2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Kızlar evde tadilat vardı.
Ve ben yine çalışamadım.

Bugünkü raporum:

Alan konu çalışıldı,
Matematik konu çalışıldı ve 105 soru çözüldü,
Gelişimden 114 soru çözüldü,
Tarihten iki deneme çözüldü(60 soru).:nazar:

Birazdan coğrafyadan soru çözücem:KK8:

buraya herkes çalıştığı konuları yazmış süpermiş ben de yazmak istiyorum:KK9::KK9:
tabi ders çalışmak kısmet olursa:KK23:
ama şu anda bismillah dedim eğitim bilimleri başlıyorum az sonra buraya da yazdım hadi bakalım
allah emeğimizi yağlı etsin. ay ekmeğimizimi yağlı etsindi acaba. ben bilmiyorum bu sözü :KK30::KK30::KK30:
dersime dönüyorum:KK76::KK76:

buraya herkes çalıştığı konuları yazmış süpermiş ben de yazmak istiyorum:KK9::KK9:
ama şu anda bismillah dedim eğitim bilimleri başlıyorum az sonra buraya da yazdım hadi bakalım
allah emeğimizi yağlı etsin. ay ekmeğimizimi yağlı etsindi acaba. ben bilmiyorum bu sözü :KK30::KK30::KK30:

Hoş geldin canım:KK3:

kızlar mahvolduk üzüntüden :KK14:
sülalecek çok kötüyüz. düğünde gelin ve gelinin annesi altınları alıp kaçtılar. arkalarından koştuk. gelinin kardeşi babama yumruk attı. adam kanlar içinde kaldı. hepimize s.ktir git dediler. abime bile.. seni istemiyorum deyip gelin gelinliğiyle koşmaya başladı. hastanedeyiz günlerdir kendimize gelemedik. aman diyeyim çok iyi tanıyın sevdiklerinizi. nolursunuz her şeyi konuşun karara bağlayın o karara da uyun. bunlar bizi mahvetti hayatımızdan soğuduk.

sülalecek çok kötüyüz. düğünde gelin ve gelinin annesi altınları alıp kaçtılar. arkalarından koştuk. gelinin kardeşi babama yumruk attı. adam kanlar içinde kaldı. hepimize s.ktir git dediler. abime bile.. seni istemiyorum deyip gelin gelinliğiyle koşmaya başladı. hastanedeyiz günlerdir kendimize gelemedik. aman diyeyim çok iyi tanıyın sevdiklerinizi. nolursunuz her şeyi konuşun karara bağlayın o karara da uyun. bunlar bizi mahvetti hayatımızdan soğuduk.

Canım şaka yapıyorsun sandım,şoklardayım:KK53: Nasıl ,neden anlamadım.

Canım şaka yapıyorsun sandım,şoklardayım:KK53: Nasıl ,neden anlamadım.

hangi birini anlatayım. düğünden 2 gün önce gelinin annesi dedi ki, aman sakın alayda bizim orda davul zurna çaldırmayın biz öyle şeyler sevmeyiz sakın haa dedi, ve orda sakın oyalanmayın alın gelininizi hemen gidin dedi. biz tamam dedik. çaldırmayız dedik. hepsi planmış. mahalleye bizi kötü göstermek için. gelini almaya yukarı çıktık. hani adettir ya gelin odada biz kapıda. annem bi paket çikolata ve biraz para verdi. bağrınmaya başladı gelin siz beni ucuza mı getirmeye çalışıyosunuz bu para nedir ki dalga mı geçiyosunuz fln dedi. halbuki o paraya anlaşmıştık. ondan sonra yengem cüzdanıyla içeri girdi ben de vereyim tatlıya bağlayalım işi hadi gel alalım seni güzellikle dedi. yengemi dışarı kovdular. kapıyı kilitlediler. gelin ağlamaya başladı hem ağlıyo hem bağırıyo. yangından mal mı kaçırıyosunuz diye. halamlar da gelinin annesine dediler ki, ee siz bir an önce alın gidin burda oyalanmayın demediniz mi dedi. ben bilmem dedi gelinin annesi. babam geldi, kızım daha para vericez ama onu kardeşlerine vericem şimdi kapıdan çıkarken dedi. gelinin ikiz kardeşleri var. neyse zorla çıktı. aşağıda aptnın kapısında babam kardeşine verdi. snra kardeşi gelin arabasının önünde durdu burda da vercen dedi. babam sinirlendi. kapıda verdim ya kaç kere vercem fln dedi. neyse tatsızlık çıkmasın diye orda da verdi. alayda hiç bi yerde durulmadı gelin oynamak istemedi. bizim eve geldik. gelin arabadan inmedi altın verdik gene inmiyo zar zor indi. eve geldi. yemek koyduk. ben bu evde yemem dedi. neyse oof off hangi birini anlatayım bu daha düğünün öncesi yazarken elim ayağım titriyo valla

bi de babam ev aldı bunlara. gerdanlık set yapıldı kolu bilezikle dolduruldu. ona rağmen bunları yaptı

kızlaaaaar burada ilk mat çı var mıdır acaba?

Var canım joker diye bir kızçemiz.:KK54::21::21:

Bugünkü raporum:

Alan konu çalışıldı,
Matematik konu çalışıldı ve 105 soru çözüldü,
Gelişimden 114 soru çözüldü,
Tarihten iki deneme çözüldü(60 soru).:nazar:

Birazdan coğrafyadan soru çözücem:KK8:

Maşallah benim kızçeme,harikasın.:KK16::KK16::nazar:

hangi birini anlatayım. düğünden 2 gün önce gelinin annesi dedi ki, aman sakın alayda bizim orda davul zurna çaldırmayın biz öyle şeyler sevmeyiz sakın haa dedi, ve orda sakın oyalanmayın alın gelininizi hemen gidin dedi. biz tamam dedik. çaldırmayız dedik. hepsi planmış. mahalleye bizi kötü göstermek için. gelini almaya yukarı çıktık. hani adettir ya gelin odada biz kapıda. annem bi paket çikolata ve biraz para verdi. bağrınmaya başladı gelin siz beni ucuza mı getirmeye çalışıyosunuz bu para nedir ki dalga mı geçiyosunuz fln dedi. halbuki o paraya anlaşmıştık. ondan sonra yengem cüzdanıyla içeri girdi ben de vereyim tatlıya bağlayalım işi hadi gel alalım seni güzellikle dedi. yengemi dışarı kovdular. kapıyı kilitlediler. gelin ağlamaya başladı hem ağlıyo hem bağırıyo. yangından mal mı kaçırıyosunuz diye. halamlar da gelinin annesine dediler ki, ee siz bir an önce alın gidin burda oyalanmayın demediniz mi dedi. ben bilmem dedi gelinin annesi. babam geldi, kızım daha para vericez ama onu kardeşlerine vericem şimdi kapıdan çıkarken dedi. gelinin ikiz kardeşleri var. neyse zorla çıktı. aşağıda aptnın kapısında babam kardeşine verdi. snra kardeşi gelin arabasının önünde durdu burda da vercen dedi. babam sinirlendi. kapıda verdim ya kaç kere vercem fln dedi. neyse tatsızlık çıkmasın diye orda da verdi. alayda hiç bi yerde durulmadı gelin oynamak istemedi. bizim eve geldik. gelin arabadan inmedi altın verdik gene inmiyo zar zor indi. eve geldi. yemek koyduk. ben bu evde yemem dedi. neyse oof off hangi birini anlatayım bu daha düğünün öncesi yazarken elim ayağım titriyo valla

:KK53::KK53::KK53::KK53:

Sedefim kaç gündür yoksun,aklıma geldi bir aksilik olduğu ama telaştandır deyip öyle olmamasını temenni ettim...Ya nasıl insanlarmış bunlar,ne demeliyim bilmiyorum.:KK50:

ondan sonra düğüne geleyim.. takı olcak. önce erkek tarafı takar dimi? orda araya girmeye çalıştılar. bu arada düğünde hiç bi akarabaları yoktuç hepsi komşularıydı. tek bi akrabası gelmiş. o da babama demiş ki, bunlar bilmemne köyünden buraya iş için gelmediler orda çok büyük rezillik yaptılar ordan kaçtılar buraya o yüzden hiç bi akrabaları burda yok demiş.

takı başladı. birisi zarfla verdi. al çocuğum cebine koy dedi. abim de ben ceplerimi açtırmayı unutmuşum sedef tutsun dedi. boş bulundum aldım zarfı. abi takı bitsin hemen vercem sana dedim. benim de cebim yok zaten elbise var üstümde elimde tuttum. gelin başladı abime sen al demeye. al dedim ya al sen tut. istemem dedim al. yere paralar düşüyo. abim sen al onları yerden diyo. alıyorum gelin bırak diyo. lan yerde mi kalsın sen ne ima ediyosun. 3 kuruş şeyi çalcam mı ben?

neyse takı bitti. odadan çıkmadılar zaten bişey olduğunu anladık. odaya bizim taraftan halam gelinin tarafından da gelinin annesiyle yengesi girdi. altınların başında da halamla gelinin yengesi durcaktı. dönüşümlü bakıp düğün sonunda onlara teslim edilcekti. bizde adet böyledir. kız tarafından biri erkek tarafından biri bulunur, onlar durur başında.
orda gelin bağırmaya başladı annemde durcak onlar annemin annemde durmazsa x seni boşarım demeye başlamış. ben içerde değildim. ama sesi dışarı kadar geliyodu zaten. abim sakin ol diyo. halama güvenmiyo musun diyo. hayır güvenmiyorum diyo. halamın kızı girdi içeri, sen buraya giremezsin senin abin bana bişey takmadı senin buraya girmeye hakkın yok dedi. halamın bi oğlu daha var. o bişey takmamış, onu söylüyo. halam da tamam tatsızlık çıkmasın yengende dursun ben karışmıyorum dedi. o sırada gelin tarafından biri içeri girdi. aldı altın poşetini kaçıcak koşuyo. halam o an çaktım işi dedi. bunlar soyguna gelmiş anladım ben de kovaladım aldım poşeti soktum gelin odasına ama beni orda yumruklayarak çıkardılar dedi. sonra da halama orta parmağını gösterip siz anca bunu alırsınız demiş.

babam üzüldü. salonun dışına çıktı sakinleşsin diye. o sırada gelinin erkek kardeşi babama bi yumruk at, altınlar bizim olcak zorluk çıkarmayın deyip.
zaten bizden kimse altın istemiyo. bizi de sanki istiyomuşuz gibi gösteriyolar. sadece halam altınların başında durcaktı, o da zaten gelinin yengesiyle birlikte, düğün bitince de teslim etcektiler abimlere.
ben yumruğu görmedim. daha sonra halamın kızı geldi yanıma. sedef bişey dicem ama sakin ol nolur üzülme dedi. noldu dedim. gelinin kardeşi babana yumruk attı dedi. orda ben bayılcaktım zaten dışarı çıkardılar nefes alayım diye. ağlıyorum teyzemler geldi yanıma üzülme fln diyolar. toparladım kendimi. rezillik çıkmasın oynayalım kapayalım konuyu dediler. ben kanlar gördüm tuvalette babam mahvolmuş. ağlıyo. gelinin kardeşi kaçmış tabii yok orda.
neyse çok uzattım. sonra bişey olmamış gibi oynuyoruz erkek tarafı olarak. kız tarafının hepsi zaten gelin odasında bi kaç kişi gelinle oynuyo o taraftan. bi kargaşa oldu bi baktık. gelin merdivenlerden iniyo sokağa doğru, koşuyolar. her şeyi bütün altınları fln poşetlerle almışlar koşuyolar. bi baktık şok olduk. abim gene oynuyo farkında değil. eniştem gitti abime dedi gelin dışarda oğlum gidiyo dedi. abim şoklarda. gitti arkasından yapma etme noldu neden gidiyosun gel diyo. istemiyorum seni diyo gelin. neden ddiyo abim. gelinin annesi girdi aralarına abime dedi ki ''sen salona dön biz bu taraftan gidiyoruz, gelme'' dedi. koşa koşa gittiler. abim de kuzenlerle gitti arkalarından ama sonra noldu hiç bilmiyoruz. :KK50: zaten halamlar teyzemler.. annem hele.. hepimiz hasta olduk günlerdir. kaldıramadık yani çok acı bişey. hiç böyle bişey hayatımızda duymadık görmedik

Son düzenleme:
Canım Allah sabır versin.:KK50: Gerçekten yaşadığınız çok ağır bir şey,yani ucuz kurtulmak da denmez buna gerek fizik,gerek psikolojik,maddi-manevi çöküntü yaşamışsınız.:KK50: Sadaka verin,daha kötüsü olabilirdi diyeceğim ama bilemiyorum toparlayamadım cümlelerimi.:26: Rabbim sabır ve metanet versin Sedefim.

Canım Allah sabır versin.:KK50: Gerçekten yaşadığınız çok ağır bir şey,yani ucuz kurtulmak da denmez buna gerek fizik,gerek psikolojik,maddi-manevi çöküntü yaşamışsınız.:KK50: Sadaka verin,daha kötüsü olabilirdi diyeceğim ama bilemiyorum toparlayamadım cümlelerimi.:26: Rabbim sabır ve metanet versin Sedefim.

sağol kuzum benim çok sağol. annem rezil olduk diyo. zaten komşularımız biz o taraftan bişey olduğunu anladık çok belliydi kızın annesi hep gelin odasındaydı ama siz her şeye rağmen oynadınız ayakta durdunuz helal olsun fln dediler. ya oynanır mı oynanmaz ama abimin hatrına düğünü rezil olmasın diye oynadık işte.. yemin ederim soğudum dünyamdan. çok korktum evlilikten yani.. onura diyorum asla bana artık bilezik muhabbeti yapma neyi beğendiyseniz onu yapın dedim. o da taktı hangisini beğendin deyip duruyo. dedim senin bileziğine s.çarım. bişey istemem dedim huzur olsun yeter dedim.
bir gıdım sevmemiş abimi.. yazıklar olsun ona

sağol kuzum benim çok sağol. annem rezil olduk diyo. zaten komşularımız biz o taraftan bişey olduğunu anladık çok belliydi kızın annesi hep gelin odasındaydı ama siz her şeye rağmen oynadınız ayakta durdunuz helal olsun fln dediler. ya oynanır mı oynanmaz ama abimin hatrına düğünü rezil olmasın diye oynadık işte.. yemin ederim soğudum dünyamdan. çok korktum evlilikten yani.. onura diyorum asla bana artık bilezik muhabbeti yapma neyi beğendiyseniz onu yapın dedim. o da taktı hangisini beğendin deyip duruyo. dedim senin bileziğine s.çarım. bişey istemem dedim huzur olsun yeter dedim.
bir gıdım sevmemiş abimi.. yazıklar olsun ona

Yaa benim anlamadığım nasıl bu kadar dolap çevirebilmişler bu zamana kadar ? :44: Gerçekten insanlara güvenmek çok çok zor artık,evlilik başlı başına bir kapalı kutu,içinden ne çıkacağını bilemiyorsun...:KK50:

Aynen Sedefim...Huzur,saygı,sevgi....Gerisi hikaye...:KK14:

Benim sabah dersanem var kızçelerim,erken kalkacağım,öpüyorum hepinizi.:KK54::KK54:

Sedefim dualarım seninle kuzum.:KK16:

Yaa benim anlamadığım nasıl bu kadar dolap çevirebilmişler bu zamana kadar ? :44: Gerçekten insanlara güvenmek çok çok zor artık,evlilik başlı başına bir kapalı kutu,içinden ne çıkacağını bilemiyorsun...:KK50:

Aynen Sedefim...Huzur,saygı,sevgi....Gerisi hikaye...:KK14:

bize sürekli hiçbişey istemiyoruz dediler. ki ona rağmen babam ev altın yaptı. annem evi düzdü. ya söylenmez bunlar da yani her şeyi yapıldı diyeyim kısaca. sürekli yüzümüze güldüler. ama hiç görüşmediler. görüşmeyi sevmezlermiş öyle dediler. sınır olsun aramızda görüşmeyelim dediler. daha orda babam anladı aslında. bunlarda bişeyler var dedi. sadece sözde nişanda çeyizde imam nikahında bi de düğünde görüşüldü. ama abim.. onunla aynı yerde çalışıyodu nasıl anlamadı? gerçi son 1 hafta abim döncek olmuş. abimin arkadaşı anlattı bugün. abim çok doldum bunların planı var hissediyorum napsam fln demiş. ama iş işten geçti artık..
iyi geceler kuzucum çok öpüyorum

hoş geldin canım.

sedefim hepsini okudum ya bu ne böyle şikayet ettiniz mi polise gittiniz mi?
:KK53::KK53::KK53::KK53:

X