2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

evet bende var özellikle de banyo yaptıktan sonra. heryerime krem sürüyorum ama yine de oluyor.
özellikle de göğüslerimin kaşıntısından bazen kafayı yiyecek duruma geliyorum. acaba yeterince su almıyor muyuz.
kesenin suyu 3 saatte bir değişiyormuş. bunu düşününce herhalde günde 4 litre su içmemiz gerek. ama hava da soğuk fazla içemiyorum valla.

Canım o zaman bol bol turşu ye acı ye valla bi içiyorsun suyu o zaman sabaha kadar ben bunları yemesemde çok su içiyorum sabah ve akşam 1 er bardak süt çay var bide içtiğim öğlenleri bazen bide ayran ama 5-6 şaşl su mutlaka içiyorum geceleri ağzım kuruyarak uyanıyorum öyle bi susuyorumki sanki çölde yanmışım yazık eşim bana gece hemen su getiriyor hiç kıyamıyorum mavişimede bir koca bardakda gece su içiyorum dün gece bir bardak süt ve su içtim gece 3 de kalktım nereye gidiyo bu su anlamıyorum ama sürekli lavabo lavabodan uzak bir yere pek gidemiyorum bide hemen girmem lazım wc ye çok tutamıyorum kramp giriyor bu seferde

Canım o zaman bol bol turşu ye acı ye valla bi içiyorsun suyu o zaman sabaha kadar ben bunları yemesemde çok su içiyorum sabah ve akşam 1 er bardak süt çay var bide içtiğim öğlenleri bazen bide ayran ama 5-6 şaşl su mutlaka içiyorum geceleri ağzım kuruyarak uyanıyorum öyle bi susuyorumki sanki çölde yanmışım yazık eşim bana gece hemen su getiriyor hiç kıyamıyorum mavişimede bir koca bardakda gece su içiyorum dün gece bir bardak süt ve su içtim gece 3 de kalktım nereye gidiyo bu su anlamıyorum ama sürekli lavabo lavabodan uzak bir yere pek gidemiyorum bide hemen girmem lazım wc ye çok tutamıyorum kramp giriyor bu seferde

evet ben de tutamıyorum hiç. eğer çok sıkışıksam afedersin yaparken resmen kasıklarımın ağrısından yapamıyorum. çok içmiyor olmama rağmen gece sürekli lavaboya gidiyorum. turşu çok severdim ama hamilelikte tiksindim. yalnız bu hafta şunu fark ettim ki, mide bulantılarım ve tiksintilerim çok azaldı. ayrıca kendimi önceki aylara göre daha enerjik hissediyorum.

evet ben de tutamıyorum hiç. eğer çok sıkışıksam afedersin yaparken resmen kasıklarımın ağrısından yapamıyorum. çok içmiyor olmama rağmen gece sürekli lavaboya gidiyorum. turşu çok severdim ama hamilelikte tiksindim. yalnız bu hafta şunu fark ettim ki, mide bulantılarım ve tiksintilerim çok azaldı. ayrıca kendimi önceki aylara göre daha enerjik hissediyorum.

Bende herşeyden tiksinmiştim ama artık yiyebiliyorum herşeyi sadece et asla yiyesim gelmiyor tiksindim vejeteryan olabilirim ben artık zaten aşırı bi hayvansever olarak nasıl vejeteryan değilim hayret e bu sayede olacağım için sevinmeye başladım hayatımın sonuana kadar eti ağzıma süreceğimi sanmıyorum ama hamburgere nasıl dayanacagım bide paniniye :KK43:

canım hamileliğin ikinci döneminde anneler kendilerini daha rahat
daha enerjik hissederlermiş en güzel dönemmiş 6 ay bitene kadar
kıymetini bilmemiz gerekli :-) canımm

Bende herşeyden tiksinmiştim ama artık yiyebiliyorum herşeyi sadece et asla yiyesim gelmiyor tiksindim vejeteryan olabilirim ben artık zaten aşırı bi hayvansever olarak nasıl vejeteryan değilim hayret e bu sayede olacağım için sevinmeye başladım hayatımın sonuana kadar eti ağzıma süreceğimi sanmıyorum ama hamburgere nasıl dayanacagım bide paniniye :KK43:

valla ben tam bir etoburdum özellikle de blaık için ölürdüm. hamilelikte çok yemem gerekirken hiç yiyemedim çok tiksindim. umarım bu da geçer artık.

canım hamileliğin ikinci döneminde anneler kendilerini daha rahat
daha enerjik hissederlermiş en güzel dönemmiş 6 ay bitene kadar
kıymetini bilmemiz gerekli :-) canımm

evet haklısın canım çünkü son üç ay bizi zorlu bir dönem bekliyor :)

Amanın nasıl acıktım şimdi bütün lokantaları aradım daha servis başlamamış bürodada sadece kuru ekmek kalmış yandım ben şimdi başlar öğürme bişeyler yemem lazı sadece 1 tane portakal buldum komşulardanmı istesem kızlar ama ayıp olur dimi bu soğukta şimdi dışarı çıkmak istemiyorum 2 ye kadar napacam :KK43:(

Salak kafam evden getirip doldurmadımda şu dolabı pazartesi getirecem bişeyler sabahtan öğlene kadar atıştırmam gerekiyor öğleden sonrada sık sık bişeyler yemem lazım yoksa öğürüyorum o zamanda midem bile acıyor karnım acıyor boğazım ağrıyor sanki üstden doğuracam sanırsınız :KK43:

Salak kafam evden getirip doldurmadımda şu dolabı pazartesi getirecem bişeyler sabahtan öğlene kadar atıştırmam gerekiyor öğleden sonrada sık sık bişeyler yemem lazım yoksa öğürüyorum o zamanda midem bile acıyor karnım acıyor boğazım ağrıyor sanki üstden doğuracam sanırsınız :KK43:

öle şansın varsa canım al yanına götür evde öle iyi oluyor ki aralarda meyve falan
bişeyler tüketmek bence de getir tatlım

Meyveyide hiç sevmezdim ağzıma bile sürmezdim şimdi elma manyağı oldum çıktım armut ve elma muzda çok süper ama kabız yapıyo muz
Balıkdan nefret ederdim halada nefret ediyorum ama eşim zorla balık yediriyor haftada 2 kez yiyecekmişim ben yutamıyorumki tiksintiden :KK43:(

canım ben yanımda kuru incir, kuru üzüm, kayısı kurusu, ceviz, badem gibi şeyler getiriyorum acıkınca onlardan atıştırıyorum hem bebeğe de çok faydalı biliyorsun.
bir de sakız çiğneyince daha az kustuğumu fark ettim özellikle de bir araca bindiğimde faydalı oluyor.

Bana böyle bol acılı cin biberli yemekler lazım çok iyi geliyor bir kavanoz acı biberim var çok değerli benim için kahvaltıda bile yiyorum hem midemi bastırıyor hemde tiksintim gidiyor domatesler çok kötü hormonlu renklerinden bile tiksiniyorum yoksa canım domates biber kızartması yada menemen bi istiyorki sormayın hemde bol acılı zehir gibi yerken gözlerimden yaş gelecek :KK43:( ama domates yokk yazında yok şimdide yok nerde o kıpkırmızı domatesler offf ya

Meyveyide hiç sevmezdim ağzıma bile sürmezdim şimdi elma manyağı oldum çıktım armut ve elma muzda çok süper ama kabız yapıyo muz
Balıkdan nefret ederdim halada nefret ediyorum ama eşim zorla balık yediriyor haftada 2 kez yiyecekmişim ben yutamıyorumki tiksintiden :KK43:(

benim esşimdee aynı şekilde canım ama bilmiyorkii nasıl zorla yuttuğumuu :-(
yemem lazımmış diyip ısrar ediyor

canım ben yanımda kuru incir, kuru üzüm, kayısı kurusu, ceviz, badem gibi şeyler getiriyorum acıkınca onlardan atıştırıyorum hem bebeğe de çok faydalı biliyorsun.
bir de sakız çiğneyince daha az kustuğumu fark ettim özellikle de bir araca bindiğimde faydalı oluyor.

Benim hiç aklıma gelmemişti canım bende getireyim o kurulardan bide beypazarı kurusu alim onları atıştırayım iyi fikir yoksa çok bunalıyorum :KK43:(

bende canım çekmecemde bulundururum iyi geliyor hem dediğin gibi faydalı

benim esşimdee aynı şekilde canım ama bilmiyorkii nasıl zorla yuttuğumuu :-(
yemem lazımmış diyip ısrar ediyor

Beni zorladığı zaman çok sinir oluyorum ama çokda seviyorum mavişimi bebişim ona benzesin boncuk boncuk olsun ama tabi önce sağlıklı olsunda balık balık balık ıyyyyy diyorum artık kendi çok seviyor sabah akşam yese bıkmaz hadi eskiden yiyordum ama şimdi o balığın tadı ne iğrenç geliyor ağzımda o tavuk kırmızı et eskiden çok sevdiğim şeylerin tadı ne kadar kötüymüş aslında bunların gerçek tadlarını fark ettim sanki :KK43:(

konuya biraz geç kaldım sanırım :KK50: bu yüzden uzuunca sohbeti çok fazla okuyamadım :KK53: ama katılmak istedim çünkü şuan 13+2 hamileyim :KK49: ve nasipse tahmini doğum tarihimiz 30 temmuz 2012 yaniii temmuz annesi olucam inşallah.. hepimize hayırlı hamilelik ve doğumlar olsun inşallahhh!!! Allah sağlıklı bi şekilde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin herkese... :emir_bebek: :KK34:
hoşgeldin sağlıkla gelsin bebeişin hepimiz ki gibi inşlh.
parpali lazca kelebek demek

PARPALİÇKİMİ MA Sİ MAYOROPEN
kelebeğim seni seviyorum gibi birşey

lazmısın parpalm dersen yok değil :)))
çok yıllar önce bende sormuştum

bende içemiyorum dedim
yoğurt ve ayran tüket peyniride çok tüket dedi ilaç vermedi

Arsi harikasın nediyeyim... kusura bakme elbebekgülbebekçim görmemiştim msjını ama arsicim herşeyi en güzel haliyle açıklamış.Sempatim var Karadeniz'e,insanına,şarkılarına hepsi bu....

Son düzenleme:
kızlar buarada bende göğüsümden kasıklarıma kadar pul pul deri döküyorum kaşısam kaşınıcak.dermotolojiye gidicem bugün 12 de randevum var ne dicek acaba bir ilacın yan etkisi falanmı ki bilmiyorum.bakalım.

$20120126_203529.jpg

kızlar günaydın herkese,herkes iyi galıbaaa, teyzeleriii,paşama aldığım badılere bakın:nazar::nazar::nazar:,yerım ben onları yerim yerimmmmmmmm..:)) meleksen nerdesın bak becerdım galıba:)):KK52::KK52::KK52:

X