2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

tatlim avet setler ingilterede 22 sterlin annem gecen yine aldi oglumada olsun diye
sende al bulunsun her ihtimale karsi orda hem iyi hem de ucuz hersey

elbebekgulbebek tatlim ayni kizimin yaptigini yapmis senin yaramazda
kizim 20 haftaya kadar boyle yapti hep
icin rahatlamistir yaramaz saglikli sihatli daha ne olsn annesi saglikla ucagina allah gelmeyide nasip etsin

Amin tatlım sağlıklı olsunda cinsiyettede ısrar etmemeye karar verdim kızlara meraklı olsamda erkekse de sevincem yeterki hayırlısıyla doğsun büyüsün... İşin kötüsü bu hafta kipadan cici alma işi kaldı:)

Amin tatlım sağlıklı olsunda cinsiyettede ısrar etmemeye karar verdim kızlara meraklı olsamda erkekse de sevincem yeterki hayırlısıyla doğsun büyüsün... İşin kötüsü bu hafta kipadan cici alma işi kaldı:)

evet bende cok kipaya gitmeyi istiyorum indirim vardir diye
zor duruyorum hayin kocaman pazar getirmedi bizi kendini kkaybedersin diye alis veris icin
:KK22:alica olsun kargom daha gelmedi gun tum dun bekletiler aksam aradik yarin gelicek
dediler hala yok kizimda kapida gezmeye gidelim anne diye agliyo

merhaba kızlar
ooo göbekler pörtlemiş baya maşallah
aşı olan oldu mu aramızda kızlar ben cuma günü ilk aşımı olacam herkes çok ağrısı oluyor diyor inş. sıkıntısını yaşamam ya

Günaydın annecikleeeeer,

dün doktor çıkışı yazmaya fırsat bulamadım, işe gelir gelmez yazıyorum şimdi. Doktorumuz önce tüm vücuda tuttu gördük bebişimizi, kollar bacaklar ayak parmaklar bile belliydi, üç haftaya bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum. En son gördüğümüzde koca bi kafa ve gövde vardı :KK9: Sonra bi baktım pozisyon değişiyo anladım bacak arasına tutcak, daha doktor demeden gördüm pipiliyi :KK1: Doktorumuzda dedi utanmaz nasılda sere serpe açmış pipisini diye :KK9: kesin erkek bu ama ne olur ne olmaz doktorluğumuzu riske atmayalım %99 diyelim dedi ve güldü.

Ölçümlerimizi yaptı ama benim aklım biraz karıştı. Normalde 13+4 de gittik. Önceki kontrollerden farklı bu sefer bi kaç yer ölçtü ve 14+3 çıkıyo dedi ama baş popoya göre 13+2 dedi, benim kafam biraz karıştı. Ama doktorumuz çok güzel gelişmesi hiç sorun yok falan diye çok rahat konuştu diye biraz rahatladım. Lakin hangi hesabı tutcam bilmiyorum. Galiba yine sat a göre söyleyim ben :KK17: o da ikisinin ortalaması oluyo zaten:KK30:

Neyse allah inşallah hepimize sağlıklı bebişler nasip etsin :KK49:
sen satı tutcaksın cnm bebeğin gelişimi devamlı değişiyo çünkü ve her yeri farklı haftalarda çıkıyo zaten normal yani. benim oğlumun başı 1,5 hafta ileri çıktı:nazar: babası benim gibi kocakafalı olcak diye kızdırıyo beni:KK1:ama karın bölgesi haftamla uyumlu çıktı beklenen doğum tarihi de 3gün geriye geldi 8temmuzdan 5temmuza ama dr yine satı takip etceksin dedi.
Kızlar ben geldim... Hem iyiyim hem kötü...
İyiyim çünkü bebeğim iyi yine binbir duayla gittim ve sağlıklı olduğunu öğrendim çok şükür günügününe gidiyo herşeyi iyi maşallah amaaaa cinsiyeti öğrenemedik:KK43: ilk sırtüstü yatıyodu kordon bacaklarının arasındaydı sonra poposunu dikti havaya yüzüstü yattı sonrada sırtını döndü dr.da daha fazla uğraşmadı kilolu olduğumdan dolayı biraz zor görüyo bide iyice belime doğru gidip yatmış bende diyorum niye karnımda hareket yok belimde ağrı var diye. Bidahaki ay daha iyi görürüz dedi ama ben bekleyemem! 10-15 gün sonra kısmetse 3-4 boyutlu ultrasonu olan bi dr.a gitmeyi düşünüyorum. Göstermeyince kızdır diye umutlandım hatta hareket ederken hiçbi çıkıntıda yok gibiydi ama dr tahmini bile bişe demedi zaten desede tutturamıyomuş yanlış söylediği çok olmuş:)
Sonrada sağlık ocağına gittim dr.da 2 kg fazla çıkıyorum sağlık ocağında 2 kg az nasıl şeyse? Tansiyonum sınırda seyrediyo nedense arada bi çıkıyo sanırım heycan yapıyorum. Kalp atışları henüz duyulmayabilir ama bi dinleyelim dedi ve duyduk ben artık her hafta gelirim dedim ebeye hemen evimin yanı zaten:) Kalp atışlarını duyduğumuz için tetenoz aşınıda vurabiliriz dedi ama kalmamıştı yarın kan tahlillerim ve aşı için tekrar gitcem sizde vuruldunuzmu aşınızı?
3'lü test içinde kan verdim diğeri 20-25 tl gibi bişeydi bu kez 31 tl verdim gayet iyi fiyat yani. 4'lüye gerek yok dedi ayrıntılı ultrasonuda sordum burda yokmuş ildeki bi özelhastaneye gönderiyoruz mecbur değil dedi fiyat sormadım ama baya pahallı olacağı kesin bide git gel 4 saat yol ben yaptırmam büyük ihtimalle zaten bu gitcem dediğim dr.unda ultrasonu 3 ve 4 boyutlu o baksa yeter heralde.
Önceden elevit ve folbiol kullanıyodum folbiol bitmişti alma dedi elevitte bitince bidaha alma dedi gyno ferro sanol diye bi hap verdi demir, folic asit ve b 12 vitamini var içinde bide cal-d-vita diye suda eriyen kalsiyum ve d3 vitaminli bi ilaç verdi bunları kullancam artık. Vajinal akıntım fazla ve hafif kaşıntılı olunca onun içinde fitil ve krem aldım.
Bizden haberler bunlar kızlar bi ben kaldım öğrenmeyen:) Ya bide kan uyuşmazlığı olan varmı dr.unuz bugüne kadar herhangi bişe yaptımı yoksa 28. haftayımı bekliyosunuz?
cnm ben artık biraz kafayı yemeye başladım galiba rüya görmem çok meşhurdur zaten sabahlara kadar çeşitli senaryolar yazar oynarım:KK16:dün gece de seni gördüm rüyamda bugün randevudan geldiğinde yazmışsın dr %99 erkek dedi diye. cinsiyet konusunda hep tersi olur derler misal ben de pembe görüyodum hep ama oğlum olcak inş. gözünaydın diyelim:KK34:

detaylı ultrason benim hastanemde de 200 tl ama böyle bi fırsat asla ele geçmez kesinlikle yaptırcam ben devlete güvenmiyorum bu konuda düzgünce incelemeyeceklerinden eminim.sonuçta kaç defa çocuk doğurcam onun her yerini görme sağlıklı olduğundan emin olma ve videoların çekilip verilmesi hamileliğin en önemli olaylarından biri bence.

ben cıkıyorum anneler :KK53: bıraz ıslere verım kendımı gorusurz tekrar dan :KK33:hepınız bebışlere dıkkat edın:KK3:
görüşürüz canım:KK3:

Kızlar ben geldim... Hem iyiyim hem kötü...
İyiyim çünkü bebeğim iyi yine binbir duayla gittim ve sağlıklı olduğunu öğrendim çok şükür günügününe gidiyo herşeyi iyi maşallah amaaaa cinsiyeti öğrenemedik:KK43: ilk sırtüstü yatıyodu kordon bacaklarının arasındaydı sonra poposunu dikti havaya yüzüstü yattı sonrada sırtını döndü dr.da daha fazla uğraşmadı kilolu olduğumdan dolayı biraz zor görüyo bide iyice belime doğru gidip yatmış bende diyorum niye karnımda hareket yok belimde ağrı var diye. Bidahaki ay daha iyi görürüz dedi ama ben bekleyemem! 10-15 gün sonra kısmetse 3-4 boyutlu ultrasonu olan bi dr.a gitmeyi düşünüyorum. Göstermeyince kızdır diye umutlandım hatta hareket ederken hiçbi çıkıntıda yok gibiydi ama dr tahmini bile bişe demedi zaten desede tutturamıyomuş yanlış söylediği çok olmuş:)
Sonrada sağlık ocağına gittim dr.da 2 kg fazla çıkıyorum sağlık ocağında 2 kg az nasıl şeyse? Tansiyonum sınırda seyrediyo nedense arada bi çıkıyo sanırım heycan yapıyorum. Kalp atışları henüz duyulmayabilir ama bi dinleyelim dedi ve duyduk ben artık her hafta gelirim dedim ebeye hemen evimin yanı zaten:) Kalp atışlarını duyduğumuz için tetenoz aşınıda vurabiliriz dedi ama kalmamıştı yarın kan tahlillerim ve aşı için tekrar gitcem sizde vuruldunuzmu aşınızı?
3'lü test içinde kan verdim diğeri 20-25 tl gibi bişeydi bu kez 31 tl verdim gayet iyi fiyat yani. 4'lüye gerek yok dedi ayrıntılı ultrasonuda sordum burda yokmuş ildeki bi özelhastaneye gönderiyoruz mecbur değil dedi fiyat sormadım ama baya pahallı olacağı kesin bide git gel 4 saat yol ben yaptırmam büyük ihtimalle zaten bu gitcem dediğim dr.unda ultrasonu 3 ve 4 boyutlu o baksa yeter heralde.
Önceden elevit ve folbiol kullanıyodum folbiol bitmişti alma dedi elevitte bitince bidaha alma dedi gyno ferro sanol diye bi hap verdi demir, folic asit ve b 12 vitamini var içinde bide cal-d-vita diye suda eriyen kalsiyum ve d3 vitaminli bi ilaç verdi bunları kullancam artık. Vajinal akıntım fazla ve hafif kaşıntılı olunca onun içinde fitil ve krem aldım.
Bizden haberler bunlar kızlar bi ben kaldım öğrenmeyen:) Ya bide kan uyuşmazlığı olan varmı dr.unuz bugüne kadar herhangi bişe yaptımı yoksa 28. haftayımı bekliyosunuz?
elbebekçim kötü olcağın hiçbişi çıkmamış ki canım bence şükret ne kadar güzel her şey yolunda cinsiyeti biz de daha öğrenemedik az daha sabret eli kulağındadır. Bu arada ben aşı filan vurulmadım ayrıca harkasa doktoru elevit vermiş ben hiçbişi içmiyorum ya yazmadı bana???? 16. haftada demire başlıcaz demişti sadece endişe ettim bak şimdi. Folik zaten hamilelikten önce epey kullanmıştım depolamıştır vücut diye onu da bıraktırmıştı

tatlim avet setler ingilterede 22 sterlin annem gecen yine aldi oglumada olsun diye

icin rahatlamistir yaramaz saglikli sihatli daha ne olsn annesi saglikla ucagina allah gelmeyide nasip etsin

meleksen senin annen gil mi ingilterede yaşıyor canım?

görüşürüz canım:KK3:

meleksen senin annen gil mi ingilterede yaşıyor canım?

evet canim aylem falan orda evlenmeden bende ordaydim ama evlenince
gebzeye gelin geldim aylem orda ara sira gidiyorum annem geliyo
persa arkadasta ingilterede onun icin ona soyluyodum

Kargo yakınsa sen gidip ordan alırsın çıkmak istiyosanız çıkın gelip bulamasalar bile kaybolmaz oraya gitmen gerekir.

Ben 16+4 günlük gebeyim ama göstermedi velet:)

Bana aşı yarın vurulcak hem kanda alıncak ama alıştım acıya ağrıya bebişlere değer bana biraz erken gibi geldi aşı için ama ebe kalp atımını duyunca vuruyoz 16 haftada başlıyo dedi yanlış bilcek değil heralde hayırlısı bakalım...

evet canim aylem falan orda evlenmeden bende ordaydim ama evlenince
gebzeye gelin geldim aylem orda ara sira gidiyorum annem geliyo
persa arkadasta ingilterede onun icin ona soyluyodum

haa öyle mii? ay insanın annesi babası neredeyse memleketi orası gibi geliyordur özlem zor. Kardeşlerin var mı?

Bir de kızlar bu detaylı ultrasonun ne zaman bakılması gerekiyor? Bi tarihi var mı

Kızlar herkes bu ara bebeğimin erkek olduğunu görüyo hayır olsun...
Kimse aşı vurulmadımı yav?
Eleviti yeni gebeyken vermişlerdi 3 ay devam ettim folic asit gebelikten önce içiyodum devam ettim şimdi değişti dr.ların hepsi farklı işte.
Bu arada genim bulantılar 4 aydan sonra başladı yaa:KK43:

ingilterede zor canim ya sen ne zaman istersen ultrasona dil onlar ne zaman cagrirsa giriyosun
bebeginin cinsiyeti 20 haftalarda ogreniyosun cok zor
ben 23 sat dogurmaya calistim yinede sezeryana almadilar yapa bilirsin diye normaal
allaha sukur sonra normal dogurdum epudurale hintli ingiliz zenci doktotorlarla dogurdum
tam bir macera gibi

aynen oyle canim onlar nezaman cagirirsa ozaman gidiyoruz ve gercektende 20 haftada cinsiyeti ogrences meraktan catliyom artik yaaa bekletiyolar cok ama napalim burada oyle,allah kolaylik versin valla korkuyorum ama normal dogum istiyorum insalah okadar uzun surmez yaa benimki.

Benimde bu haftasonu kontrolüm var
Umarım seninki gibi yaramazlık yapmaz da gösterir kendini:21:
Artık öğrenmek istiyorum bende

[SUP][/SUP]

sanada günaydın canım nasılsın

canım sabah yazıp çıkmıştım yeni gördüm msjını
iyiyim çok şükür bir sıkıntı yok..... sende iyisin umarım ....

Kargo yakınsa sen gidip ordan alırsın çıkmak istiyosanız çıkın gelip bulamasalar bile kaybolmaz oraya gitmen gerekir.

Ben 16+4 günlük gebeyim ama göstermedi velet:)

Bana aşı yarın vurulcak hem kanda alıncak ama alıştım acıya ağrıya bebişlere değer bana biraz erken gibi geldi aşı için ama ebe kalp atımını duyunca vuruyoz 16 haftada başlıyo dedi yanlış bilcek değil heralde hayırlısı bakalım...

evet canım 16.haftadan itibaren yapılabiliyor aşı ....

haa öyle mii? ay insanın annesi babası neredeyse memleketi orası gibi geliyordur özlem zor. Kardeşlerin var mı?

Bir de kızlar bu detaylı ultrasonun ne zaman bakılması gerekiyor? Bi tarihi var mı

ben dün arayıp özel bir merkezle görüştüm 16-17.haftadan itibaren bakıyoruz dediler ama ücretini sormak h,ç aklıma gelmedi burada yazılan fiyatlar baya yüksek....

merhaba kızlar
ooo göbekler pörtlemiş baya maşallah
aşı olan oldu mu aramızda kızlar ben cuma günü ilk aşımı olacam herkes çok ağrısı oluyor diyor inş. sıkıntısını yaşamam ya

Benim aşım için ebe 12 Marta gün verdi
Bu tarih geç mi şimdi anlayamadım:18:

evet canim haklisin almam lazim zaten avent dusunuyodum baktim ben burada onlara alicam herhalde sagol meleksencim.

Kızlar şimdi nette araştırdımda aşının ilk dozu 20-24 haftalar arası oluyomuş genelde ben yarın vurdurmamaya karar verdim bidahaki ay vurursun dicem daha erken yav!

Son düzenleme:
X