Düğün 2013 izmir gelinleri

valla bir fikrim yok canım..hiç bilmiyorum düğün adetlerini, hamam kültürünü de..kına gecesi bile yapmıycam ben..ama otellerin hamamlarında bu tür organizasyonlar yapılıyormuş diye duymuştum,istersen birkaç otelle görüşebilirsin..:KK34:

Kaya Termal ile görüştüm:) Muhtemelen 3 gün önce gelin hamamını, 1 gün önce kınamı yapacağım. Teşekkürler Bagetchi:)

Kızlar;
Aranızda damat saatini almış olanlarınız var mı? Kampanyası olan bir dükkan veya satış ofisi bileniniz varsa lütfen paylaşabilir mi?

ben izmirden gelinlik almayı düşünüyorum hatta justin alexander dan bir model beğendim ama biraz pahalı indirim yaparlar mı bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

Kızlar merhaba,
bende 14 eylül İzmir geliniyim. Düğün salonu fiyatları resmen uçmuş ama ben düğün salonundan kar edip balayı planı yapıyorum. Düğünümüz karabağlar belediyesinin yeni yaptığı uzundere rekreasyon alanındaki kır bahçesinde olacak bize yaklaşık 2500 tlye patlicak :) işin kötüsü orası yeni açıldı ilk düğün hazirandaymış beğenmezsem o kadar kısa zamanda yeni bir yer bulabilir miyim bilmiyorum.
herşey hepimizin gönlüne göre olsun inşallah.

Kızlar merhabaaa:KK16::KK16:
Bugün işe başladım yeniden...
Biliyorsunuz gelinlik alışverişine çıkmıştııım ve sonunda hallettik...Bagetchiciğim de benimleydi, benim için izin aldı, buluşma saatine geç kalmama rağmen sabır ve anlayışla beni bekledi:KK17: saatlerce benimle dolaştı, fikir verdi, canımsın bagetchiiimmm:KK71:
Bagetchim, Nazareldeki o yarım balık kamalı modele karar verdim, sms' de de bahsettiğim gibi. Hani giydiğim krem rengi bir gelinlik vardı ya, kırık beyazı yoktu. o dantelin yeni açılan topu şansıma kırık beyaz çıktı, hepimiz şok olduk:KK9: Seninle gezdiğimiz günün ertesi günü, sabah erkenden annem ve teyzemi de alarak Nazarel' e gittik. Ölçümü aldılar, akşam üzeri tekrar uğramamı istediler ve akşam uğradığımda astarım hazırdı, üzerime çok güzel oturtmuşlar. Dantelimi seçtim annem ve teyzemle. Bir hafta sonra ikinci provaya çağırdı ayakkabılarımla. İkinci provada neredeyse bitmişti. Etek boyunu ayarladı. Tarlatanın kabarıklığını ayarladılar. Arkanın ekstra kabarık durması için ''Popo'' yapalım dediler:KK66: Öyle deniyormuş:KK1: Çok enteresan. Kuyruk kısmı öne göre biraz daha kabarık duracak. Akşam albüme resim yüklerim. Telaştan fotograf makinemim hafıza kartını takmadan gitmişim, sadece tek fotograf çekebildim. diğerlerini telefondan çektim ama pek güzel çekmiyor.:KK50: İnce dantel bir askı önerdiler onlar da. Annemle teyzem de dantel askılı daha zarif duracağı kanaatindeler, orada üzerine dantel tutup gösterince,bizimkiler ''aaaa evet, dantel askılı olmalı'' diye yorum yaptılar...İncecik dantel bir askı yapalım, taşlarla süsleyelim dedi. 3. Provam düğünden bir hafta önce olacak, kilo alıp vermeme karşı son rötüşları yapıp, istersem askı yapacaklar. Yani halloldu bitti. Arkasını fermuarlı ve inci düğmeli yaptırdım :KK53:

Serdamı da alarak bir daha buluşacaktık ama koşturmaktan fırsat olmadı. Hala kuaför provasına gidemedim ve mobilyaları da halledemedik:KK50: Zaman kısıtlı, nereye koşacağımı şaşırdım, artık temelli gelince rahat rahat görüşürüz:KK34:

Ayakkabılarımı renkli alacaktım ama dantel ve böyle narin bir model alınca, ayakkabılarım renkli olmadı, düz kırık beyaz bir ayakkabı aldım. Sedefli görünümlü, değişik bişe...Tüm kemeraltını, ykm, alsancak, karşıyaka heryere baktım, hep aynı ayakkabı modelleri, içim çıktı, bir türlü bulamadım. Ertesi gün provaya gidicem ayakkabım meydanda yok. Kapanmasına 10 dk kala, kıbrıs şehitlerindeki erbil süelden aldım. 65 tl :KK53: hani dans ayakkabıları oluyor ya, latin danslarında kullanılan, ince bantlı, onlara benziyor ve maalsef ince topuklu, pist ve yürüyüş yolu beton ama misafirlere hoşgeldin derken çimlere saplanacağım kesin:KK43: Platform değil, daha çok yorabilir diye düşünmüştüm ama ayağımda duruşu, platforma göre çok daha rahat. Gecenin ilerleyen saatlerinde ayak tabanımdaki baskı artarsa babetlere geçerim artık:KK34: Ayakkabıların resmini çekmemişim, gösteremiycem, İzmir' de bıraktım:KK50: İnternette bir sürü alternatif bulabilirdim gerçekten, ama bir günde gez gez bu kadar oldu.

Kızlar merhaba,
bende 14 eylül İzmir geliniyim. Düğün salonu fiyatları resmen uçmuş ama ben düğün salonundan kar edip balayı planı yapıyorum. Düğünümüz karabağlar belediyesinin yeni yaptığı uzundere rekreasyon alanındaki kır bahçesinde olacak bize yaklaşık 2500 tlye patlicak :) işin kötüsü orası yeni açıldı ilk düğün hazirandaymış beğenmezsem o kadar kısa zamanda yeni bir yer bulabilir miyim bilmiyorum.
herşey hepimizin gönlüne göre olsun inşallah.

Hayırlısı olsun canım,
Bahsettiğin yeri bilmiyorum ama kır düğünlerinin hepsi ayrı güzel, herşey beklediğin gibi gelişir inşallah...

Kızlar;
Aranızda damat saatini almış olanlarınız var mı? Kampanyası olan bir dükkan veya satış ofisi bileniniz varsa lütfen paylaşabilir mi?

Benim de almam gerekiyor, daha bulamadım...
Tommy de bir model beğendik 500 tl dedi, pahalı geldi bize, internetteki kampanyaları takip etmekte fayda var...

kızlarr mrb.. bende izmir gelini olacağım. 18 mayıs'ta mercanı tuttuk biz. nişanlımda bende ankarada oturuyoruz. uzaktan işleri halletmek çok zor oluyor. forumun hepsini okuyamadım. acaba aranızda mercan hakkında bilgisi olan var mı?

Hayırlısı olsun canım öncelikle...
Biz kır düğünü mekanı bakarken, Mercan' a da gitmiştik. Ben beğendim, son derece nezih bir yer, daha girişinden belli zaten...Kocaman, tesis gibi bir yer, birkaç bahçesi var küçüklü büyüklü...Masa süslemleri vs şık. Kapalı alanı, benim davetli sayımı karşılamayacağından tercih edememiştik biz.
Herşey gönlünce olsun inşallah..

ben izmirden gelinlik almayı düşünüyorum hatta justin alexander dan bir model beğendim ama biraz pahalı indirim yaparlar mı bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

Tatlım Ben de justin Alexander'dan beğendim. Bazıları beni de aştı parasal bakımdan
8630'a bayılarak gittim ama danteli boyun kısmında çok sıktı ve sert geldi.. 5250 idi yanlış hatırlamıyorsam; 3900 tl'ye kadar indiler.. Belki daha da inerlerdi bile.. Bakınmaya devam ediyorum.. Ama dikimi ve duruşu çok güzel gelinliklerinin.. Sen hangi modeli beğendin tatlım?

Benim de almam gerekiyor, daha bulamadım...
Tommy de bir model beğendik 500 tl dedi, pahalı geldi bize, internetteki kampanyaları takip etmekte fayda var...

tatlım; göztepede style saat var; dükkanı kapattıkları için bir alana bir bedava kampanyası varmış; ve ürünler oldukça ucuzlamış. Seiko bakmaya gidicem ben de bugün iş çıkışı.. milletin elinde kalıyor:) öneririm. fiyatlar hakkında bilgi veririm..

tatlım; göztepede style saat var; dükkanı kapattıkları için bir alana bir bedava kampanyası varmış; ve ürünler oldukça ucuzlamış. Seiko bakmaya gidicem ben de bugün iş çıkışı.. milletin elinde kalıyor:) öneririm. fiyatlar hakkında bilgi veririm..

Aaaaa, süpermiş canım, haber bekliyoruz dört gözlee:KK52:

Bagetchicim, huuuuu, nerelerdesin yahuuu:KK35:
Bak gezinirken bişe buldum senin için, çok enteresan, hoşuma gitti...
$bagetchi.jpg $bagetchi1.jpg

Aaaaa, süpermiş canım, haber bekliyoruz dört gözlee:KK52:

Kızlar; dün iş çıkışı gittim Style saate. Ürünler kapış kapış gidiyo; biz oradayken bile modeller elden ele dolaşıyordu. Biz seiko'dann beğendik çelik kasa.. fiyatlara gelince; 1 alana 1 bedava kampanyası var; ama sanırım %50 indirime de çevirebiliyorsunuz kampanyayı. Güzel modeller var ama seiko ve Tissot damat saati için uygun. Bir gidin bakın derim.

Kolay gelsin hepimize:)

Bagetchicim, huuuuu, nerelerdesin yahuuu:KK35:
Bak gezinirken bişe buldum senin için, çok enteresan, hoşuma gitti...
Eki Görüntüle 688054 Eki Görüntüle 688055

Merhaba cilekbencim..çok yoğunuz bugünlerde,pek bakamadım buralara..ee dönmüşün geri, doğu yakasında uzatmalar başladı desene, neyse çok az kaldı yeni hayatımıza başlamaya..ay şafak sıkıştırması moduna girdim artık:KK31:.. buket çok güzelmiş bayıldım, gerçekten çok orjinal..ben buketimi süslenmek üzere ayşe ablacığıma emanet ettim..ama teslim aldığımda minik deniz yıldızları işlemeyi düşünüyorum çiçeğime..takı kurdelalarıma işledim bile :) siyah yıldızları damadınkine, beyazları kendiminkine işledim..çiçeği de hallederim alınca :) zaten canlı çiçek istemiyorum..dökülüyo, soluyo, bitki kokuyo, hoşlanmyorum..normalde de çiçek sevmediğimden olsa gerek..kimisi de 2 çiçek alıyo bi canlı bi yapay olmak üzere..zaptedemem ben kaybederim, hırpalarım..:KK1:..bi elimde yapay çiçeğim olcak bi de gece çantası aldım.. istiridye şeklinde..onu alıcam yanıma (telefon,ruj pudra süngeri vs için) :KK1: he buarada gelinlikte de çok iyi bir seçim yaptın şekerim..ben daha ilk giydiğinde çok beğenmiştim şahsen..gayet modern ve zarif durdu üzerinde..ama a-line istiyorsun diye ses etmedim..neyse gelinlikçi abla da aynı kanaatte olunca aklın yolu bir oldu..danteli de bulmuşsun..ayakkabıları da halletmişsin.. e daha ne olsun, Allah içine sindirsin..:KK53:

Son düzenleme:
Tripliii; şafak sıkıştırıyor demişsin:) Nasıl bir telaştır bu, anlatsan ya? İşine verebiliyor musun kendini?
Ben Dalaman yolcusuyum; annemle şimdiden başladık ağlaşmaya:KK43: Nasıl olacak; insan evden çıkacağını bile bile hem ağlarım hem giderim elbet ama çok acayip duygular içindeyim..
O da yavrum bana ayak uydurmaya, telaşıma, sevincime ortak olmaya çalışıyor ama o günler yaklaştığında nasıl bir ruh haline bürünücez; hayırlısı:) Üzgünüm de.. üf. Allahtan çeyiz alışverişleri var da insan oyalanacak bişiler buluyor:)

Merhaba cilekbencim..çok yoğunuz bugünlerde,pek bakamadım buralara..ee dönmüşün geri, doğu yakasında uzatmalar başladı desene, neyse çok az kaldı yeni hayatımıza başlamaya..ay şafak sıkıştırması moduna girdim artık:KK31:.. buket çok güzelmiş bayıldım, gerçekten çok orjinal..ben buketimi süslenmek üzere ayşe ablacığıma emanet ettim..ama teslim aldığımda minik deniz yıldızları işlemeyi düşünüyorum çiçeğime..takı kurdelalarıma işledim bile :) siyah yıldızları damadınkine, beyazları kendiminkine işledim..çiçeği de hallederim alınca :) zaten canlı çiçek istemiyorum..dökülüyo, soluyo, bitki kokuyo, hoşlanmyorum..normalde de çiçek sevmediğimden olsa gerek..kimisi de 2 çiçek alıyo bi canlı bi yapay olmak üzere..zaptedemem ben kaybederim, hırpalarım..:KK1:..bi elimde yapay çiçeğim olcak bi de gece çantası aldım.. istiridye şeklinde..onu alıcam yanıma (telefon,ruj pudra süngeri vs için) :KK1: he buarada gelinlikte de çok iyi bir seçim yaptın şekerim..ben daha ilk giydiğinde çok beğenmiştim şahsen..gayet modern ve zarif durdu üzerinde..ama a-line istiyorsun diye ses etmedim..neyse gelinlikçi abla da aynı kanaatte olunca aklın yolu bir oldu..danteli de bulmuşsun..ayakkabıları da halletmişsin.. e daha ne olsun, Allah içine sindirsin..:KK53:

Sağol canım, içime sindi çok şükür:KK16:Açıkçası bu kadar kısa sürede, bu kadar beğeneceğim bişeyin ortya çıkacağını sanmıyordum ama, şükürler olsun yolunda gitti herşey :KK8: kamaları biraz daha yukarı çıkardı, söylemişti ya, o şekilde, gayet hoş oldu, yükleyemedim foto hala:KK17:
Çanta olayı aklıma gelmemişti. Çanta kese dışında mı oluyor?? Acaba benim gelinlikçi kese yapacak mı bana??? Çiçek yapacaktı, laf arasında geçti de keseyi sormadım:44: Ben canlı çiçek düşünmüştüm, canlı gibi duran yapma çiçeklerin olduğunu bile görmemiştim:KK1: Sizden duyunca baktım, hakikaten canlı gibi duruyor gayet hoş...
Ayakkabıları buldum canım evet ama işte çok ince topuk, bir de platformsuz...Çok kibar ve rahat durdu ayağımda ama dur bakalım ne olacak, çime batıp çıkcam kesin:KK1: Ama yanıma başka bir ayakkabı daha alıp, babet gibi, foto çekime giderken yollarda, kuaförde vs. onları giymeyi düşünüyorum. Yoksa sabahtan akşama kadar, daha düğün başlamadan kesin ayakkabılar ayağımı vurur biliyorum, ayaklarım öyledir, hemen su toplar orası burası:KK52:
Şimdi düğüne 1 ay 20 gün var. Hem buradan taşınma olayı var, üstüne bir de Şubeyi taşıyoruz, tam oldu. Hangi birine yetişip koli yapıcam bilemedim:KK1: Annemi de aldım geldim bu sefer, söylemiş miydim:KK34: O yuzden uzulmeden geldim, annem yanımda diye. Şimdi annemle once nikah şekerlerini tamamlayıp, sonra koli yapma işine giricez:KK53: Az kaldı:KK52:
Ve evet şafak sıkıştırıyor, yeni bir hayat, korkuyorum sanki:18:

Son düzenleme:
Sağol canım, içime sindi çok şükür:KK16:Açıkçası bu kadar kısa sürede, bu kadar beğeneceğim bişeyin ortya çıkacağını sanmıyordum ama, şükürler olsun yolunda gitti herşey :KK8: kamaları biraz daha yukarı çıkardı, söylemişti ya, o şekilde, gayet hoş oldu, yükleyemedim foto hala:KK17:
Çanta olayı aklıma gelmemişti. Çanta kese dışında mı oluyor?? Acaba benim gelinlikçi kese yapacak mı bana??? Çiçek yapacaktı, laf arasında geçti de keseyi sormadım:44: Ben canlı çiçek düşünmüştüm, canlı gibi duran yapma çiçeklerin olduğunu bile görmemiştim:KK1: Sizden duyunca baktım, hakikaten canlı gibi duruyor gayet hoş...
Ayakkabıları buldum canım evet ama işte çok ince topuk, bir de platformsuz...Çok kibar ve rahat durdu ayağımda ama dur bakalım ne olacak, çime batıp çıkcam kesin:KK1: Ama yanıma başka bir ayakkabı daha alıp, babet gibi, foto çekime giderken yollarda, kuaförde vs. onları giymeyi düşünüyorum. Yoksa sabahtan akşama kadar, daha düğün başlamadan kesin ayakkabılar ayağımı vurur biliyorum, ayaklarım öyledir, hemen su toplar orası burası:KK52:
Şimdi düğüne 1 ay 20 gün var. Hem buradan taşınma olayı var, üstüne bir de Şubeyi taşıyoruz, tam oldu. Hangi birine yetişip koli yapıcam bilemedim:KK1: Annemi de aldım geldim bu sefer, söylemiş miydim:KK34: O yuzden uzulmeden geldim, annem yanımda diye. Şimdi annemle once nikah şekerlerini tamamlayıp, sonra koli yapma işine giricez:KK53: Az kaldı:KK52:
Ve evet şafak sıkıştırıyor, yeni bir hayat, korkuyorum sanki:18:

oo 9 ayın çarşambası biraraya gelmiş desene..kolay gelsin sana,zor işler valla ama anne varsa herşey kolay..annelerin manevi desteği bile yetiyor işleri kolaylamaya..Tanrım eksik etmesin onları :nazar:..neyse ama senin en önemli mevzu gelinlikti o da bitti gitti zati...Kese olayını ben pek sevmediğim için çanta aldım cilekbencim.. aslında kese kullanılıyor ama pek kullanılmasa da ben çantayı tercih ettim..söylemiştim ya onu da telefon ruj vs için aldım..ha bi de yara bandı bulundur mutlaka kesende,ayaklar muallakta malum,işkence olmasın sonra..ben de kuaföre filan dolgu tabanlarımla gidicem ve sanırım gelinliğimi de kuaförde giyicem..kuaför saatini de iyi ayarlamak lazım..kapora için gittiğimde saç baş kaç saat sürüyo bi öğreniyim de ona göre hareket edelim..çünkü önce fotoğraf çekimi olcak..geç kalmamak lazım...çiçeğim de gerçek çiçeğe pek benzemiyor aslında..gayet yapay bişey seçtim bilerek..hani bana kalsa çiçek bile istemiyorum ya öyle gerekiyo diye usulen taşıycam valla..düğün sonunda da bekar birine gidici zati...:KK71: yavaştan ben de toparlanmaya başladım..çok tuhaf oldum..birden kopuyorsun yıllardır yaşadığın yerden..çünkü ben hiç evimden ayrı yaşamadım..okulu bile İzmir'de okuduğum için hep anneciğimle birlikteydik..bir acaip hallerdeyim, bilmiyorum nasıl alışıcam..işe güce de konsantre olamaz oldum valla hep kafamda bu düğün mevzu, yeni bir hayat..çok tuhaf çok..:KK59:

Son düzenleme:
oo 9 ayın çarşambası biraraya gelmiş desene..kolay gelsin sana,zor işler valla ama anne varsa herşey kolay..annelerin manevi desteği bile yetiyor işleri kolaylamaya..Tanrım eksik etmesin onları :nazar:..neyse ama senin en önemli mevzu gelinlikti o da bitti gitti zati...Kese olayını ben pek sevmediğim için çanta aldım cilekbencim.. aslında kese kullanılıyor ama pek kullanılmasa da ben çantayı tercih ettim..söylemiştim ya onu da telefon ruj vs için aldım..ha bi de yara bandı bulundur mutlaka kesende,ayaklar muallakta malum,işkence olmasın sonra..ben de kuaföre filan dolgu tabanlarımla gidicem ve sanırım gelinliğimi de kuaförde giyicem..kuaför saatini de iyi ayarlamak lazım..kapora için gittiğimde saç baş kaç saat sürüyo bi öğreniyim de ona göre hareket edelim..çünkü önce fotoğraf çekimi olcak..geç kalmamak lazım...çiçeğim de gerçek çiçeğe pek benzemiyor aslında..gayet yapay bişey seçtim bilerek..hani bana kalsa çiçek bile istemiyorum ya öyle gerekiyo diye usulen taşıycam valla..düğün sonunda da bekar birine gidici zati...:KK71: yavaştan ben de toparlanmaya başladım..çok tuhaf oldum..birden kopuyorsun yıllardır yaşadığın yerden..çünkü ben hiç evimden ayrı yaşamadım..hep anneciğimle birlikteydik..bir acaip hallerdeyim, bilmiyorum nasıl alışıcam..işe güce de konsantre olamaz oldum valla hep kafamda bu düğün mevzu, yeni bir hayat..çok tuhaf çok..:KK59:

Ben kuaför provasına gidemedim, söylemiş miydim:KK43: Yetiştiremedim:KK17: Geleceğim gün gelinlik provam vardı, oradaki abla (kayınvalidemin arkadaşı olan) kuaför olayımı halledemediğimi söyleyince, kuzeninin profesyonel makyaj uzmanı olduğunu söyledi. ''Bornova merkezde yılların kuaförü kemal var, (adı yanlış olabilir tam hatırlayamıyorum) ona göndereyim seni'' dedi. Özel olarak da arar, yabancı olmadığını özellikle belirtirim dedi. Kuaför konusunda bir şey yapma ben ayarlıycam dedi....Provası var mı dedim, ''var'' dedi...Kısacası benim kuaför olayı da muallakta kaldı:KK1: düğünden bir hafta önce gidicem ya, o zaman ayarlıycam yani...Bir de saçımı açık düşünüyordum ya, gelinliğin o zerafetine, salaş bir görüntü pek uygun olmaz diye bir öneri getirdi gelinlikçi abla, toplu olsun bence dedi... Hakikaten de galiba o düşündüğüm saç, o gelinlikle iyi durmayacak. Sımsıkı kazık gibi bir topuz değil de, daha doğal duran toplu saçlara göz atayım diyorum...Sen ben gelene kadar kuaför olayını halletmiş olacaksın sanırım, benim gelinlikçi ablanın dediği yere de bir baksan mı acaba, kuzenine makyaj konusunda çok güveniyor. Bilemiyorum, kafam karışık...

Yoksa hiç riske atmayıp, direkt kararlaştırdığımız yere mi gidelim??? Ama ben provaya gidemedim:KK17:

X