2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benimde 5. haftamda tık yoktu herkes şaşıyordu bana ne bi kasık ağrısı ne göğüs sızlaması nede bulantı
ne olduysa 6. haftada oldu bana bi sabah kalktığımda kendimi klozetin başında buldum o gün bugündür mide bulantılarım ve kusmalarım var ayrıca göğüslerim sızlıyor acayip derece

ayyy acayip tırstım şimdi bennnnn amanınnnn :KK53::KK53::KK53::KK53:

Kızlar muhabbet almış başını gitmiş 170 beri okumam gereken 22 sayfa var akşam okurum diyeceğim ama akşamdan sızıp kalıyorum üstelik bu gün misafirimd e olacak offf hafta bitsin artık ben çok yoruluyorum yaaa, hepinizi öotüm kendine iyi bakın........

ay benimde hep uykum var
akşam eve giderken şunu yaparım bunu yaparım diyorum
hiçirini yapmadan yatıyorum

bulantilar kisiden kisiye göre degisebiliyor canim doktorumda bana 5. haftadan sonra baslayabilir dedi ve hatta ilac bile verdi...ama maasallah 7. haftamizin icindeyiz hic bulanti yok..bazen kramplar ve göguslerimde sizilar oluyor..uyku modu devam..kimisi hormonal degisikliklere farkli farkli tepkiler verebiliyor..

Allah bulanti cekenlere de kolaylik versin, kusmak hayattaki en zor basarabildigim seylerden bi tanesi..

insallah bu hafta bebgimin pitpitlarini duyycagiz bizde o zaman daha cok ferahlayacak icim..

herkese saglikli günler

ay benimde hep uykum var

dün akşamki beni sölemişsin sanki
çamaşır yıkancak
mutfak toplancak
ütü yapılck
öğleden kendime söz veriyorumm ama eve gider gitmez hemen uykum geliyo
dün akşam 9,30 da uyumuş kalmışım :KK43: böle giderse uğur dündar gelip eve kilit vurucak :KK37:

dün akşamki beni sölemişsin sanki
çamaşır yıkancak
mutfak toplancak
ütü yapılck
öğleden kendime söz veriyorumm ama eve gider gitmez hemen uykum geliyo
dün akşam 9,30 da uyumuş kalmışım :KK43: böle giderse uğur dündar gelip eve kilit vurucak :KK37:

:KK9::KK9::KK9: bizim evede gelmesi yakındır
bugün kesin mutfağı toplayıp ütüyü yapcam :)

Kızlar muhabbet almış başını gitmiş 170 beri okumam gereken 22 sayfa var akşam okurum diyeceğim ama akşamdan sızıp kalıyorum üstelik bu gün misafirimd e olacak offf hafta bitsin artık ben çok yoruluyorum yaaa, hepinizi öotüm kendine iyi bakın........

canım o kadar kalabalıklaştık ki ben devamlı takip etmeye çalıştığım halde okuyamadıklarım oluyor :) ALLAH'a emanetsin canım.

ayyy acayip tırstım şimdi bennnnn amanınnnn :KK53::KK53::KK53::KK53:

biz cumartesi 9 haftalık olcaz hala tık bulantı yok tırsma herkeste bulantı olacak diye bir kaide yok rabbim bulantısı olanlara sabır versin.

ay benimde hep uykum var
aynen canım yaa aynenn:) bir sürü iş sıralıyorum hepsi kalıyor uykuculuktan :p bu arada arsima canım sen dualar ayetler paylaşmıştın onu bulamıyorum hangi siteden bulmuştun hatırlıyormusun yada tekrar paylaşabilirmisin?

Aynı şey bendede oluyor iş çıkışı eve gittiğimde başımı bi koltuktan kaldırıp diğerine yatıyorum. Gözümü açamıyorum yaww. Kızımla zar zor ders çalışıyoruz. Allah'tan eşim çok anlayışlı ve yardımcı o olmasaaa ohooo ben bişey yapamazdım :KK9:

Ben geceleri aşırı derecede burun tıkanıklığı yaşıyorum.Ağızdan nefes aldığım için dudaklarım sabaha kavrulmuş oluyor.Bu uykumuda fazlasıyla etkiliyor.Aynı durumda olan hamişler varmı?

Ben geceleri aşırı derecede burun tıkanıklığı yaşıyorum.Ağızdan nefes aldığım için dudaklarım sabaha kavrulmuş oluyor.Bu uykumuda fazlasıyla etkiliyor.Aynı durumda olan hamişler varmı?

Canım o bendede oluyor ama onun hamilelikle ilgisi olduğu sanmıyorum.Yatak odanıza bir bardak su koy canım. Odadaki nemin azalmasından dolayı olabilir :))

Canım o bendede oluyor ama onun hamilelikle ilgisi olduğu sanmıyorum.Yatak odanıza bir bardak su koy canım. Odadaki nemin azalmasından dolayı olabilir :))

Hamilelikle ilgili olabilir cnm. Benimde ilk hamileliğimde burnumdan zor nefes alıyordum.Hatta ağzımdan nefes aldığım için eşim uyandırır çok sesli nefes alıyorsun yok demi bişey derdi.Dr.uma danıştığımda hormonal değişiklikler nedeni bir çok gebede burun damarlarının şişebileceğini söyledi.Bu da burun deliklerimi daralttığı için nefes alıp vermede sorun yaşamamın normal olduğunu söylemişti. Katlanacaksın ne yazık ki doğuma kadar demişti. Ancak doğumdan sonra normale döndüm... :KK31:

iyi ki yazmışsın canım bu cümleleri kendi adıma teşekkür ederim, ebe olduğun, bu işin içinde olduğun halde normal doğum yaparım diyorsun benim gibi normal doğum isteyen kişiler için büyük cesaret örneği oldu bence cümlelerin :)

canım çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın bir daha hiç hüsrana uğramazsın inşallah canm...

kızlar bilmiyorum beni anlayabilecek misiniz ama en azından anlamaya çalışırsınız diye ümit ediyorum... çok moralim bozuk, tek kelime ile mutsuz ve çaresiz hissediyorum kendimi.. bugün 6 haftalık oldu bebişim ama benim 6 haftada aldığım kilo 3.300 kg. ve dün ile bugün arasında tam 1 kilo fark vardı, günde 1 kilo alabileceğim kadar çok şey yemiyorum neden böyle oluyor ve hep böyle mi devam edecek, bu böyle devam ederse diye çok mutsuzum gerçekten

tabiki canım sezeryanı kolay sanıyor insanlar sancısız doğum diye ama asıl sancı doğumdan sonra oluyor

Hamilelikle ilgili olabilir cnm. Benimde ilk hamileliğimde burnumdan zor nefes alıyordum.Hatta ağzımdan nefes aldığım için eşim uyandırır çok sesli nefes alıyorsun yok demi bişey derdi.Dr.uma danıştığımda hormonal değişiklikler nedeni bir çok gebede burun damarlarının şişebileceğini söyledi.Bu da burun deliklerimi daralttığı için nefes alıp vermede sorun yaşamamın normal olduğunu söylemişti. Katlanacaksın ne yazık ki doğuma kadar demişti. Ancak doğumdan sonra normale döndüm... :KK31:

Bende şimdi araştırdım.Gebelikte hormonol değişiklikten dolayı olan burun tıkanıklığına gebelik riniti deniyormuş.Yatak başını yükseltmek ve odayı nemlendirmek gerekiyormuş.Tuzlu su spreyleri de kullanılabilirmiş.

Ben gebeliğim rahat geçsin diye,burundan operasyon geçirmiştim.Demek bide geçirmesem vay halime:)

cnm bendede bişi yok şimdilik :nazar:
sinaycım çok geçmiş olsun inşlh çok zorlamaz seni bulantı bundan sonra.geçer inşlh.acaba bizde daha erken diyemi olmuyor :26:
aaa parpalm sende mi :))
ben epey uzak kalmışım burdan yaa en son görüşmemizde olabilir demiştin
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım
valla bünye meselesi ya benim bünyem bebeği kabul etmiyormuş ve kabul edene kadar bulantım olcakmış doktorum öyle dedi :KK49:
ay benimde hep uykum var
bende öyle uyu uyan kus uyu uyan kus oluyorum akşamları :KK43:(
valla ben akşam şunu yaparım diyemiyorum ne yazık ki artık
çünkü hiç birşey yapacak durumda değilim mutfağa hiç girmiyorum
herşeyi eşim hallediyor artık hatta öyle ki artık kendi pişirip kendi yiyor kendi topluyo :KK50:
ütüleri de ona bıraktım artık giyeceğin kıyafetleri giyeceğin gün ütüle giy diyorum :KK37:
bulantilar kisiden kisiye göre degisebiliyor canim doktorumda bana 5. haftadan sonra baslayabilir dedi ve hatta ilac bile verdi...ama maasallah 7. haftamizin icindeyiz hic bulanti yok..bazen kramplar ve göguslerimde sizilar oluyor..uyku modu devam..kimisi hormonal degisikliklere farkli farkli tepkiler verebiliyor..

Allah bulanti cekenlere de kolaylik versin, kusmak hayattaki en zor basarabildigim seylerden bi tanesi..

insallah bu hafta bebgimin pitpitlarini duyycagiz bizde o zaman daha cok ferahlayacak icim..

herkese saglikli günler
valla canım bende sen gibiydim önceleri ama başına gelince öyle bir kusuyorsun ki hatta kusmak için dualar bile ediyorsun çünkü kusunca kısa bir sürede olsa rahatlıyor dinleniyor vücudun :KK50:
canım o kaloriferli evlerin başlıca derdi benimde vardı öyle bir sıkıntım sağolsun babam hava nemlendirici hediye etti onun sayesinde rahatladım sende ufak bir makine edin istersen ilerde bebişin içinde zor olur çünkü :emir_bebek:

kızlar bugün bebişimle tanıştık kesemizi gördük çok şükür çok duygulandım ya ellerim titredi kağıdı alırken

rabbim tamamına erdirsin inşaallah kaç haftalık canım bebişin ben daha keseyi göremedim yaa dur bakalım haftaya gidicez görmeye inş dua edin

X