniye başlamasaydım da memur olarak işe başlasaydım diyorum...gözüm korkuyor açıkcası...bir sürü yorum okudum hiç mi atanan olmaz türkçede...bir de türkçeden atananlar hep doğu bölgelerine mi gidiyor.yok mu bi istanbul.bi eskişehir bi ankara vs...hep hakkari,diyarbakır vs...elbette oralarda bu vatan toprakları ama genelde olayların olduğu yerler...bu da beni korkutuyor... acaba seneye atamalar ne olacak...kaç puan almalıyım ki atanayım??? sorular sorular aklımdaki sorular???bir türlü kafamı toparlayamıyorum :KK43: :KK59: :KK43: :18: :84:

merhabalar. ben de 2014 türkçe öğretmenlği mezunu olacağım. ama atanamamaktan çok korkuyorum. dersaneye de gidemeyeceğim.kpss hakkında da fazla bilgim yok.neye çalışmalıyım. nasıl çalışmalıyım. bi liseden mezun olduğumda girmiştim ortaöğretim kpss sine onda da 85 almıştım. bazen keşke üniye başlamasaydım da memur olarak işe başlasaydım diyorum...gözüm korkuyor açıkcası...bir sürü yorum okudum hiç mi atanan olmaz türkçede...bir de türkçeden atananlar hep doğu bölgelerine mi gidiyor.yok mu bi istanbul.bi eskişehir bi ankara vs...hep hakkari,diyarbakır vs...elbette oralarda bu vatan toprakları ama genelde olayların olduğu yerler...bu da beni korkutuyor... acaba seneye atamalar ne olacak...kaç puan almalıyım ki atanayım??? sorular sorular aklımdaki sorular???bir türlü kafamı toparlayamıyorum :KK43: :KK59: :KK43: :18: :84:

merhaba canım:KK3:
öncelikle çok fazla stres yapma derim ben stres bu sınavın baş düşmanı
türkçe öğretmenliğinden atanan var tabi hatta burdan bi arkadaşımız
atanacak hayırlısıyla,ayrıca geçen sene alımlarınız iyiydi bu böyle devam eder
bir süre bence :KK31:
bazen bende üniye başlamasaydım memur olsaydım diyorum ama
yok öğretmenlik çok güzel çok onurlu bir meslek :KK34:

Hoş geldin zümrem.:KK3:

Dur yahu bu ne karamsarlık daha başlamadan.:KK1: Sen böyleysen biz ölelim o zaman.:KK1::KK14:

Öncelikle kafandan ya atanamazsam ? düşüncesini çıkarıyorsun ve Türkçe,Tarih,Coğrafya,Matematik ve güncel olaylar,vatandaşlık bilgileri hakkında ne durumdasın anlat bakalım.:KK31:

merhabalar yeniden hoşbulduk :KK3: türkçe , tarih, coğrafya iyi zaten üniye hazırlanırken bu derslere fazlasıyla çalıştım sadece hatırlamam gerekecek. matematiği de bi sayısalcı kadar olmasa da yapabiliyorum. kendimi eksik hissettiğim konular vatandaşlık eğitim ve alan. şu alan keşke bize vurmasaydı. okulda geçmek için çalışırdık. sınavdan çıkıncada unuturduk. gerçi eğitim sistemimiz buna dayalı ama en azından kalıcı ezberler yapabilirdim. dersane çok etkili mi yaaa :44: gidemeyeceğim ama kafamda yine de soru işaretleri var

Son düzenleme:
kızlar bugün kitap bakacağım netten. size de göstereyim de fikirlerinizi alayım.
öyle sipariş veririm.

kristalkelebek hoşgeldin
:KK3:

merhabalar yeniden hoşbulduk :KK3: türkçe , tarih, coğrafya iyi zaten üniye hazırlanırken bu derslere fazlasıyla çalıştım sadece hatırlamam gerekecek. matematiği de bi sayısalcı kadar olmasa da yapabiliyorum. kendimi eksik hissettiğim konular vatandaşlık eğitim ve alan. şu alan keşke bize vurmasaydı. okulda geçmek için çalışırdık. sınavdan çıkıncada unuturduk. gerçi eğitim sistemimiz buna dayalı ama en azından kalıcı ezberler yapabilirdim. dersane çok etkili mi yaaa :44: gidemeyeceğim ama kafamda yine de soru işaretleri var

Tamam o zaman zümrem.Şimdi indirimdeyken 2013 gy-gk kitapları alıyorsun kendine.:KK34: İyi olduğun derslerde en iyi olmak zorundasın.:KK31: Onları hızlı hızlı yapabilmelisin ki,zorlandıklarına vakit kalsın.Alan konusunu hiç açma,çok dertliyim.:KK14::KK14:

kızlar Data'nın kitaplar 5.50 tlye düşmüş ama 2012 basım:26:
$mn.jpg

X