2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bişey söyleyecem farkındamısınız çok az kişinin test sonuçları iyi çıkmış genelde birşey bozuk bu bile bu testlerin saçmalık olduğunu kanıtlıyor

saçma olur mu hiç , beim halamın kızında ambiyosentez yapılmıştı . insanın içi rahat ediyor birkere

geçen cumartesi akşamı bende öleydim annemde kaldım iki gün
tarhana çorbası
bol limonlu ıhlamur
meyve
bu göngüyü sanah öle akşam yaptı annem 2 günde ayağa kalktım cnmm
umarım tez zamanda iyileşirsin
ateşe dikkat et zararlı çünkü

eşim yengeç
ılımlı sakin oluyolar genellikle
30 sene önce ramazanda doğan kocamın
30 yıl sonra aynı zamanda bebeği olacak ne tuhaf değil mi
eVET ÇOK İLGİNÇ YİNE RAMAZAN AYI DEĞİLMİ

İnşallah canım bende ona çok güveniyorum hani şunu bir bilsem biyokimyasal riskin açıklaması neymiş neden düşük çıktı bişey bilmeyince kararda vermek zor tabii

Canım internetten küçük bir araştırma ekliyorum;(kan değerleri biyokimyasal olarak değerlendirilmiş, yazıyı sonuna kadar okursan çokta endişelenmene gerek olmadığını göreceksin.)
İnşallah çok sağlıklı ve güzel bir bebeğin olacak

Son adet tarihine göre 11-14. gebelik haftaları arasında uygulanan testte anne adayından kan alınarak serbest β-HCG ve PAPP-A biyokimyasal değerlerine bakılır.
Ayrıca ultrasonda bebeğin ense derisi içinde bulunan sıvının ölçümü de yapılmaktadır. Bu ölçüme "ense kalınlığı" (NT) adı verilir. Ense kalınlığı, ense pilisi veya "nuchal translucency" olarak bilindiği için tıbbi literatürde daha çok "NT" kısaltması ile ifade edilmektedir.
İkili test taramasında, kandaki biokimyasal değerler ile birlikte ense kalınlığı ölçümleri kombine değerlendirilir.
İkili test için ultrasonda fetusun Ense Kalınlığı (NT, ense pilisi kalınlığı, nuchal translucency) haricinde CRL (crown rump lenght, baş-popo arası mesafe) ölçümleri de yapılır.

Down sendromunda biyokimyasal değerler değişmektedir...
Down sendromunda anne kanında, serbest β-HCG değerleri normalin iki katı yüksek iken PAPP-A değerleri normalin 2.5 da biri yani % 40’ı kadardır.

İkili testte sınır değer 1/250'dir...
"İkili test"de (double test) her iki biyokimyasal değer bilgisayar programında değerlendirilir ve ortaya bir risk oranı çıkar. Risk oranının 1/250’nin üzerinde olması durumunda test pozitiftir, yani down sendromu açısından riskli gruba giren hastanın ileri tetkiki gerektirir.

Sınır değer, eşik değer veya cut off olarak da geçmektedir.

İkili tarama testinin pozitif çıkması durumunda endişelenmeyin... Çünkü testi yaptıran her 30 gebenin birinde test pozitif sonuç vermektedir. Pozitif sonuç veren her 23 gebeden ise ancak birisi gerçekte down sendromlu bebek taşımaktadır.

Yani, ikili test yalnızca bir tarama testidir ve sonuç yüksek çıksa (tarama- pozitif olsa) bile çok büyük olasılıkla bebeğiniz sağlıklıdır. Ancak bu durumda tanısal özelliği olan testlerin mutlaka yapılması önerilmektedir.

Kızlar geçmişe baktımda beşik muhabbetleri geçmiş bende hamile kaldığımdan beri bakıp duruyorum modellere hatta anneciğim pek hevesli olduğundan daha 2 aylıkken bi mağzaya bile sokmuştu beni bakmıştık her modele ama kararsızım. Evimde çocuk odası yapabileceğim bi oda yok misafir odam ve oturma odam ayrı ama oturma odası daha yepyeni şimdilik bozmayı düşünmüyorum küçücük çocuğa oda yapmayada gerek duymuyorum ayrıca kıyafet odamız var eşyalarının yerinde sıkıntı olmıcak bide belki doğru değil ama çocuğu küçükken ayrı yatırmaya kıyamam ya korkmaz mı gece uyanınca falan? Önce mobilya beşik düşündüm çekmeceleri komidini olan sonra büyüyen tarzda ama çok hantal göründü gözüme ben bazen yatak odasına bazen oturma odasına geçiricem yatağı onunla olmaz ayrıca çocuk evlenene kadar hep aynı yatağı kullancak değil ilerde genç odası alırız bide allah kısmet ederse 2. çocuğuda düşünürüm o zaman ranza veya altından başka bi yatak daha çıkanlardan, ayrı bile olsa aynı takımın yatağından alırız o yüzden mobilyadan vazgeçtim.
Küçük beşik düşündüm 3-4 ay kullanıp yeni bi yatak almam gerekcek. Benimde çocukluğumdan bi yatağım var hatta büyük olduğum halde illa aldırtmıştım çokta yatamadım ama pek güzel değil kullanmakta kararsızım. Demir beyaz bi yatak 3'e katlanıp masa gibi oluyo kaldırılıyo sabahları eski model bişey. Beşiğimi başkasına vermiştik.
Ya küçük bi beşik alıp sonrada o yatağa geçicem yada direkt parkyatak alıcam. Park yatak hafif kolay taşınıyo yaşa göre katı var vs en mantıklısı o görünüyo şu an benim evime göre. Kanz veya kraft markaydı tam hatırlamıyorum yeni model bej bi yatak beğendim kıza da erkeğe de uyar hemde mobilyalarımın içinde rengi sırıtmaz bej ve kahverengi uyumlu olur diyorum Allah kısmet ederse bakalım daha erken almak için son aylarda alırız diyorum.
Yaa bide bebek arabası var kızlar onu napcaz? Ben çok kararsızım o konuda bazı markalar çok pahallı bi bebek arabasına 1000 tl vermem açıkcası. Zaten binmeyi sevcekmi şüpheli ayrıca hep arabamızla gezdiğimiz için fazlada ihtiyaç olmıcak o yüzden orta halli bişeyler düşünüyorum. Travel setler çok ağır geldi bana bide bikaç ay bakabilir çocuk bana doğru ama 1 yaşında artık ana kucağına sığmamaya başlar o zamanda tek yönlü kullanmak zorunda kalcam çocuk beni göremicek güneşe göre ayarlayamıcam falan o yüzden çok ayrıntı yerine çift yönlü orta halli bi bebek arabası düşünüyorum. Ama ne marka olmalı bilemiyorum sizlerin fikri varmı? Babyhope firmasıyla eşimin nakliyat ilişkisi var o yüzden onlardan kaliteli bi model alabiliriz veya yunanistandan getirebiliriz bilemiyorum ama mesela jogger tarzı 3 tekerler, garip şekilli arabalar bana güvensiz ve kullanışsız geliyo sanki.
Amma çok yazmışım ya hayat hikayemi yazmışım resmen tamam sustum:KK30:

slm kızlar nasılsınız...Dr. az önce geldik çok şükür bebişim iyiymiş ve kızım olacakmış.. çok sevindim iki oğlandan sonra çok iyi oldu çok sevindim.. rabbim hepimizin evlatlarına sağlık sıhat versin.....

slm kızlar nasılsınız...Dr. az önce geldik çok şükür bebişim iyiymiş ve kızım olacakmış.. çok sevindim iki oğlandan sonra çok iyi oldu çok sevindim.. rabbim hepimizin evlatlarına sağlık sıhat versin.....

canım gözün aydın prenses geliyo :)) hayırlısı olsunnn

doktoruna söylersin madem şeker
bende öle düşünüodum kadın yaparız dedi bakalım nolcek
bi sonraki randevum benimde 16+6 da olacak
ben 15+1de annemle başka yere gitme planları yapıom ama :KK9:

aradım söledimm bi görelim de yapmayabiliriz dedi :KK70: benim randevu gittiğimde tam 17yi doldurmuş olcam :KK70: ayy inşallah gösterir kesinleşir yavrum erkek mi değil mi :) ayy bnde annemle gittim 11 haftalıkken canımm ilk o zaman gördü çok duygulanmıştı annemm yaaa elleri ayakları herşeyi belli olmuştu artık o halini ilk defa annemle gördüğüm için bende çok duyguluydumm :) yani kesinlikle gitt tavsiye ederimm çok duygulu oluyoo :)

ne kadar güzel bir şey hakkaten hatta sen de bebikininkileri saklarsın o da kendi bebeğine giydisin:KK9:

saolasın caımm benimm evett yavrumunkileride saklayacamm inşallah onun da yavruları giyerr bnde görürümm o günlerii :KK16:

Canım internetten küçük bir araştırma ekliyorum;(kan değerleri biyokimyasal olarak değerlendirilmiş, yazıyı sonuna kadar okursan çokta endişelenmene gerek olmadığını göreceksin.)
İnşallah çok sağlıklı ve güzel bir bebeğin olacak

Son adet tarihine göre 11-14. gebelik haftaları arasında uygulanan testte anne adayından kan alınarak serbest β-HCG ve PAPP-A biyokimyasal değerlerine bakılır.
Ayrıca ultrasonda bebeğin ense derisi içinde bulunan sıvının ölçümü de yapılmaktadır. Bu ölçüme "ense kalınlığı" (NT) adı verilir. Ense kalınlığı, ense pilisi veya "nuchal translucency" olarak bilindiği için tıbbi literatürde daha çok "NT" kısaltması ile ifade edilmektedir.
İkili test taramasında, kandaki biokimyasal değerler ile birlikte ense kalınlığı ölçümleri kombine değerlendirilir.
İkili test için ultrasonda fetusun Ense Kalınlığı (NT, ense pilisi kalınlığı, nuchal translucency) haricinde CRL (crown rump lenght, baş-popo arası mesafe) ölçümleri de yapılır.

Down sendromunda biyokimyasal değerler değişmektedir...
Down sendromunda anne kanında, serbest β-HCG değerleri normalin iki katı yüksek iken PAPP-A değerleri normalin 2.5 da biri yani % 40’ı kadardır.

İkili testte sınır değer 1/250'dir...
"İkili test"de (double test) her iki biyokimyasal değer bilgisayar programında değerlendirilir ve ortaya bir risk oranı çıkar. Risk oranının 1/250’nin üzerinde olması durumunda test pozitiftir, yani down sendromu açısından riskli gruba giren hastanın ileri tetkiki gerektirir.

Sınır değer, eşik değer veya cut off olarak da geçmektedir.

İkili tarama testinin pozitif çıkması durumunda endişelenmeyin... Çünkü testi yaptıran her 30 gebenin birinde test pozitif sonuç vermektedir. Pozitif sonuç veren her 23 gebeden ise ancak birisi gerçekte down sendromlu bebek taşımaktadır.

Yani, ikili test yalnızca bir tarama testidir ve sonuç yüksek çıksa (tarama- pozitif olsa) bile çok büyük olasılıkla bebeğiniz sağlıklıdır. Ancak bu durumda tanısal özelliği olan testlerin mutlaka yapılması önerilmektedir.

Canım çok teşekkür ederim Ellerine kollarına sağlık bunların hepsini okudum bütün sayfaları inan tek tek okudum hiç birini atlamadım bütün forumları okudum benimki cutt offun üzerinde değil altında o sonucun cutt off negatif diyor zaten ama yinede anlamadım işte napim :KK43:(

Gözün aydın hayırla gelsin canım bebişin
darısı cinseyetini özğrenemeyenlerin başınaaaa
:-))))))))))

kaç boyutlu bilmiom özel olarak folik asit almadım da elevitte var işte hamileliğim süresince onu kullanıorum

Anladım canım normalde folik asit için hamile kalmadan üç ay önce başlayın diyor doktorlar. Bende yaklaşık üç ay öncesinden başlamıştım ama tabi kısmet bu işler insan ne zaman hamile kalacağını bilemiyor. Benimki biraz şans işi oldu :KK1:
Ayrıntılıda görünür zaten herşey ama ben bir sorun çıkacağını zannetmiyorum
Allahım hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin
Başka bir doktora gitmiş miydin sen canım?

$aderdolaplibuyuyenbeyazbesik[1].jpg kızlar bu model nasıll model olarak

canım gözün aydın prenses geliyo :)) hayırlısı olsunnn

sağol canım..evet prensesim geliyo :)) çok heycanlıydım dr bile fark etti dur ilk önce cisiyetini söylüyeyimde rahatla bi dedi:)) maşallah çok hareketliydi parmaklarını bile teker teker saydık çok güzel bir duygu.....

Hayırlı olsun canım sanırım bu aralar kızlar açık ara önde gidiyor :KK52:
Bende öğrenmek istiyorum...

sağol canım..evet prensesim geliyo :)) çok heycanlıydım dr bile fark etti dur ilk önce cisiyetini söylüyeyimde rahatla bi dedi:)) maşallah çok hareketliydi parmaklarını bile teker teker saydık çok güzel bir duygu.....

negüzel ya ben geçen hafta gördm bebeğimi 1 ay var daha görmeme banada doktor kıza benziyo demişti bakalım

yaa çok küçük bi ilçedeyim ben, o yüzden gidemiyorum. acilde bi tanecik pratisyen dr var başka yok.. o da kendisi doktorluk zaten :KK70: ama en kötü ihtimal eşim gelsin geçmezse giderim. ya da dr.umu ararım napimm ya. çok zor bu işler. hele bi de küçük bi yerdeysen benim gibi daha da zor.

Cayin yada ihlamurun icine limon karabiber koy aninda etki ediyor hic bisey yokmus gibi oluyosun dene bi

bakalım bende bundan istiyorum ama eve uyucakmı bebek odası olmıcağı için büyük gelirmi bilmiyorum

Bunların her rengi var canım ama ben krem istiyorumki ikinci bebişimdede kullanabileyim yatak odasına sığdıracam ben bunu bi şekilde benim oturma odam misafir odam ayrı minicik yer yok aslında ama yatak odasındaki aynayı bir yere sıkıştırıp bebeişime yer açmalıyım

X