2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar,

birsürü bürsürü yamıştım ki patron geldi görmesin hasmiş olduğumu anlamasın diye panik olup kapattım o yüzden şimdi alıntısız yazıyorum.
ilk olarak yeni gelen arkadaşlar hepiniz ve bebişleriniz hoşgeldiniz.

Sonra pilates yapmak isteyen arkadaşlar ben de yapacağım pilates ama pilatesi 3. aydan sonra yapmaya başlamak gerekiyor, şimdilik yürüyüş falan yapıyorum ben arada sırada ve yorulmayacak kadar. Pilatesi ben daha öncede yapıyordum ve hiç yapmayan arkadaşlar kendi başlarına yapmasınlar tehlikeli olabilir çünkü pilateste nefes alıpverişler çok önemli ve hamilelikte de düzgün nefes alıp vermek çok önemli, eğer tecrübeniz olamadığı halde kendi başınıza pilates yapıp hareketlerin yanlış yerlerinde nefes alıp verirseniz bebişinize zarar verebilirsiniz Allah korusun, o yüzden dikkat etmek lazım gerçekten ama normal doğum isteyenler mutlaka yoga veya pilates yapmalı gerçekten çok faydalı oluyormuş :)

bir de hamile kıyafetinden bahseden arkadaşlar hamile kıyafeti nerden çıktı şimdiden kızlar ben de kilo alıyorum malesef ama aslında ilk 3 ay hiç kilo almasak da olurmuş ne yapacağımı şaşrımış durumdayım, şimdiden böyle kilo alırsak 8 ay sonra ne halde olacağız bizzzzz. kaç haftada kaç kilo aldınız kızlar söyler misiniz çok merak ediyorum... ben 5+5im ve 2 kilo aldım maalesef

aa link vermek yasaklandı mı? virüs virüs yazmış hep hamile egzersizleri ile ilgili bir siteydi
merhaba arkadaşlar,

birsürü bürsürü yamıştım ki patron geldi görmesin hasmiş olduğumu anlamasın diye panik olup kapattım o yüzden şimdi alıntısız yazıyorum.

Sonra pilates yapmak isteyen arkadaşlar ben de yapacağım pilates ama pilatesi 3. aydan sonra yapmaya başlamak gerekiyor, şimdilik yürüyüş falan yapıyorum ben arada sırada ve yorulmayacak kadar. Pilatesi ben daha öncede yapıyordum ve hiç yapmayan arkadaşlar kendi başlarına yapmasınlar tehlikeli olabilir çünkü pilateste nefes alıpverişler çok önemli ve hamilelikte de düzgün nefes alıp vermek çok önemli, eğer tecrübeniz olamadığı halde kendi başınıza pilates yapıp hareketlerin yanlış yerlerinde nefes alıp verirseniz bebişinize zarar verebilirsiniz Allah korusun, o yüzden dikkat etmek lazım gerçekten ama normal doğum isteyenler mutlaka yoga veya pilates yapmalı gerçekten çok faydalı oluyormuş :)

bir de hamile kıyafetinden bahseden arkadaşlar hamile kıyafeti nerden çıktı şimdiden kızlar ben de kilo alıyorum malesef ama aslında ilk 3 ay hiç kilo almasak da olurmuş ne yapacağımı şaşrımış durumdayım, şimdiden böyle kilo alırsak 8 ay sonra ne halde olacağız bizzzzz. kaç haftada kaç kilo aldınız kızlar söyler misiniz çok merak ediyorum... ben 5+5im ve 2 kilo aldım maalesef

ben 6+1deyim 1 kilo aldım

merhaba arkadaşlar,

valla bu kilo işine benimde aklım sırrım ermedi ilk randevum 4 kasım cuma günü 4+3 günlükkendi keseyi gördüm çok şükür ozaman kilom 63 dü enson 19 kasım cuma gittim kontrole çok şükür kalp atışlarınıda gördüm ozaman 6+3 günlükdü kilom 64 çıkdı bugün 6+6 günlük sabah tartıldım kilo 65 çıkdı anlaşılan hızla kilo alıyorum ama olsun yeterki bebişlerimiz sağlıklı olsun sonradan veririz yeterki isteyelim

aa link vermek yasaklandı mı? virüs virüs yazmış hep hamile egzersizleri ile ilgili bir siteydi

ben 6+1deyim 1 kilo aldım

sen çok iyi durumdasın canım maşallah inşallah böyle devam edersin.

valla bu kilo işine benimde aklım sırrım ermedi ilk randevum 4 kasım cuma günü 4+3 günlükkendi keseyi gördüm çok şükür ozaman kilom 63 dü enson 19 kasım cuma gittim kontrole çok şükür kalp atışlarınıda gördüm ozaman 6+3 günlükdü kilom 64 çıkdı bugün 6+6 günlük sabah tartıldım kilo 65 çıkdı anlaşılan hızla kilo alıyorum ama olsun yeterki bebişlerimiz sağlıklı olsun sonradan veririz yeterki isteyelim

canım tabii ki bebişlerimiz sağlıklı olsun ama ben normal doğum yapmak istiyorum ve normal doğum çok kilo alınca normal kilo alanlara göre daha zor oluyormuş. ben kenidme şöyle bir beslenme listesi hazırladım. sizce nasıl kızlar?

Sabah : İstenilen herşey yenilebilir.

Öğle : Çorba, 5 köfte ya da, balık, 1.5 porsiyon salata, 1 ince dilim ekmek veya,
Çorba, Sebze yemeği (etli veya etsiz, susuz), 1 su bardağı yoğurt (125 gr.), salata, 2 dilim ekmek veya,
1 tost ve 1 bardak ayran

Saat 15.00 : 1 porsiyon meyve.

Saat 17.00 : Çay (şekersiz), 2 adet galeta

Akşam : Öğle yemeği gibi.

Gece : 2 porsiyon meyve.

Yasak yiyecekler:
Gazlı içecekler
Salamura ( zeytin, turşu....vb.)
Salam, sosis, sucuk pastırma
Kabuklu deniz ürünleri
Alkollü içecekler
Fazla baharat
kızartma
fastfood
şerbetli tatlı

Son düzenleme:
selam kızlar,
karnım şiddetle ağrıyor bir de göbek deliğimi içerden çekiştiriyorlarmış gibi bir sızı oluyor.stres oldum hcg değerim 317 çıktı ancak dr um bunun düşük bir değer değer olduğunu ve testi 3 gün sonra tekrarlayacağımızı söyledi hayırlısı bakalım.zaten kafam karmakarışık benim 2,5 yaşında bir kızım allah sağlık versin hepsine.iş yüküm ağır ve ekonomik koşullar ortada eşim gönüllü değil 2. bebeğe ne yaparım bilmiyorum ben kızımı tek başına büytme bencilliğini yaşatmak istemiyorum ama eşimle de kötü olmak istemiyorum kızımda eşim bana çok yardımcı oldu hatta o olmasaydı ben üstesinden geleemzdim şimdi aynı özveriyi gösteremeyeceğini söylüyor haksız da sayılmaz kızım kolikliydi ve çok problem yaşadık 6 ay sabahlara kadar arabanın içinde gezdik bitme bilmeyen ağlama nöbetleri oluyordu aralıksız 8-10 saat ağlayabilen bir bebekti:2: neyse 6 ay sonunda düzene girdi herşey ama eşimin de benim de ömrümüzden bayağı gitti:nazar:

selam kızlar,
karnım şiddetle ağrıyor bir de göbek deliğimi içerden çekiştiriyorlarmış gibi bir sızı oluyor.stres oldum hcg değerim 317 çıktı ancak dr um bunun düşük bir değer değer olduğunu ve testi 3 gün sonra tekrarlayacağımızı söyledi hayırlısı bakalım.zaten kafam karmakarışık benim 2,5 yaşında bir kızım allah sağlık versin hepsine.iş yüküm ağır ve ekonomik koşullar ortada eşim gönüllü değil 2. bebeğe ne yaparım bilmiyorum ben kızımı tek başına büytme bencilliğini yaşatmak istemiyorum ama eşimle de kötü olmak istemiyorum kızımda eşim bana çok yardımcı oldu hatta o olmasaydı ben üstesinden geleemzdim şimdi aynı özveriyi gösteremeyeceğini söylüyor haksız da sayılmaz kızım kolikliydi ve çok problem yaşadık 6 ay sabahlara kadar arabanın içinde gezdik bitme bilmeyen ağlama nöbetleri oluyordu aralıksız 8-10 saat ağlayabilen bir bebekti:2: neyse 6 ay sonunda düzene girdi herşey ama eşimin de benim de ömrümüzden bayağı gitti:nazar:

Canım..Beta hcg düşük bir değerde değil.Tabii adet durumunun üzerinden ne kadar geçtiğide önemli.Doktorun muhtemelen kontrol için düşük olduğunu söylemiştir.2 günde bir 2 kat artış gebelik için önemli.Umarım hayırlı,sağlıklı bir gebelik olur.
Rabbim size inş. 2. güzel bir hediye vermiş.Bebişler nasıl bereketi ile geliyorsa ,anne-babaya güç vererekte geliyorlar inş.Şimdiden sonrasını düşünüp kendini bunaltma.

Herşeyin hayırlısı..Sevgiler..

Arkadaşlar yasak yiyeceklere bende eklemek istiyorum,doktorum ilk 3 ay özellikle uymamı söyledi,bunları yediğim takdirde düşüğe yol açabileceğini söyledi.

adaçayı
patlıcan
maydonoz

oh oh ne güzel çıkmış değerin hadi hayırlı uğurlu olsun hoş geldin:KK71:

bende güzel diye düşünmüştüm ama yinede azmış :)

cnm hayırlı olsun çok sevindim çeyiz topiğinden tanıyorum seni.. nasılsın?
sinay ve mandilinde hamiş onlarda temmuz 2012 annesi inşlh bizim gibi.. allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

sağol parpalim evet 3müz peşpeşe oldu anlaşmış gibi rabim isteyen herkese versin
sendemi hamişsin kaç haftalık ?

ben dün ilk doktor randevuma gittim
şuan doktorun deyimi ile kuş gözü kadar kendileri
hcg değeri 10 bin ve üzeri olunca net görünürmüş ve şimdilik onu bekleyeceğiz yani aralık başında gideceğim.
sana şidmi o yasak bu yasak onu yap fln demicem dedi
normal hayatına devam et geldiğinde bakarız duruma göre konuşuruz dedi
öyle aman dikkat edeyim kıpırdamim düşmesin fln die uğraşma dedi
bebek doğacaksa doğardoğmayacaksa doğmaz dedi
yani yatarak geçirsen doğmayacaksa doğmaz dedi
öyle hoplayınca zıplayınca bebeğe bişe olacaksa istenmeyen bi çok gebelikte insanlar kürtaj yerine ip atlardı dedi
benim regli geçen ay 19 unda olmuştu 28lik döngüye göre bu ay 17de bekledim olmayınca 18de test yaptırdım dünde gittim işte
ama doktora göre bu ayında 19 u regli baz alınırmış ve regli üzerinden 10 gün geçmesi gerekirmiş ki bebe görünsn

hazır meyve suları
kola
fazla baharat
maydonoz
limon
adaçayı
kekik
patlıcan
pişmemiş ya da az pişmiş et
dışarda yapılan lahmacun
salam sosis sucuk jambon
çiğ köfte

bunlar yasaklı yiyecekler benim bildiğim. bilginize..

ben varım sorma. gecen gun bırısı lımonlu ayva yıyın gecer yazmıs ben denemedım. bı de nane lımon gecırıyormus aklında bulunsun.

sağol canım ya özellikle sabaha karşı uyandırıyo artık çıkartmayada başladım tuzlu çubuk ve vişne suyu başka bişe yiyemiyorumm. dr um yağlı yiyeceklerden uzak dur sı sık ve az beslen dedi ama beslenemiyorum ki ben yaa :KK43: yemek yapamıyorum kokulara dayanamıyorumm..

sağol canım ya özellikle sabaha karşı uyandırıyo artık çıkartmayada başladım tuzlu çubuk ve vişne suyu başka bişe yiyemiyorumm. dr um yağlı yiyeceklerden uzak dur sı sık ve az beslen dedi ama beslenemiyorum ki ben yaa :KK43: yemek yapamıyorum kokulara dayanamıyorumm..

hadi yaaa. üzüldüm şimdi. bende sadece bulantı var şimdilik. bi de bak ne dicem progestan varya ilaç hanı dusuk onleyıcı. o da yapıyomus bulantı. kullanıyo musun?

X