2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlarrrr herkeze hayırlı sabahlar

Dün akşam üçlü test için kan verdim 10 gün sonra çıkacak neticesi inşallah tertemiz çıkar içimde rahatlar
Bebeğimin cinsiyetini yine öğrenemedim bebk az daha büyüsün dedi dr bide benim yaramaz kordonu bacağının arasına almış göstermiyor eşim gördüm erkek diyor ama ne kadar güvenebilirim :))) gerçi dr da erkek ama emin olamıyorum kordondan dedi bakalım hayırlısı sağlıklı olsunda bitanem kız veya erkek ikisinide istiyorum zaten ben inşallah

günaydın kızlar nasılsınız ? ben iyiyim kıbrısta hayat felç oldugundn fazla nete giremiyorum elektirik kurumu ve telefon dairesi grevdeydi o nedenle dunyayla baglantımız kopmustu telefon dairesi grevi kaldırdı da internete girebildim :)

Kizlar ilk 6 ay su vermiyoruz benim kuzen ve gelin cocuk doktoru nolacak demeyin bebegin cani neki hemen siser sut emmez sutum olursa diye bisey yok hepimizin olacak bizim cabamiza ve sabrimiza bagli ilk 4 gun sut gelmemesi az gelmesi normalmis cocuk 4 gun emmese sorun olmuyormus anne karninda aldiklari onu idare edermis lutfen bebeginiz icin kolaya kacmayin ugrasin en onemli anne sutunden onu magdur etmeyin

Kizlar ilk 6 ay su vermiyoruz benim kuzen ve gelin cocuk doktoru nolacak demeyin bebegin cani neki hemen siser sut emmez sutum olursa diye bisey yok hepimizin olacak bizim cabamiza ve sabrimiza bagli ilk 4 gun sut gelmemesi az gelmesi normalmis cocuk 4 gun emmese sorun olmuyormus anne karninda aldiklari onu idare edermis lutfen bebeginiz icin kolaya kacmayin ugrasin en onemli anne sutunden onu magdur etmeyin

evet haklısın çok önemli anne sütü. elimizden geleni yapmamız lazım.

canim sanirim senin daha cocugun olmadi onun icin boyle konusuyosun
kizimi dogurdum satlerce bisi yemedi momemi de almiyo bas bas agliyo
ingilterede hemsire hemen sisesini verin dedi yeni dogan mamalari ozel ondan yapti
icirdik misil misil uyudu hemen obur gun yine mome veriyoruz morariyo emiyo
cocugumu aglamaktan oldurcek dilim yine mama verdik sonra momemden sagdim
sisesinde icirdim sutumu cocuk 4 gun sut emese sariliktan olur zaten

su konusuna gelince kizlar bulgaristan kesinlikle bebek emzirildikten sonra bir kac damla su ver diyo
ingiltere emzirince bir kac damla su ver diyo baska ulkelerde veriyo
ama nedense turkiyede sakin su vermeyin diyo kizimda hic pamukuk olmadi kizlar
annem emince 2 damla su hhep verdirirdi bana suyun zarari olurmu yarari olur hem bizim bebekler
yazin sicakta dogcak

ingilterede hemsire hemen sisesini verin dedi yeni dogan mamalari ozel ondan yapti

su konusuna gelince kizlar bulgaristan kesinlikle bebek emzirildikten sonra bir kac damla su ver diyo
annem emince 2 damla su hhep verdirirdi bana suyun zarari olurmu yarari olur hem bizim bebekler
yazin sicakta dogcak

meleksen sana tamamen katılıyorum tabiki hepimiz doğar doğmaz emmesini iztiyoruz ama bazen olmuyor hemen ee cocugu ac bırakıp ağlatmaya değmez zamanla meme emmeye alışıyorlar zaten. su konusuna gelınce temmuzda kıbrıs cayır cayır yanar yanı ilk başta deilse bile bir sure sonra vermek zorundayız bence. buarada göbişinde ne güzel cıkmıs ben 15 haftalık oldum dum düz hala karnım

yazin sicakta dogcak

Canim cocugum yok ama senin durumunda olan birine kuzenimin neler yaptigini mama vermeyip memeden nasil sut getirdigini gordum zaten 1 kere mama alan bebek bi daha emmez kolay kolay sarilik olmayan bebek cok yoktur ama sende haklisin sag saglim dogsun bebislerimiz herkes sonunda bildigini yapacak bide kizin mama yedigi icin tabiki su ihtiyaci olur

Benım hafta sızden gerı oldugu ıcın hala bebısımın cınsıyetı bellı olmadı artık cok sabırsızlanmaya başladım :KK31:

günaydın kızlar...

tugcem.. canım inş. problemsiz çıkar sonuçlar...

su konusunda bende meleksene katılıyorum.. annemde yiğenlerime gizli gizli verirdi:))
bunun bir zararı olcağınıda sanmıyorum.. ayrıca günlerce meme almasını beklemek olmaz.. evt her bebek sarılık olur ama aç olan bebek mavi ışığa gidecek kadar ağır geçirir.. bu yüzden de ya emzirmek yada mama vermek lazım ilk günler..mama verilince memeyi bir daha almaz diye de korkmaya gerek yok.. çevremde çok örnek var bu şekilde.. hepside memeye alıştı..

meleksen sana tamamen katılıyorum tabiki hepimiz doğar doğmaz emmesini iztiyoruz ama bazen olmuyor hemen ee cocugu ac bırakıp ağlatmaya değmez zamanla meme emmeye alışıyorlar zaten. su konusuna gelınce temmuzda kıbrıs cayır cayır yanar yanı ilk başta deilse bile bir sure sonra vermek zorundayız bence. buarada göbişinde ne güzel cıkmıs ben 15 haftalık oldum dum düz hala karnım

sende cok haklisin canim ilk zman emiyo diye agliyodum ac kalicak diye
ama pompayla sagdim elimden geldigince hem ma ma hem sut icirdim kizima
masallah boyu posu hep iyi giti allaha sukur

su verirsin canim 2 damlacik o sicaklarda gunah valahi bebekleri susuz birakmak

gobege gelince benim oglan sere serpe mi yatiyo ne canim aksamlari inan uyuyamiyorum
karnimi nasil koysam diye :KK9: birde beni 8 aylik dusun buldozer ggerekicek her halde
seninkide cikicak annesi zayifisinya bebek icte yer buluyo demeki buda guzel :KK34:rahat rahat geziyosun dur

sende cok haklisin canim ilk zman emiyo diye agliyodum ac kalicak diye
ama pompayla sagdim elimden geldigince hem ma ma hem sut icirdim kizima
masallah boyu posu hep iyi giti allaha sukur

su verirsin canim 2 damlacik o sicaklarda gunah valahi bebekleri susuz birakmak

gobege gelince benim oglan sere serpe mi yatiyo ne canim aksamlari inan uyuyamiyorum
karnimi nasil koysam diye :KK9: birde beni 8 aylik dusun buldozer ggerekicek her halde
seninkide cikicak annesi zayifisinya bebek icte yer buluyo demeki buda guzel :KK34:rahat rahat geziyosun dur

ya rahatım ama gecelerı yatırken sorun cekıyorum nedense bı turlu pozisyon bulamıyorum kendıme uyumak ıcın :)

kızlar çatlak durumunuz ne ? karnım düm düz orda problem yok ama gögüsümde catlak olusmaya başladı gibi geldi bana dun sabah ama benım sucum bırazda krem almıstım bugun başlarım yarın başlarım diye diye başlamamıstım dun sabah catlağı farkedınce deli gibi kullanmaya başladım kremi :) bide gögüslerimde inanılmaz kaşıntı ve ağrı oluyo bunu azaltmanın yolu var mı biliyorsanız?

kızlar çatlak durumunuz ne ? karnım düm düz orda problem yok ama gögüsümde catlak olusmaya başladı gibi geldi bana dun sabah ama benım sucum bırazda krem almıstım bugun başlarım yarın başlarım diye diye başlamamıstım dun sabah catlağı farkedınce deli gibi kullanmaya başladım kremi :) bide gögüslerimde inanılmaz kaşıntı ve ağrı oluyo bunu azaltmanın yolu var mı biliyorsanız?

kaşıntı ve ağrı bende de oluyor. rengi bile simsiyah oldu ki ben sarışın bir insanım göğüslerim sapsarıydı. bende henüz çatlak olmadı ama ben bir süre önce vazelin kullanmaya başladım. bana daha önce doğum yapmış birisi söyledi ilk aydan itibaren heryerine vazelin sürmüş. hem doğumu kolay olmuş hem de hiç çatlağı olmamış. ama kakao yağı alıp onu da sürmeyi düşünüyorum ilaveten. bir de benim ameliyat yaralarım var karnımda. karnım iyice gerilince onları nasıl olacak bilmiyorum.

kaşıntı ve ağrı bende de oluyor. rengi bile simsiyah oldu ki ben sarışın bir insanım göğüslerim sapsarıydı. bende henüz çatlak olmadı ama ben bir süre önce vazelin kullanmaya başladım. bana daha önce doğum yapmış birisi söyledi ilk aydan itibaren heryerine vazelin sürmüş. hem doğumu kolay olmuş hem de hiç çatlağı olmamış. ama kakao yağı alıp onu da sürmeyi düşünüyorum ilaveten. bir de benim ameliyat yaralarım var karnımda. karnım iyice gerilince onları nasıl olacak bilmiyorum.

canım koyulaşma bende de var ama doğumdan sonra duzelıyor dıye bılıyorum. benim cıldım nomalde cok yaglı oldugu ıcın vazelin yada yag içerikli şeyler suremıyodum ama hamılelıkten sonra kurumaya başladı galıba bende ek olarak vazelin kullanmaya başlıyayım o zaman ek olarak

canım koyulaşma bende de var ama doğumdan sonra duzelıyor dıye bılıyorum. benim cıldım nomalde cok yaglı oldugu ıcın vazelin yada yag içerikli şeyler suremıyodum ama hamılelıkten sonra kurumaya başladı galıba bende ek olarak vazelin kullanmaya başlıyayım o zaman ek olarak

benim cildim zaten aşırı kuruydu. şimdi de daha çok kurulaştı. yani zararlı birşey değil nasılsa. sürmekte sakınca görmedim. bir de o kişi genital bölgesinden makata kadar heryerine sürmüş sürekli. en ufak bir yırtılması bile olmamış.

benim cildim zaten aşırı kuruydu. şimdi de daha çok kurulaştı. yani zararlı birşey değil nasılsa. sürmekte sakınca görmedim. bir de o kişi genital bölgesinden makata kadar heryerine sürmüş sürekli. en ufak bir yırtılması bile olmamış.

hımm ama bence yırtılma olmamasın nedenı krem sürmesi deil. tamamen şanslı olmasından kaynaklı. benım mantar sorunum vardı ve mantar hamılelıkte cok rahat tekrarlanan bır olay o nedenle o bolgelere krem şampu vs. sürmem bana zarar verir. ama oyle bır sorunun yoksa dene sen belkıde işe yarıyodur da. benım şimdilik normal doğum yapma sansım yok gibi plasentam aşağıda yukarı cıkmasını beklıyorum inşallah cıkarda normal olur. normal doğum isteyenlerdenim :)

Günaydın kızlar bizimde ikili taramamız çıktı
herşey güzel gözüküyo bu akşam doktorumuza göstericez inşallah ...

X