2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın güzel hamişler..

Günümüzün güzel geçmesi dileği ile başlıyayım..

Dün sanırım ilk aşermemi yaşadım.Canımın ne çektiğini söylemeyim belki sizinde canınız çeker sebebi olmayım.
Acaba diyorum psikolojikmi aklıma geldikçe gözüm döndü.Gece 22:00 eşime söylemek zorunda kaldım.İnternetten araştırdı ama Ankara'da bulamadı.İstanbuldan'da 72 saatte geliyormuş.Sonra evde onun yerine geçecek bişiler bulmaya çalıştık.Azcık gönlüm geçti ama pek zormuş bu durum.:KK43:

Hayırlı olsun canım..Hoşgeldin aramıza..

teşekkür ederim canım.. Hoşbuldum :KK34: Maşallah aşermeler başlamış sende :nazar:
ay ben sadece çok uyuyorum bide çok sık acıkıyorum başka da bişey yok acaba o da psikolojik mi diyorum arada bi endişelendiriyo bu durum beni :26:

günaydın,al benden de o kadar:KK43: çok fenayım,bi de okuldayım şuan,dersim boş allahtan,okul dar geliyor şuan

Ben de işteyim cnm millet soğuktan kat kat giyinmiş ben pencereyi açtım fenalık geçireceğim. Vallahi şeytan diyor al çantanı çık git evde yat...

günaydın arkadaşlar çok kötüyüm dün ölüyorum sandım klozetten kaldıramadım kafamı kızımda da böleydim bunda olmaz inş dedim ama başladı malesef hiçbişey fayda etmiyo aranızda bulantı için hap kullanan var mı acaba faydasını görüyomusunuz çok kötüyüm ben

Evet cnm ben emadur kullanıyorum. İlk günler tamam budur demiştim en azından hafiflemişti ama bugün o bile fayda etmiyor ne yazık ki :KK31:

selam Kızlar benide ekleyin benim SAT 29 Eylül, kilo 68 , ikinci bebek, sezeryan ve tahmini doğum zamanı 5 Temmuz istanbuldan katılıyorum:)
arkadaşlar beni de alın aranıza :KK52::KK52::KK52: sanırım tanıdıklarda var burda :KK23: hly7 - parpalm :KK76:
bende temmuz annesi olacağım inşallah :KK49::nazar::emir_bebek::nazar:

Aramıza hoşgeldiniz kızlar. Ne güzel ya gün geçtikçe daha da kalabalıklaşıyoruz hayırlısıyla... :KK9:

kızlar canım cok sıkkın ya fotokopi cekmemem lazım hamılelıkten dolayı fakat amırım hamıle oldugumu bıle bıle bana verıyo fotokopi gereken ısleri ay dr aradım rapor yazıcak ayy kavga var bugun cekmıycem iştee yaklasmam o makınenın basına baska. bıde oda arkadaslarım hıc yardımcı deıl. pufff

Ne sinir bozucu ya... Şu insanları da anlamıyorum hiç. :KK47: Boş ver sıkma canını... Madem var öyle bir şansın al raporu yat evinde dinlen onların ağız kokusunu çekeceğine...

teşekkür ederim canım.. Hoşbuldum :KK34: Maşallah aşermeler başlamış sende :nazar:
ay ben sadece çok uyuyorum bide çok sık acıkıyorum başka da bişey yok acaba o da psikolojik mi diyorum arada bi endişelendiriyo bu durum beni :26:

İlk olunca aşermemei nedir onuda bilemiyor.

İlk zamanlar benimde öyleydi..Kafamı yastıktan kaldıramıyordum.Şimdi bu durum azaldı.Ama tiksinme ve mide bulantısı durumları başladı.Sık sık acıkma bende de var.Ama midem bulandığı için yiyemiyorumda.Beyaz peynir+elma ikilisine dadandım.Bide canım hep fast food tarzı şeyler çekiyorrr:KK43:

kızlar ben dualara çok inanırım garip bi cümle oldu yani herkes inanırda :26:
benim 7ay bebiş olmadı arkadaşım 41 gün meryem suresi oku demişti okudum ve bittiğinde haberi aldım
11 eylülde başladım okumaya regli araları ile 6 kasımda bitti 19 ekim son reglim oldu :)

bunlarıda sizinle paylaşmak istedim
HAMİLELİĞİN 3.AYI:
•PERŞENBE VE CUMA GÜNLERİ ALİ İMRAN SÜRESİNİ OKU. SONRA 140 SALÂVAT GETİR.
•NAMAZLARDAN SONRA ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR. HER HAFTA BUĞDAY, ET VE SÜT AL.
•SABAHLARI BİRAZ BAL YE. HERGÜN AÇ KARNINA 1 ADET ELMAYA AYETELKÜRSÜYÜ OKU VE YE

9 AY BOYUNCA DEVAMLI YAPABİLECEĞİN GENEL TAVSİYELER
1-HEP ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞ. ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN.
2-BÜTÜN GÜNAHLARDAN KORUNMAYA BAK.
3-ELİNDEN GELDİĞİNCE MÜSTEHAP OLAN ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞ.
4-GECELERİ AYNAYA BAKMA.
5-SİNİRLENME. HUZURLU VE SAKİN OL.
6-KURAN DİNLEMEYE VE OKUMAYA ÇALIŞ.
7-NAMAZLARDAN SONRA 34 ALLAHUEKBER,33 ELHAMDULİLLAH VE 33 DEFA SUBHANALLAH DE.
8-SULU VE SAĞLAM BİR NARA 40 DEFA YASİN SÜRESİNİ OKU. BİR ANDA OKUMAYABİLİRSİN. MESELA KAÇ GÜNDE 1 HAFTADA OKU. HATTA EŞİN DE OKUYABİLİR. SONRA O NARI YE. RİVAYETLERDE 40 GÜN VE 40 KEZ YAPILAN AMELLER FAZİLETLİDİR. UNUTMA 9 AY BOYUNCA YAPACAKSIN BUNLARI.
9–1 ELMAYA 40 DEFA YUSUF SÜRESİNİ OKU.
10-EN AZ 40 GECE KILABİLİRSEN GECE NAMAZI KIL.
11–40 CUMA GÜNÜ CUMA GUSLÜ AL. CUMA NAMAZI OKUMADAN HER CUMA CUMA GUSLÜ YA DA İŞE GİTMEDEN SABAH HEMEN AL GUSLÜ NİYET EDERKEN DE CUMA GUSLÜNE NİYET ET. BUNU 40 CUMA BOYUNCA YAP. GENEL OLARAK HAMİLELİLİK DÖNEMİ 40 HAFTA. VE HADİSLER DE DİYOR Kİ:40 CUMA GUSLÜ ALAN KABİR AZABINDAN KURTULUR.
12-HAMİLELİK BOYUNCA 1 KERE DE OLSA KURAN HATİM ET.
13-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
14-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA KADİR SÜRESİNİ OKU.
15-HERGÜN 140 DEFA SALÂVAT GETİR.
16-NAMAZLARDAN SONRA 70 DEFA ESTAĞFİRULLAHE VE ETUBE İLEYH DE VE TÖVBE ET.
17– 40GÜN BOYUNCA AÇ KARNINA KURU ÜZÜM YE. HERGÜN 21 ADET KURU ÜZÜM VE HER KURU ÜZÜM YERKEN BESMELE ÇEK. YANİ 21 KURU ÜZÜME 21 BESMELE.
18-BEBEK HAREKET ETTİĞİ HER AN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR VE İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
19-ALLAHI ÇOK DÜŞÜN.
20-İNSANLARA YARDIM ET.
21-MÜMİN İNSANLARIN YÜZÜNE BAK.
22-GIYBETTEN VE YALANDAN UZAK DUR.
23-NAMAZINI VAKTİNDE KIL.
24-DEVAMLI ALLAH ALLAH DİYE ZİKİRDE BULUN.
25-EĞER EVLADININ SABIRLI OLMASINI İSTİYORSAN ELİNİ KARNININ ÜZERÜNE KOY VE ASR SÜRESİNİ OKU.
26-EVLADINA HAYIRLI BİR İSİM KOY VE DAHA KARNINDAYKEN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE İSMİYLE ONA HİTAP ET. UNUTMA ÇOCUĞUN ANNE BABA ÜZERİNDEKİ HAKKI ANNE VE BABANIN ONA HAYIRLI BİR İSİM VERMELERİDİR.
27-ENBİYA SÜRESİNİ OKUMAK EVLADIN SALİH BİR EVLAT OLMASINA YARDIM EDER.
28-EĞER ANNE VE BABANIN ÇOCUKLA ÇOK İYİ BİR İLİŞKİSİ, BAĞI, DİYOLAĞU OLMASINI İSTİYORSAN ÇOCUK DOĞMADAN ANNE VE BABA EVLATLARIYLA KONUŞMALILAR VE ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BU SESLERE AŞİNA OLACAKTIR.
29-HAMİLELİK ESNASINDA DÜZENLİ BESLENME VE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VERİLMELİDİR.

ARMUT: EĞER ANNE HAMİLEYKEN ARMUT YERSE EVLADI GÜZEL VE İYİ AHLAKLI OLUR. KALBİN GÜÇLENMESİNE, MİDENİN TEMİZLENMESİNE, GÜZELLİK VE CESARET VERİR. ARMUTTA B1,B2,B6 VE C VİTAMİNİ VARDIR.
NAR: CUMA GÜNLERİ KAHVALTI YAPMADAN NAR YEMEK ÇOK İYİDİR. BULANTIYI ENGELLER. KANSIZLIĞI GİDERİR. TANSİYONA DA İYİDİR.
İNCİR: KURANDA ADINA YEMİN EDİLEN MEYVEDİR. AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR VE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
KAVUN: ANNE HAMİLEYKEN KAVUN YERSE EVLADI GÜLERYÜZLÜ OLUR.

BUNLARIN YANISIRA; BADEM, SEBZELER, HURMA, BALIK, MERCİMEK, LAHANA, MARUL, BAL, FASÜLYE, ŞEFTALİ, ZEYTİNYAĞI, FINDIK VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETMEK ÇOK YARARLIDIR. FINDIK VS YERKEN AŞIRIYA KAÇMAMAK İYİDİR.

çok teşekkürler canım çok faydalı bilgiler. inşaAllah uygulamayı nasip eder rabbim. kesinlikle duanın açamayacağı hiçbir kapı yok. bir tanıdığıma bebeğin sakat demiş dr. almalıyız. oda aldırmıyor her gün bir cüz okuyor. bebeği sapasağlam maşaAllah.

nurgulce ben nısaya gdyorum hangı doktoru ıyı ddn bıde senın gttgn yern fıyatları nasl
sen hangi dr. gidiyosun canım bende nisaya gidiyorum.

yok canım ya ne bileyim onu hazırlaması pişirmesi etmesi zahmetli geliyor bana ama onun yerine ceviz yiyorum işte

canım gazetede görmüştüm avrupa tarafındasın sanırım sende balıkçınız şafak diye bir balıkçı var pişirip eve servisi var internet adresleri var bak bi istersen. Bende başakşehirde oturuyorum eve çok yakın balıkçı var. hiç uğraşmıyosun pişirip veriyorlar.

kizlar facede temuz annelerininde topigi varmi uye misiniz orayada :26:
ben baktım ama bulamadım başlığı ne

maşallah iyi kaynatmışınız kızlar oku oku bitmedi:KK9:

hangi hastnede canım o? Ben de 29 mayıs hastanesine gidiyorum.

Canım Emniyet'in başhekimi ama hastaneye mensubu olmadığımız için gidemiyoruz.
Özel muayehanesine gidiyorum.Test ve tahlillerimi Fatih Üniversitesinde yaptırıyorum.

29 Mayıs hastanesine kadın doğum dışında gittim.Çok memnun kaldığım bir hastane.Orada kime gidiyorsun sen?
ablamda 29 mayısa gidiyor onunda son günleri çok memnun nilay hanım Dr.u

ben acaip üşüyorum içim titrio resmen dünden beri
sizde varmı böle bişi ?
al benden de o kadar donuyorum ellerim ayaklarım. kombinin derecesini artırıyorum ama ısınmıyorum. :KK43:

herkese günaydın kızlar işden anca vakit bulup günaydın yazabildim biraz geç oldu ama habsuu listeyi yapmışsın tebrik ederim seni rica etsem bi değişiklik yapabilirmisin benim tahmini doğum tarihi dokdorun yaptığı ölçümlere ögre değişti 11 temmuz oldu onu düzeltebilirsen sevinirim

canım bende yazmıştım ama görmedin sanırım benimde doğum tarihi değişti. 1 temmuz olarak düzeltirmisin.

canım emniyet hastane falan nedir , emniyetin mi hastanesi var ?

Bende çok bilmiyorum hastane ismini de emniyet müdürlüğünün hastanesinde başhekim.

emniyetin hastanesi derken 29 mayısın yanında emniyet var ondan mı bahsedildi acaba?

Günaydın güzel hamişler..

Günümüzün güzel geçmesi dileği ile başlıyayım..

Dün sanırım ilk aşermemi yaşadım.Canımın ne çektiğini söylemeyim belki sizinde canınız çeker sebebi olmayım.
Acaba diyorum psikolojikmi aklıma geldikçe gözüm döndü.Gece 22:00 eşime söylemek zorunda kaldım.İnternetten araştırdı ama Ankara'da bulamadı.İstanbuldan'da 72 saatte geliyormuş.Sonra evde onun yerine geçecek bişiler bulmaya çalıştık.Azcık gönlüm geçti ama pek zormuş bu durum.:KK43:

günaydın canım bende de oldu sanırım :) ben eskişehirliyim eskişehirinde çiğböreği meşhur. gece yattım gözlerimi kapattım gözlerimin önüne çiğbörek geliyor aç falanda değilim:) ben psikolojik diye düşünüyordum ama kontrol dışı geliyor düşünce :)

Son düzenleme:
ilk öğrendiğimde 754 idi şuan kaç bilmiyorum
noldu ki ?

ben ilk sayfada 5 diye okumuşum da
çok düşün nasıl yükselmiş maşallah dedim
genelde 5 in yükseldiğii dumamıştım o yüzden sormuştum

seni yeşim85 ile karışırtmışım :KK70:

Son düzenleme:
Aramıza hoşgeldiniz kızlar. Ne güzel ya gün geçtikçe daha da kalabalıklaşıyoruz hayırlısıyla... :KK9:
hoşbuldum canım teşekkür ederim :KK34:
İlk olunca aşermemei nedir onuda bilemiyor.

İlk zamanlar benimde öyleydi..Kafamı yastıktan kaldıramıyordum.Şimdi bu durum azaldı.Ama tiksinme ve mide bulantısı durumları başladı.Sık sık acıkma bende de var.Ama midem bulandığı için yiyemiyorumda.Beyaz peynir+elma ikilisine dadandım.Bide canım hep fast food tarzı şeyler çekiyorrr:KK43:

yediğin bebişine yarasın canım :nazar::emir_bebek::nazar:
valla kocacım çok uykucu oldun sen yaa diyor normalde çalıştığım halde gece 1-2 gibi anca yatardım dün akşam 10 da sızmışım resmen :KK1: bide dün akşam kendi yaptığım yemekten tiksindim resmen hala aklıma geldikçe midem bi hoş oluyor ama onun haricinde hiç mide bulantısı yaşamadım çok şükür önce olmasını çok istiyordum endişelendiğim için acaba bebek yokmu ki mide bulantım olmuyor diyordum ama çekenlerden dinleyince vazcaydım :KK1:

kızlar canım cok sıkkın ya fotokopi cekmemem lazım hamılelıkten dolayı fakat amırım hamıle oldugumu bıle bıle bana verıyo fotokopi gereken ısleri ay dr aradım rapor yazıcak ayy kavga var bugun cekmıycem iştee yaklasmam o makınenın basına baska. bıde oda arkadaslarım hıc yardımcı deıl. pufff

aa fotokobinin yasak olduğunu bilmiyrdum öğretmnim çok çekmm lazım :)
düğmeye basar kaçarım artık
ama kapılardaki cihazlardan hamileyim deyip geçmiyorum
önceden de geçmiyordum hamileyim deyip :)

hoşbuldum canım teşekkür ederim :KK34:

yediğin bebişine yarasın canım :nazar::emir_bebek::nazar:
valla kocacım çok uykucu oldun sen yaa diyor normalde çalıştığım halde gece 1-2 gibi anca yatardım dün akşam 10 da sızmışım resmen :KK1: bide dün akşam kendi yaptığım yemekten tiksindim resmen hala aklıma geldikçe midem bi hoş oluyor ama onun haricinde hiç mide bulantısı yaşamadım çok şükür önce olmasını çok istiyordum endişelendiğim için acaba bebek yokmu ki mide bulantım olmuyor diyordum ama çekenlerden dinleyince vazcaydım :KK1:

canım bende bulantım yok diye paniklemiştim ama panikleyecek bir durum yok her gebede bulantı olacak diye bir kaide yok annemdede olmamış 5 tane doğum yapmış.

merhaba bershka cnm hoşgeldin hayırlı olsun seninde bebişin,Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

arsima,sinay, mandilin,ben varız çeyiz topiğinde olup 2012 temmuz anneleri topiğinde tekrar birleşen inşlh sayılar artar temmuz annelerinde hamiş sayısı patlaması olur rabbim isteyen herkese versin.

canım bende bulantım yok diye paniklemiştim ama panikleyecek bir durum yok her gebede bulantı olacak diye bir kaide yok annemdede olmamış 5 tane doğum yapmış.

Canım valla etrafımdaki bütün hamilelerin mide bulantısını görünce kendimden şüphe etmiştim ne yalan söyleyim ama dediğin gibi herkeste olacak diye bişey yokmuş ...:KK34: Bizde anne ile kızın benzerliğini anlatmak için bi laf vardır ön teker nereye giderse arka tekerde oraya gider diye geçen gün annem inşallah bana benzemezsin ben 9 ay çekerdim dedi gözüm korktu valla :KK53::18: inşallah anneme benzemem bu konuda :KK1:

merhaba bershka cnm hoşgeldin hayırlı olsun seninde bebişin,Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

arsima,sinay, mandilin,ben varız çeyiz topiğinde olup 2012 temmuz anneleri topiğinde tekrar birleşen inşlh sayılar artar temmuz annelerinde hamiş sayısı patlaması olur rabbim isteyen herkese versin.

aminnn canım çok sağol :KK19: hoşbuldum :KK34:

selam arkadaslar nasilsiniz

hapisu canim benim bilgileride gozden kacirdin galiba kocaeli gebze yasiyorum yas 24 kilo 66 canimm :KK49:

Benide tabloya ekleyin
İlk bebek
Sat 7 ekim
Hayirlisiyla normal dogu istiyorum ins
Yas 25
Kilo 83
Tahmini dogum 13 temmuz
İl Kocaeli

Canım valla etrafımdaki bütün hamilelerin mide bulantısını görünce kendimden şüphe etmiştim ne yalan söyleyim ama dediğin gibi herkeste olacak diye bişey yokmuş ...:KK34: Bizde anne ile kızın benzerliğini anlatmak için bi laf vardır ön teker nereye giderse arka tekerde oraya gider diye geçen gün annem inşallah bana benzemezsin ben 9 ay çekerdim dedi gözüm korktu valla :KK53::18: inşallah anneme benzemem bu konuda :KK1:

cuma günü 9 hafta olacağız hala bişi yok bende. Dr. normal diyor. ya aslında olmaması daha iyi sabahları midem kötü oluyor gün boyu olsa ne yaparım diyorum. ön teker arka teker benzetmesi çok hoş :) ama sen ön tekeri takip etme yinede :)

canım ellerine sağlık değiştirmişsin canım senden ve bebeğinden değerli hiç bir şey yok şuan canını sıkma rapor alabılıyosan al bolbol dinlen kendine iyi bak

X